Adobe premiere pro cs3 - eksportiranje

poruka: 11
|
čitano: 6.406
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
adobe premiere pro cs3 - eksportiranje

Uredio sam avi file u premiere-u pro cs3, ali kad eksportiram nikad

ne bude istog formata kao original (npr. da bude 624x336).

Ne snalazim se još dobro u programu, pa ako netko ima volje da mi

pomogne oko postavki za export videa.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 20:15 (nxdane).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Adobe premiere pro cs3 - eksportiranje

Nitko? Zaboravili ste onu pionirsku: "i biti dobar drug". 

Ako netko može praktičnim savjetom pomoći (step by step) oko exportiranja u

adobe premiere-u cs3 bio bih zaista zahvalan.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe premiere pro cs3 - eksportiranje

danas kada postajem pionir, svećano obećajem da ću marljivo učiti i raditi, pomagati starijima ...

 

Tako nekako ide koliko se sjećam :o)

 

Elem, ne znam točno kod cs3, ali mislim da je sve slično. Trebaš nakon što u export prozoru odabereš format npr. Microsoft AVI, pod 'Preset' izabrati 'custom'. Tada ćeš moći upisati u video kartici veličinu videa za export koji želiš.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe premiere pro cs3 - eksportiranje
bed kaže...
Trebaš nakon što u export prozoru odabereš format npr. Microsoft AVI, pod 'Preset' izabrati 'custom'. Tada ćeš moći upisati u video kartici veličinu videa za export koji želiš.

 

Hvala na pomoći. Ja sam mislio da za export avi-a treba ići na adobe media encoder (nego direktno na export movie).

Nije mi bilo jasno zašto su ponuđeni svi formati za export (flash, quick time, H264, mpeg2 itd.) osim "Microsoft AVI-a". 

Ako ti nije bed (zvuči ironično) možeš još samo objasniti ove dodatne opcije koje sam priložio na slici.

Pogotovo pod opcijom "pixel aspect ratio".

Clint is the law!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe premiere pro cs3 - eksportiranje

Prvu sliku neznam što bih komentirao, druga slika su kodeci koje imaš na računalu, treća slika govori o pixel aspect rato-u. U tvom slučaju bi to trebalo biti 'square' pixel (1.0). Radi se o tome da pixel može biti jednako širok koliko i visok, ali i ne mora biti. 4:3 pal tv je omjer 1,07 ili 1,09 i ima rezoluciju od 720x576. 16:9 pal tv ima istu rezoluciju od 720x576, ali omjer pixela od 1,42. Što znači da se pri gledanju pixeli razvuku, tj. na taj način dobijaš iz istog broja pixela drugačiji omjer videa. Ugrubo o pixelima..

 

15 godina
neaktivan
offline
Adobe premiere pro cs3 - eksportiranje

Svaka čast na iscrpnom odgovoru, baš mi je to trebalo. 

Predlažem ti novi nick - good will hunting (clintovu sliku ostavi).

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2011 21:31 (nxdane).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe premiere pro cs3 - eksportiranje

Oko svih ovih opcija nemraš se uopce brinuti. U premieru ti je bitno da si namjestiš u GENERAL / DEFAULT TO FRAME SIZE (to ti je da svaki video koji ubaciš u program , namjesti se na velicinu u kojoj radiš) ovo sve ostalo meni stoji po Default-u.

Kod Exportiranja - Kada je film gotov i sve si napravio CTRL / M otvori ti se prozor i tu biraš kako ceš izvesti film. Tu IMAŠ format i Preset .

Nadam se datu znaš baratati s tim kodecima i formatima

15 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe premiere pro cs3 - eksportiranje

Hvala na pomoći.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe premiere pro cs3 - eksportiranje
nxdane kaže...
bed kaže...
Trebaš nakon što u export prozoru odabereš format npr. Microsoft AVI, pod 'Preset' izabrati 'custom'. Tada ćeš moći upisati u video kartici veličinu videa za export koji želiš.

 

Hvala na pomoći. Ja sam mislio da za export avi-a treba ići na adobe media encoder (nego direktno na export movie).

Nije mi bilo jasno zašto su ponuđeni svi formati za export (flash, quick time, H264, mpeg2 itd.) osim "Microsoft AVI-a". 

Ako ti nije bed (zvuči ironično) možeš još samo objasniti ove dodatne opcije koje sam priložio na slici.

Pogotovo pod opcijom "pixel aspect ratio".

Clint is the law!

Prva slika su generalne opcije Exporta, biras izlazni format, biras sto ces eksportirati (citav timeline ili samo dio), cekiras sto zelis eksportirati (audio, video),

sljedeci chek pita zelis li da se nakon zavrsenog eksportiranja taj video sam uveze u projekt (bude u prozoru project items), uglavnom u tom prozoru je sve O.K. i nista ne mjenjaj, bitnije je ono u drugim karticama kako ti je covijek objasnio, da ne duljim htio sam pojasniti znacelje prozora sa prve slike. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe premiere pro cs3 - eksportiranje

Prva slika su generalne opcije Exporta, biras izlazni format, biras sto ces eksportirati (citav timeline ili samo dio), cekiras sto zelis eksportirati (audio, video),

sljedeci chek pita zelis li da se nakon zavrsenog eksportiranja taj video sam uveze u projekt (bude u prozoru project items), uglavnom u tom prozoru je sve O.K. i nista ne mjenjaj, bitnije je ono u drugim karticama kako ti je covijek objasnio, da ne duljim htio sam pojasniti znacelje prozora sa prve slike. 

Hvala na dodatnim savjetima. Šteta što nema domaćeg site-a gdje se mogu naći opširnije informacije o video editiranju u adobe premiere pro (cs3,cs4 ili cs5). Zasada imam informacije sa nekih stranih webova (nerijetko jako iritirajući naratori na youtube-u) i BUG foruma.  :)

15 godina
offline
Adobe premiere pro cs3 - eksportiranje

da ne otvaram novu temu....

 

kako mogu napraviti metamorf efekt s jedne slike na drugu?

 

znaci u pozadini ide video, pojavi se jedna slika i TAJ efekt pretvorba u drugu sliku....guglam al ovo kaj sam nasao do sad nije to.....

 

 

svaka pomoc je dobrodosla...

 

 

hvala unaprijed...

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice