Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

poruka: 23
|
čitano: 12.305
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

Evo novi (stari) problem!

Nakon skidanja videa sa youtube-a (flv,mp4 format) video sam konvertirao pomoću Xilisoft Video Converter Ultimate v7.3.0, postavio sam format MPEG2 (za DVD) i nakon konvertiranja sam pržio na DVD pomoću Nero Burning Rom 11 (napravljen Finalize DVD-a).

To mi treba za ovaj model KENWOOD DDX6021BT

Kad ubacim DVD on uopće neće čitati video, već samo par starih video spotova. Sad me zanima zbog čega ga neće očitati, a piše da može čitati MPEG1/MPEG2, pa čak i DivX (koji isto tak ne radi)?

 

Hvala! {#}

Maurer
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

Ova druga slika su tvoje postavke u programu? Čemu u Profileu piše iPod...?

13 godina
offline
Re: Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!
Ord Mantel kaže...

Ova druga slika su tvoje postavke u programu? Čemu u Profileu piše iPod...?

Ne nisu, to sam uzeo sliku sa originalne stranice, evo ovo su postavke

 

EDIT: link za bolju kvalitetu

 

http://i.imgur.com/9fF8E.jpg

 

P.S. Bilo bi zgodno da ovi sa Bug-a malo povećaju rezoluciju slika...

Maurer
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 15:30 (David87).
14 godina
offline
Re: Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

Da li izvršio DVD Authoring, i dobijeni DVD-Video u NERO-i/DVD-Video dovukao file u folder VIDEO_TS i tako pržio?

16 godina
offline
Re: Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!
Ord Mantel kaže...

Da li izvršio DVD Authoring, i dobijeni DVD-Video u NERO-i/DVD-Video dovukao file u folder VIDEO_TS i tako pržio?

Možeš mislit. Dečko je konvertirao spotove u mpeg2 i tak ih snimio na DVD :) 

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
13 godina
offline
Re: Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!
Father_Dougal kaže...
Ord Mantel kaže...

Da li izvršio DVD Authoring, i dobijeni DVD-Video u NERO-i/DVD-Video dovukao file u folder VIDEO_TS i tako pržio?

Možeš mislit. Dečko je konvertirao spotove u mpeg2 i tak ih snimio na DVD :) 

Pa el za radit DVD (VIDEO_TS) nije format VOB???

Da li mi možeš onda pojasnit zašto neki rade a neki ne??

 

EDIT: Reci mi onda kako piše da radi i DivX kad sam i to probao i neće (potpuno ista stvar kao i sa mpeg formatom?!

Maurer
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2012 17:48 (David87).
16 godina
offline
Re: Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!
Nije - vob je samo kontejner namijenjen dvdovima. Da bi dvd bio dvd mora se napraviti authoring dvda specijaliziranim softverom. A ti fino skini freemake video converter, ubaci fajlove u njega, te kao output odaberi avi, xvid codec, odaberi tv quality profil, te audio u mp3 formatu. I konvertiraj. Pitaj boga gdje si pogrijesio. Aha obavezno provjeri da ti xvid bitstream nije pakiran - googlaj kako se to provjerava, ako imas jeftini dvd player, sigurno s time imas problema.
No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
13 godina
offline
Re: Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!
Father_Dougal kaže...
Nije - vob je samo kontejner namijenjen dvdovima. Da bi dvd bio dvd mora se napraviti authoring dvda specijaliziranim softverom. A ti fino skini freemake video converter, ubaci fajlove u njega, te kao output odaberi avi, xvid codec, odaberi tv quality profil, te audio u mp3 formatu. I konvertiraj. Pitaj boga gdje si pogrijesio. Aha obavezno provjeri da ti xvid bitstream nije pakiran - googlaj kako se to provjerava, ako imas jeftini dvd player, sigurno s time imas problema.

Ma vjeruj mi da sam probao sve i svašta i svaki puta isto. divx, xvid, mpg, mpeg, mp2, mp3 u par kombinacija, te sam potrošio već oko 20 DVD-a na to ali svaki put isto. Par videa hoće pokrenut ostale neće. Nije moj player već od jednog mog kolege...

Maurer
12 godina
protjeran
offline
Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

evo da i ja velim nešto - uzmi Nero, i odi na opciju Nero vision, odaberi "make DVD", import file (film koji ti treba), Next (tu si izradiš meni koji će bit kad disk ubaciš u player), ponovo Next (do vidiš kako radi navigacija na meniju, pa opet Next i tu imaš podatke kakav će ti biti falj (PAL video 4:3).

Još ti ostaje da odabereš dali odma snima na DVD disk ili će taj fajl staviti na komp pa kasnije zaperžiti na DVD disk.

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

skinuo sam film sa youtubea sa programom frenake video converter.u avi format i spržio sam ga na dvd da mogu gledati na kućnom playeru sa programom CDBurnerxP moj ga player uopšte ne prepoznaje pa sam ga ponovo kovertiro sa više programa napr.format factory,divx converter i sve u (avi divx format )jer moj dvd prepznaje divx format (soni player pionir ) i ne prepoznaje niti jedan ,a kad skinem video pjesmu sa youtube i na isti način onda ju prepoznaje neznam o čemu je fora molim ako ie netko raspoložen dobre volje da mi pomogne hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

Nedostaju neke ključne informacije, pa ćemo ih pretpostaviti. Jedna od tih je rezolucija - koja je rezolucija skinutih videa i jeste li je dirali (smanjivali) kod konvertiranja? S obzirom da više programa koji rade istu stvar ne naprave ono što ste željeli, dalo bi se pretpostaviti da ste skinuli videe u Full HD (1080p) ili HD (720p) rezoluciji, a da vaš player ne podržava tako visoku rezoluciju, što je i za očekivati pošto se radi o, vjerujemo starijem, DVD playeru. Nativna rezolucija DVD-a je inače samo 720x576 piksela. Dakle, badava ste odabrali kompatibilni kodek ako je rezolucija previsoka. Kod konvertiranja u DivX/XviD (koliko vidimo, Freemake ne podržava DivX, nego generički MPEG4 kodek, XviD kodek te H.264 - koji kodek ste odabrali?) morate odabrati neku nižu rezoluciju. Pokušajte za test odabrati rezoluciju s 480 linija, npr. 720x480 ili tako nešto. Pa ako radi, pokušajte s nekom višom, dok ne dođete do gornje granice. Upisujete li sami širinu i visinu videa, upišite brojeve djeljive sa 16 jer su stariji kodeki upravo to zahtijevali.

Ako nije rezolucija u pitanju, možda je nešto drugo, na primjer framerate (brzina izmjene sličica u sekundi) - pokušajte konveritrati u 25 fps ili 23,976. Ovo radite samo ako morate, jer bi kod konverzije frameratea moglo doći do trzave slike. Ako nije ni to, možda je bitrate previsok. Ili playeru ne paše zvuk - kodek, sample rate. Dakle, morat ćete sami eksperimentirati. Najbolje bi bilo da spojite računalo ili možda smartfon (ako podržava MHL) na televizor jer biste onda mogli reproducirati videe u višoj kvaliteti, ili da nabavite neki drugi uređaj za reprodukciju - Blu-ray player ili neki multimedijalni player. DVD i DivX su stvar prošlosti, isto kao i "standardna rezolucija", pogotovo na velikom ekranu. (M. B.)

11 godina
neaktivan
offline
Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

hvala za odgovor na moju poruku točno jest da je moj dvd player već stara verzija imam dva sony i samsung to su stari tipovi prepoznaju cd (dvd)spržen sa programom CDBumerXP prije toga prija toga konvertiram programom u :MPEG i nema prblema moj dvd player to odlično prepoznaje ,ako stavim film ili video pjesmu na USB stik onda ga konvertiram sa divx converterom i sve je u redu radi super . Nekad skinem film preko utorrenta i to je uredu ovisi gdje nađem neki film koji mi se sviđa .Samo imam jedan problem neke filmove sa youtubea koji već imaju ugrađen prevod kad ga skinem već na komputeru film ima odnosno video slika je u redu ali nema više prevod i takvi filmovi nemaju posebno prevod bar ja nisam mogao naći nigdje na netu pa sam mislio da je prevod kodiran a film nije ali mislim da nije niti to pokušao sam sa više programa skinuti film ,ali sve je isto .Ja te filmove sa youtubea ništa ne diram ja ih skinem onakve kakvi jesu neznam šta bi trebao raditi piše besplatno skidanje kad neki film sa prevodom je sve uredu a neki nije ja sam lajik za to neznam više kako bi to riješio unapred hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

nešto sam primetio uvezi prevoda filma sa youtubea naprimjer ; kad nađem neki film koji želim skinuti sa youtube kliknem na film -film ima ugrađene titlove samo kliknem na kojem jeziku i prevod počne normlno raditi tada zalijepim URLmislim da je tu greška URLje uvjek isti ima li titlove ili nema titlove pa tu mislim da bi se URL tu trebao promjeniti i zato nema više prevod kad skinem film neznam više šta bi tu trebao uraditi hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!
franjom19 kaže...

nešto sam primetio uvezi prevoda filma sa youtubea naprimjer ; kad nađem neki film koji želim skinuti sa youtube kliknem na film -film ima ugrađene titlove samo kliknem na kojem jeziku i prevod počne normlno raditi tada zalijepim URLmislim da je tu greška URLje uvjek isti ima li titlove ili nema titlove pa tu mislim da bi se URL tu trebao promjeniti i zato nema više prevod kad skinem film neznam više šta bi tu trebao uraditi hvala

 To šta ti opisuješ je closed caption, ona mala ikona CC kraj volume bara. Ti titlovi se stavljaju na video u naknadno, drugim riječima, video NE SADRŽI te titlove, već ih youtube stavlja na video pri prikazivanju. Ukoliko skineš takav video, neće biti prijevoda na njemu. Ta opcija je vezana uz prikazivanje na youtube-u.

11 godina
neaktivan
offline
Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

koliko sam svatio da bi trebao za taj film skinuti titlove sa titlovi.com ,ako ih ima ako nema znači ništa sa filma taj se film može gledati samo direkno na youtube sada sam svatio hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

Da, ali teško da ćeš naći prijevode za youtube verziju filma koji odgovaraju. Ili možeš probati ovo, ali ne mogu ti reći kako će raditi, nisam nikad probavao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

hvala ti za ovaj mali programčić mali je ,ali je vrijedan danas sam skinuo jedan film sa prevodom sa youtube-a dobio sam od njega dvije datoteke jedna video ,adruga stubitle i sad ima prevod hvala ti za to sad ču dalje konvertirati datoteku sa MPEG format nekim programom da mogu spržiti na cd (dvd) samo neznam dali moram i datoteku gdje su titlovi isto staviti na cd i pretvoriti u MPEG (DVD) format srdaćan pozdrav

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

Probaj ovaj program: http://www.freemake.com/free_video_converter/

 

Kako staviti titl u video prije konverzije: http://www.freemake.com/how_to/how_to_add_subtitles_to_a_movie

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

to sam sada sve uspješno uradio kako si rekao konvertirao sam programom freemake video converter kliknuo sam video i zalepio datoteku odnosno film dalje kliknuo sam add sutitle i otvorila se datoteka sa prevodom (subtitle ) klikuo sam na nju pa sam kliknuo na MPEG i converter sada je završilo probao sam da vidim kako radi prije nego spržim na dvd slika se teško pokreče i ima samo neke kockice ništa se ne raspoznaje sada neznam možda na dvd playeru neče biti problema kao na kompjuteru ili možda na freemake converteru nisu dobro podešeni parametri ili kako se već zovu neznam pokušao sam da vidim na freemake converteru sve piše automatski pa se ne osudim ništa raditi na tome hvala pozdrav možda sam ti već dosadan sa tim izgleda jednostavno

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

Prati ovo, promjeni u onom dijelu Output Avi parametars sa same as source, na TV Quality XVID,MP3. Malo se igraj. Da bi ti video bio kvalitetniji, stavi two-pass encoding umjesto one-pass.

Čak možeš napraviti i DVD s njim. http://www.freemake.com/how_to/convert_video_to_dvd_free. *** Na jedan DVD možeš snimiti i po dva filma normalne duljine pri normalnim postavkama ***Ako napraviš DVD, istina moraš pržiti na dvd-e, ali te player neće za***avat s formatom. Kao što rekoh, igraj se malo, istražuj. Kakav strah? Te opcije su tu da se mijenjaju. Onda pogledaj na kompu da li je ispalo kako spada, pa probaj spalit na cd/dvd. Jednom ćeš uspijet, samo zapamti postavke koje su radile.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2015 21:07 (dai53nja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

danas sam se trudio i uradio sam sve kako si rekao spržio sam sa freemake converterom na dvd dva filma na jednom je dobra slika i prevod sve super ,a na drugom je malo mutna , ali to je moja greška nisam prije na to gledo stari je film pa nemože bolje inaće je dobro sve se može gledati ubuduče moram gledati da snimim neki novi film puno sam ti zahvalan što si mi pomogao-la sad mogu skinuti film sa youtube-a da ima prevod koji me mučio već duže vrijeme srdačan pozdrav hvala ti bok

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!
franjom19 kaže...

danas sam se trudio i uradio sam sve kako si rekao spržio sam sa freemake converterom na dvd dva filma na jednom je dobra slika i prevod sve super ,a na drugom je malo mutna , ali to je moja greška nisam prije na to gledo stari je film pa nemože bolje inaće je dobro sve se može gledati ubuduče moram gledati da snimim neki novi film puno sam ti zahvalan što si mi pomogao-la sad mogu skinuti film sa youtube-a da ima prevod koji me mučio već duže vrijeme srdačan pozdrav hvala ti bok

 Nema na čemu.  Bitno je da radi. Inače imaš onaj hvala na postovima, pa probaj zahvaliti stiščući na njih (Thums up, hvala) duažn si mi pivu i čevape.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 10:57 (dai53nja).
11 godina
neaktivan
offline
Konvertiranje videa skinutog sa youtube-a!

može piva i čavapi ja sam iz pule bok

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice