Vodič kroz psihometrijsko testiranje: što, kako, z

poruka: 7
|
čitano: 2.954
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vodič kroz psihometrijsko testiranje: što, kako, z".
15 godina
offline
Vodič kroz psihometrijsko testiranje: što, kako, z

na diplomskim studijima sam, u predmetu kontroling, predvao i cjelinu o "psihogramima" i "profigramima" koji su malo konkretniji od psiholoških testova, jer se osnivaju na konkretnim potrebama firme/posla i, kao što je to u nas normalno, "gazdinim željama". izgledaju kao križaljke, u kojima se u kvadratiće pukne točkica* u svakom od redaka s tvrdnjom (nema pitanja no tvrdnje su nalik ovima iz psihologije, osim što nema ponavljanja drugačijim riječima, tzv. trik-tvrdnji). položaj točkice, kao i u primjerima testova iz napisa, oc+visi o (ne) slaganju s tvrdnjom. jebga, muljanja i samokićenja nitko ne može odmah spriječiti. no ne pada sneg da pomori svet ...

*međusobnim spajanjem ovih točkica (a neki gazde tvrde kako su ovladale tom vještinom) odmah se dobiva neka vrst krivulje (s amplitudama; periode su, jasno, jednake) i može se iz toga zaključiti hoće liga primit' (zgrabit'?) ili nogom u gujcu. stručnjaci se kunu pokojnom babom kako je najpoželjinija zapravo ravna crta, jer omogućuje "oblikovanje" (odn. dresuru) prema konkretnim potrebama. hm ...

 

duljina svakoga od ovih -grama je proizvoljna i ovisi o "specifikumu konkretenizacije" pa ga svaki manijak/budući kontroverzni poduzetnik i poslodavac može sam sastaviti (postoje predlošci no svi znaju samo prepisivati - nedajbože znanja što doista žele i potrebno im je od "djelatnika" i kako to iskati). ostavih se prosvjete spoznavši kako nisam dorastao zadaći od dreka praviti kolače.

 

samo na pismenosti iz hrvatskog standardnog jezika bi ih ionako palo najmanje 99 % (= realnost od 90-ih naovamo), a kao primaran interes/cilj naveli su samo "profit" (koji bi morao biti sredstvo a ne cilj).

 

reakcije studenata su se svodile na to da bi oni radije klasično pavlovljevo uvjetovanje budućeg zaposlenika: ako stisne plavi gumb - banana/kikiriki, ako stisne crveni - strujni udar. sve psihopati, mamulimnjihovunaproplankuproljećemeđujaglacima. neovisno o tome, većina vas "tamo" po bugovima je raštrkana i relativno nedostupna no naći ću ja vas i neki će omastit brk pivom, makar im ga morao uliti u jamu po sanduku prije zatrpavanja od strane samo fizički provjerenih lopatara, jer se nije stiglo prije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 12:06 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Vodič kroz psihometrijsko testiranje: što, kako, z

Odličan i poučan članak Doc.

Da vidimo kako bi naši forumaši riješili test  osobnosti:

3.Posao mi je najvažnija stvar u životu:

 

7 U potpunosti se ne slažem
0 Većinom se ne slažem
2 Ne slažem se
3 Nemam poseban stav o tome
0 Slažem se
1 Većinom se slažem
0 U potpunosti se slažem
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Vodič kroz psihometrijsko testiranje: što, kako, z

2. Uživam u zabavama i drugim društvenim prilikama

2 A) Uopće se ne slažem
7 B) Ne slažem se
0 C) Nemam poseban stav o tome
4 D) Slažem se
0 E) U potpunosti se slažem
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Vodič kroz psihometrijsko testiranje: što, kako, z

1. Preferiram izbjegavati sukobe:

 

12 A) Točno
2 B) Netočno
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič kroz psihometrijsko testiranje: što, kak
U tekstu gdje se spominju biometrijski testovi, je li to to što bi trebalo stajati, ili lapsus?
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Vodič kroz psihometrijsko testiranje: što, kako, z

Uskoro bi mogli uvesti i voight-kampff test

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič kroz psihometrijsko testiranje: što, kak
Lapsus je. Hvala, ispravljeno! 👍
Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice