Media Player SHOWDOWN

poruka: 11
|
čitano: 3.869
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Media Player SHOWDOWN

[USPOREDBA PLAYERA]
1. Lista Media Player koristenih za usporedbu
    a)MPC-HC
    b)VLC (nightly, stable je njasre)
    c)GOM
    d)BS
    e)WMP (LOLOLOLOL)
   
    Ovo je dovoljan uzorak, mozda kasnije ubacim jos neke playere na vas zahtjev.
   
2. Instalacija
    a)MPC-HC
       Nista posebno za reci.
    b)VLC
       Nudi opciju za firefox addonse i neke gluposti no nista sto se ne moze izbjeci. Takoder zauzima 83 MB?!
    c)GOM
       Nudi opciju za toolbar koja se moze vrlo lako izbjeci. Iritirajuce no sta je tu je. Takoder nudi opciju za
       converter. Takoder pomalo iritirajuce. Skinuo sam media player ne cijeli paket softwarea.
    d)BS
       Nudi instalaciju toolbara i zbog nekog razloga u zagradi pise recommended. Bezveze. Nakon instalacije
       nudi instalaciju kodeka koji fale, no skoro svi koje je ponudio su vec instalirani odavno.
    e)WMP
       Nista za reci, posto dolazi sa Windowsima. (U ovoj rundi nista ne dobiva jer mi se iskreno neda micati
       i ponovno stavljati)
   
   
3. Sucelje
    a)MPC-HC
       Mozda nije najljepse no definitivno je funkcionalno. Takoder se moze personalizirati (odlicno ako trazite
       minimalisticki player)
       *mpc normalno sucelje
       *mpc minimalno sucelje
    b)VLC
       Stavlja default hrvatski iako su mi Windowsi na engleskom. Jos je prijevod i polovican. Samo sucelje
       je dobro. Moze se isto personalizirati no ja barem nisam nasao opciju gdje se svi gumbi mogu maknuti.
    c)GOM
       Iskreno samo sucelje mi se ne svida, no to je moj subjektivni dojam. Objektivno, obavlja svoj posao
       i nema previse gumbiju razbacanih po sucelju. Sto se personalizacije tice, mogu se mjenjati teme.
    d)BS
       Sucelje koje mi se takoder subjektivno ne svida. Pogotovo zato sto je podrucje gdje se vrsi playback
       odvojeno od "konzole". Takoder mislim da su mogli malo smanjiti broj gumbiju, pogotovo ovih sa strane.
       *bs suc http://slikice.info/images/HEr8M.png
    e)WMP
       Iako ovdje govorimo o WMP, sucelje tijekom video playbacka mi se svida. Nema previse gumbiju, sucelje
       nestane ako se mise ne pomice te nista ne odvlaci paznju dok se video vrti cak i u windowed modu.
      
4. Kvaliteta videa
    Ovu sekciju cu razdijeliti u dva dijela. Posto cu testirati samo sa h.264 formatom u 4.1 ce se nalaziti
    720/1080 8bit, a u 4.2 720/1080 10bit. Nema nekog smisla testirati DVD i ostale formate posto oni suckaju
    (IMHO).
    4.1 720/1080 8bit
       a)MPC-HC
          *7208b
          *10808b
       b)VLC
          *7208b 
          *10808b
       c)GOM
          *7208b 
          *10808b
       d)BS
          *7208b 
          *10808b
       e)WMP
          *7208b 
          *10808b
          Nisam mogao maknuti sucelje kod 1080 slike.
    4.2 720/1080 10bit
       a)MPC-HC
          *72010b
          *108010b
       b)VLC
          *72010b
          *108010b
       c)GOM
          *72010b
          *108010b
       d)BS

          *72010b

          *108010b
       e)WMP
          Nema 10bit jer ga WMP uopce nemoze pokrenuti.
         
5. Opazanja kod svakog playera
    a)MPC-HC
       Ako netko ima volje moze ovaj player odlicno opremiti filterima i renderima jer ih se jako puno
       posebno za njega radi. Koristim ga vec dosta dugo te sa njim imam najvise iskustva od navedenih playera.
       Cuo sam da nekada zna imati problema sa titlovima sto se tice polozaja, no kakvih problema imaju ostali
       to je sitnica
    b)VLC
       Otkuda poceti. Strgani chapteri, pikselizacija kod seeka, "rebuilding font chache"...
       Definitivno poboljsanje od prijasnjih verzija, no jos puno toga imaju za napraviti.
    c)GOM
       OH GOD
       ...
       Znaci ovako, problemi na koje sam naisao su:uzasno spor seek, crash kod istog tog seeka, 10bit podrska - HURR DURR,
       .ass titlovi su potpuno zaklani, nema funkciju Go To/Jump To, boje su uzas, titlove ne renderira na
       dektop rezoluciji, slova su OGROMNA itd.
    d)BS
       Jedno od iznenadenja jer sam sumnjao da ce on najgore proci uz WMP. Neki od problema koje ima su sto
       prozor u kojem se vrti video nije u nativnoj rezoluciji (mozda se to moze negdje namjestiti), screenshot
       se nemoze spremiti u .png format, crash kod 1080p 10bit iako 720 10bit vrti dobro te takoder zakolje
       .ass titlove kao i GOM no nisu toliko OGROMNI kao u GOM-u
    e)WMP
       WMP - 'nuff said. Maknite ga sa kompa cim instalirate Windowse.
      
6. Usporedba titlova
   SLIKA
      
U ovaj showdown jos cu dodati KMPlayer, Zoom player. Od rubrika dodat cu koristenje resursa i head-to-head
usporedbu kvalitete videa.

Katawa Shoujo - GOTY 2012
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2012 21:51 (chromadef).
Moj PC  
2 0 hvala 3
15 godina
offline
Media Player SHOWDOWN

Zmazan si, prljav, neškolovan i lažeš!!! {#}

Kidding


Istina je što kolega forumaš Filip veli, MPC-HC is the very best player.

"The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence." - Charles Bukowski
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Media Player SHOWDOWN
Hyperion kaže...

Zmazan si, prljav, neškolovan i lažeš!!! {#}

Kidding


Istina je što kolega forumaš Filip veli, MPC-HC is the very best player.

Sad si mu odao identitet!
Đubre, mućko đubre!

 

Nego, iznenadio me GOM, stalno ga hvale i preporučuju, a na kraju ovoliki shit....

MPC-HC i nema brige i playerima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 22:29 (TheRunner).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Media Player SHOWDOWN
Hyperion kaže...

Zmazan si, prljav, neškolovan i lažeš!!! {#}

Kidding


Istina je što kolega forumaš Filip veli, MPC-HC is the very best player.

You are dead kolega Dražen.

Katawa Shoujo - GOTY 2012
15 godina
offline
Re: Media Player SHOWDOWN
TheRunner kaže...

Sad si mu odao identitet!
Đubre, mućko đubre!

 

Nego, iznenadio me GOM, stalno ga hvale i preporučuju, a na kraju ovoliki shit....

MPC-HC i nema brige i playerima.

Kolega forumaš Antonio the circle is now complete.

 

TotalMedia Theatre Platinum si skinite za playback blu ray-a dok ne ugase sve torrente, za sve ostalo tu je MPC-HC...

"The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence." - Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 22:38 (Hyperion).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Media Player SHOWDOWN
Hyperion kaže...
TheRunner kaže...

Sad si mu odao identitet!
Đubre, mućko đubre!

 

Nego, iznenadio me GOM, stalno ga hvale i preporučuju, a na kraju ovoliki shit....

MPC-HC i nema brige i playerima.

Kolega forumaš Antonio the circle is now complete.

 

TotalMedia Theatre Platinum si skinite za playback blu ray-a dok ne ugase sve torrente, za sve ostalo tu je MPC-HC...

Tko to jos koristi?!?!?!?!

Katawa Shoujo - GOTY 2012
15 godina
offline
Re: Media Player SHOWDOWN
chromadef kaže...

Tko to jos koristi?!?!?!?!

Ti i koja milijarda ljudi na Zemlji.

"The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence." - Charles Bukowski
15 godina
neaktivan
offline
Re: Media Player SHOWDOWN
chromadef kaže...


    b)VLC
       Nudi opciju za firefox addonse i neke gluposti no nista sto se ne moze izbjeci. Takoder zauzima 83 MB?!

Šta oni misle da imamo diskove od par stotina gigabajta?? ccc

Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Media Player SHOWDOWN
Hyperion kaže...
chromadef kaže...

Tko to jos koristi?!?!?!?!

Ti i koja milijarda ljudi na Zemlji.

Kolega forumaš onaj-čije-se-prezime-ne-smije-izgovorit, imate li dokaza za to?
Kako možete optuživati bez dokaza čovjeka za stvar koja je očito ilegalna i nitko od forumaša ne koristi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 23:00 (TheRunner).
15 godina
offline
Re: Media Player SHOWDOWN
TheRunner kaže...

Kolega forumaš , imate li dokaza za to?
Kako možete optuživati bez dokaza čovjeka za stvar koja je očito ilegalna i nitko od forumaša ne koristi.

I quit...

"The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence." - Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 23:04 (Hyperion).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Media Player SHOWDOWN
Hyperion kaže...
TheRunner kaže...

Kolega forumaš , imate li dokaza za to?
Kako možete optuživati bez dokaza čovjeka za stvar koja je očito ilegalna i nitko od forumaša ne koristi.

Imam dokaze kako je radio krivične radnje zajedno sa tobom samnom i još par ljudi na ovom forumu, ali ih neću davati u javnosti.

Jesus, cijeli tvoj post zvuči soooooo wrong....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice