Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i fokus

poruka: 24
|
čitano: 10.253
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i fokus".
10 godina
suspendiran
offline
Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i fokus

šta se to dešava s poslovima za developere (i neka druga zanimanja)?

 

Izgleda da je ovo postao uobičajeni predložak, "režemo troškove, fokusiramo se na AI"

 

 

zlatno doba programiranja je iza nas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i fokus

Da pretpostavim. Condoleeza Rice nije dobila kosaricu

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

šta se to dešava s poslovima za developere (i neka druga zanimanja)?

Vojko V: "šta je ovo, di ovo ide?"
Nisam managemant pa ne mogu kompetentno odgovoriti, ali mogu prenjeti odogovor šefa moje firme na slično pitanje: pandemija je mnoge IT firme odvela u jedan smjer (puno zapošljavanja), koji sada više nije održiv.
Ovo su sada priolagođavanja tih tokova.


Programerskih poslova ne fali, samo su sada negde drugdje.

15 godina
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

šta se to dešava s poslovima za developere (i neka druga zanimanja)?

 

Izgleda da je ovo postao uobičajeni predložak, "režemo troškove, fokusiramo se na AI"

 

 

zlatno doba programiranja je iza nas?

 

Bez brige, ima posla za programere koliko hoćeš.

Ove "high-tech" kompanije su ionako imale previše zaposlenika radi pumpanja investicija.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

šta se to dešava s poslovima za developere (i neka druga zanimanja)?

 

Izgleda da je ovo postao uobičajeni predložak, "režemo troškove, fokusiramo se na AI"

 

 

zlatno doba programiranja je iza nas?

 Puknuo je balon nastao za vrijeme COVID-a, kada su svi zapošljavali masovno bez opravdanog razloga, sad su po(d)vukli crtu i skužili da pola tih ljudi zapravo qrca radi

-
11 godina
protjeran
offline
Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i fokus

Tako i treba! Ova nova generacija "IT-ijevaca" je blago receno propala! Primjera radi u 9 mjeseci promjenili smo 7 zaposlenika na dvije pozicije - IT Technician/Support i Developer. Nazalost obje pozicije su rezervirane za osobe koje su tek izasle sa fakulteta i imaju do max 1 godine radnog iskustva. Sve u svemu, support nezna niti je u zivotu sastavio racunalo a kamoli da zna promjeniti RAM i HDD na laptopu. Developer OSIM osnovnog znanja programiranja (koje naucist u roku 1 mjeseca gledanja videa na YouTube) apsolutno nema pojma nista o racunalima, ali bitno da je on dosao prvi dan na posao sa MacBook Pro 16 :S

 

Jbt ja kad sam izasao sa fakulteta osim programiranja znao sam apsolutno cijelu arhitekturu racunala, mreza, zajebavali su me s 9 predmeta elektrotehnike i razno.

 

Mi smo nazalost tako od te dvije pozicije morali stvoriti 4 pozicije da bi udovoljili standardima.

 

Treba im svima dati otkaze i amen, nisu sposobni za nista, svi ocekuju 100k place, fine urede sa igraonama, ruckovima i slicno ali nitko nece nista uciti niti "raditi".

 
9 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f

To je tužna istina, ovi novokomponovani programeri ne znaju doslovce ništa o funkcioniranju računala - zna pushati svoj kod na github i to je to, ako nešto zapne samo blijedo gledaju. Nodejs dashboard od 3200 paketa i pola GB docker imagea spor kao magla? Daj jaču instancu. O mrežama veze nemaju, administraciji OSa još manje a i mislim da ih dobar dio ne zna instalirati nešto mimo app storea.

 

Ok, potrebna je specijalizacija, nitko ne može sve znati ali j3bemu ako ti nije jasno da localhost, 127.0.0.1, ::1 i 192.x.x.x/10.x.x.x. vode na isto mjesto, odi vozi bickl za Wolt.

10 godina
suspendiran
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
Nuclear_Phoenix kaže...

To je tužna istina, ovi novokomponovani programeri ne znaju doslovce ništa o funkcioniranju računala - zna pushati svoj kod na github i to je to, ako nešto zapne samo blijedo gledaju. Nodejs dashboard od 3200 paketa i pola GB docker imagea spor kao magla? Daj jaču instancu. O mrežama veze nemaju, administraciji OSa još manje a i mislim da ih dobar dio ne zna instalirati nešto mimo app storea.

 

Ok, potrebna je specijalizacija, nitko ne može sve znati ali j3bemu ako ti nije jasno da localhost, 127.0.0.1, ::1 i 192.x.x.x/10.x.x.x. vode na isto mjesto, odi vozi bickl za Wolt.

 

moja su iskustva drugačija.

 

I nije ti niti lijepo a niti kolegijalno ponižavati nečije zanimanje, trud, znanje... jer to je upravo ono što radiš svojim komentarom.

15 godina
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
The Unforgiven kaže...
..skužili da pola tih ljudi zapravo qrca radi

 --- cca, 97,32% .. ili unutar statističke greške 1-2 osobe rade, ostali su manekeni, xeroxbojevi i kuhači kava (uz ostale zanimacije, ovisno o spolu-sexu-sisama-preferencijama, teambildinzima i sl..) .. svaki dobar manager želi imati što više zaposlenih jer je tad 'the-netko, važan' tj što više zaposlenih, to više može otpuštati i time je važniji.. s nula zaposlenih je nula-važan-nepotreban, kao suprotni extrem koji potvrđuje pravilo :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
protjeran
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

To je tužna istina, ovi novokomponovani programeri ne znaju doslovce ništa o funkcioniranju računala - zna pushati svoj kod na github i to je to, ako nešto zapne samo blijedo gledaju. Nodejs dashboard od 3200 paketa i pola GB docker imagea spor kao magla? Daj jaču instancu. O mrežama veze nemaju, administraciji OSa još manje a i mislim da ih dobar dio ne zna instalirati nešto mimo app storea.

 

Ok, potrebna je specijalizacija, nitko ne može sve znati ali j3bemu ako ti nije jasno da localhost, 127.0.0.1, ::1 i 192.x.x.x/10.x.x.x. vode na isto mjesto, odi vozi bickl za Wolt.

 

moja su iskustva drugačija.

 

I nije ti niti lijepo a niti kolegijalno ponižavati nečije zanimanje, trud, znanje... jer to je upravo ono što radiš svojim komentarom.

 Opet ti Zorane, pa jel nije ti bilo dosta komentirati tamo u Diablo postu sad i ovdje :D naravno da su 80% njih novih sada IDIOTI i stojim iza toga jer vodim IT za veliku firmu. Prije bi odmah zaposlili ljude direktno za firmu i ok, danas su toliko losi da se ne usudimo vise NIKOGA primiti direktno za firmu nego sve preko agencije, i 70% njih otpadne nakon manje od 6 mjeseci kad vidis koliko znaju, ustvari neznaju za ono za sto su zaposleni a trebali su znati ili bar osnove. 

14 godina
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
Gadgeti kaže...

Tako i treba! Ova nova generacija "IT-ijevaca" je blago receno propala! Primjera radi u 9 mjeseci promjenili smo 7 zaposlenika na dvije pozicije - IT Technician/Support i Developer. Nazalost obje pozicije su rezervirane za osobe koje su tek izasle sa fakulteta i imaju do max 1 godine radnog iskustva. Sve u svemu, support nezna niti je u zivotu sastavio racunalo a kamoli da zna promjeniti RAM i HDD na laptopu. Developer OSIM osnovnog znanja programiranja (koje naucist u roku 1 mjeseca gledanja videa na YouTube) apsolutno nema pojma nista o racunalima, ali bitno da je on dosao prvi dan na posao sa MacBook Pro 16 :S

 

Jbt ja kad sam izasao sa fakulteta osim programiranja znao sam apsolutno cijelu arhitekturu racunala, mreza, zajebavali su me s 9 predmeta elektrotehnike i razno.

 

Mi smo nazalost tako od te dvije pozicije morali stvoriti 4 pozicije da bi udovoljili standardima.

 

Treba im svima dati otkaze i amen, nisu sposobni za nista, svi ocekuju 100k place, fine urede sa igraonama, ruckovima i slicno ali nitko nece nista uciti niti "raditi".

Ciljano zapošljavaš ljude bez iskustva i plačeš se kako ništa ne znaju? Očito ni tokom intervjua niste u stanju postaviti prava pitanja ako ih promijenite 7 u 9 mjeseci.

Ja bi odgovornom menadžeru opalio otkaz, jer ti očito trebaju ljudi s nekim iskustvom, ili ti trebaju pripravnici koji imaju afiniteta za nekakav napredak, ali i njih treba odabrati među kandidatima.

 

To kaj si ti sebe vidio kao Ramba nakon izaska s faksa ne znači ništa. U svakoj generaciji ima takvih i svi su jednako (ne)sposobni.

 

Nisi ti stvarao 4 pozicije iz dvije zbog udovoljavanja nikakvim standardima, već zato jer ne nudiš adekvatne uvjete. Ne možeš mi reći da se baviš tehnologijom koja je 200 godina ispred svog vremena, pa nema ljudi. Ima ih, ali ih ne želite platit.

 

Ništa novoga u Somaliji s pašticadom

16 godina
offline
Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i fokus

Ove nove generacije su uzas. Sta ti i znaci kad zaposlis nekog s "iskustvom" ako je tih 2-3 godine proveo copy/paste koda sa stack overflowa bez da upotrijebi mozak. Srecom nam je dosao chatgpt pa cemo bez problema sve takve brzo zamjeniti sa puno jeftinijom i daleko efikasnijom radnom snagom.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2023 13:30 (SupremeCommander).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
SupremeCommander kaže...

.. Srecom nam je dosao chatgpt pa cemo bez problema sve takve brzo zamjeniti sa puno jeftinijom i daleko efikasnijom radnom snagom.

 

 -možda.. a možda ispadne višestuko skuplje nakon mogućih tužbi za komericjalu jer je tad pitanje tko je autor-vlasnik nekog soft-licence i proizvoda-usluge.. a to je u IT bizu važno, ne tko radi, pamet, znanje.. nego tko na kraju pokupi novac.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
protjeran
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
neutrino kaže...
Gadgeti kaže...

Tako i treba! Ova nova generacija "IT-ijevaca" je blago receno propala! Primjera radi u 9 mjeseci promjenili smo 7 zaposlenika na dvije pozicije - IT Technician/Support i Developer. Nazalost obje pozicije su rezervirane za osobe koje su tek izasle sa fakulteta i imaju do max 1 godine radnog iskustva. Sve u svemu, support nezna niti je u zivotu sastavio racunalo a kamoli da zna promjeniti RAM i HDD na laptopu. Developer OSIM osnovnog znanja programiranja (koje naucist u roku 1 mjeseca gledanja videa na YouTube) apsolutno nema pojma nista o racunalima, ali bitno da je on dosao prvi dan na posao sa MacBook Pro 16 :S

 

Jbt ja kad sam izasao sa fakulteta osim programiranja znao sam apsolutno cijelu arhitekturu racunala, mreza, zajebavali su me s 9 predmeta elektrotehnike i razno.

 

Mi smo nazalost tako od te dvije pozicije morali stvoriti 4 pozicije da bi udovoljili standardima.

 

Treba im svima dati otkaze i amen, nisu sposobni za nista, svi ocekuju 100k place, fine urede sa igraonama, ruckovima i slicno ali nitko nece nista uciti niti "raditi".

Ciljano zapošljavaš ljude bez iskustva i plačeš se kako ništa ne znaju? Očito ni tokom intervjua niste u stanju postaviti prava pitanja ako ih promijenite 7 u 9 mjeseci.

Ja bi odgovornom menadžeru opalio otkaz, jer ti očito trebaju ljudi s nekim iskustvom, ili ti trebaju pripravnici koji imaju afiniteta za nekakav napredak, ali i njih treba odabrati među kandidatima.

 

To kaj si ti sebe vidio kao Ramba nakon izaska s faksa ne znači ništa. U svakoj generaciji ima takvih i svi su jednako (ne)sposobni.

 

Nisi ti stvarao 4 pozicije iz dvije zbog udovoljavanja nikakvim standardima, već zato jer ne nudiš adekvatne uvjete. Ne možeš mi reći da se baviš tehnologijom koja je 200 godina ispred svog vremena, pa nema ljudi. Ima ih, ali ih ne želite platit.

 

Ništa novoga u Somaliji s pašticadom

 Mi smo drzavna firma i nije ciljano nego za razliku od RH ovdje se daje prilika svima tako su te pozicije REZERVIRANE SAMO za osobe koje su svjeze s fakulteta kako bi im se dala prilika. Ja osobno nisam drzao intervjuu ali sam radio na testu koji svi kandidati pisu i sastoji se od osnovnih pitanja, evo recimo par dolje cu navesti koje znam da vise od pola njih nije odgovorilo a dosli su kod nas nakon 3 godine "IT" fakulteta :)

 

1. Sto je to BIOS?

2. Mozete li navesti neki od hardwarea laptop i racunala (desktop)? - zanimljivo je da je jedan lik uvjeravao nas da je to jedno te isto :D

3. Razlika izmedju RAM i ROM?

4. Ne radi audio na racunalu, objasni proces identifikacije kvara.

5. Nabroji neke od novijih modela procesora.

6. Sta je gore? Blue screen of death ili Red screen of death? :D

 

To su osnovna pitanja koja puno njih nema pojma odgovoriti, ali nazalost ovdje po zakonu ja njega ne smijem "odjebati" na osnovu tog ispita, jer on je mozda bio pod stresom ili nesot pa taj dan nije mogao odgovoriti. I onda od 10 kandidata skoro nitko ne odgovori kako treba, intervju prodje tako/tako ali nazalost moras nekoga zaposliti. 

 

I kazes nezelimo platiti :D opet prika moj ovdje ne pricamo o Hrvatskoj nego smo izvan, kod nas pocetna placa za obicni Level 1 support je €45k godisnje :)

15 godina
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
Gadgeti kaže...

 Mi smo drzavna firma i nije ciljano nego za razliku od RH ovdje se daje prilika svima tako su te pozicije REZERVIRANE SAMO za osobe koje su svjeze s fakulteta kako bi im se dala prilika. Ja osobno nisam drzao intervjuu ali sam radio na testu koji svi kandidati pisu i sastoji se od osnovnih pitanja, evo recimo par dolje cu navesti koje znam da vise od pola njih nije odgovorilo a dosli su kod nas nakon 3 godine "IT" fakulteta :)

 

1. Sto je to BIOS?

2. Mozete li navesti neki od hardwarea laptop i racunala (desktop)? - zanimljivo je da je jedan lik uvjeravao nas da je to jedno te isto :D

3. Razlika izmedju RAM i ROM?

4. Ne radi audio na racunalu, objasni proces identifikacije kvara.

5. Nabroji neke od novijih modela procesora.

6. Sta je gore? Blue screen of death ili Red screen of death? :D

 

To su osnovna pitanja koja puno njih nema pojma odgovoriti, ali nazalost ovdje po zakonu ja njega ne smijem "odjebati" na osnovu tog ispita, jer on je mozda bio pod stresom ili nesot pa taj dan nije mogao odgovoriti. I onda od 10 kandidata skoro nitko ne odgovori kako treba, intervju prodje tako/tako ali nazalost moras nekoga zaposliti. 

 

I kazes nezelimo platiti :D opet prika moj ovdje ne pricamo o Hrvatskoj nego smo izvan, kod nas pocetna placa za obicni Level 1 support je €45k godisnje :)

 

Odgovori na ta pitanja se uče u osnovnoj školi (5. razred) pa onda opet u srednjoj školi (1. razred).

Još samo fali da se nabroji par primjera ulaznih i par izlaznih jedinica, stavi to u idući test :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
Gadgeti kaže...

 Mi smo drzavna firma i nije ciljano nego za razliku od RH ovdje se daje prilika svima tako su te pozicije REZERVIRANE SAMO za osobe koje su svjeze s fakulteta kako bi im se dala prilika.

Malo je glupo reći da se daje prilika svima i da su neke pozicije rezervirane.

Posebno pozicija techniciana / supporta, tu je besmisleno tražiti nekog s fakulteta.

11 godina
protjeran
offline
Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i fokus

Nazalost niti pitanja ja biram niti odredjujem za poziciju tako je ovdje i tako je jbg. Svi moraju imti iste prilike nazalost, nema preko veze :S 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
Gadgeti kaže...

Nazalost niti pitanja ja biram niti odredjujem za poziciju tako je ovdje i tako je jbg. Svi moraju imti iste prilike nazalost, nema preko veze :S 

To i nije davanje iste prilike, jer se ne daje prilika onome tko nema nešto, a realno nije potrebno za takvo radno mjesto.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.5.2023 19:12 (Old Iggy).
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
Gadgeti kaže...
. Ja osobno nisam drzao intervjuu ali sam radio na testu koji svi kandidati pisu i sastoji se od osnovnih pitanja, evo recimo par dolje cu navesti koje znam da vise od pola njih nije odgovorilo a dosli su kod nas nakon 3 godine "IT" fakulteta :)

 

1. Sto je to BIOS?

2. Mozete li navesti neki od hardwarea laptop i racunala (desktop)? - zanimljivo je da je jedan lik uvjeravao nas da je to jedno te isto :D

3. Razlika izmedju RAM i ROM?

4. Ne radi audio na racunalu, objasni proces identifikacije kvara.

5. Nabroji neke od novijih modela procesora.

6. Sta je gore? Blue screen of death ili Red screen of death? :D

 

Nadam se da ovo nisu stvarna pitanja.

 

Navesti neki od hardwarea laptop i računala (desktop)? Ovo je doslovno jezična katastrofa.

 

Nabroji (sada više ne moraju navoditi) neke od novijih modela procesora? Kaj ih ispitujete nomenklaturu AMD-ovih Ryzena? Pa to ni u AMD-u ne razumiju. :-)

 

Pitarnje broj 6: a što je dolje? Za zarez nisi čuo?

 

 

 

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
Old Iggy kaže...
Gadgeti kaže...

 Mi smo drzavna firma i nije ciljano nego za razliku od RH ovdje se daje prilika svima tako su te pozicije REZERVIRANE SAMO za osobe koje su svjeze s fakulteta kako bi im se dala prilika.

Malo je glupo reći da se daje prilika svima i da su neke pozicije rezervirane.

Posebno pozicija techniciana / supporta, tu je besmisleno tražiti nekog s fakulteta.

Tom radnom mjestu bi odgovarao srednjoškolac entuzijast ili student entuzijast.

11 godina
protjeran
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
NetkoNegdje kaže...
Old Iggy kaže...
Gadgeti kaže...

 Mi smo drzavna firma i nije ciljano nego za razliku od RH ovdje se daje prilika svima tako su te pozicije REZERVIRANE SAMO za osobe koje su svjeze s fakulteta kako bi im se dala prilika.

Malo je glupo reći da se daje prilika svima i da su neke pozicije rezervirane.

Posebno pozicija techniciana / supporta, tu je besmisleno tražiti nekog s fakulteta.

Tom radnom mjestu bi odgovarao srednjoškolac entuzijast ili student entuzijast.

 Nazalost po meni i sa mojim znanjem i mentalitetom iz RH ta pozicija bi bila neplacena, ali nazalost rezervirana je za osobu koja "svjeze" napusti IT fakultet :)

11 godina
protjeran
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
NetkoNegdje kaže...
Gadgeti kaže...
. Ja osobno nisam drzao intervjuu ali sam radio na testu koji svi kandidati pisu i sastoji se od osnovnih pitanja, evo recimo par dolje cu navesti koje znam da vise od pola njih nije odgovorilo a dosli su kod nas nakon 3 godine "IT" fakulteta :)

 

1. Sto je to BIOS?

2. Mozete li navesti neki od hardwarea laptop i racunala (desktop)? - zanimljivo je da je jedan lik uvjeravao nas da je to jedno te isto :D

3. Razlika izmedju RAM i ROM?

4. Ne radi audio na racunalu, objasni proces identifikacije kvara.

5. Nabroji neke od novijih modela procesora.

6. Sta je gore? Blue screen of death ili Red screen of death? :D

 

Nadam se da ovo nisu stvarna pitanja.

 

Navesti neki od hardwarea laptop i računala (desktop)? Ovo je doslovno jezična katastrofa.

 

Nabroji (sada više ne moraju navoditi) neke od novijih modela procesora? Kaj ih ispitujete nomenklaturu AMD-ovih Ryzena? Pa to ni u AMD-u ne razumiju. :-)

 

Pitarnje broj 6: a što je dolje? Za zarez nisi čuo?

 

 

 

 To sam samo iz glave primjer napisao, ja ne pisem pitanja ali ih pregledam i ako treba nesto predlozim (vecinom HR se vrati i kaze da nema potrebe "jacati" pitanja iako to stalno trazim).

 

To gore je samo primjer zasto su nasi ljudi JAKO uspjesni vani, mi smo navikli na drugaciju okolinu, barem ja. Osobno sam imoa sefa koji je rekao "ako ti neces, naci cu nekoga tko hoce" i tako je to mi ostalo sve iz RH i samo sam pretocio svoj rad i kolko radim vani sto se pokazalo glavni dobitak, jer oni za razliku od vecinu nasih to cijene jako :) 

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
Gadgeti kaže...
NetkoNegdje kaže...
Old Iggy kaže...
Gadgeti kaže...

 Mi smo drzavna firma i nije ciljano nego za razliku od RH ovdje se daje prilika svima tako su te pozicije REZERVIRANE SAMO za osobe koje su svjeze s fakulteta kako bi im se dala prilika.

Malo je glupo reći da se daje prilika svima i da su neke pozicije rezervirane.

Posebno pozicija techniciana / supporta, tu je besmisleno tražiti nekog s fakulteta.

Tom radnom mjestu bi odgovarao srednjoškolac entuzijast ili student entuzijast.

 Nazalost po meni i sa mojim znanjem i mentalitetom iz RH ta pozicija bi bila neplacena, ali nazalost rezervirana je za osobu koja "svjeze" napusti IT fakultet :)

 Da je firma moja, ja bih sigurno platio taj rad. U slučaju studenta, to je ujedno i regrutacija budućeg zaposlenika. Tako rade razne IT firme, čak i kod nas.

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Dropbox najavio otpuštanje 500 zaposlenika i f
Gadgeti kaže...
NetkoNegdje kaže...
Gadgeti kaže...
. Ja osobno nisam drzao intervjuu ali sam radio na testu koji svi kandidati pisu i sastoji se od osnovnih pitanja, evo recimo par dolje cu navesti koje znam da vise od pola njih nije odgovorilo a dosli su kod nas nakon 3 godine "IT" fakulteta :)

 

1. Sto je to BIOS?

2. Mozete li navesti neki od hardwarea laptop i racunala (desktop)? - zanimljivo je da je jedan lik uvjeravao nas da je to jedno te isto :D

3. Razlika izmedju RAM i ROM?

4. Ne radi audio na racunalu, objasni proces identifikacije kvara.

5. Nabroji neke od novijih modela procesora.

6. Sta je gore? Blue screen of death ili Red screen of death? :D

 

Nadam se da ovo nisu stvarna pitanja.

 

Navesti neki od hardwarea laptop i računala (desktop)? Ovo je doslovno jezična katastrofa.

 

Nabroji (sada više ne moraju navoditi) neke od novijih modela procesora? Kaj ih ispitujete nomenklaturu AMD-ovih Ryzena? Pa to ni u AMD-u ne razumiju. :-)

 

Pitarnje broj 6: a što je dolje? Za zarez nisi čuo?

 

 

 

 To sam samo iz glave primjer napisao, ja ne pisem pitanja ali ih pregledam i ako treba nesto predlozim (vecinom HR se vrati i kaze da nema potrebe "jacati" pitanja iako to stalno trazim).

 

To gore je samo primjer zasto su nasi ljudi JAKO uspjesni vani, mi smo navikli na drugaciju okolinu, barem ja. Osobno sam imoa sefa koji je rekao "ako ti neces, naci cu nekoga tko hoce" i tako je to mi ostalo sve iz RH i samo sam pretocio svoj rad i kolko radim vani sto se pokazalo glavni dobitak, jer oni za razliku od vecinu nasih to cijene jako :) 

 Od takvih šefova treba bježati glavom bez obzira dok im se firma ne uruši.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice