Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne napl

poruka: 27
|
čitano: 9.123
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne napl".
5 godina
offline
Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne napl

Iz Revoluta do zaključenja ovog teksta nismo dobili odgovor. Objavit ćemo ga kada ga dobijemo.

 

 

Uhh, zamišljam kako je ovo išlo

 

Bug: Hoće li korisnici Revoluta moći podići novce na bankomatima bilo koje banke tijekom prijelaznog perioda od 15.12.2022-15.1.2023.?

 

Revolut: Hi, Bug! My name is Moneeq and I want to start by appreciating the time you spent waiting. I am here to assist you today, so please give me a moment to check everything and I will do my best to come back shortly with the reply.

 

5h kasnije....

 

Bug: Imate li kakav info?

 

Revolut: Good day, welcome to Revolut Support, Bug! My name is Sakshi and I trust you are well, safe and healthy. Thank you for waiting. I see you have already had a conversation with my colleague. So please, allowe me a minute to check everything and I will be back in a few minutes.

 

3h kasnije...

 

Revolut: Hi, my name is Mohsin. Hope you are doing good today. How can I help you today? Please, let me take a quick look at chat history. Thanks

 

...

 
31 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
encoding kaže...

Iz Revoluta do zaključenja ovog teksta nismo dobili odgovor. Objavit ćemo ga kada ga dobijemo.

 

 

Uhh, zamišljam kako je ovo išlo

 

Bug: Hoće li korisnici Revoluta moći podići novce na bankomatima bilo koje banke tijekom prijelaznog perioda od 15.12.2022-15.1.2023.?

 

Revolut: Hi, Bug! My name is Moneeq and I want to start by appreciating the time you spent waiting. I am here to assist you today, so please give me a moment to check everything and I will do my best to come back shortly with the reply.

 

5h kasnije....

 

Bug: Imate li kakav info?

 

Revolut: Good day, welcome to Revolut Support, Bug! My name is Sakshi and I trust you are well, safe and healthy. Thank you for waiting. I see you have already had a conversation with my colleague. So please, allowe me a minute to check everything and I will be back in a few minutes.

 

3h kasnije...

 

Revolut: Hi, my name is Mohsin. Hope you are doing good today. How can I help you today? Please, let me take a quick look at chat history. Thanks

 

...

 Offtopic je, ali sam prije desetak dana prošao pakao s korisniškom službom Playstationa, pa sam čitajući ove retke imao grč u želucu :)

8 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
Zatražite Live Agent, pa snjim u chat, a ne preko chatbota
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne napl

Trenutačno – za osnovni, besplatni račun na Revolutu naknade nema do podizanja 230 eura unutar mjesec dana, u najviše 5 transakcija. Nakon toga naknada iznosi 2% podignutog iznosa, uz minimum od 1 eura (ili do 1. siječnja 10 kuna).

 

Ovo nije istina. Ne zanima me sto pisu u uvjetima koristenja jer kada se pokusa podignuti i 200kn zele ti naplatiti 30kn naknade. Testirano na Addiko bankomatu 12.12 (napomena: do sada je podizanje kuna na Addiko bankomatima bilo bez naknade).

 

Iskustvo sa PBZ bankomatom na ljeto je jos gore - pokusao podignuti 500kn, a ovaj mi htio uzeti naknadu od 80kn za uslugu. Rekoh, nisam lud i odustanem od isplate, odem 50m dalje i podignem isti iznos na Addiko bankomatu bez naknade. Sranja su izasla na vidjelo kada sam dobio izvod u Revolut aplikaciji. Skinuli mi 5116kn te odmah refundirali 5036kn - znaci zadrzali su si tocno tu razliku od 80kn za proviziju. Da za proviziju na uslugu koju nisam zatrazio (krivi iznos) i koja nije izvrsena (prekinuo sam zahtjev)! Zovem PBZ, boli ih kuki, ograduju se  da to nema veze s njima neka rascistim sa karticarskom kucom. Nakon toga slijedi cijelodnevna uzivancija sa Revolutovim supportom putem chata, sve do voditelja smjene, ali bez ikakvog uspjeha. Na kraju su mi odgovorili da ne vracaju naknade za transakcije na bankomatima i nije ih bilo niti najmanje briga sto je PBZ napravio prevaru pokusavjuci skinuti izmisljeni iznos (naime 500kn bi trebalo biti bez naknade) niti sto usluga nikada nije izvrsena. Ostalo mi je samo da se zalim upravi vodovoda.

Moj PC  
8 1 hvala 6
12 godina
offline
Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne napl

I onda bi neki pametnjaković odlučio plaću primati na Revolut. 

 

Koristim ga svakodnevno, ali ni u ludosti ne bih primanja slao njima pa da ovisim o tome da me random blokiraju ili da mi nešto treba pa da izginem čekajući njihov support.

Moj PC  
9 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
kerum kaže...

Trenutačno – za osnovni, besplatni račun na Revolutu naknade nema do podizanja 230 eura unutar mjesec dana, u najviše 5 transakcija. Nakon toga naknada iznosi 2% podignutog iznosa, uz minimum od 1 eura (ili do 1. siječnja 10 kuna).

 

Ovo nije istina. Ne zanima me sto pisu u uvjetima koristenja jer kada se pokusa podignuti i 200kn zele ti naplatiti 30kn naknade. Testirano na Addiko bankomatu 12.12 (napomena: do sada je podizanje kuna na Addiko bankomatima bilo bez naknade).

 

Iskustvo sa PBZ bankomatom na ljeto je jos gore - pokusao podignuti 500kn, a ovaj mi htio uzeti naknadu od 80kn za uslugu. Rekoh, nisam lud i odustanem od isplate, odem 50m dalje i podignem isti iznos na Addiko bankomatu bez naknade. Sranja su izasla na vidjelo kada sam dobio izvod u Revolut aplikaciji. Skinuli mi 5116kn te odmah refundirali 5036kn - znaci zadrzali su si tocno tu razliku od 80kn za proviziju. Da za proviziju na uslugu koju nisam zatrazio (krivi iznos) i koja nije izvrsena (prekinuo sam zahtjev)! Zovem PBZ, boli ih kuki, ograduju se  da to nema veze s njima neka rascistim sa karticarskom kucom. Nakon toga slijedi cijelodnevna uzivancija sa Revolutovim supportom putem chata, sve do voditelja smjene, ali bez ikakvog uspjeha. Na kraju su mi odgovorili da ne vracaju naknade za transakcije na bankomatima i nije ih bilo niti najmanje briga sto je PBZ napravio prevaru pokusavjuci skinuti izmisljeni iznos (naime 500kn bi trebalo biti bez naknade) niti sto usluga nikada nije izvrsena. Ostalo mi je samo da se zalim upravi vodovoda.

Ovakvo slicno iskustvo sam i ja imao. Znaci, u hrv do sada nikad nisam imao nikakvu proviziju ni naknadu na nijednom bankomatu, vec godinama. 

Pred tjedan dana u Ljubljani, htio sam uzet 20€, i rekao mi je bankomat da je naknada 4€. Nisao htio, odustao sam, pa sam na nekom drugom bankomatu probao, podigao sam tamo 50€ a naknada je bila isto 4€. Ne znam koja banka.

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
14 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
assassin.st kaže...

I onda bi neki pametnjaković odlučio plaću primati na Revolut. 

 

Koristim ga svakodnevno, ali ni u ludosti ne bih primanja slao njima pa da ovisim o tome da me random blokiraju ili da mi nešto treba pa da izginem čekajući njihov support.

 Meni se navise cini da je najbolji za lagano prebacivanje i placanje u raznim valutama jer je po forexu tecaj... pa sva placanja preko neta i virtualnih, fizickih kartica... za ostalo je lova na sigurnijim pozicijama 🤟

12 godina
neaktivan
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
encoding kaže...

Iz Revoluta do zaključenja ovog teksta nismo dobili odgovor. Objavit ćemo ga kada ga dobijemo.

 

 

Uhh, zamišljam kako je ovo išlo

 

Bug: Hoće li korisnici Revoluta moći podići novce na bankomatima bilo koje banke tijekom prijelaznog perioda od 15.12.2022-15.1.2023.?

 

Revolut: Hi, Bug! My name is Moneeq and I want to start by appreciating the time you spent waiting. I am here to assist you today, so please give me a moment to check everything and I will do my best to come back shortly with the reply.

 

5h kasnije....

 

Bug: Imate li kakav info?

 

Revolut: Good day, welcome to Revolut Support, Bug! My name is Sakshi and I trust you are well, safe and healthy. Thank you for waiting. I see you have already had a conversation with my colleague. So please, allowe me a minute to check everything and I will be back in a few minutes.

 

3h kasnije...

 

Revolut: Hi, my name is Mohsin. Hope you are doing good today. How can I help you today? Please, let me take a quick look at chat history. Thanks

 

...

Kakve veze ima Revolut sa naknadama raznih bankomata drugih banaka? To je isključivo politika određene banke, u startu većina nije naplaćivala nikakve naknade, ali kako je sad sve više ekipe na Revolutu skužili su da bi i tu mogli ubrati koju kunu pa su uveli naknade.

 

Po pitanju Revoluta oni su sve korisnike na vrijeme obavijestili putem e-maila, push notifikacije i u samoj aplikaciji.

 

You’ll be able to withdraw Kuna from an ATM in the same way you did before, and the exchange rate used will be the interbank rate at the time of transaction.

 

az6rab6 kaže...

 Offtopic je, ali sam prije desetak dana prošao pakao s korisniškom službom Playstationa, pa sam čitajući ove retke imao grč u želucu :)

 Kolega malo karikira, nije to ni približno napisanom, problem se riješi brzo i efikasno i za razliku od klasične banke gdje moraš čekati radno vrijeme i izvlačiti broj za čekanje u redu ovdje imaš podršku 24h dnevno. Dođe vikend, moraš čekati ponedjeljak, kod Revoluta to nije tako.

 

Kod Playstationa isto moraš čekati radno vrijeme, prošao sam to.

 

kerum kaže...

Trenutačno – za osnovni, besplatni račun na Revolutu naknade nema do podizanja 230 eura unutar mjesec dana, u najviše 5 transakcija. Nakon toga naknada iznosi 2% podignutog iznosa, uz minimum od 1 eura (ili do 1. siječnja 10 kuna).

 

Ovo nije istina. Ne zanima me sto pisu u uvjetima koristenja jer kada se pokusa podignuti i 200kn zele ti naplatiti 30kn naknade. Testirano na Addiko bankomatu 12.12 (napomena: do sada je podizanje kuna na Addiko bankomatima bilo bez naknade).

 

Iskustvo sa PBZ bankomatom na ljeto je jos gore - pokusao podignuti 500kn, a ovaj mi htio uzeti naknadu od 80kn za uslugu. Rekoh, nisam lud i odustanem od isplate, odem 50m dalje i podignem isti iznos na Addiko bankomatu bez naknade. Sranja su izasla na vidjelo kada sam dobio izvod u Revolut aplikaciji. Skinuli mi 5116kn te odmah refundirali 5036kn - znaci zadrzali su si tocno tu razliku od 80kn za proviziju. Da za proviziju na uslugu koju nisam zatrazio (krivi iznos) i koja nije izvrsena (prekinuo sam zahtjev)! Zovem PBZ, boli ih kuki, ograduju se  da to nema veze s njima neka rascistim sa karticarskom kucom. Nakon toga slijedi cijelodnevna uzivancija sa Revolutovim supportom putem chata, sve do voditelja smjene, ali bez ikakvog uspjeha. Na kraju su mi odgovorili da ne vracaju naknade za transakcije na bankomatima i nije ih bilo niti najmanje briga sto je PBZ napravio prevaru pokusavjuci skinuti izmisljeni iznos (naime 500kn bi trebalo biti bez naknade) niti sto usluga nikada nije izvrsena. Ostalo mi je samo da se zalim upravi vodovoda.

 Kolega poanta je tko ti želi naplatiti tu naknadu. Revolut se drži onoga što piše i što si napisao, ali ti podižeš novac sa bankomata druge banke, a nigdje ne piše da oni nemaju pravo naplatiti svoje naknade. Tih 30+ kn je naknada koju naplaćuje Addiko, isto će ti naplatiti Auro Domus, OTP... dok je trenutno kod HPB i Zabe potpuno besplatno.

 

Revolut ti sigurno nije naplatio tih 80kn za proviziju, nešto si ti tu pobrkao. Revolut će ti naplatiti samo fee ukoliko si prešao mjesečni limit. Ovo što ti se desilo je transakcija od strane banke čiji je bankomat. I sam sam to prošao više puta, kad mi javi da će mi naplatiti 39kn naknadu samo poništim i u revolutu imam dvije transakcije jedna je za podizanje, a druga poništenje te prve, na isti iznos moraju biti.

 

Naravno da ih nije briga što ti je PBZ uzeo 80kn, to nije njihov problem već politika PBZa na koju imaju pravo. To i piše u uvjetima. PBZ ti je uzeo novce i njima se trebaš žaliti.

 

CalvinRi kaže...
Ovakvo slicno iskustvo sam i ja imao. Znaci, u hrv do sada nikad nisam imao nikakvu proviziju ni naknadu na nijednom bankomatu, vec godinama. 

Pred tjedan dana u Ljubljani, htio sam uzet 20€, i rekao mi je bankomat da je naknada 4€. Nisao htio, odustao sam, pa sam na nekom drugom bankomatu probao, podigao sam tamo 50€ a naknada je bila isto 4€. Ne znam koja banka.

Objasnio sam iznad, stvar je u politici banke čiji je bankomat. To nema veze s Revolutom. Kod nas ti Zaba i HPB rade bez ikakvih dodatnih troškova.

12 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
Kako netko ima pravo naplatiti naknadu za uslugu koja:
1. Nije tražena (PBZ je iz dupeta izvukao 5036kn umjesto 500kn koje sam odabrao)
2. Nije izvršena (jer sam odustao kada su mi pokazali koliku naknadu bi morao platiti)
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2022 23:51 (kerum).
12 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
bus kaže...
assassin.st kaže...

I onda bi neki pametnjaković odlučio plaću primati na Revolut. 

 

Koristim ga svakodnevno, ali ni u ludosti ne bih primanja slao njima pa da ovisim o tome da me random blokiraju ili da mi nešto treba pa da izginem čekajući njihov support.

 Meni se navise cini da je najbolji za lagano prebacivanje i placanje u raznim valutama jer je po forexu tecaj... pa sva placanja preko neta i virtualnih, fizickih kartica... za ostalo je lova na sigurnijim pozicijama 🤟

 Tako je potpisujem u potpunosti.

5 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
mzopg kaže...
encoding kaže...

Iz Revoluta do zaključenja ovog teksta nismo dobili odgovor. Objavit ćemo ga kada ga dobijemo.

 

 

...

Kakve veze ima Revolut sa naknadama raznih bankomata drugih banaka? To je isključivo politika određene banke, u startu većina nije naplaćivala nikakve naknade, ali kako je sad sve više ekipe na Revolutu skužili su da bi i tu mogli ubrati koju kunu pa su uveli naknade.

   

 

 

Jesi li pročitao tekst? Kakve veze ima banka s naknadama drugih banaka na njenu karticu tijekom prijelaznog razdoblja? Pa, evo citirat ću ti

banke će privremeno u razdoblju od 15. prosinca 2022. do 15. siječnja 2023. za građane ukinuti naknade za podizanje gotovine debitnim karticama na bankomatima drugih banaka

Igrom slučaja, Revolut je također banka. Jesu li članica HUB-a? Jesu li postigli dogovor? Može li se podizati? Ne znamo, dok Mate ili Đuro ne probaju sa svojim karticama. Vrlo jednostavan da-ne je dovoljan od njih. 

16 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
encoding kaže...

Kakve veze ima Revolut sa naknadama raznih bankomata drugih banaka? To je isključivo politika određene banke, u startu većina nije naplaćivala nikakve naknade, ali kako je sad sve više ekipe na Revolutu skužili su da bi i tu mogli ubrati koju kunu pa su uveli naknade.


Jesi li pročitao tekst? Kakve veze ima banka s naknadama drugih banaka na njenu karticu tijekom prijelaznog razdoblja? Pa, evo citirat ću ti

banke će privremeno u razdoblju od 15. prosinca 2022. do 15. siječnja 2023. za građane ukinuti naknade za podizanje gotovine debitnim karticama na bankomatima drugih banaka

Igrom slučaja, Revolut je također banka. Jesu li članica HUB-a? Jesu li postigli dogovor? Može li se podizati? Ne znamo, dok Mate ili Đuro ne probaju sa svojim karticama. Vrlo jednostavan da-ne je dovoljan od njih. 

Nekako sumnjam da se tu misli na strane banke. To ne bi imalo nikakvog smisla.

5 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
Old Iggy kaže...
encoding kaže...

Kakve veze ima Revolut sa naknadama raznih bankomata drugih banaka? To je isključivo politika određene banke, u startu većina nije naplaćivala nikakve naknade, ali kako je sad sve više ekipe na Revolutu skužili su da bi i tu mogli ubrati koju kunu pa su uveli naknade.


Jesi li pročitao tekst? Kakve veze ima banka s naknadama drugih banaka na njenu karticu tijekom prijelaznog razdoblja? Pa, evo citirat ću ti

banke će privremeno u razdoblju od 15. prosinca 2022. do 15. siječnja 2023. za građane ukinuti naknade za podizanje gotovine debitnim karticama na bankomatima drugih banaka

Igrom slučaja, Revolut je također banka. Jesu li članica HUB-a? Jesu li postigli dogovor? Može li se podizati? Ne znamo, dok Mate ili Đuro ne probaju sa svojim karticama. Vrlo jednostavan da-ne je dovoljan od njih. 

Nekako sumnjam da se tu misli na strane banke. To ne bi imalo nikakvog smisla.

Većina banaka su strane banke. Jedino što razlikuje Revolut je što sam nema poslovnice i bankomate. Nisu ni članica HUB-a koji je napravio ovu objavu. Pitanje je na mjestu, pogotovo obzirom na popularnost

16 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
encoding kaže...
Old Iggy kaže...

Nekako sumnjam da se tu misli na strane banke. To ne bi imalo nikakvog smisla.

Većina banaka su strane banke.

Moraš shvatiti jako veliku razliku između strane banke i domaće banke u stranom vlasništvu.
To dvoje nema nikakve veze.

15 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
to je sve normalno sa takvim bankama, dok sam radio u njemackoj takvih ima sigurno 20-tak... ja sam koristio n24 ili tak nest ne sjecam se imena, i isti princip ko revolut...imao sam 3 mjesecno dizanja bez naknada, nakon toga uzme 2 eur ili slicno
battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
Jedino sto ja ne kuzim u ovoj prici oko provizija....

Dakle, odem na bankomat hpb-a, s karticom od rba.

Hocem dici 500kn, banka mi nece uzeti proviziju radi podizanja s rba katticom na bankomatu hpb-a, ali ce mi i dalje uzeti svoju internu proviziju za opcenito podizanje s bankomata....

Ili se sad u ovom periodu totalno ukida naknada za podizanje?
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
koliko sam razumio ovaj vrlo kratki period nema apsolutno nikakve naknade...osim revoluta jer oni su posebni(nisu fizicki)
battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
Cek, ti imas naknadu za dizanje love s bankomata tvoje banke? Prvi glas.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
neaktivan
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
kerum kaže...
Kako netko ima pravo naplatiti naknadu za uslugu koja:
1. Nije tražena (PBZ je iz dupeta izvukao 5036kn umjesto 500kn koje sam odabrao)
2. Nije izvršena (jer sam odustao kada su mi pokazali koliku naknadu bi morao platiti)

Nisam napisao da imaju na to pravo, po meni sigurno nemaju, samo sam napisao da to nije do Revoluta već vjerojatno do banke čiji je bankomat.

 

Ček, PBZ ti je skinuo 5036kn, a ti si zatražio 500kn? Što ti je na kraju naplaćeno i od strane koga?

 

assassin.st kaže...
bus kaže...
assassin.st kaže...

I onda bi neki pametnjaković odlučio plaću primati na Revolut. 

 

Koristim ga svakodnevno, ali ni u ludosti ne bih primanja slao njima pa da ovisim o tome da me random blokiraju ili da mi nešto treba pa da izginem čekajući njihov support.

 Meni se navise cini da je najbolji za lagano prebacivanje i placanje u raznim valutama jer je po forexu tecaj... pa sva placanja preko neta i virtualnih, fizickih kartica... za ostalo je lova na sigurnijim pozicijama 🤟

 Tako je potpisujem u potpunosti.

Isto tako je super za vikend transakcije jer kod klasične banke moraš čekati radni dan da proknjiže uplatu/isplatu. Imaš jednokratne virtualne za shoping na sumnjivim mjestima i što je još bolje refund radi na te virtualne kartice. Prednosti je dosta u odnosu na klasičnu banku.

 

Osobno imam sedmeroznamenkasti iznos na Revolutu i nije me uopće frka. Možda se zeznem, ali imam puno povjerenje u njih.

 

encoding kaže...
mzopg kaže...
encoding kaže...

Iz Revoluta do zaključenja ovog teksta nismo dobili odgovor. Objavit ćemo ga kada ga dobijemo.

 

 

...

Kakve veze ima Revolut sa naknadama raznih bankomata drugih banaka? To je isključivo politika određene banke, u startu većina nije naplaćivala nikakve naknade, ali kako je sad sve više ekipe na Revolutu skužili su da bi i tu mogli ubrati koju kunu pa su uveli naknade.

   

 

 

Jesi li pročitao tekst? Kakve veze ima banka s naknadama drugih banaka na njenu karticu tijekom prijelaznog razdoblja? Pa, evo citirat ću ti

banke će privremeno u razdoblju od 15. prosinca 2022. do 15. siječnja 2023. za građane ukinuti naknade za podizanje gotovine debitnim karticama na bankomatima drugih banaka

Igrom slučaja, Revolut je također banka. Jesu li članica HUB-a? Jesu li postigli dogovor? Može li se podizati? Ne znamo, dok Mate ili Đuro ne probaju sa svojim karticama. Vrlo jednostavan da-ne je dovoljan od njih. 

 Ja jesam, ali jesi li ti pročitao što sam ja napisao?

 

You’ll be able to withdraw Kuna from an ATM in the same way you did before, and the exchange rate used will be the interbank rate at the time of transaction.

 

To što ti spominješ i što su oni napisali se odnosi na banke u RH koje međusobno imaju potpisane ugovore o korištenju bankomata i sad ako dođeš na PBZ bankomat sa RBA karticom nećeš platiti ništa, ali kod Revoluta je sve isto kao i prije, nigdje ne plaćaš Revolut naknadu, a banci čiji je bankomat kao i do sada, a to ovisi od banke do banke. Imaš u Revolut temi listu banka i iznosa provizija.

 

Damir22 kaže...
Jedino sto ja ne kuzim u ovoj prici oko provizija....

Dakle, odem na bankomat hpb-a, s karticom od rba.

Hocem dici 500kn, banka mi nece uzeti proviziju radi podizanja s rba katticom na bankomatu hpb-a, ali ce mi i dalje uzeti svoju internu proviziju za opcenito podizanje s bankomata....

Ili se sad u ovom periodu totalno ukida naknada za podizanje?

Kakvu internu proviziju? Pa ne naplaćuje ti tvoja banka podizanje novaca sa njenih bankomata. Ako naplaćuje daj molim te koja je to banka da je znam izbjegavati. 

Do sada ako bi s RBA karticom podizao na HPB bankomatu tvoja banka RBA bi ti naplatila za to nekakvih 20kn (koliko se sjećam), sada to nećeš plaćati, odnosno podizanje na bilo kojem bankomatu će biti isto kao da podižeš na bankomatu svoje banke, bez naknada.

 

dado16 kaže...
koliko sam razumio ovaj vrlo kratki period nema apsolutno nikakve naknade...osim revoluta jer oni su posebni(nisu fizicki)

Piše gore sve.

8 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
Dugo nisam dizao na bankomatima, nisam u toku, zadnji put kad sam dizao, bila je provizija....

Pa vi racunajte kad to bijase..... ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne napl

zna li netko je li ovo "bez naknade" važi samo za isplatu ili se može izvesti i uplata? Naprimjer imam karticu Erste banke, a odem na bankomat PBZ-a i napravim uplatu na svoj račun u Ersteu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne

Mislim da uplatu na bankomatu općenito ne možeš napraviti na račun u drugoj banci.

12 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
Cansee kaže...

zna li netko je li ovo "bez naknade" važi samo za isplatu ili se može izvesti i uplata? Naprimjer imam karticu Erste banke, a odem na bankomat PBZ-a i napravim uplatu na svoj račun u Ersteu?

Dobro da znaš prijeći cestu preko zebre.

 

Mogu li ja sa svojim ključem otključat tvoju bravu na vratima?

 

Ovdje se radi o dizanju sredstava s bankomata...i samo to.

 

12 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
Punti kaže...

Mislim da uplatu na bankomatu općenito ne možeš napraviti na račun u drugoj banci.

 Logično da logičnije ne može biti.

9 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
R36 kaže...
Punti kaže...

Mislim da uplatu na bankomatu općenito ne možeš napraviti na račun u drugoj banci.

 Logično da logičnije ne može biti.

 

naravno da je logično, ne žalim se što je tako kako je, samo bilo bi naravno vrlo zgodno da postoji takva mogućnost. Nisam očekivao da će moći, ali sam svejedno htio biti siguran.

14 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
R36 kaže...
Cansee kaže...

zna li netko je li ovo "bez naknade" važi samo za isplatu ili se može izvesti i uplata? Naprimjer imam karticu Erste banke, a odem na bankomat PBZ-a i napravim uplatu na svoj račun u Ersteu?

Dobro da znaš prijeći cestu preko zebre.

 

Mogu li ja sa svojim ključem otključat tvoju bravu na vratima?

 

Ovdje se radi o dizanju sredstava s bankomata...i samo to.

 

 Nije baš neka analogija. Ako ti on pod nekim uvjetima da ključ, koji potom postane tvoj, otključat ćeš.

Tako se i banke mogu dogovoriti međusobno o uvjetima transfera uplaćenog novca na bankomatu.

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Re: Narednih mjesec dana bankomati u Hrvatskoj ne
Ezio kaže...
R36 kaže...
Cansee kaže...

zna li netko je li ovo "bez naknade" važi samo za isplatu ili se može izvesti i uplata? Naprimjer imam karticu Erste banke, a odem na bankomat PBZ-a i napravim uplatu na svoj račun u Ersteu?

Dobro da znaš prijeći cestu preko zebre.

 

Mogu li ja sa svojim ključem otključat tvoju bravu na vratima?

 

Ovdje se radi o dizanju sredstava s bankomata...i samo to.

 

 Nije baš neka analogija. Ako ti on pod nekim uvjetima da ključ, koji potom postane tvoj, otključat ćeš.

Tako se i banke mogu dogovoriti međusobno o uvjetima transfera uplaćenog novca na bankomatu.

A mozda ne mogu jer bi Erste banka imala pristup računima klijenata PBZ-a, i obrnuto. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice