Jeste li prebacili svoje satove na ljetno vrijeme?

poruka: 12
|
čitano: 12.515
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jeste li prebacili svoje satove na ljetno vrijeme?".
16 godina
offline
Jeste li prebacili svoje satove na ljetno vrijeme?

Svake godine ista priča - kako treba ukinuti pomicanje, pa onda slijede priče preživjelih koji na sve četiri u ponedjeljak dolaze na posao Itd Itd.

 

Gospodo saberite se!

 

Nije problem pomicanje jednoga sata naprijed ili unazad jednom godišnje. Odite ranije ili kasnije spavat i problem je riješen.

Problem je preći Pacifik unutar 20ak dana i promijeniti 12 i nešto sati i preskočiti ili ponoviti dan dok zato vrijeme radite 24/7.

To je problem - a ove teme pomicanja jednoga sata su vic.

 

 

Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
12 10 hvala 1
2 godine
offline
Jeste li prebacili svoje satove na ljetno vrijeme?

Ne postoji zimsko računanje vremena u pravom smislu toga pojma..

Da to postoji, onda bi se nakon ljetnog vraćali 2 sata unazad. 

Postoji samo ljetno računanje vremena, jer je tzv. "zimsko" stoljećima bilo standardno mjerenje vremena.

Dakle s ljetnoga se samo vraćamo na "normalno" računanje vremena, zadnjeg tjedna u ožujku prelazimo na "ljetno" računanje vremena.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Jeste li prebacili svoje satove na ljetno vrijeme?

lako za satove i "kazaljke stare"; sebe ne mogu "prebaciti". i pas je zbunjen ali se ne žali pretjerano. 

 

pe se: napomba te podsjetnique za štovatelje jeftinije struje. ne pomiče se samo računanje vremena, nego i struje (kvarna elektra). ljetno jeftinija je 22 do 8 (zimsko je bilo 21do 7), ak si netko programira uključivanje trošila po mrkloj noći, u sitan sat. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2023 20:32 (Ajar).
Moj PC  
3 1 hvala 0
6 godina
offline
Jeste li prebacili svoje satove na ljetno vrijeme?

ono mislim se di sve morama prominiti...mobitel(sam)...ps4(sam)...foto(moram ja)...u autu ostavim pa računam...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jeste li prebacili svoje satove na ljetno vrij
Sad će Zelenski početi kukati o prođjeni vremena, pa će Ursula narediti da se više ne mijenja
 
6 8 hvala 0
12 godina
offline
Jeste li prebacili svoje satove na ljetno vrijeme?

Meni treba period adaptacije. Puno ljudi iz moga kruga to ne razumije, ali ne znam ni ja objasniti sta se kod mene desi. Evo citav dan mi je danas cudan, a kad se desi pomjeranje vremena, totalno mi se i san poremeti. Tesko zaspim, tesko ustajem.

Sto se tice satova. Na telefonu se automatski pomjeri, a za rucne satove imam ih dvoje, jedan sat je nastiman po zimskom a drugi po ljetnom racunanju vremena, pa se nosaju kad je kojem vrijeme :D

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jeste li prebacili svoje satove na ljetno vrij
J-man kaže...

Svake godine ista priča - kako treba ukinuti pomicanje, pa onda slijede priče preživjelih koji na sve četiri u ponedjeljak dolaze na posao Itd Itd.

 

Nije problem pomicanje jednoga sata naprijed ili unazad jednom godišnje. Odite ranije ili kasnije spavat i problem je riješen.

 

 

 Što da radimo mi koji nismo kokoši koje zaspu čim stisnu okice?

12 godina
offline
Re: Jeste li prebacili svoje satove na ljetno vrij
Svake godine ista moronska rasprava.
Nekima treba 6 mjeseci da se prilagode na pomicanje jednoga sata. Nekima je taj jedan sat iznimno dragocjen. Vjerojatno rade na univerzalnom lijeku protiv raka.
Isti ti ljudi kada putuju van Hrvatske nemaju nikakvih problema sa promjenama vremenskih zona u kraćim periodima. Kognitivna disonanca, mentalne bolesti i glupost beskonačnija od svemira su sveprisutne.

S druge strane ima nas (kao kolega iz prvog komentara) koji često ili svaki dan mijenjamo vremenske zone i nemamo nikakvih problema sa time. Ne budite plačimačci.

Po svijetu države na razne načine reguliraju taj pomak. Nije istina da se satovi ne pomiču, nego to odrede svake godine. Za referencu možete pogledati stranicu timeanddate.com u kojoj vam piše za odabranu državu da li te godine pomiče sat.
Kao ekstrem imamo Kiribate koji drže +14UTC, dok neke države namještaju zonu prema burzi u drugim državama (Singapore +8 da se uskladi sa Hong Kongom).

Nije mi jasno pošto se to radilo zbog uštede energije, zašto se ta komponenta ekologije u EU (koja želi biti avangarda ekologije) ne gura do maksimuma?
vicious
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Jeste li prebacili svoje satove na ljetno vrijeme?

Kada su kucanstva i tvrtke imali starije tipove trosila (neonke, zarulje i slicno) tada je to imalo smisla no danas kada svako kucanstvo kao i tvrtke imaju stedne zarulje ili led rasvjetu te uz aparate A (A++), B (B++) i td. to je besmisleno i trebalo bi se ukinuti ljetno racunanje vremena te ostaviti kako je bilo prije i to je to. Nece se nesto posebno ustediti na elekticnoj energiji u razlici za taj 1 sat a tada ni na elektricnim urama se ne bi morao mjenjati termin izmedju jeftine i skupe struje te bi on mogao imati stalni zimski termin.

veni vidi didici
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Jeste li prebacili svoje satove na ljetno vrijeme?

Ovakve situacije me uvijek podsjete na Aristotelovu antipatiju prema demokraciji. Ako svaki plačimačak vulgaris (pardon, danas se to kaže snowflake) priča o stvarima o kojima nije razmislio ni 5 sekundi, zašto ih se mora poslušati? To očito misle u EU, iako je u anketi učestvovalo samo 10% građana EU. I šta ako ih se posluša? Sutra će početi cmizriti da zašto je mrak do 9 sati ujutro po zimi ili da ne mogu spavati po ljetu jer je već u pol 5 vani svjetlo i 30 stupnjeva kad idu na posao.

A najbolji je (zasad samo) prijedlog da svaka država odluči ljetno ili zimsko. Ljudi koji žive blizu granice i rade u susjednoj zemlji će šaltati sat dvaput dnevno? Koliko međunarodnih putnika će zbog zabune propustiti vlak pri presjedanju?

I okanite se više mantre o štednji struje. To je možda bio glavna motivacija nekada, a danas je važnije poboljšanje kvalitete života. Uz to malo fleksibilnosti izvlačimo najbolje iz zime i iz ljeta. A za pahuljice ćemo osnovati fond za psihološku pomoć, bijeli telefon i besplatne zalihe papirnatih maramica.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Jeste li prebacili svoje satove na ljetno vrij
Pozdrav dagoberhr!
Mi idemo u tom smjeru da je ono što je pred malo bila A energetska klasa, danas spada u F (malo uveličavam).
S druge strane pošto će rasti ovisnost o električnoj energiji proizvedenoj iz isključivo zelenih izvora koji nisu konstantni, potreba za štednjom je itekako važna.

Žalosno je što su ovakvi zakoni krajnje nepovezani jedni sa drugima. Kvaliteta ljudi koji sjede u Bruxellesu je sve lošija i za jedan glas voljni su učiniti više štete nego koristi.
vicious
14 godina
offline
Re: Jeste li prebacili svoje satove na ljetno vrij

Bok viciousone,

Slazem se u tobom oko energetskih razreda koji su se od A++ promjenili u B ili nize a nesto novog je postalo A energetski razred mada su i oni ++ zbunjivali i pitanje je koliko bi ih trebalo.

 

Ne slazem se sa tobom oko zelenih izvora jer imas primjere jednog otoka koji ce napraviti suncanu elektranu (nedavno sam procitao frisko tu vijest) koja ce biti dovoljna da napaja to mjesto u kontinuitetu. Znamo da su se i fotonaponske celije promjenile te modernizirale pa je jedino pitanje koliko daleko smo odmakli u spremanju/akumuliranju takve struje za mjesece kada potrosnja iste povecana (zimski mjeseci). Nazalost po onome sto znam ili sam u razgovorima cuo u tome podrucju jako zaostajemo te smo daleko jos te zbog svega toga jos dugo vremena ce mo ovisti o hidrologiji, nuklearki ili TE elektranama. Uz sve to ovisi koliko smo kvalitetno povezali sve te zelene iliti obnovljive tehnologije u elektoenergetski sustav da kada nema sunca nam vjetar zamjeni isto i obrnuto.

 

Slažem se sa tobom da u Bruxellesu sjede nestrucni kadrovi, uhljebi, licimjeri, dvolicnjaci, beskicmenjaci i tako to te da ne mogu, neznaju i ne žele izglasati bolje zakone jer su podlozni raznim lobijima od kojih dodatno dobivaju nagrade za zastupanje. Ponekad mislim da je ulazak u EU u biti za nasu drzavu bio bespotreban jer zbog svega kod nas ali i naputaka koji dolaze od tamo imamo vise stete nego koristi mada sam daleko od euroskeptika.

veni vidi didici
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice