Adobe After Effects tutoriali

poruka: 386
|
čitano: 142.919
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

-Eo imam jedan prijedlog ako se naravno tko bude slago s tim...

-Posto imam viska sad slobodnoga vremena,ako tko želi mogu napravit tutorijale za pocetnike u Adobe After Effectsu.

-Mozda to sad zvuci smijesno,istina je da i zvuci vjerovatno,posto se da vidit to sve i na youtube,al fora je sto bi ovo bilo na hrvatskom i mogli bi me pitat sto god vam nije jasno ovdje i ja bi vam u sto brzem roku to rijesio.

-Ovo je naravno dakako samo prijedlog,pa bi zelio cuti dali je po vama to nepotrebno mozda,dali ima smisla uopce to radit ili pak bi to stvarno bilo od pomoci.Hvala :)

-P.S.Imam na tone dodatnih materijala za adobe after effects,pa ako ce kome bit sta od pomoci,rado cu mu uploadat.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2012 16:25 (BugHacker).
 
24 0 hvala 15
13 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
Evo jedan prijedlog : Imam veliku zelju nauciti raditi sa Adobe After effectom , ali je velikim problem taj Engleski jezik :) .

Mogao si malo objasniti cemu sluze pluginovi te od prilike koji se najcesce koriste, kao i nacin izrade efekata sa vatrom i eksplozijama ... Za pocetak bi bilo super .. kao i to od prilike najosnovnije alatne trake koje se koriste .. dobro bi bilo da bude i audio objasnjeneje.. Pozzzz
Rad Red i Disciplina
15 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

mogu,al npr takve recimo napredne stvari s vatrom,prvo treba znati osnove neke.Eo makar vas nema puno,al meni su i dvojica dovoljna pa cu pocet radit tutorijale i objavljivat ih na youtube radi lakseg pregleda svima.Tako da vjerovatno cu od danas ili sutra pocet s osnovama koristenja pa vam javim kad sam stavio

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali

Ja sam te spreman nemilosrdno kritizirati :)

s.f. - s.n.
15 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

svaka kritika dobro dosla :P,al racunaj takoder da i ja sam vise prosjecan korisnik nego napredniji tako da profesionalci molim za milost :P

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2011 13:14 (BugHacker).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects tutoriali

Cekamo taj pocetnicki kurs {#} .. A svakako da cu se javljati i postavljati pitanja za ono sto mi nije jasno .. Nadam se da neces zamjeriti ? {#}{#}

Rad Red i Disciplina
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

ofc da necu.Pitaj me sto god hoces...eo upravo se vec mucim 4h zasto mi kvaliteta nije dobra na youtube...uploada se zadnji primjerak pa se nadam da ce bit uredu...Ovaj prvi je uvodni,sutra cu napravit 2 tutorijala s radom...Stay tuned :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2011 22:17 (BugHacker).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects tutoriali

Pozz bughacker!!

..sused .. {#}

Malo sam se igrao sa adobe aa i moram reći da je super!!

Uz pomoć "creativecow video tutorial"

http://library.creativecow.net/articles/kramer_andrew/Demon_Face_Warp/video-tutorial

sam napravio damon face i ispalo je dosta ok.

Engleski znam i nije mi problem.

Ali eto ideja: prevedi taj tutorial ili napravi svoj!

A mi ćemo po tome pokazati svoju kreativnost i napraviti svoj Damon Face!!

primjer:

 

 

 

 

mutikaša i probisvijet
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2011 22:36 (prle_zg).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

eo prvi uvodni trailer za tutorial set.Napominjem,ovo mi je prvi put da radim tutorijale i nadam se da cete me razumjet u mucanju :)))

P.S gledajte u 1080p po mogucnosti,nebi trebalo stekat,fluidan je prikaz.

P.S.2 sutra stizu 2 nova tutorijala za pocetak rada u tome.

link:

https://www.youtube.com/user/AdobeTemplate?feature=mhum#p/a/u/0/RZmeggj6SrI

 

Prle jako je dobro ispalo svaka cast,zgodan si ispo :D.Napravio sam i ja to,al brijem da sam obriso.

Ugl svaka kritika je dobro dosla

 
3 0 hvala 3
15 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

Novi nastavak:Pocetak rada u Adobe After Effectsu 1.dio

 

 
4 0 hvala 8
13 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali

Ja sam prezadovoljan sa ovim uvodom... Veliko hvala i ocekujem nastavak {#}

Rad Red i Disciplina
15 godina
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
emisamko kaže...

Ja sam prezadovoljan sa ovim uvodom... Veliko hvala i ocekujem nastavak {#}

hvala ti na podršci :)))))))))))

13 godina
neaktivan
offline
Adobe After Effects tutoriali
sused sam tak nastavi, tutovi su ti ok! Deri dalje i bice nekaj i od nas ;) btw.ono nisam ja..bum postal svoje..
mutikaša i probisvijet
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

Novi nastavak:Početak korištenja After Effects part.2

 

 
2 1 hvala 4
13 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali

Još jedna pohvala... Veoma detaljno objašnjeno i zasada nemam nikakvih pitanja ... Ko ce docekati slijedeći video {#}

 

         Jos jednom veliko hvala i cekam dalje upute za realizaciju svog prvog videa  ... {#}{#}{#}

Rad Red i Disciplina
15 godina
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
emisamko kaže...

Još jedna pohvala... Veoma detaljno objašnjeno i zasada nemam nikakvih pitanja ... Ko ce docekati slijedeći video {#}

 

         Jos jednom veliko hvala i cekam dalje upute za realizaciju svog prvog videa  ... {#}{#}{#}

danas cu objavit 2 videa.Prvi je da maknem onaj prvi video tj uvod u adobe after effects i malo ga obradim drugacije posto mislim da sam neke vazne stvario izostavio,a drugi cu  takoder napravit o nekim osnovama,pa nakon njega krecemo na zabavnije stvari :))

15 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

Novi tutorijal :Početak korištenja After Effects part.3

 

 

Napominjem takoder da sam uvod u adobe after effects reuploado.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 18:14 (BugHacker).
 
1 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
BugHacker kaže...

Novi tutorijal :Početak korištenja After Effects part.3

 

 

Napominjem takoder da sam uvod u adobe after effects reuploado.

Više nego odlično..{#}. Možemo lagano krenuti ka ozbiljnijim stvarima ... ( Imam jedno kratko pitanjce : Kako mogu proširiti alatnu traku tzv.  "šine" na kojima vidim dužinu videa, nekako mi se izgubi njena dužina i nemogu da stavim drugi video koji bi bio nastavak iza prve ... ?? ) Odgovor može i textom ili da čekam dalje ...

Čestitke od mene i lijep  pozdrav {#}

Rad Red i Disciplina
15 godina
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
emisamko kaže...
BugHacker kaže...

Novi tutorijal :Početak korištenja After Effects part.3

 

 

Napominjem takoder da sam uvod u adobe after effects reuploado.

Više nego odlično..{#}. Možemo lagano krenuti ka ozbiljnijim stvarima ... ( Imam jedno kratko pitanjce : Kako mogu proširiti alatnu traku tzv.  "šine" na kojima vidim dužinu videa, nekako mi se izgubi njena dužina i nemogu da stavim drugi video koji bi bio nastavak iza prve ... ?? ) Odgovor može i textom ili da čekam dalje ...

Čestitke od mene i lijep  pozdrav {#}

zelis reci da npr stavis jedan video od 10sec.On napravi timeline od 10sec.I sad ti npr imas drugi video koji zelis nadodati na kraj prvoga videa al nemas dovoljno prostora u timeline da recimo ga prosiris da ti stanu dva videa?

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.2.2011 22:49 (BugHacker).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
BugHacker kaže...
emisamko kaže...
BugHacker kaže...

Novi tutorijal :Početak korištenja After Effects part.3

 

 

Napominjem takoder da sam uvod u adobe after effects reuploado.

Više nego odlično..{#}. Možemo lagano krenuti ka ozbiljnijim stvarima ... ( Imam jedno kratko pitanjce : Kako mogu proširiti alatnu traku tzv.  "šine" na kojima vidim dužinu videa, nekako mi se izgubi njena dužina i nemogu da stavim drugi video koji bi bio nastavak iza prve ... ?? ) Odgovor može i textom ili da čekam dalje ...

Čestitke od mene i lijep  pozdrav {#}

zelis reci da npr stavis jedan video od 10sec.On napravi timeline od 10sec.I sad ti npr imas drugi video koji zelis nadodati na kraj prvoga videa al nemas dovoljno prostora u timeline da recimo ga prosiris da ti stanu dva videa?

Upravo tako druže ... ???' :)

Rad Red i Disciplina
15 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

jednostavno, pod gornjim naredbama  odi pod composition>composition settings i onda na set duration jednostavno stavi da ti umjesto recimo 10sec traje 15sec duljina kompozicija,zapravo stavis svoje vrijeme :)

 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali

Ipak sam mislio na vidljivost širine trake - tzv " šina ", kako se ovo može proširiti u smiclu da bude duže ????

Rad Red i Disciplina
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2011 16:52 (emisamko).
15 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

ugasi ovaj paragraph windows,ovaj sto se nalazi desno od toga timelinea.Inace nema nacina da se prosiri :/

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

novi video,tema:Motion Tracking

 

Prvi dio:

 

 

Drugi dio:

 

 
2 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali

Bez komentara ...{#} Svakako da te pratim i cekam dalje upute ... {#}

Rad Red i Disciplina
15 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
BugHacker kaže...

novi video,tema:Motion Tracking

 

Drugi dio:

 

Ti mora da se šališ. Ručni tracking motion? Ruka prati što oko vidi = tracking motion??

 

Pa ti ručno mjenjaš poziciju layera i za tu operaciju ti uopće nije potreban tracking motion. Tracking motion je funkcija koja to radi sama na osnovu prepoznavanja, a ne na način da pomakom po 'time line-u' ti ručno za svaki frame definiraš poziciju. Kakava se to pozicija prati, kad ti sve ručno radiš?? Ideja je upravo suprotna; ti označiš karakterističnu točku, a program sam pronalazi pomake karakteristične točke. Nemoj krivo shvatiti, simpatični su tutorijali za početnike, ali daj to napravi kako se spada, ovako ev. početnik dobija krive informacije.

 

Kad smo već kod tracking motiona i videa koji je dvodimenzionalni prikaz trodimenzionalnog prostora, proguglaj malo tracking motion po z osi iliti u 3d, pa da to na nešto i liči..

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
bed kaže...
BugHacker kaže...

novi video,tema:Motion Tracking

 

Drugi dio:

 

Ti mora da se šališ. Ručni tracking motion? Ruka prati što oko vidi = tracking motion??

 

Pa ti ručno mjenjaš poziciju layera i za tu operaciju ti uopće nije potreban tracking motion. Tracking motion je funkcija koja to radi sama na osnovu prepoznavanja, a ne na način da pomakom po 'time line-u' ti ručno za svaki frame definiraš poziciju. Kakava se to pozicija prati, kad ti sve ručno radiš?? Ideja je upravo suprotna; ti označiš karakterističnu točku, a program sam pronalazi pomake karakteristične točke. Nemoj krivo shvatiti, simpatični su tutorijali za početnike, ali daj to napravi kako se spada, ovako ev. početnik dobija krive informacije.

 

Kad smo već kod tracking motiona i videa koji je dvodimenzionalni prikaz trodimenzionalnog prostora, proguglaj malo tracking motion po z osi iliti u 3d, pa da to na nešto i liči..

 

Necu se mijesati i petljati u ono sto neznam, ali mislim da je lako kritikovati svakoga... Ipak, covjek je u prvom uvodu rekao da nije bas profesionalac oko ovog programa, ali se stavio na raspolaganje da objasni ono sto zna pocetnicima koji svakako trebaju da se angazuju i dodatno otkrivaju nove stvari... Ja sam zadovoljan i molio bih da se drug BugHacker - ne obeshrabri eventualnim kritikama drugih, nego da nastavi ovo sto je poceo jer je zaista velika zelja mnogih da nauce raditi u ovom programu - a posebno kada postoji objasnjenje na nasem jeziku .. Neznamo svi Engleski ...Pozdrav za sve, bez ljutnje .. {#}

Rad Red i Disciplina
15 godina
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
bed kaže...
BugHacker kaže...

novi video,tema:Motion Tracking

 

Drugi dio:

 

Ti mora da se šališ. Ručni tracking motion? Ruka prati što oko vidi = tracking motion??

 

Pa ti ručno mjenjaš poziciju layera i za tu operaciju ti uopće nije potreban tracking motion. Tracking motion je funkcija koja to radi sama na osnovu prepoznavanja, a ne na način da pomakom po 'time line-u' ti ručno za svaki frame definiraš poziciju. Kakava se to pozicija prati, kad ti sve ručno radiš?? Ideja je upravo suprotna; ti označiš karakterističnu točku, a program sam pronalazi pomake karakteristične točke. Nemoj krivo shvatiti, simpatični su tutorijali za početnike, ali daj to napravi kako se spada, ovako ev. početnik dobija krive informacije.

 

Kad smo već kod tracking motiona i videa koji je dvodimenzionalni prikaz trodimenzionalnog prostora, proguglaj malo tracking motion po z osi iliti u 3d, pa da to na nešto i liči..

 

istina je to što si reko,erm,nisam dobro objasnio kako sam mozda trebo.Trebo sam istina naglasit da program sam trazi pomake sto nisam reko.Hvala na komentaru i to ću popravit asap :).Pozdrav

15 godina
offline
Adobe After Effects tutoriali

napravio sam novi tutorial u kojem sam napravio neki mali intro,usput samo objasnio neke funckije koje je isto neophodno za znat,pa nadam se da cete uzivat :).Tutorial se sastoji od 3 dijela pošto mi nije moglo sve stat u jedan dio

 

1.dio

 

 

a ostala dva dijela imate u dotičnom youtube kanalu :)

 
1 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe After Effects tutoriali
BugHacker kaže...

napravio sam novi tutorial u kojem sam napravio neki mali intro,usput samo objasnio neke funckije koje je isto neophodno za znat,pa nadam se da cete uzivat :).Tutorial se sastoji od 3 dijela pošto mi nije moglo sve stat u jedan dio

 

1.dio

 

 

a ostala dva dijela imate u dotičnom youtube kanalu :)

Tek sada pocinjm kontati neke stvari ... Sve cestitke z atebe i i najvise mi se svidjeo onaj efekat sa logo Nike .. {#}

Rad Red i Disciplina
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 11:39 (emisamko).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice