Ovogodišnju božićnu poruku britanskim TV-gledatelj

poruka: 9
|
čitano: 5.443
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovogodišnju božićnu poruku britanskim TV-gledatelj".
10 godina
offline
Ovogodišnju božićnu poruku britanskim TV-gledatelj

Ništa za od svega što će humanoidna robotska čestitarka izgovoriti uživo na TV-u nije unaprijed osmislio ni napisao čovjek.

 

 

Ali vjerojatno mora proci provjeru i rekalibraciju ako govor nije po volji onome tko ga stavlja u javnost? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ovogodišnju božićnu poruku britanskim TV-gledatelj

 

Velik lajk.

Dosta je bilo čestitiki od osoba koje sebe nazivaju ljudima ili ih takvima drugi smatraju.

 

Dajte nam robote. Bolji su od onih koje poznajemo  kao pripadnike ljudske vrste.

 

dzg
Moj PC  
0 4 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ovogodišnju božićnu poruku britanskim TV-gleda
mpapec kaže...

Ništa za od svega što će humanoidna robotska čestitarka izgovoriti uživo na TV-u nije unaprijed osmislio ni napisao čovjek.

 

 

Ali vjerojatno mora proci provjeru i rekalibraciju ako govor nije po volji onome tko ga stavlja u javnost? 

 Govor ide uživo, dakle nema prostora za nekakve korekcije ili cenzure.

U tome i jeste poanta: programeri algoritama Amecine robotičke inteligencije imaju puno povjerenje u svoj rad. Provjerili su njegovu funkcionalnost na velikom broju testova: Ameca je uživo na izložbama i sajmovima  komunicirala sa tisućama ljudi o svim mogućim temama, sve bez ikakve cenzure i kontrole, pa nijednom nije izašla izvan zadanih, programiranih okvira.

Ameca je zapravo savršen live TV-spiker: za razliku od živog voditelja emisije za kojega nikada ne znaš hoće li pukunuti uživo i početi lupati gluposti, robot je vođen jasno definiranim algoritamskim okvirima (u smislu izbora riječi i tema o kojima govori) izvan kojih neće izlaziti.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
2 godine
offline
Ovogodišnju božićnu poruku britanskim TV-gledatelj

Ako hackeri upadnu u live prijenos, može biti svašta, moj doture. 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ovogodišnju božićnu poruku britanskim TV-gledatelj

zbog toga se nisu morali laćati žbreksita. svako javno obraćanje s čestitanjem nečega je robotsko. bilo bi zanimljivije kad bi naprava povela raspravu o smislu svega toga no i napis kaže kako su se algoritmima pobrinuli da ne lupeta baš skroz bezveze, nego u zadanim okvirima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ovogodišnju božićnu poruku britanskim TV-gleda

 

to je to? nisam dobio dojam da je uzivo.

2 godine
offline
Ovogodišnju božićnu poruku britanskim TV-gledatelj

Ma, što nije uživo ?

Baš se primjeti da sama razmišlja što i kako odgovoriti. 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ovogodišnju božićnu poruku britanskim TV-gledatelj

Uopće nisam zabrinut zbog trenda (pokušavanja) nametanja humanoidnih robota, barem dok AI se pati u elementarnim detaljima. 

Do tada, u UK će moći preko BBC programa uživati, a mi pratiti u gledanju, božićnu čestitku koju govori njegovo visočanstvo Kralj Charles. 

 

P.S., kada se sjetim onih pokušavanja komunikacije sa AI robotima, koja su to generalna generička ”razmišljanja”, gdje je egzaktno vidljivo da tu nema previše od ”samostalne” inteligencije  ?! 
Kada bih si vjerojatno dao truda, mogao bih i sam pokušati uspostaviti komunikaciju (samo neznam gdje ) auuuu što bih ju vjerojatno raspizdio svojim pitanjima i uživao u moj me ne pametnim odgovorima, mo'š si misliti?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Ovogodišnju božićnu poruku britanskim TV-gledatelj

Baš je Spiff nedavno imao vrhunski video na tu temu:

 

Od cringea do situacije da ni sam ne znaš kaj misliti.

Zapravo, bilo koji politički pamflet od kada je civilizacije zvuči kao AI generirana skripta, i za neke ljude je i bolje da ih zamijeni "AI", jer ionak rade sadržaj na AI razini.

A uz današnje kriterije za guranje sadržaja na društvenim mrežama i YT, čovjek sam bez AI contenta nema dugoročno nikakve šanse opstati.

 

pan y agujas
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice