Analiza godova pokazuje da za velike izboje zračen

poruka: 14
|
čitano: 6.396
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Analiza godova pokazuje da za velike izboje zračen".
15 godina
online
Analiza godova pokazuje da za velike izboje zračen

ne znam gdje sam to bio čuo (Mišak mislim?), no priča ide da elijeni nekog najvišeg poznatog stupnja (tipa 9 a mi smo 3) se bave tim izbojima zračenja na način da postavljaju neke svemirske objekte kao planete kojima je cilj upijanje tih zračenja a sa svrhom da očuvaju život na planetima na kojima je uspio nastati

 
4 6 hvala 0
12 godina
offline
Re: Analiza godova pokazuje da za velike izboje zr
Lupaju ti minuse spomenuo si Krešu,kolko god zvučalo nevjerojatno o svemiru znamo 0,000000001%, tko može sa 100% tvrditi da nije tako ?
15 godina
online
Re: Analiza godova pokazuje da za velike izboje zr
mGT kaže...
Lupaju ti minuse spomenuo si Krešu,kolko god zvučalo nevjerojatno o svemiru znamo 0,000000001%, tko može sa 100% tvrditi da nije tako ?

 ma nek lupaju ako ih veseli. Meni je ta priča s naprednim elijenima toliko fora da je svejedno zanimljiva kao ideja

16 godina
offline
Re: Analiza godova pokazuje da za velike izboje zr
Ges kaže...

ne znam gdje sam to bio čuo (Mišak mislim?), no priča ide da elijeni nekog najvišeg poznatog stupnja (tipa 9 a mi smo 3) se bave tim izbojima zračenja na način da postavljaju neke svemirske objekte kao planete kojima je cilj upijanje tih zračenja a sa svrhom da očuvaju život na planetima na kojima je uspio nastati

 Ti gledaš tu emisiju, Na rubu pameti.

12 godina
offline
Re: Analiza godova pokazuje da za velike izboje zr
zvir12 kaže...
Ges kaže...

ne znam gdje sam to bio čuo (Mišak mislim?), no priča ide da elijeni nekog najvišeg poznatog stupnja (tipa 9 a mi smo 3) se bave tim izbojima zračenja na način da postavljaju neke svemirske objekte kao planete kojima je cilj upijanje tih zračenja a sa svrhom da očuvaju život na planetima na kojima je uspio nastati

 Ti gledaš tu emisiju, Na rubu pameti.

Cijeli svijet je na rubu pameti, u emisiji znaju biti zanimljivi gosti i teme.

12 godina
offline
Re: Analiza godova pokazuje da za velike izboje zr
Ges kaže...
mGT kaže...
Lupaju ti minuse spomenuo si Krešu,kolko god zvučalo nevjerojatno o svemiru znamo 0,000000001%, tko može sa 100% tvrditi da nije tako ?

 ma nek lupaju ako ih veseli. Meni je ta priča s naprednim elijenima toliko fora da je svejedno zanimljiva kao ideja

 Upravo tako,čak i ne zvuči tolko nevjerojatno.

15 godina
online
Re: Analiza godova pokazuje da za velike izboje zr
zvir12 kaže...
Ges kaže...

ne znam gdje sam to bio čuo (Mišak mislim?), no priča ide da elijeni nekog najvišeg poznatog stupnja (tipa 9 a mi smo 3) se bave tim izbojima zračenja na način da postavljaju neke svemirske objekte kao planete kojima je cilj upijanje tih zračenja a sa svrhom da očuvaju život na planetima na kojima je uspio nastati

 Ti gledaš tu emisiju, Na rubu pameti.

 Ako bih naletio i tema bi mi bila zanimljiva, pogledao bih, uostalom kao i sve ostalo na TV-u. Nisam ograničen predrasudama nit sam se rodio najpametniji, pa zašto ne bih pogledao makar se ispostavilo na kraju da gledanje bilo gubitak vremena, jer iz istog razloga i čitam knjige i gledam filmove

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 7:48 (Ges).
16 godina
offline
Analiza godova pokazuje da za velike izboje zračen

Sve je to zabavno za pogledati i OK, ali nemojte baš Mišaka izjednačavati sa znanosti... Imate hrpe znanstvenika koji su se obrazovali godinama pa istražuju svijet, u ovom slučaju traže i režu drveće, broje godove, povezuju sve njih u dugi lanac povijesti kako bi dobili neku sliku, stvaraju ogromne baze podataka, modeliraju, analiziraju, pišu radove, daju ih na recenziju i objavljuju...

A onda imate nekog no-name lika koji dođe kod Mišaka s teorijom: "Baš sam nešto sinoć razmišljao prije spavanja, to su sigurno alieni! I to cijele civilizacije! Ali nisu zločesti, nego dobri! Zamisli to! Sigurno je istina, idem na televiziju s tim!"

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
 
5 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Analiza godova pokazuje da za velike izboje zr
izith kaže...

Imate hrpe znanstvenika koji su se obrazovali godinama pa istražuju svijet, u ovom slučaju traže i režu drveće, broje godove, povezuju sve njih u dugi lanac povijesti kako bi dobili neku sliku, stvaraju ogromne baze podataka, modeliraju, analiziraju, pišu radove, daju ih na recenziju i objavljuju...

 možda upravo takvi znanstvenici zbog drveta ne vide šumu

16 godina
offline
Re: Analiza godova pokazuje da za velike izboje zr
Ges kaže...

 možda upravo takvi znanstvenici zbog drveta ne vide šumu

 Imaš neki primjer iz povijesti gdje se to dogodilo? Da su znanstvenici godinama, desetljećima nešto proučavali, stvarali hipoteze, analizirali podatke, gradili znanje - a onda je došao netko bez ikakvog znanstvenog iskustva ili poznavanja materije i "iz glave" im dao točna rješenja problema, koja su oni, nekim čudom, propustili?

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
15 godina
online
Re: Analiza godova pokazuje da za velike izboje zr
izith kaže...
Ges kaže...

 možda upravo takvi znanstvenici zbog drveta ne vide šumu

 Imaš neki primjer iz povijesti gdje se to dogodilo? Da su znanstvenici godinama, desetljećima nešto proučavali, stvarali hipoteze, analizirali podatke, gradili znanje - a onda je došao netko bez ikakvog znanstvenog iskustva ili poznavanja materije i "iz glave" im dao točna rješenja problema, koja su oni, nekim čudom, propustili?

 to je bila šala, ono znanstvenici gledaju u drvo pa ne vide šumu, kužiš? ne? jbg...

16 godina
offline
Re: Analiza godova pokazuje da za velike izboje zr
izith kaže...
Ges kaže...

 možda upravo takvi znanstvenici zbog drveta ne vide šumu

 Imaš neki primjer iz povijesti gdje se to dogodilo? Da su znanstvenici godinama, desetljećima nešto proučavali, stvarali hipoteze, analizirali podatke, gradili znanje - a onda je došao netko bez ikakvog znanstvenog iskustva ili poznavanja materije i "iz glave" im dao točna rješenja problema, koja su oni, nekim čudom, propustili?

Nenad Bakic?

 

 

I'll see myself out..

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
16 godina
offline
Analiza godova pokazuje da za velike izboje zračen

Znanost se bavi provjerom činjenica ili hipoteza pojedinih teorija koje još nisu znanstveno dokazane. U Mišakovoj emisiji toga uglavnom nema, obično su gosti neki čudni likovi koji govore stvari bez ikakve znanstvene provjere. Da bi dokazali svoje torije moraju imati eksperimentalno provjerljive činjenice, a ne lupati gluposti bez stvarne veze sa realnim svijetom. 

I sam sam također pogledao neke epizode njegove emisije, prvenstveno kad je gost bio matematičar Zvonimir Šikić, jer sam pročitao njegovu Knjigu o kalendarima. U toj epizodi njegove emisije se ne radi o pseudoznanosti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 17:58 (zvir12).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Analiza godova pokazuje da za velike izboje zračen

pretpostavimo na trenutak da sunce jest krivo (= zgriješilo). što bi se onda dogodilo? uhitilo bi ga? odrapilo globu? ili je nastupila zastara? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice