Tko bi mi mogao napraviti ovo?

poruka: 3
|
čitano: 3.690
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Tko bi mi mogao napraviti ovo?

Pozdrav svima,

nisam siguran da li sam na pravom dijelu foruma a ni da li je ovo dozvoljeno,ali trebao bi veliku pomoć.
Naime,već duže vrijeme pokušavam prebaciti NTSC na PAL,jer mi slika na Blu Ray playeru trza ako je NTSC(ako je PAL sve radi).
Probao sam konvertirati sam s NTSC-a u PAL,ali i dalje trza.
Pitao sam to na jednom američkom forumu,gdje su mi dali upute što treba učiniti,ali ja ih jednostavno ne razumijem pošto nemam iskustva iz tih programa.
E sad,ja bi MOLIO bilo koga tko bi mi preko svog PC snimio kako se to radi (preko npr Hipercam) i poslao mi video na email.
Užasno me sram što to tražim ali je se jednostavno ne razumijem u to.
Evo što su mi oni rekli da napravim:

http://forum.videohelp.com/threads/371900-Movie-picture-twitches?p=2390720#post2390

znam da tražim puno,ali ako itko ima tko bi mi želio pomoći,neka se javi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2015 21:09 (Jurassic Park).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tko bi mi mogao napraviti ovo?

Hm, svaki dvd ili bluray (stanalone) player može vrtiti ntsc ili pal dvd video bez problema. A svaki tv unatrag 20-tag godina može ispravno prikazati takav signal. Jedina restrikcija su regije koje se setup-iraju ili ne prilikom authoringa dvd diska. Dakle, vrtio ti pal ili ntsc dvd koji nema regionalnu zaštitu, prikaz je fluidan.

 

Ono što tebe muči je tvoja konverzija ntsc-a u pal i zato dobijaš 'trzanje' jednom u sekundi. Međutim, konverzija ti za kućnu upotrebu uopće nije potrebna, jednostavno ostaviš fps 23,976 s informacijom3:2 pulldown i rezoluciju za ntsc 720x480, 16:9 piksel. I tada ćeš imati ntsc 29,97 fps fluidan prikaz. Ako baš želiš imati pal, tj. mjenjati fps, dečki su ti dali par više-manje dobrih savjeta. Avisynthom možeš ubrzati fps - AssumeFPS(25). Možeš i muksati u neki kontjener s informacijom o drugačijem fps-u nego što ga ima elementarni stream kojeg muksaš, a možeš ga ubrzati s ffmpeg-om s 'switchom' -r 25. Možeš i u nle-u. Bezbroj je načina, a u većini (ukoliko se ne radi o koderu koji to radi automatski), audio ćeš morati posebno ubrzati.

 

Ako se radi o jednom filmu, tj. kućnoj upotrebi, možeš mi poslati ntsc source, prebaciti ću ti u pal - besplatno. Ako ti nije jasan avisynth ili nešto od spomenutog - pitaj. Video upute ti nitko neće raditi iz više razloga..

 

11 godina
offline
Re: Tko bi mi mogao napraviti ovo?
bed kaže...

Hm, svaki dvd ili bluray (stanalone) player može vrtiti ntsc ili pal dvd video bez problema. A svaki tv unatrag 20-tag godina može ispravno prikazati takav signal. Jedina restrikcija su regije koje se setup-iraju ili ne prilikom authoringa dvd diska. Dakle, vrtio ti pal ili ntsc dvd koji nema regionalnu zaštitu, prikaz je fluidan.

 

Ono što tebe muči je tvoja konverzija ntsc-a u pal i zato dobijaš 'trzanje' jednom u sekundi. Međutim, konverzija ti za kućnu upotrebu uopće nije potrebna, jednostavno ostaviš fps 23,976 s informacijom3:2 pulldown i rezoluciju za ntsc 720x480, 16:9 piksel. I tada ćeš imati ntsc 29,97 fps fluidan prikaz. Ako baš želiš imati pal, tj. mjenjati fps, dečki su ti dali par više-manje dobrih savjeta. Avisynthom možeš ubrzati fps - AssumeFPS(25). Možeš i muksati u neki kontjener s informacijom o drugačijem fps-u nego što ga ima elementarni stream kojeg muksaš, a možeš ga ubrzati s ffmpeg-om s 'switchom' -r 25. Možeš i u nle-u. Bezbroj je načina, a u većini (ukoliko se ne radi o koderu koji to radi automatski), audio ćeš morati posebno ubrzati.

 

Ako se radi o jednom filmu, tj. kućnoj upotrebi, možeš mi poslati ntsc source, prebaciti ću ti u pal - besplatno. Ako ti nije jasan avisynth ili nešto od spomenutog - pitaj. Video upute ti nitko neće raditi iz više razloga..

 

 Puno hvala na odgovoru,ali sam nekako hvala dragom Bogu uspio sam,bez da mi trza,i to s AVSToDVD.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice