Država New York: značajno kompromitiran zakon o pr

poruka: 3
|
čitano: 18.355
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Država New York: značajno kompromitiran zakon o pr".
15 godina
offline
Država New York: značajno kompromitiran zakon o pr

a gdje vam dođe ta država new york? jel negdje oko ogulina? ili u eu pa bi to moglo utjecati i na pikzibnere poput nas? ako već pišete o nečemu što nema s nama ama baš nikakve veze, kakva je regulativa popravaka u državi uttar pradesh (to vam je ispod nepala, na sjeverozapadu indije)? to je jednako zanimljivo prosječnom (ili natporsječnom) korisniku iz eu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Država New York: značajno kompromitiran zakon

Naravno da utjece, mozda ne na razini usb-c utora, ali utjece.

 

Nisam jos stigao pogledati i procitati detaljno, ali za primjer, neka taj zakon propise obavezu proizvodjacu javno objaviti sheme i omoguciti dostupnost zamjenskih dijelova u New Yorku (ili nekoj drugoj drzavi znacajnog utjecaja) za popravak, barem servis mora moc kupiti čip koji mu treba i to mora moc vidjeti na shemi ploce i slicno. Sad moze neki serviser iz New Yorka ili netko nasumican, poslikati te sheme i podatke za popravak te ih podijeliti sa citavim svijetom, netko moze preprodati tebi u HR potrebne dijelove i ti si mozes sam popraviti sve.

 

Ujedno bi se onemogucilo blokiranje popravaka keferekanjem kao kod applea i slicno.

 

Ali znacajno je iz drugih razloga, naime, ako dobar zakon u New Yorku funkcionira onda je lakse takav ili slican progurati i u drugim americkim drzavama pa ce to uskoro utjecati i na tebe u EU jer jebeni apple nece raditi dvije verzije uredjaja, posebno za EU, posebno za amere. I mi imamo koristi. Svi imaju.

 

 

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2023 13:53 (Ante).
15 godina
offline
Re: Država New York: značajno kompromitiran zakon
Ante kaže...

Naravno da utjece, mozda ne na razini usb-c utora, ali utjece ...

 

 

 ma gle: imamo mi zakona kolk'o o'š. pokupili iz eu (kopipejst + oktroirano) i na papiru je sve divota miline. u praksi, radi svatko što ga volja, nitko ne kontrolira i nitko ne sankcionira. dakle, čemu? (a i ja isto nađem di ću tražit logiku i pamet ... )

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice