Vjerodostojnost dokumenta potpisanog dig.potpisom

poruka: 3
|
čitano: 7.689
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Vjerodostojnost dokumenta potpisanog dig.potpisom

 

Molio bih dobre ljude da mi pomognu vlastitim znanjem i iskustvom, ako su se sureli sa sličnim problemom kojeg mi trenutno imamo u firmi.

 

Naime, problem je u tome što nam nitko ne zna dati konkretni odgovor a nebi htjeli biti u prekršaju.

 

Krenimo redom: radi potrebe digitalizacije dokumenta koje svakodnevno koristimo unutar organizacije, odlučili smo koristiti digitalne potpise.

Uređaje već imamo, Posiflex uređaji koji se nalaze i u bankama.

Digitalni potpisi bi se prvenstveno preuzimali od strane klijenata, dok smo u komunikaciji sa tvrtkom koja nam održava softver za obradu podataka klijenata

dobili informaciju kako bi trebalo proučiti zakon gdje se govori o digitalnom potpisivanju i ako je potpis stranca unutar Hrvatske vjerodostojan,te također i za građane naše nacionalnosti.

 

Ukoliko nije, molim obrazloženje na koji način pristupiti problemu.

Prioritet na Italiji (zasad) i Hrvatskoj. Htio bih napomenuti da dobavljač opreme nije imao tu potrebnu informaciju, kao niti Fina.

Obzirom da je problem specifičan, zahtjeva pravni pristup.

 

Ono što nas ustvari zanima jest na koji način moramo osigurati taj digitalni potpis neovisno o nacionalnosti kako bi svi dokumenti

na kojima se on nalazi bili zakonski prihvaćeni, a sam dokument vjerodostojan.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vjerodostojnost dokumenta potpisanog dig.potpisom

* placeholder :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vjerodostojnost dokumenta potpisanog dig.potpi
Blubber kaže...

 

Molio bih dobre ljude da mi pomognu vlastitim znanjem i iskustvom, ako su se sureli sa sličnim problemom kojeg mi trenutno imamo u firmi.

 

Naime, problem je u tome što nam nitko ne zna dati konkretni odgovor a nebi htjeli biti u prekršaju.

 

Krenimo redom: radi potrebe digitalizacije dokumenta koje svakodnevno koristimo unutar organizacije, odlučili smo koristiti digitalne potpise.

Uređaje već imamo, Posiflex uređaji koji se nalaze i u bankama.

Digitalni potpisi bi se prvenstveno preuzimali od strane klijenata, dok smo u komunikaciji sa tvrtkom koja nam održava softver za obradu podataka klijenata

dobili informaciju kako bi trebalo proučiti zakon gdje se govori o digitalnom potpisivanju i ako je potpis stranca unutar Hrvatske vjerodostojan,te također i za građane naše nacionalnosti.

 

Ukoliko nije, molim obrazloženje na koji način pristupiti problemu.

Prioritet na Italiji (zasad) i Hrvatskoj. Htio bih napomenuti da dobavljač opreme nije imao tu potrebnu informaciju, kao niti Fina.

Obzirom da je problem specifičan, zahtjeva pravni pristup.

 

Ono što nas ustvari zanima jest na koji način moramo osigurati taj digitalni potpis neovisno o nacionalnosti kako bi svi dokumenti

na kojima se on nalazi bili zakonski prihvaćeni, a sam dokument vjerodostojan.

https://www.zakon.hr/z/923/Zakon-o-provedbi-Uredbe-(EU)-br.-910/2014-Europskog-parlamenta-i-Vije%C4%87a-od-23.-srpnja-2014.-o-elektroni%C4%8Dkoj-identifikaciji-i-uslugama-povjerenja-za-elektroni%C4%8Dke-transakcije-na-unutarnjem-tr%C5%BEi%C5%A1tu-i-stavljanju-izvan-snage-Direktive-1999/93/EZ

 

https://www.zakon.hr/z/211/Zakon-o-elektroni%C4%8Dkom-potpisu

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 9:39 (Anđeo bez falinge).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice