Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD

poruka: 15
|
čitano: 8.526
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD

Koji program/e mi preporučate da 16GB AVCHD videa  (interna memorija na kameri Sony HDR-PJ10E) arhiviram na BD disk?

Postupak?

Da li će taj backup biti čitljiv na samostojećem BD Player-u (recimo PS3, kojeg nemam {#})

ili se video mora konvertirati u neki standardni BD format prije snimanja na BD disk, koji je to?

Da li BD disk duže traje od običnog DVD-a ili i on s vremenom isto postaje ne čitljiv zbog starenja materijala - na kakav disk mi je bolje i sigurnije arhivirati snimke?

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD

Evo sad sam prebacio video sa camcorder-a na HDD/PC - prebacio mi je datoteke sa ekstenzijom m2ts (video kontejner).

Da li je dovoljno da te datoteke samo zapržim na Blue-ray disc ili trebam konvertirati u neki drugi format?

Ako se ne varam, ako ostavim .m2ts onda ću taj BD moći gledati na samostojećim playerima (npr. PS3) ili?

Sa kojim programom mi je najbolje konvertirati datoteke da ih mogu zapržiti na obične DVD-ove i da ih mogu pregledavati u klasičnim DVD playerima?

 

Koju marku Blue-ray diskova mi preporučate za back-up?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD
Matozan kaže...

Evo sad sam prebacio video sa camcorder-a na HDD/PC - prebacio mi je datoteke sa ekstenzijom m2ts (video kontejner).

Da li je dovoljno da te datoteke samo zapržim na Blue-ray disc ili trebam konvertirati u neki drugi format?

Ako se ne varam, ako ostavim .m2ts onda ću taj BD moći gledati na samostojećim playerima (npr. PS3) ili?

Sa kojim programom mi je najbolje konvertirati datoteke da ih mogu zapržiti na obične DVD-ove i da ih mogu pregledavati u klasičnim DVD playerima?

 

Koju marku Blue-ray diskova mi preporučate za back-up?

m2ts je stream container za Bluray 

bez Bluray strukture mislim da ti ga ps3 nece moc pokrenut 

 

najjednostavnije ti je konvertirati sa programom Handbrake,ali on podrzava samo konvertiranje u mkv ili mp4 ,ako ti treba pomoc oko toga javi

15 godina
offline
Re: Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD
Matozan kaže...

Evo sad sam prebacio video sa camcorder-a na HDD/PC - prebacio mi je datoteke sa ekstenzijom m2ts (video kontejner).

Da li je dovoljno da te datoteke samo zapržim na Blue-ray disc ili trebam konvertirati u neki drugi format?

Ako se ne varam, ako ostavim .m2ts onda ću taj BD moći gledati na samostojećim playerima (npr. PS3) ili?

Sa kojim programom mi je najbolje konvertirati datoteke da ih mogu zapržiti na obične DVD-ove i da ih mogu pregledavati u klasičnim DVD playerima?

 

Koju marku Blue-ray diskova mi preporučate za back-up?

Za backup si najbolje kupi hard disk.

 

.m2ts kontenjer ti i je standard za blu ray filmove, za konvertiranje koristi nešto tipa "anyvideoconverter" ima već napravljene profile za razne uređaje.

 

Farka:

"bez Bluray strukture mislim da ti ga ps3 nece moc pokrenut "

 

to neka odgovori vlasnik PS3-a, ja mislim da mora pokrenut takvo što.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 22:57 (Hyperion).
15 godina
protjeran
offline
Re: Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD
Hyperion kaže...
Matozan kaže...

Evo sad sam prebacio video sa camcorder-a na HDD/PC - prebacio mi je datoteke sa ekstenzijom m2ts (video kontejner).

Da li je dovoljno da te datoteke samo zapržim na Blue-ray disc ili trebam konvertirati u neki drugi format?

Ako se ne varam, ako ostavim .m2ts onda ću taj BD moći gledati na samostojećim playerima (npr. PS3) ili?

Sa kojim programom mi je najbolje konvertirati datoteke da ih mogu zapržiti na obične DVD-ove i da ih mogu pregledavati u klasičnim DVD playerima?

 

Koju marku Blue-ray diskova mi preporučate za back-up?

Za backup si najbolje kupi hard disk.

 

.m2ts kontenjer ti i je standard za blu ray filmove, za konvertiranje koristi nešto tipa "anyvideoconverter" ima već napravljene profile za razne uređaje.

 

Farka:

"bez Bluray strukture mislim da ti ga ps3 nece moc pokrenut "

 

to neka odgovori vlasnik PS3-a, ja mislim da mora pokrenut takvo što.

a kaj sam ja imo neg ps3

 

http://www.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/tutorial-filmovi-titlovima-ps3/78994.aspx

15 godina
neaktivan
offline
Re: Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD

Bluray disk možeš snimiti kao bdav i bdmv što se video formata tiče. Bdmv je struktura s meni-jima i primarno napravljena za 'oriđiđi' diskove i bdrom izdanje. U početku nisi mogao uopće snimati taj sadržaj na bd-r, bd-re diskove, pa su dopustili, pa opet ukinuli, nemam pojima kako je sad i da li ti pržilica uopće to može. Bdav je format za video tipa s kamere i on je i namjenjen snimanju na bd-r/re medije. I trebali bi ga variti i standalone bluray playeri i ps3. Ali nemam ps3 da ti to mogu potvrditi..

 

15 godina
offline
Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD

Ps3 još nemam, ali hoću da kad već radim back-up da to bude kvalitetno bez gubitka na kvaliteti.

Imate kakav prijedlog koju marku BD da kupim za dugotrajniji back-up sa camcordera?

Ovaj AVC mi se čini nekako privlačnijim od Handbrake-a, probati ću pa ću vidjeti koji mi više odgovara.

A što mi od komercijalnih programskih rješenja preporučate?

2 Traxdata
2 Verbatim
0 Maxell
0 Neki drugi - koji?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 23:23 (Matozan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD
Matozan kaže...

Ps3 još nemam, ali hoću da kad već radim back-up da to bude kvalitetno bez gubitka na kvaliteti.

Imate kakav prijedlog koju marku BD da kupim za dugotrajniji back-up sa camcordera?

Ovaj AVC mi se čini nekako privlačnijim od Handbrake-a, probati ću pa ću vidjeti koji mi više odgovara.

A što mi od komercijalnih programskih rješenja preporučate?

iskreno AVC je po meni smece i u to ces se sam uvjerit,a komercijano =0 bodova 

15 godina
protjeran
offline
Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD

uglavnom na onom mom linku gore ti je objasnjeno kako na ps3 pustiti m2ts i to jako jednostavno i provjereno je

 

"Tsmuxer:

 

 

Skinite ga odavdje.

Pokrenite ga, pod karticom input kod input files stisnite na add i dodajte film i titlove koje želite imati (2. slika).

Pod ostalim karticama se možete igrati ovisno o vašim željama i potrebama (meni sve odgovara na defaultu).

Važno je da pod output odaberete AVCHD* disk.

Kod output trake birate mjesto gdje želite da vam se snimi izlazna datoteka.

Možete stisnuti start muxing.

Nakon što se sve završi imati ćete dvije mape: BDMV i CERTIFICATE.

Njih dvije morate spržiti na neki medij (po volji i potrebi (cd, dvd, Blu-ray))."

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD

Za prvu ruku mi ne treba nešto specijalno, ne trebaju mi meni-i, titlovi i sl.

Samo prebaciti 1:1 sa camcorder-a na BD za back-up (bez gubitka kvalitete radi konvertiranja/kompresije), a čitljivost na PS3 mi i nije za sada toliko bitna dok ga nemam.

Uvijek mogu kasnije sa BD-a prebaciti na PC i konvertirati u neki formati čitljiv na DVD ili BD player-u ili pogledati na PC-u.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD
Matozan kaže...

Za prvu ruku mi ne treba nešto specijalno, ne trebaju mi meni-i, titlovi i sl.

Samo prebaciti 1:1 sa camcorder-a na BD za back-up (bez gubitka kvalitete radi konvertiranja/kompresije), a čitljivost na PS3 mi i nije za sada toliko bitna dok ga nemam.

Uvijek mogu kasnije sa BD-a prebaciti na PC i konvertirati u neki formati čitljiv na DVD ili BD player-u ili pogledati na PC-u.

to ti je ovo gore sa tsmuxerom ,on nista ne konvertira niti on nije program za to 

gubitka kvalitete nece biti ,samo jel imas ti bluray przilicu ?

15 godina
offline
Re: Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD
hrvatskafarkasevec kaže...

to ti je ovo gore sa tsmuxerom ,on nista ne konvertira niti on nije program za to 

gubitka kvalitete nece biti ,samo jel imas ti bluray przilicu ?

Imam pržilicu LG BH10LS30 (Moj PC - pod stolom II).

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD
Matozan kaže...

Za prvu ruku mi ne treba nešto specijalno, ne trebaju mi meni-i, titlovi i sl.

Samo prebaciti 1:1 sa camcorder-a na BD za back-up (bez gubitka kvalitete radi konvertiranja/kompresije), a čitljivost na PS3 mi i nije za sada toliko bitna dok ga nemam.

Matozan kaže...

Imam pržilicu LG BH10LS30 (Moj PC - pod stolom II).

Šta ga onda kakiš? Ps3 nemaš, nisu ti bitni meniji, koja je onda poanta ove teme? Valjda si dobio neki osnovni program uz tu pržilicu, ja sam (prije cca 2-3 g) dobio ovakav programčić uz moj LG (vidi sl.). Lijepo ti piše, a tako sam ti i rekao, video sa kamere točiš u bdav format, to je uostalom i namjena tog formata. Kućni korisnik > video sa kamere > gledljiv na više uređaja > bdav..

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD
Matozan kaže...

Koji program/e mi preporučate da 16GB AVCHD videa  (interna memorija na kameri Sony HDR-PJ10E) arhiviram na BD disk?

Postupak?

Da li će taj backup biti čitljiv na samostojećem BD Player-u (recimo PS3, kojeg nemam {#})

ili se video mora konvertirati u neki standardni BD format prije snimanja na BD disk, koji je to?

Da li BD disk duže traje od običnog DVD-a ili i on s vremenom isto postaje ne čitljiv zbog starenja materijala - na kakav disk mi je bolje i sigurnije arhivirati snimke?

 

 

jedan jedini odgovor...

 

mutiAVCHD.

 

i nista drugo.....tool sve sam napravi, ima "miljon" opcija optimizacije....AVCHD i BD diskova,

 

ima specijalne optimizacije za panasonc/sony bd playere, kodak AVCHD profili, stict AVCHD format...itd......

 

uglavnom...SVE

 

+ moze radit transcoding da video stream bude u skladu s npr. BD standardom......cak ti dopusta da snimis BD disk mimo standardne rezolucije za BD disk, tipa 1920x1040...itd.....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2011 10:49 (Test user).
15 godina
offline
Backup FullHD AVCHD na Blue-ray Disc BD

Evo mene opet.

Htio sam napraviti backup na BD, ali mi je jedna datoteka veća od 4GB i CDBurnerXP mi je ne želi snimiti.

Kako to mogu riješiti?

Sa nekim Splitter-om (koji ne reencodira/mijenja podatke snimke/bez konverzije) podijeliti datoteku na 2 dijela, kojim programom?

 

EDIT: RIJEŠENO!

CDBurnerXP mi kaže da moram koristiti UDF datotečni sustav. To sam promijenio u njegovim postavkama i sve OK.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 17:58 (Matozan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice