Isprobali smo Ryzen 9 7950X - najmoćniji AMD-ov pr

poruka: 13
|
čitano: 9.684
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo Ryzen 9 7950X - najmoćniji AMD-ov pr".
15 godina
offline
Isprobali smo Ryzen 9 7950X - najmoćniji AMD-ov pr

Ovaj amd je sve skuplji i skuplji ! 

be Cool
Moj PC  
5 0 hvala 0
2 godine
offline
Isprobali smo Ryzen 9 7950X - najmoćniji AMD-ov pr

Sve OK.

15 godina su kaskali za Intelom, pa je bilo vrijeme da s Ryzen serijom spuste cijene.

Sad su opet alpari s Intelom , pa si mogu pruštiti visoke cijene.

 

Tako je od početka stvaranja svijeta. 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Isprobali smo Ryzen 9 7950X - najmoćniji AMD-ov pr

Covjek bi ocekivao da se bore cijenama a oni se bore tko ce postavit visu cijenu 😐

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Isprobali smo Ryzen 9 7950X - najmoćniji AMD-ov pr

Da nema kupaca, ne bi.

Svijet je tako složen, nažalost.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isprobali smo Ryzen 9 7950X - najmoćniji AMD-o
Zaporožac kaže...

Da nema kupaca, ne bi.

Svijet je tako složen, nažalost.

 Da nema ljudi na planetu, nebi?

 

Duopol

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 11:37 (konjRR).
10 godina
offline
Re: Isprobali smo Ryzen 9 7950X - najmoćniji AMD-o
Dva najveća problema su redom: potrošnja i zagrijavanje svih novih procesora. Ako se to ne promijeni slijedi kraj za x86 arhitekturu. Njima kao da to nije jasno. Možda je bilo bolje da su ostali na max. 4C 8T jer ovakvo stanje odavno nema smisla. Možda bi dogurali do 10 GHZ na spomenutoj platformi sa 4C 8T, sa svim prisutnim dodatnim jezgrama u kombinaciji sa HT-om sigurno neće osim ako nam za koju godinu ne ustvrde da je, pazite sad, potrošnja procesora od 500W skroz normalna stvar kao i zagrijavanje istog na kojih 150'C .. x86 arhitektura mi je obilježila život i donijela mnogo veselja u svakom pogledu, kao i vama ALI kraj iste se već trebao dogoditi jer svaki smisao postojanja x86 je odavno prošao .. ARM je budućnost htjeli mi to ili ne .. i žalosno je da nije već zaživio na stolnim računalima ..
 
0 8 hvala 0
3 godine
offline
Re: Isprobali smo Ryzen 9 7950X - najmoćniji AMD-o
W2000 kaže...
Dva najveća problema su redom: potrošnja i zagrijavanje svih novih procesora. Ako se to ne promijeni slijedi kraj za x86 arhitekturu. Njima kao da to nije jasno. Možda je bilo bolje da su ostali na max. 4C 8T jer ovakvo stanje odavno nema smisla. Možda bi dogurali do 10 GHZ na spomenutoj platformi sa 4C 8T, sa svim prisutnim dodatnim jezgrama u kombinaciji sa HT-om sigurno neće osim ako nam za koju godinu ne ustvrde da je, pazite sad, potrošnja procesora od 500W skroz normalna stvar kao i zagrijavanje istog na kojih 150'C .. x86 arhitektura mi je obilježila život i donijela mnogo veselja u svakom pogledu, kao i vama ALI kraj iste se već trebao dogoditi jer svaki smisao postojanja x86 je odavno prošao .. ARM je budućnost htjeli mi to ili ne .. i žalosno je da nije već zaživio na stolnim računalima ..

 ma koji kraj, evo ti test bez ihs-a od 

temperature su za 20°c manje tako da ima tu jos poprilicno prostora za unaprijediti efikasnost hladenja za sljedecih 10g

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 14:11 (Boris grozni).
16 godina
offline
Re: Isprobali smo Ryzen 9 7950X - najmoćniji AMD-o
A novi Intelov CPU je jeftiniji (560$) i brži 10-15% koliko sam čitao, tako da će AMD morati brzo skinuti cijenu na 500$ ako želi biti konkurentan
 
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Isprobali smo Ryzen 9 7950X - najmoćniji AMD-o
Grije se zbog toga što je freka veća. Smanjit ju, povećat IPC, jača jezgra...
16 godina
offline
Isprobali smo Ryzen 9 7950X - najmoćniji AMD-ov pr

Grije se jer su napravili IHS predebeo zato da procesor sa ležištem bude iste visine kao i AM4 platforma pa da bude kompatibilnost sa dijelom coolera za AM4.

Po meni bedast potez... Kada je AM4 došao nije bilo takvih "ustupaka" i prošlo je sve bez problema sa adapterima koje su proizvođači coolera napravili. Za Arctic Cooler Freezer sam besplatno dobio adapter...

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Isprobali smo Ryzen 9 7950X - najmoćniji AMD-o
dd.inc kaže...
A novi Intelov CPU je jeftiniji (560$) i brži 10-15% koliko sam čitao, tako da će AMD morati brzo skinuti cijenu na 500$ ako želi biti konkurentan

 To su sve bili rumori, 13900K/F je u multithreadu rang 7950X, cak i sporiji u nekim situacijama. Za gaming se ne zna, ali vjerovatno trunku brzu (do 5%) od 7950x. AMD sad treba napravit nesto malo snizenje procesora i drasticno smanjenje cijene maticnih ploca (i da malo prosire ponudu, a ne da mozes kupit par modela ploca i to su sve neke svemirske sa hrpetinu opcija). Tipa Mindfactory, ima u ponudi 6 modela B650 ploca, na YTu cak nemres nit nac reviewe ploca (tipa temperature i sl.), sad bas isao pogledat dal ima za B650-P Wifi, nop, ali ploca kosta 230€.

13 godina
offline
Re: Isprobali smo Ryzen 9 7950X - najmoćniji AMD-o

Cijene ne budu padale, usporit ce se stancanje 7xxx dok se ne rasproda "ddr4 jeftinjara".

16 godina
offline
Re: Isprobali smo Ryzen 9 7950X - najmoćniji AMD-o
MGloc kaže...

Cijene ne budu padale, usporit ce se stancanje 7xxx dok se ne rasproda "ddr4 jeftinjara".

 Džaba im ako ih Intel s 13900K prešiša

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2022 2:51 (dd.inc).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice