Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dnevni

poruka: 15
|
čitano: 39.933
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dnevni".
10 godina
offline
Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dnevni

Bugovci uvijek riješe stvar, te svojim radom i djelom pomažu ljudima.

 

Kada državni sistem naruči softver, te se radi šeprtljavo i nikako. Kompleksno, dosta toga nepotrebno, bez dokumentacije...

Ne treba mi nitko pričati o tome. Osobno se uvjerio. Kakvi glasački, takva i vlast, a bogami i softver.

 

Pametan bježi od takvih kompanija, projekta i kolega.

 

Iz jedne takve vrle kompanije mjesečno odlazi bar dvoje ljudi sa svih pozicija i seniroriteta.

Sretno, Hrvatska!!

 

Nije da ti neće trebati...

 

dzg
Moj PC  
3 11 hvala 0
13 godina
offline
Re: Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dn

Sretan Božić. Dobar ti je komentar. Stvarno smo totalno u banani i zaostali, a sve zbog toga što najpametniji i naj bolji nerade ono što bi trebali. Mi se vodimo kratkoročnim i osobnim interesima. Živjela nam opljačkana Hrvatska.

15 godina
offline
Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dnevni

Ne bi me iznenadilo da je majstor ovim potezom izbio pokoji potencijalni milijuncic nekom "rodjaku".

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dn
PzKpfw kaže...

Bugovci uvijek riješe stvar, te svojim radom i djelom pomažu ljudima.

 

Kada državni sistem naruči softver, te se radi šeprtljavo i nikako. Kompleksno, dosta toga nepotrebno, bez dokumentacije...

Ne treba mi nitko pričati o tome. Osobno se uvjerio. Kakvi glasački, takva i vlast, a bogami i softver.

 

Pametan bježi od takvih kompanija, projekta i kolega.

 

Iz jedne takve vrle kompanije mjesečno odlazi bar dvoje ljudi sa svih pozicija i seniroriteta.

Sretno, Hrvatska!!

 

Nije da ti neće trebati...

 

Otprilike moraš biti glup da ne razumiješ REST api od MZO-a kojeg je razvio King. Jedina glupost što sam našao kod spajanja na taj api je kod dohvata djelatnika je pod šifra matične ustanove. Tako da stvarno ne razumijem o čemu ti. 

15 godina
offline
Re: Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dn
syncmaster245b kaže...

Ne bi me iznenadilo da je majstor ovim potezom izbio pokoji potencijalni milijuncic nekom "rodjaku".

 

Nije, bez brige, e-dnevnik će se nadograđivati za milijune bez obzira na ovaj bot (koji ionako 99% korisnika nebi niti znalo instalirati).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.12.2022 19:28 (Bitanga).
14 godina
offline
Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dnevni

S obzirom na to da je u sustavu namješteno da se sa roditeljskog računa ocjene vide s odmakom od 48 sati, mislim da nije zamišljeno da roditelj dobije notifikaciju čim mu dijete dobije ocjenu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 1:00 (captain_soap_McTawish).
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dnevni

Nije ni poanta "odmah" dobiti ocjenu, nego automatizirano dobivati ocjene tijekom vremena bez potrebe za ulogiravanjem u profil svakog djeteta posebno i ručnog gledanja "što se promijenilo". Dobrodošla promjena, mada većina roditelja neće znati to iskoristiti (niti ikad čuti za to)

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dn
captain_soap_McTawish kaže...

S obzirom na to da je u sustavu namješteno da se sa roditeljskog računa ocjene vide s odmakom od 48 sati, mislim da nije zamišljeno da roditelj dobije notifikaciju čim mu dijete dobije ocjenu.

 

Da, to je isto posebna retardacija i razlog zašto većina roditelja koristi djetetov login.

I što su postigli? Ništa, osim kompliciranja.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dn

Početna ideja programa nema veze s ovim što ću predložiti, ali i baza podataka svih ocjena u školskoj godini ne bi bila loša dodatna mogućnost programa.

 

Isprobana armv7 verzija na Orange Pi Zero. Test je prošao na gmail (./e-dnevnik-bot -t).

10 godina
offline
Re: Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dn

lol fakat, djetetov login ima real time update? super, hvala :)

6 godina
offline
Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dnevni

Još imam traume od škole i faksa. Potrebna je umjerenost. Također je potrebno prihvatit svoje limite. Usmjeravanje u ono što me zanima bi mi bilo toliko bolje od pustog štrebetanja radi 5.0 Naravno, nitko me nije tjerao, osim mene samog, međutim nitko mi nije ni rekao da je dosta. Nitko mi nije rekao malo preusmjeri okupaciju na bitnije stvari. Sad mi je jako žao jer sam tolike sate štrebao. Jednostavno sam prosječan čovjek, stoga fakultet i puste stvari koje ne razumijem, a naučio sam napamet, ne znače ništa. Koliko još takvih id*ota poput mene ima, a tek njihovih roditelja koji tjeraju svoju djecu i iživljavaju se nad njima...

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
7 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dn

Reci je li i tebi prvi put pokupio sve podatke iz e-dnevnika (gomila poruka na telegramu) a onda bi sljedeci put trebao samo novounesene podatke koji vec nisu u bazi slati?

16 godina
offline
Re: Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dn
10alex kaže...

Reci je li i tebi prvi put pokupio sve podatke iz e-dnevnika (gomila poruka na telegramu) a onda bi sljedeci put trebao samo novounesene podatke koji vec nisu u bazi slati?

 Meni nije pokupio sve stare ocjene ... a to je kad razmislim logično da napravi, moguće da ipak ne radi dobro kod mene, testni mail mi prolazi uvijek.

10 godina
offline
Re: Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dn

Sad sam dobio prvu poruku nakon praznika i samo je novo unesena stavka, tako da je ok da prvi put pokupi sve i onda sljedeci put samo razliku. ;)

16 godina
offline
Re: Alat za automatiziranu provjeru ocjena iz e-Dn
10alex kaže...

Sad sam dobio prvu poruku nakon praznika i samo je novo unesena stavka, tako da je ok da prvi put pokupi sve i onda sljedeci put samo razliku. ;)

 Meni nikad nije povukao "prastare" ocjene, no maloprije sam ga pokrenuo i došle su na gmail dvije nove ocjene. Sad ću ga puknut u crontab, nek provjerava jednom dnevno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice