Sta je ILO 3

poruka: 9
|
čitano: 10.594
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Sta je ILO 3

Pozdrav,

 

Molim vas za pomoc,

 

Novi sam u svijetu Servera, pa me interesuje, a nisam mogao naci na google, sta je ILO3 na HP Serveru G7?

 

Hvala vam puno

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sta je ILO 3
5 godina
neaktivan
offline
Re: Sta je ILO 3

Hvala :) je li negdje ima uputstvo kako bi se "spojio" ILO3??

 

 

12 godina
offline
Sta je ILO 3

I da se spojis sto ces postici time,??

zanima me jer mislim da uopce nisi ni shvatio sto je to...

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Sta je ILO 3
Luka123 kaže...

I da se spojis sto ces postici time,??

zanima me jer mislim da uopce nisi ni shvatio sto je to...

 Da, izgleda da nisam, sorry :)

nisam najbolje razumio...je li mi moze neko reci u kratkim rijecima za sto onda sluzi?

 

Hvala

15 godina
offline
Sta je ILO 3

 

Integrated Lights Out ti je koliko sam ja za sada u praksi shvatio jedan SOC na matičnoj od servera. Na ILO se možeš spojiti preko web aplikacije ili preko ssh. Preko ILO-a možeš nadzirati cijeli server i njime upravljati čak i dok je sami server ugašen. Npr:

 

1. Možeš vidjeti koji su DIMM slotovi popunjeni, procesor/i, diskove, brzinu okretaja ventilatora, potrošnju struje u wattima itd. Također će ti javiti kada je disk neki otkazao, ventilator, ram, napajanje i slično, ima i svoj LOG i dijagnostiku.

 
 
 
 
 

 

2. Možeš upgradeat firmware ILO-a preko web aplikacije, možeš podesit ILO-u ip adresu, hostname, SNMP, korisnike, passworde itd.. Tu možeš podesit i power opcije servera, da li želiš power saving ili high performance i slično.

 

3. U advanced verziji (key možeš nać na googleu) ti se otključa i modul za udaljeno spajanje na server preko ILO-a. To ti je nešto kao remote desktop/teamviewer, ali napredniji i radi preko jave ili .net frameworka. Ovo je jako odlična stvar je to radi i tokom bootanja servera, to znači da možeš udaljeno ući i u bios i namještat postavke u biosu što ti niti jedan drugi alat ne nudi. Također taj remote desktop nudi mountanje imagea, pa tako udaljeno možeš mountat npr. iso image od linux/windows servera, neki hp tool za updateanje biosa i slično.

 

 
 
 

 

Ukratko ne moraš ići u server salu/datacenter, sve možeš udaljeno odradit.

 

U ILO-u imaš i opciju momentary power button press (kao da si pritisnuo fizički dotaknuo power button), press and hold (stisnuo i držao prstom power button/force shutdown), cold boot, reset.

 

 
 

 

Klikom na UID pališ plavu ledicu na serveru, tako tehničar može u datacentru ili rack ormaru vidjet koji je tvoj server. Plave ledice možeš palit i na SAS diskovima također, tako tehničar ne mora mislit koji disk mora zamijenit, već samo ugleda plavu ledicu i ne može fulat.

 

 

Mislim da sam važnije stvari prošao, ima tu još sitnica. ILO u verziji 3 je super, a vjerujem da su 4 i 5 još bolji.

 

IBM/Lenovo serveri ti imaju istu stvar, a zove se Integrated Management Module (IMM) s čime sam imao prilike raditi na poslu, ali je daleko sporiji od ILO-a. Međutim nudi recimo updateanje UEFI-a preko web sučelja. DELL, Supermicro i ostali također imaju svoje verzije toga, ali nisam ih probao.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 15:24 (Hyperion).
Moj PC  
2 0 hvala 2
10 godina
online
Sta je ILO 3

Ne kupujte HP servere, stoka su.

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Sta je ILO 3
saxo2014 kaže...

Hvala :) je li negdje ima uputstvo kako bi se "spojio" ILO3??

 

Uštekaj iLO u mrežu, za vrijeme POST-a ti kaže press f8 for iLO setup.. podesi tamo IP, user i pass i onda se preko browsera možeš spojiti.

Remote console uz Adv. licencu je super korisna stvar.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Sta je ILO 3

Hvala puno na detaljnom objasnjenju :) mislim da ce ovo i drugima dobro koristiti..pozz

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice