FL Studio 9

poruka: 156
|
čitano: 58.175
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
FL Studio 9
Što mislite o ovom programu .... stavite ak znate neke tutove za pocetnike al da nije upoznavanje sa interfaceom
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
FL Studio 9

Instalirao ga, počeo raditi i odma odustao, jednostavno mi je presložen i zahtjeva puno vremena. Isto kao i sa Photoshopom, kada se uhodaš, mogućnosti su neograničene ;)

Music is my life :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: FL Studio 9
makaweli kaže...

Instalirao ga, počeo raditi i odma odustao, jednostavno mi je presložen i zahtjeva puno vremena. Isto kao i sa Photoshopom, kada se uhodaš, mogućnosti su neograničene ;)

  kada nisi imao želje da ga upoznas.....kada se malo uhodas prejednostavan je

 

 

 

ti si ga samo pogledao kao i svi ostali

Coca-Cola je Najpoznatije piće, a ujedno i druga najpoznatija riječ na svijetu - odmah poslije riječi OK.Njezina je formula jedna od najvećih svjetskih tajni.U Brazilu se smatra da je Cola afrodizijak
15 godina
neaktivan
offline
FL Studio 9

Nije se teško naučit osnove na njega ali ako hočeš malo više onda je već malo teže ali opet nije teško.

www.hip-hopunity.com posjetite moju stranicu za sve rap vjesti. Ako netko želi dodavati vijesti na stranicu i biti moderator neka se javi na pp.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2009 23:17 (vedrann).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
FL Studio 9

Program je odlican. Ja koristim FL Studio 8 i nemam nikakve zamjerke. Isprobao sam mnogo slicnih programa, ali mi je osobno FL najdrazi. Za koristenje preporucam neki MIDI kontroler ako jos nemas da iskoristis sav potencijal FL-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
FL Studio 9

pogle reason pa onda nes recite to kazem za ove kaj kazu daj fl preslozen

Coca-Cola je Najpoznatije piće, a ujedno i druga najpoznatija riječ na svijetu - odmah poslije riječi OK.Njezina je formula jedna od najvećih svjetskih tajni.U Brazilu se smatra da je Cola afrodizijak
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
FL Studio 9

evo ja sam downlodao ovaj program i odličan je ali i kompliciran..ako netko zna može li mi reći kako mogu ubacti neku pijesmu sa harda,,

 

EDIT:ovo gore sam riješio ali zanima me kada stavim neku pjesmu i ubacim baseve,gitare itd, i kad počnem snimat sve je ok,

i onda hocu ubacit nešto novo pa opet krenem snimat ono krene od početka....šta treba da nastavi....

 

errando discimus
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2009 14:05 (laki-cakija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
FL Studio 9

Zapravo ovaj program bi se trebao zvati FL Studio 5 jer sve ove nove verzije su bazirane na novim pluginovima i ušminkavanju izgleda programa.

Program od verzije četiri (tadašnji fruityloops 4) pa do sada ima ključnih promjena za zbrojiti ih na prste jedne ruke.

Podrška samo za import aiff i ogg audio formata, instalacija sa Asio4all podrškom (mislim oficialno od verzije 7, premda se je mogao naći neoficialno već od verzije 5) i još nekih sitnica, recimo ispravljenih bugova (npr. bude sve uredu u v7.0 a ista greška se pojavi u v.9.0)

 

Premda ga još koristim (a koristim ga još od 2002, a trenutno samo za obradu mp3-ca), taj program je samo za izradu loop-ova i ništa više. Instaliram ga i pobrišem sve one pluginove i samplove (samplovi su isti već 7 godina), nakon brisanja imam samo 50MB zauzeća (full je oko 300mb). Dok sam radio pjesme na njemu koristio sam samo prof. pluginove i samplove.

 

Gdje je mogućnosti kao spašavanje uratka nakon pada sustava ili mogućnost rada sa refill bazama.

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
FL Studio 9

Ako se ozbiljnije želiš bavit produkcijom i tek počinješ preskoči FL. ;)

 

FL - je naspram ostalih super jednostavan program, ali fali mu nekih stvarčica što imaju profi programi.

REASON - ograničen je na svoje instrumenet, nepodržava druge VSTi-eve i dosta je kompliciran.

 

CUBASE - Ako imaš windowse, onda ti je ovo moj prijedlog, ali ne SX3 već 4 ili 5..

 

a ako se želiš stvarno  stvarno posvetit produkciji, instaliraš si na PC hackintosh i LOGIC 8 ili 9 i pičiš ko lud..

 

Imaš i drugih programa, al ovi su ti najkorišteniji.. CUBASE za Win, LOGIC za MAC.

 

et, na tebi je da odlučiš.

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: FL Studio 9
destruct kaže...

Ako se ozbiljnije želiš bavit produkcijom i tek počinješ preskoči FL. ;)

 

FL - je naspram ostalih super jednostavan program, ali fali mu nekih stvarčica što imaju profi programi.

REASON - ograničen je na svoje instrumenet, nepodržava druge VSTi-eve i dosta je kompliciran.

 

CUBASE - Ako imaš windowse, onda ti je ovo moj prijedlog, ali ne SX3 već 4 ili 5..

 

a ako se želiš stvarno  stvarno posvetit produkciji, instaliraš si na PC hackintosh i LOGIC 8 ili 9 i pičiš ko lud..

 

Imaš i drugih programa, al ovi su ti najkorišteniji.. CUBASE za Win, LOGIC za MAC.

 

et, na tebi je da odlučiš.

 

 

downlodao sam ovaj cubase al kada hocu instalirat kaže da moj proceso  ne podržava ovaj program...

a ovaj FL studio mi je dobar ali kada hoću spremit pjesmu nemogu.....

errando discimus
14 godina
neaktivan
offline
FL Studio 9

što se tiče glazbe procesor ti je najbitniji na kompu.. što jači procesor to bolje.. neznam točno koja je preporučena konfiguracije za Cubase, pogledaj to malo pa usporedi sa svojim.

 

a što se tiče FL-a to ti nemogu sa sigurnošću reći jer već nekoliko godina ne radim u njemu, al provjeri da ti je "registrirana verzija".. ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: FL Studio 9
destruct kaže...

što se tiče glazbe procesor ti je najbitniji na kompu.. što jači procesor to bolje.. neznam točno koja je preporučena konfiguracije za Cubase, pogledaj to malo pa usporedi sa svojim.

 

a što se tiče FL-a to ti nemogu sa sigurnošću reći jer već nekoliko godina ne radim u njemu, al provjeri da ti je "registrirana verzija".. ;)

e vidio sam da traži registraciju....a jeli sigurno ovo sa registracijom...

errando discimus
14 godina
neaktivan
offline
FL Studio 9

Da ako nije registriran ne dopušta spremanje

I would love to change the world, but they won't give me the source code
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: FL Studio 9
destruct kaže...

što se tiče glazbe procesor ti je najbitniji na kompu.. što jači procesor to bolje..

Ne može procesor raditi i ono za što je namjenjena zvučna kartica. Prava zvučna kartica na sebi mora imati digital sound procesor ili ti DSP čip. Premda kod jeftinih zvučnih kartica koje nemaju taj čip, procesor obavlja sve ono što radi DSP čip, dok je kod kartica koje imaju DSP čip procesor je rasterećen za ostale radnje kao što je sekvenciranje audio i midi kanala dok se DSP čip može pozabaviti sampliranjem zvuka, polifonijom i kraćom latencijom.

 

Dakle što je više DSP čipova to je bolje, e sad da ne pretjerujemo kao sa zv. karticom kao što je ProTools HD sa 64 DSP čipa koja košta nekih 10.000$, dovoljna je

i Creative-ova kartica X-Fi ili još bolje neka od M-Audio kartica jer podržava isti program kao i ProTools HD.

E to je već ulaz za profesionalno bavljenje glazbom.

 

A što se tiče FL Studia, može se koristiti za početak ali ja bi počeo od Abletona. Čak i Reason je dobar jer je loop program kao i FL Studio, imaju isto sekvenciranje ali je više pro.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2009 23:28 (takozvani).
15 godina
neaktivan
offline
FL Studio 9

Evo ja bi samo htio reći da sam ponosni korisnik FL Studio 9 programa, a radio sam na svim verzijama od trojke. FL je po meni najlakši program od svih koji su navedeni u ovoj temi, ali nikako nebi rekao da nije za ozbiljnu produkciju. U njemu sam dugo radio hip-hop produkciju i ako netko želi raditi upravo ovu glazbu to je pravi izbor za početak. Problem je jedino u tome što ne dolazi sa mnogo "realnih" instrumenata već je prvenstveno orijentiran prema elektroničkoj glazbi, neki moji kolege bi rekli da je to "čista plastika" u usporedbi s prije spomenutim Reason-om. Ukoliko se kupi full paket (koji čini mi se kod nas košta nekih 4000kn, papreno) imate na izbor ogromnu bazu studijski snimljenih instrumenata isto kao i u Reason-u, slobodnu za besplatan download, ali za to sve vam toplo preporučam neki MIDI kontroler, ja koristim M-Audio Axiom 25. Sa svim tim na raspolaganju možete definirati svoj zvuk koji može bez problema zvučati kao i u bilo kojem drugom programu, bitna je samo volja, kreativnost i uloženo vrijeme. Pozdrav kolege producenti! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: FL Studio 9
takozvani kaže...
destruct kaže...

što se tiče glazbe procesor ti je najbitniji na kompu.. što jači procesor to bolje..

1. Ne može procesor raditi i ono za što je namjenjena zvučna kartica.

 

2. neka od M-Audio kartica

1. Ma znam ali ti je procesor full bitan jer zvuk je matematika, a to procesor odrađuje.. ja recimo stavim par većih instrumenata i u logicu stavim par efekata i procesor mi skoči na 80%, a imam core 2 duo 2,6. On obrađuje sve informacije.

 

2. Imam M-Audio Audiophile 192.

Chronic kaže...

1. neki moji kolege bi rekli da je to "čista plastika" u usporedbi s prije spomenutim Reason-om.

 

2. bitna je samo volja, kreativnost i uloženo vrijeme.

1. Upravo to. Neznam da li si ikad imao mogućnosti radit u logicu, cubaseu, albeltonu... ali tek onda čuješ razliku koliko FL ima loš sound engine. Znam dosta ljudi koji i korise FL, ali koriste Rewire sa Reasonom ili Cubaseom.. baš zbog zvuka a fleksibilnosti FL-a. Naravno tu veliku ulogu igraju zvučna i monitori.

 

2. U potpunosti se slažem.. :D

15 godina
neaktivan
offline
FL Studio 9

Da, slažem se, lošiji sound engine definitivno, mislim da većina ljudi koristi ostale programe jer u startu bolje zvuče, a kod FL-a se treba puno više trudit za to. Pokraj FL-a koristim još i Reason zbog velikog broja instrumenata kad je u pitanju čista kompozicija, znači izrada vlastitih sampleova, laički rečeno. Ali što se tiče sempliranja na način na koji recimo radi DJ Premier, FL je prvi izbor za takav stil, ako govorimo o produkciji na računalu. Naravno, opet to ne može zvučati kao nešto što je rađeno na MPC-u, ali za kvalitetan rap beat koji te tjera na klimanje glavom definitivno je odličan. Baš je lijepo vidjeti neku ovakvu temu na ovom forumu u kojoj se ljudi ne svađaju i prepiru oko toga tko više "zna" i tko je "pametniji".

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2009 1:09 (Chronic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
FL Studio 9

novi sam i zbog ove teme sam se prijavio ovdje. fl studiom sam se bavio od 16. godine iz početka je bilo sve monotono i besmisleno. obratio sam se dj silveru(austrija) koji mi je rekao da bez mixete, el. klavijature, slušalica, mikrofona, turnablea, ostalih prof. dj software-a i dobrog ozvučenja fl studio ne vrijedi ništa. ovo ne vijedi samo za techno, house i trance glazbu ovo vrijedi i za rap i ostale žanrove bez mixeta i dodatne opreme u fl studiju pravit ćete bit-ove koji nikada neće biti po vašem ukusu. ja sam se u to i sam uvjerio kada su mi dj robin i dj shave pokazali u svojim kućnim studijima svu moguću opremu za rad. za sada od gore navedenog imam slušalice(sony mdr v700dj)40€, mixeta (behringer djx700)150€ i dva turntablea (gemini cdj 203) 250€ da postanem profesionalni dj i producent fali mi još oko 5000€ ako ne i više- zato moja preporuka je ako se s tim hoćete ozbiljno baviti pripremite lovu ako nemate dovoljno love arbajt na crno u  njemačkoj ljetna i zimska sezona(7 mjeseci). toliko od mene.

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: FL Studio 9

Da, da, slažem se sa svim kaj si napisao. Glazba je ozbiljan posao i tako joj treba i pristupati, jako skup sport u svakom slučaju.

14 godina
neaktivan
offline
RE: FL Studio 9

100 000 kn minimalno za profesionalno-početnićko bavljenje glazbom i daljnja razmišljanja o bilo kakvoj gradnji studia i ulaganju u opremu. govorim iz iskustva, bavim se time godinama! Pozz forumovci.

14 godina
neaktivan
offline
FL Studio 9
Kojih 100.000 kn ? Ma možeš ti potrošiti i 300.000 kn a možda nemas nimalo sluha pa ti je badave.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: FL Studio 9

ma, dečki, FL je sasvim dovoljan za amatersko bavljenje glazbom, evo ja sam napravio uradak u njemu koji je završio na dvd-u jednog časopisa ...

trebaju  plug-inovi( recimo Nexus koji u sebi ima sintesajzere,sequencere) , malo znanja u radu sa produkcijom(i pluginove za ekviliziranje,kompresiju..) i naravno, ideje...

15 godina
neaktivan
offline
FL Studio 9

Po meni je FL odličan za početak, a onda sve ostalo. Iako već dugo radim s njim moram priznat da on ima najbolji pristup, barem po meni. Nekima Reason ima bolji pristup, ukusi su različiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: FL Studio 9
Chronic kaže...

Po meni je FL odličan za početak, a onda sve ostalo. Iako već dugo radim s njim moram priznat da on ima najbolji pristup, barem po meni. Nekima Reason ima bolji pristup, ukusi su različiti.

da, za početak je sasvim ok, ipak za rad u Abletonovu Live-u, ili Cubase-u treba malo više privikavanja...

14 godina
protjeran
offline
FL Studio 9

Da ne otvaram novu temu:

U FL-u 9 mi se u nasumičnim trenucima poveća upotreba CPU-a i počne krčit luđački ako svira u tom trenu. To onda traje 15-20 sekundi i vrati se u normalu...

U task manageru vidim kako samo FL Studio ždere masivne količine procesora.

Inače, ne radi mi grafulja, al to nema veze, jel'?

Jel imao netko sličan problem?

God is an American
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: FL Studio 9

to ti je jel imas krekanu verziju..i meni jje tako bit ce da imamo istu heheh

 

14 godina
protjeran
offline
RE: FL Studio 9
hehe, al kod frenda ista verzija radi bez problrma. :S Možda ima veze s procesorom? Ja imam AMD, on Intela
God is an American
14 godina
neaktivan
offline
RE: FL Studio 9

za FL Studio treba imat znanja, vremena, a i sluh za glazbu jer bez toga nema ničega.Inače već radim oko god i pol na tome ( najviše trance glazbu ), najbolje je da prvo isprobaš sve šta možeš s tim, ubacit već gotove efekte, pa kad se već uhodaš, onda počneš izgrađivati svoje efekte....

 

inače da, malo više troši taj program cpu pogotovo kad pustiš pjesmu...

Dompa
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 17:21 (Dompa).
14 godina
protjeran
offline
RE: FL Studio 9
Dompa kaže...

za FL Studio treba imat znanja, vremena, a i sluh za glazbu jer bez toga nema ničega.Inače već radim oko god i pol na tome ( najviše trance glazbu ), najbolje je da prvo isprobaš sve šta možeš s tim, ubacit već gotove efekte, pa kad se već uhodaš, onda počneš izgrađivati svoje efekte....

 

inače da, malo više troši taj program cpu pogotovo kad pustiš pjesmu...

Zašto se nadovezuješ na razgovor od 3. mjeseca? Namigiva Inače, ja radim godinama, od FL-a 4.

Rekoh, u nasumičnim trenucima.

God is an American
14 godina
neaktivan
offline
FL Studio 9

Ma odlican program jednostavan...Ja ga koristim za izradu sampleova za virtual DJ i MixVibes...hehe DJ-ing...

nothing is true, everything is permitted
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice