Japanski ministar digitalizacije najavljuje "rat p

poruka: 12
|
čitano: 7.299
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Japanski ministar digitalizacije najavljuje "rat p".
13 godina
offline
Japanski ministar digitalizacije najavljuje "rat p

nisam bas u Hrvatskoj, al mislim da je jedino jos Fina koristila Floppy.

 

ne mogu se bas sjetiti nasih agencija da su nesto trazile na taj nacin.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Japanski ministar digitalizacije najavljuje "rat p

Ja znam jednu (državnu naravno) firmu u Hrvatskoj koja to još uvijek koristi. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Japanski ministar digitalizacije najavljuje "rat p

Ni ja se ne sjećam nekog slučaja 🤔.

Jedino da se do prije 15ak godina u zdravstvu slao svaki mjesec izvještaj na disketi, eksport iz aplikacije (mada apsurdno jer je već postojao CEZIH...), pa je bio upgrade na CD-ove, no mislim da sada više ne treba ništa eksplicite slati.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Japanski ministar digitalizacije najavljuje "rat p

mogli su napraviti nekog plasticnog robota kojem stavis papir ispod pecata i on fino to pecatira starim pecatom. i onda se jos naklone robotu. ne bi im bilo prvi put :)

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Japanski ministar digitalizacije najavljuje "rat p

a kak stoje s pasijansom u državnim službama? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Japanski ministar digitalizacije najavljuje "r
Najsigurniji način pohrane. Izgleda da im sigurnost više nije bitna
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Japanski ministar digitalizacije najavljuje "r
Ajar kaže...

a kak stoje s pasijansom u državnim službama? 

 Dobro.

7 godina
offline
Re: Japanski ministar digitalizacije najavljuje "r
Japan je zemlja koja izvana izgleda high tech, ali tko je iti malo upoznat s japanskom birokracijom, hrvatska birokracija je high-tech na razini Zvjezdanih staza u odnosu na Japan. Diskete su cak high-tech u odnosu na standard zvani fax. Jos su drzavni sluzbenici prosvjedovali na najavu da ce se ukinuti sluzbeno koristenje faxa u drzavnim institucijama.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Japanski ministar digitalizacije najavljuje "r
tokyu kaže...
Japan je zemlja koja izvana izgleda high tech, ali tko je iti malo upoznat s japanskom birokracijom, hrvatska birokracija je high-tech na razini Zvjezdanih staza u odnosu na Japan. Diskete su cak high-tech u odnosu na standard zvani fax. Jos su drzavni sluzbenici prosvjedovali na najavu da ce se ukinuti sluzbeno koristenje faxa u drzavnim institucijama.

Kod birokracije i nije problem tehnologija, lakše je odnijet disketu na jedno mjesto nego vucat papire (ili slat mailove) na sto lokacija da bi riješio jednu stvar.

Amenoum
6 godina
offline
Japanski ministar digitalizacije najavljuje "rat p

B please, svaki party kod sebe doma slikam na floppy <3

NULL!=NULL
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Japanski ministar digitalizacije najavljuje "rat p

disketa je iznimno praktična ako čovek, drug i starešina želi lukavo "sigurnosno pohraniti" omanju datoteku (.docx i ostale xml-e, primjerice, prijevodne memorije kojima se i trguje) u strahu od krađe (ipak još malo lopova ima disketni pogon - svima je usb praktičniji - a znamo gdje živimo) ili jednostavno arhivirati za post nedajbože. znam da đepenci patu za tehnozaostavštinom (sve hipsteri neki no bez brade) ali razumijem ih. ne i hajku (haiku, dočim, da). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2022 17:48 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Japanski ministar digitalizacije najavljuje "rat p

Prica kolega na poslu da ga je mali klinac, kad je vidio disketu, pitao kad je isprintao ikonu za spremanje na 3D printeru...

 

Valjda ce disketa kad se dinosauri maknu iz drzavnih sluzbi otici u zaborav...

mihi
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice