Potreban program za TV Tuner

poruka: 20
|
čitano: 23.797
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Potreban program za TV Tuner

Kupio sam polovan Medion TV Tuner 7134(isti kao na slici), Windows 7 je sam instalirao drivere ali ne mogu naci programa s kojim cu upravljati kanalima i sl. Googlao sam "Medion TV studio", "Medion TV program" ali nisam nista uspio naci, trazio sam i na medion.com stranici, ali nisam uspio naci programa :(

Nema nikakve funkcije bez programa

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Potreban program za TV Tuner

imas windows media centar vec instaliran u windowsima i dobar je za gledati tv

14 godina
neaktivan
offline
Re: Potreban program za TV Tuner
Haker_x kaže...

Kupio sam polovan Medion TV Tuner 7134(isti kao na slici), Windows 7 je sam instalirao drivere ali ne mogu naci programa s kojim cu upravljati kanalima i sl. Googlao sam "Medion TV studio", "Medion TV program" ali nisam nista uspio naci, trazio sam i na medion.com stranici, ali nisam uspio naci programa :(

Nema nikakve funkcije bez programa

Probaj onda ovo. 

 

Nenad
14 godina
offline
Re: Potreban program za TV Tuner
Blue2 kaže...

imas windows media centar vec instaliran u windowsima i dobar je za gledati tv

Da, ali meni se cini da ce skenirati samo one freqvencije programa koji su za antene, a ja cu koristiti kablovsku TV na Tuneru, pa mislim da mi nece sve kanale naci, a ovo "Downloading TV Setup Data" nije se pomaklo s pocetka 15 minuta vec...

Nello kaže...

Probaj onda ovo. 

 

Mislim da je to za Digitalne Tunere, jer pise DVB, a u mene je analogni

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
15 godina
offline
Re: Potreban program za TV Tuner

-zato jer je Medion samo trgovačka marka (nama pravi support, inače takav soft je uvjek problem..).

-mora raditi s media centrom (vrlo dobar za TV), ako nisi zadovoljan, skini nešto za neku drugu karticu, npr s Gigabytea, AverMedia, LeadTek, Pinnacle .. .. problem je samo što često traže serial num/key od kupljene kartice (pronađi neki i skini), Presto! ,.. WinFastPVR2.. ChrisTV (može biti s nametnicima..), ProgDVB, .. od univerzalnih je DScaler koji vjerojatno može sve ako nema neke nekompatibilnosti sa OSom (jer je star) ili AVSom..(dodati prefix tv, PVR ili capture.. kao AVS TV Box). Ovisi samo kakve su želje jednostavnost ili dodatne opcije..

-kao i linux distra npr Myth..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Potreban program za TV Tuner
Haker_x kaže...
Blue2 kaže...

imas windows media centar vec instaliran u windowsima i dobar je za gledati tv

Da, ali meni se cini da ce skenirati samo one freqvencije programa koji su za antene, a ja cu koristiti kablovsku TV na Tuneru, pa mislim da mi nece sve kanale naci, a ovo "Downloading TV Setup Data" nije se pomaklo s pocetka 15 minuta vec...

Nello kaže...

Probaj onda ovo. 

 

Mislim da je to za Digitalne Tunere, jer pise DVB, a u mene je analogni

Onda nemreš uhvatit naši programi jedino možeš hvatat samo iz Bosne.

Nenad
14 godina
offline
Re: Potreban program za TV Tuner
ihush kaže...

-zato jer je Medion samo trgovačka marka (nama pravi support, inače takav soft je uvjek problem..).

-mora raditi s media centrom (vrlo dobar za TV), ako nisi zadovoljan, skini nešto za neku drugu karticu, npr s Gigabytea, AverMedia, LeadTek, Pinnacle

Da li ce raditi?

Pinnacle sam u druga jednom instalirao, dobar je (Pinnacle TV Center) ima Teletext, moze se nagoditi da snima sam npr od 12-15h, njega cu skinuti znam odmah gdje ima sa crackom

Nello kaže...

Onda nemreš uhvatit naši programi jedino možeš hvatat samo iz Bosne.

Da, trazio mi je postanski broj i sada ce on samo skeirati 7-8 kanala kojisu dostupni u mom podrucju, a to mi puno ne znaci u odnosu na ovih 67-68 koliko ih ima na analognoj kablovskoj

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2012 11:21 (Haker_x).
14 godina
offline
Potreban program za TV Tuner

Probaj ovaj. Ja sam ga koristio sa flyTV Prime34 karticom koja ima isti philipsov tuner SAA7134 kao tvoja kartica, meni je bio najbolji: http://auzol.narod.ru/index_e.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2012 11:36 (dastefan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potreban program za TV Tuner
Haker_x kaže...
..

Da li ce raditi?

Pinnacle sam u druga jednom instalirao, dobar je (Pinnacle TV Center) ima Teletext, moze se nagoditi da snima sam npr od 12-15h, njega cu skinuti znam odmah gdje ima sa crackom

..

Da, trazio mi je postanski broj i sada ce on samo skeirati 7-8 kanala kojisu dostupni u mom podrucju, a to mi puno ne znaci u odnosu na ovih 67-68 koliko ih ima na analognoj kablovskoj

-probaj. (tko će to sve znati..) Jedan je problem da neki soft radi samo s određenom markom, neki samo pod određenim OSom.. izbor je ogroman, pa isporbaj, nešto mora raditi.

 

-Podesi potrebne opcije, odaberi antenski, analogni, kabelski.. automatika zna biti kilava. Isporbaj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Potreban program za TV Tuner

Dscaler nije uspio da nadje sve kanale kao sto je Windows Media center, ali su neki kanali bolje kvalitete nego na Windows Media Centru.

Imam jos jedan problem, oni kanali koji su na nizoj(manjoj) freqvenciji slabije su kvalitete, dok oni sto su na vecoj freqvenciji to je kvalitet bolji, do cega bi moglo to da bude?

Mislio sam da je do Windows Media Centra, ali sada vidim da nije...

Da li moze biti do toga sto su na istom kablu internet i TV karta preko splitt-era slicnog kao na slici(5-1000 mhz), probao sam cak i da iskljucim ovaj jedan izlaz sto ide na internet, ali opet se slika ne popravlja, da dobro rade kanali na nizoj freqvenciji a losije na vecoj mislio bi da je splitter preslab, ali situacija je obrnuta, ne znam do cega bi moglo da bude...

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potreban program za TV Tuner
Haker_x kaže...

Dscaler nije uspio da nadje sve kanale kao sto je Windows Media center, ali su neki kanali bolje kvalitete nego na Windows Media Centru.

Imam jos jedan problem, oni kanali koji su na nizoj(manjoj) freqvenciji slabije su kvalitete, dok oni sto su na vecoj freqvenciji to je kvalitet bolji, do cega bi moglo to da bude?

Mislio sam da je do Windows Media Centra, ali sada vidim da nije...

Da li moze biti do toga sto su na istom kablu internet i TV karta preko splitt-era slicnog kao na slici(5-1000 mhz), probao sam cak i da iskljucim ovaj jedan izlaz sto ide na internet, ali opet se slika ne popravlja, da dobro rade kanali na nizoj freqvenciji a losije na vecoj mislio bi da je splitter preslab, ali situacija je obrnuta, ne znam do cega bi moglo da bude...

- to je 'normalno' tj stari analogni radio signal ima takve osobine, VHF-UHF područja uz osjetljivost tunera i smetlnje (+pojačalo ili loš kabel..) Zato je Prvi progam bio na nižim, drugi na višim frekvencijama. Zapravo, niži kanali bi trebali biti kvalitetniji ali kraćeg dometa, dok viši rade s malo 'snjega' ali si mogao loviti npr Ostr2 (austriju). Ako nemaš dovoljno kvalitetan signal nema pomoći, tj popravi antenu ili stavi pojačalo. Digitalija je ipak u prednosti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2012 13:42 (ihush).
14 godina
offline
Re: Potreban program za TV Tuner
ihush kaže...

- to je 'normalno' tj stari analogni radio signal ima takve osobine, VHF-UHF područja uz osjetljivost tunera i smetlnje (+pojačalo ili loš kabel..) Zato je Prvi progam bio na nižim, drugi na višim frekvencijama. Zapravo, niži kanali bi trebali biti kvalitetniji ali kraćeg dometa, dok viši rade s malo 'snjega' ali si mogao loviti npr Ostr2 (austriju). Ako nemaš dovoljno kvalitetan signal nema pomoći, tj popravi antenu ili stavi pojačalo. Digitalija je ipak u prednosti.

Ne znam kako bi mogao staviti pojacalo, ne koristim antenu, TV kartu sam prikopcao na kablovsku TV, ovi "domaci"(BH) kanali su na nizim freqvencijama, a na kraju oni spanski i turski koje necu nikako da gledam... ne znam sta bi jos mogao da probam, a digitalni tuner je 130KM (60-70€) a to je bas velika cifra, mogu dobru grafu uzeti za te pare...

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
13 godina
neaktivan
offline
Re: Potreban program za TV Tuner
ja koristim dvb viewer pro verzija 10 dolara cini mi se i focus dvbt prijemnik 50 kn ,i sve radi tika taka ,samo povezano kabelom i malom auto antenicom u sobi izmedju zidova..
14 godina
offline
Re: Potreban program za TV Tuner
vedranST kaže...
ja koristim dvb viewer pro verzija 10 dolara cini mi se i focus dvbt prijemnik 50 kn ,i sve radi tika taka ,samo povezano kabelom i malom auto antenicom u sobi izmedju zidova..

Ne radi, zato sto je u mene analogni TV Tuner

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
15 godina
offline
Potreban program za TV Tuner

Da ne otvaram novu temu.

Ja imam Asus my cinema i konfigurira sam na media centru programe i sve to. Mene zanima jel postoji ikakva mogučnosti prečice da mi otvori odmah live tv, tako da ne moram ic na media centar pa skrolat tv itd?

 

edit:

našao treba u shortcut pod target upisat %SystemRoot%\ehome\ehshell.exe /homepage:VideoFullscreen.xml /PushStartPage:True

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 18:59 (joze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Potreban program za TV Tuner

Da ne otvaram novu temu,kupio sam nekakav tv tuner i htio bih gledati u winodws media centru tv.Sad me zanima kako to namjestiti da radi?

 

 

blacky
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Potreban program za TV Tuner
Instaliraj drivere od kartice. Otvori WMC i tamo odi na postavke te potraži dio koji se tiče podešavanja kanala i odskeniraj dok ne pronađeš sve kanale. I ne manje bitno ne zaboravi prištekati antenu.
Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Re: Potreban program za TV Tuner
blackchoco kaže...

Da ne otvaram novu temu,kupio sam nekakav tv tuner i htio bih gledati u winodws media centru tv.Sad me zanima kako to namjestiti da radi?

 

 

Pusti Windows media center, samo instaliraj drivere i instaliraj Gigabyte Presto! PVR, kao sto je meni jedan korisnik ovdje preporucio, program radi odlicno na mojoj TV kartici sa Philips 7134 chipom (ne znam da li se zove chip ili nekako drugacije), mogu snimati programe, mogu nastimati da mi u odredjeno vrijeme snima, ma extra, ne mogu sada naci ime korisnika u porukama, ali mi je itekako pomogao, jer sam 10-ak programa probao prije ovog, i niti jedan nije radio

http://www.speedtest.net/result/2906188858.png
13 godina
neaktivan
offline
Re: Potreban program za TV Tuner
Haker_x kaže...

Pusti Windows media center, samo instaliraj drivere i instaliraj Gigabyte Presto! PVR, kao sto je meni jedan korisnik ovdje preporucio, program radi odlicno na mojoj TV kartici sa Philips 7134 chipom (ne znam da li se zove chip ili nekako drugacije), mogu snimati programe, mogu nastimati da mi u odredjeno vrijeme snima, ma extra, ne mogu sada naci ime korisnika u porukama, ali mi je itekako pomogao, jer sam 10-ak programa probao prije ovog, i niti jedan nije radio

 

Pozdrav Haker_x

 

Mogu li te zamoliti da mi preciziraš verziju koju koristiš, ili koju si koristio, ako više nemaš navedenu karticu?  Od datuma tvog posta vjerojatno je došlo novih verzija Prestoa, pa bih želio znati koju veriju koristiš?

 

Imam takvu karticu u maloj desktop mašini koju prijatelju želim dati da si snima s analogne kablovske, jer mu je riknula linijska DVD HD snimalica. Gledam zadnje verzije: http://www.gigabyte.com/support-downloads/utility.aspx?cg=8

 

ali ne želim pogađati ako možda više i ne podržavaju taj Philips chip, pa budi dobar i javi koju verziju koristiš. Hvala i oprostite ako sam probudio staru temu, ali moram pitati.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2016 18:05 (MMlinar).
14 godina
offline
Potreban program za TV Tuner

Nemam pojma koju sam verziju koristio, ova TV kartica mi je crkla pa nemam više program. Windows 7 je automatski prepoznao drivere i instalirao ih i ja samo instalirao program i radilo sve, mogao gledati i snimati sadržaj sa TV-a.

Mislim da nema veze podržavanje, teoretski samo su driveri potrebni, ako su instalirani driveri trebao bi da radi i sa najnovijom verzijom Presto PVR-a.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2016 21:18 (Haker_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice