DVD player ne čita DVD

poruka: 15
|
čitano: 15.930
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
DVD player ne čita DVD

Napravio sam dvd na kojem ima oko 2 GB-a glazbe sa videom,prvi put kada sam dvd stavio u dvd player,dvd se učitao ali kada sam htio otvoriti datoteku u kojoj je glazba mi je zaštekalo,drugi put nije ni htjelo učitati nego je sve zablokiralo i jedino rješenje je bilo isključiti dvd player iz struje.Pretpostavljam da je problem onda u preslabom dvd playeru koji nije sposoban učitati nešto od 2 gb-a.Sad me zanima dali je moguće tu glazbu koju imam staviti na cd pa da samo audio bude.

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVD player ne čita DVD

Veličina ne bi trebala prestavljati problem, meni miriše na probleme playera sa formatima datoteka na DVD-u. Nisi napisao detalje; format videa (codeci...), format audia (codeci...), model DVD-playera...

12 godina
neaktivan
offline
Re: DVD player ne čita DVD

Iskreno,neznam koji je format,skidao sam sa VDownloaderom,u postavkama mi bilo podešeno ovako:Output format:Simple.Video (highest quality).DVD player je Schneider,ništa posebno.Sad neznam kojem formatu prilagoditi,imam opciju AVI 640x480,možda bi to bilo bolje,želim da kada pokrenem dvd da se vidi video i da svira glazba sa tog videa.

14 godina
offline
Re: DVD player ne čita DVD

I dalje je nepoznato koji je format u pitanju. DVD playeri "vrte" DVD-video i .mpg format, a većina i .avi/.divx. Ako ti video nije u jednom od ovih formata, neće raditi. Znači postojeći video trebaš preenkodirati u jedan od ovih formata, pa može i u taj AVI, ako ga DVD player "vrti".

12 godina
neaktivan
offline
DVD player ne čita DVD

Kako mogu provjeriti koji je format?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
DVD player ne čita DVD
Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
DVD player ne čita DVD

Znači,piše mi oblik datoteke MPEG-4,video kodek AVC,pretpostavljam da to nije dobro.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2012 22:03 (Krešo_Š).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DVD player ne čita DVD

Ne, nije, jer se taj codec uglavnom upotrebljava za mp4/mkv (i HD video). Tebi trebaju standardi; mpeg2 codec za DVD-video/.mpg ili divx/xvid za .avi.

12 godina
neaktivan
offline
DVD player ne čita DVD

Može pomoć,skinuo sam jedan program za konventiranje,imam sljedeće opcije:CONVERT to:AVI,MKV,WMV.Što najbolje izabrati?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: DVD player ne čita DVD
Krešo_Š kaže...

Može pomoć,skinuo sam jedan program za konventiranje,imam sljedeće opcije:CONVERT to:AVI,MKV,WMV.Što najbolje izabrati?

Izaberi AVI (divix/xvid) jer to tvoj player prepoznaje, ostalo NE.

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
14 godina
offline
Re: DVD player ne čita DVD

I naravo paziti kod rezolucije, koja ne smije biti veća od 720x576, jer će je player vidjeti kao HD, pa neće reproducirati video.

11 godina
neaktivan
offline
DVD player ne čita DVD

Pozdrav,odmah ću priznati da sam laik i treba mi pomoč ako netko zna i bio bi mu zahvalan.Naime,u zadnje vrijeme mi DVD player neželi učitati niti jedan film,apsolutno ništa.Sad kako sam saznao da windows XP ide u povijest pokušao sam stavit widows 7 dvd i neće mi učitati ništa?Prije sam i imao problema kod gledanja filmova ali sam mislio da je problem u grafičkoj kartici(Nvidia GeForce FX 5200).Sad mi je največi problem taj LG DVD player jer apsolutno ništa nemogu očitati.Trenutno koristim Vip bežičnu vezu preko sticka jer čekam da mi H1 telekom stavi internet i tu ću naravno imati problema kod instalacijskog CD-a.Molio bi ljude dobre volje da mi objasne što da radim?Koristim staro računalo INTEL CELERON 2,66GHZ,1,5GB RAM,Nvidia geforce FX5200.Kako je komp bio od rođaka koji je zaboravio lozinku admistratora ja se vodim kao drugi jer nemogu izbrisati njegovo i možda je to razlog što nemogu instalirati nove drivere za Nvidiu jer na kraju uvijek dođe do greške.Mada mislim da mi je sad najveći problem Dvd player.Zahvalan sam na bilo kojoj pomoći.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVD player ne čita DVD
naskos37ACPZ20 kaže...

Pozdrav,odmah ću priznati da sam laik i treba mi pomoč ako netko zna i bio bi mu zahvalan.Naime,u zadnje vrijeme mi DVD player neželi učitati niti jedan film,apsolutno ništa.Sad kako sam saznao da windows XP ide u povijest pokušao sam stavit widows 7 dvd i neće mi učitati ništa?Prije sam i imao problema kod gledanja filmova ali sam mislio da je problem u grafičkoj kartici(Nvidia GeForce FX 5200).Sad mi je največi problem taj LG DVD player jer apsolutno ništa nemogu očitati.Trenutno koristim Vip bežičnu vezu preko sticka jer čekam da mi H1 telekom stavi internet i tu ću naravno imati problema kod instalacijskog CD-a.Molio bi ljude dobre volje da mi objasne što da radim?Koristim staro računalo INTEL CELERON 2,66GHZ,1,5GB RAM,Nvidia geforce FX5200.Kako je komp bio od rođaka koji je zaboravio lozinku admistratora ja se vodim kao drugi jer nemogu izbrisati njegovo i možda je to razlog što nemogu instalirati nove drivere za Nvidiu jer na kraju uvijek dođe do greške.Mada mislim da mi je sad najveći problem Dvd player.Zahvalan sam na bilo kojoj pomoći.

nadam se da će se ipak netko javiti i pokušati objasniti o ćemu se radi?hvala

10 godina
offline
Re: DVD player ne čita DVD

a da formatiraš HDD i ispočetka sve instaliraš?
makar mislim da ti taj DVD nema veze sa windowsima ili driverima grafičke (ne vidim kako bi imao veze), vrlo vjerojatno je crko jednostavno.
tak da reinstaliraj windowse preko USB-a

11 godina
neaktivan
offline
Re: DVD player ne čita DVD

Vjerovatno je crko jer sam kupio externi DVD player i što se tiće gledanja dvd filmova je sve super.Ali sada imam i dalje problem jer nemogu normalno gledati niti jedan streaming.Instalirao sam windows 7 nakon XP-a i kao da mi je nestala ona prastara Nvidia Geforce fx 5200 i sad mi pokazuje da imam neki standard vga graphichs adapter.

I prije sam imao problem sa Nvidiom jer je komp bio kod mog starog i dali zbog toga što je on bio administrator nisam mogao napraviti niti update.Nezna svoju lozinku.Isto tako mi piše da VIDEO ADAPTER ne postoji i da odaberem pravi video adapter.Molio bi bilo koga koji ima volje meni laiku objasniti šta da radim jer mi je PC za nečaka.

PC.INTEL(R)Celeron(R)CPU 2,66GHZ,RAM 1,50GB,32Bit.

Ako mi može netko objasniti šta napraviti neka mi napiše sms i ja ga odmah nazovem.ili mail na naskos37@gmail.com

HVALA UNAPRIJED

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice