[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

poruka: 43
|
čitano: 19.883
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

 

Malo mi je bilo dosadno danas (i ovaj vikend) te sam zbog toga odlucio sloziti "ULTIMATE HARDCORE MPC-HC SETUP".

 

Osim glupog imena (izmisljenog od moje strane) ovo je stvarno najbolje sto se moze izvuci iz ovog mocnog playera.

 

Trebat ce vam:

  1. MPC-HC x86 verzija (LINK)
  2. madVR (LINK)
  3. Halii Media Splitter (LINK)
  4. LAV filters (LINK)
  5. (opcionalno) madFLAC (LINK)

 

 

Maknite sa racunala (ako imate) sve stare verzije MPC-HC i/ili drugih codec packova. Instalirajte MPC-HC normalno kao svaki drugi program.

 

Instalirajte Halii Media Splitter te samo maknite kvacice sa ovih opcija.

 

SLIKA 1

 

Zatim na red dolazi madVR. Ekstraktirajte sve u neku mapu i stavite ju gdje vam nece smetati (ja sam stavio u C:\). Udite u vasu mapu i pokrenite install.bat datoteku. Ako vas UAC nesto pita, samo potvrdite. To je to sto se tice splittera i renderera (sto je sto u drugom postu)

 

 

Otvorite MPC-HC, odite u opcije (stisnite O na tipkovnici ako ne mozete naci gdje su) i kliknite na Internal Filters. Maknite kvacice kao sto je oznaceno na slici.

 

SLIKA 2

 

Pod Playback oznacite Auto-load subtitles.

 

SLIKA 3

 

Pod Subtitles oznacite Allow animation when buffering i Maximum texture resolution stavite na Desktop.

 

SLIKA 4

 

Ako ste sve dobro instalirali, pod output odaberite madVR kao glavni renderer.

 

SLIKA 5

 

Pokrenite neki sadrzaj i udite u madVR postavke. Nalazit ce se u taskbaru (pod more icons vjerovatno). Desni klik na madVR ikonicu i odaberite Edit madVR Settings.

 

Udite prvo pod devices i odaberite na kojem uredaju gledate vas sadrzaj. Nemojte odabrati isto kao i ja ako naprimjer gledate na projektoru ili necemu drugom.

 

SLIKA 6

 

Zatim u processing>decoding i namjestite kao na slici.

 

SLIKA 7

 

Nakon toga potvrdite sve i vratite se u MPC-HC. Stisnite CTRL+J na tipkovnici i uvjerite se da sve radi dobro.

 

SLIKA 8

 

LAV FILTERI I madFLAC U SLIJEDECEM POSTU

 

Bug editor zbog nekog razloga ne dopusta slike u postu...

10 bitni sadrzaj 10 bitni sadrzaj
You are already dead!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 20:26 (GW freak).
Moj PC  
6 0 hvala 28
16 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

LAV FILTERI I madFLAC i dodatne postavke

 

Zatvorite MPC-HC te pokrenite instalaciju LAV filtere iz prijasnjeg posta. Kada vas instalacija pita koju inacicu biste htjeli, odaberite samo x86 varijante filtera. Kod tipova podataka, odaberite sve tipove podataka.

 

SLIKA 1 i SLIKA 2

 

Nakon sto je instalacija zavrsila, udite u MPC-HC i pod External Filters otvorite LAV filtere sa slika(LAV video, LAV splitter source, LAV audio). Nemojte zaboraviti svaki filter staviti na Prefer. Zasada ignorirajte ostale filtere sa slika.

 

SLIKA 3 i SLIKA 4

 

Dvaput kliknite na LAV splitter source te kliknite na Input formats tab i odznacite matroska.

 

SLIKA 5

 

Sada dvaput kliknite na LAV audio i namjestite Audio settings kao na slici. Nakon toga odite pod Formats i odznacite FLAC.

 

SLIKA 6 i SLIKA 7

 

Sada bi ste trebali imati namjestene LAV filtere.

 

Halii Media Splitter

 

Dok Source Splitter u LAV filterima radi odlicno, jedini splitter koji zna sve oko chaptera je Halii Media Splitter.

 

Ponovno odite pod External Filters i ponovite proceduru kao kod dodavanja LAV filtera, samo ovaj put dodajte Halii Media Splitter i ponovno odaberite Prefer.

 

SLIKA 8

 

madFLAC

 

Odzipajte skinutu datoteku negdje gdje vam ne smeta (meni je u C:\madFLAC), te pokrenite install.bat. Postupak je isti kako kod instalacije madVR.

 

Ponovno odite pod External Filters, te ponovite proceduru kao i kod Halii i LAV filtera. Odaberite madFLAC Source i madFLAC Decoder, te ih postavite na Prefer.

 

SLIKA 9

 

Nakon svega ovoga trebali bi ste imat najbolje od najboljeg sto se tice videa i zvuka. Mozda je dug proces, no svakako se isplati.

 

FAQ u slijedecem postu.

 

Zasada ignorirajte ostale filtere. Zasada ignorirajte ostale filtere.
You are already dead!
Moj PC  
4 0 hvala 19
16 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

FAQ

 

1. Zasto x86 verzija MPC-HC umjesto x64?

    Nazalost, madVR jos ne podrzava x64 verziju.

 

2. Koja je prednost madVR renderera naprema EVR Sync (npr.)?

    madVR ima mogucnost 10 bitnog outputa uz vecu kvalitetu slike i vise opcija. Mozda 10 bitni output ne znaci puno posto nas vecina ima 8 bitne monitore, no opcije koje nudi su odlicne ako se malo poigrate s njim.

 

3. Koristi li madVR GPU.

    Da. madVR je GPU assisted, znaci da koristi shadere za svoj posao. Vise informacija i sistemski zahtjevi ovdje. (LINK)

 

4. Zasto LAV filteri umjesto, recimo CoreAVC?

    Zadnja verzija LAV filtera do 1.5 puta brze obraduje podatke od CoreAVC, te su naravno besplatni.

 

5. Cemu Halii Media Spliter ako LAV ima svoj splitter?

    Nazalost LAV Splitter ne zna raditi sa ordered chapterima, te je Halii najbolje rijesenje sto se tice toga zasada. On jedini moze iskoristiti sve mogucnosti chaptera.

 

6. Zasto svemu tome jos i madFLAC?

    madFLAC je takoder trenutno najbolji dekoder za FLAC, posto je interni dekoder za FLAC u prijasnjim verzijama MPC-HC imao nekih problema. Ne znam jesu li oni ispravljeni, no bolje biti siguran.

 

7. Izgleda da se jako puno toga vrti u pozadini dok mi radi video. Moram li imati jako racunalo za sve ovo?

    Da. Nazalost kvaliteta dolazi i uz cijenu. Iako neznam koji je donji limit sto se konfiguracije tice, treba vam malo sirove snage. Pogotovo ako pokrecete HD ili FULL HD sadrzaj.

 

DODANE SLIKE SA ZAUZECEM RESURSA

 

 

Ako imate jos pitanja, slobodno pitajte u ovoj temi.

720p@23.976 8 bit 720p@23.976 8 bit
720p@23.976 10 bit 720p@23.976 10 bit
1080p@23.976 8 bit 1080p@23.976 8 bit
1080p@23.976 10 bit 1080p@23.976 10 bit
720p@60 8 bit 720p@60 8 bit
1080p@60 8 bit 1080p@60 8 bit
You are already dead!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 18:26 (GW freak).
Moj PC  
2 0 hvala 20
15 godina
offline
[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

Kako ovaj setup stoji s judderom, dali ga smanjuje iti malo?

Btw hvala.

Only the brave
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2011 22:48 (RePlaY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

Sada sam otvorio video i malo prosaltao dali se vidi. Mozda je bio zamjetan na koju sekundu, no nije nesto sto bi se primjetilo u lezernom gledanju. Nazalost nemam 120hz monitor, a sav sadrzaj mi je u 23.976 fps, tako da sam prisiljen na 3:2 pulldown.

You are already dead!
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

Da li uz navedene postavke radi postavljanje displaya (projektora) u 23.97Hz? MPC-HC mi se ruši kad mu postavim da mijenja frekvenciju automatski, a ako ručno promijenim unaprijed, onda trza video... jedino na 60Hz ne trza. Ali sjećam se da sam ranije uspjevao nekako natjerati to da radi.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

Persona 4 Sucks!!!

Jako dobar i koristan tutorial. 

 
2 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup
DigiMagic kaže...

Da li uz navedene postavke radi postavljanje displaya (projektora) u 23.97Hz? MPC-HC mi se ruši kad mu postavim da mijenja frekvenciju automatski, a ako ručno promijenim unaprijed, onda trza video... jedino na 60Hz ne trza. Ali sjećam se da sam ranije uspjevao nekako natjerati to da radi.

 

Probaj u postavkama od madVR, stvarno se sa time nisam jos igrao, no ako na nesto naidem javit cu.

TheRunner kaže...

Persona 4 Sucks!!!

Jako dobar i koristan tutorial. 

U SUCK

 

trollface.jpg

You are already dead!
15 godina
protjeran
offline
[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

prijavio bi te 

za post dana

ali mi se neda

 

super tutorial nadam se da ces radit update kako nove stvari dolaze

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup
hrvatskafarkasevec kaže...

prijavio bi te 

za post dana

ali mi se neda

 

super tutorial nadam se da ces radit update kako nove stvari dolaze

Probat cu koliko mogu.

You are already dead!
15 godina
offline
[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

1Odakle taj podatak da LAV filteri brže obrade podatke od CoreAVC-a?

 

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

Hvala na tutorialu.

http://steam-expo.com/
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup
BlackMoon kaže...

1Odakle taj podatak da LAV filteri brže obrade podatke od CoreAVC-a?

 

Nemogu sada naci tocni podatak, dok ga nadem objavit cu ovdje.

 

U meduvremenu evo situacija renderiranja kod mene.

 

 

Takoder nije mi jasno zasto CoreAVC radi sliku crvenom? Ako netko zna bio bih mu zahvalan da mi kaze.

LAV LAV
CoreAVC 3.0.1 CoreAVC 3.0.1
You are already dead!
16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup
DigiMagic kaže...

Da li uz navedene postavke radi postavljanje displaya (projektora) u 23.97Hz? MPC-HC mi se ruši kad mu postavim da mijenja frekvenciju automatski, a ako ručno promijenim unaprijed, onda trza video... jedino na 60Hz ne trza. Ali sjećam se da sam ranije uspjevao nekako natjerati to da radi.

 

Ako odes u madVR postavke, pod Devices>(ime uredaja)>display modes, tamo imas postavke za razne nacine rada. Pretpostavljam da bi to trebalo dobro raditi.

You are already dead!
14 godina
offline
[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

Znam da ce te sad svi reci da sam njubara, ali moram da pitam, za sta ovo tacno sluzi?

Човек је човеку одувек био вук / А вук вуку никад човек јер не мења ћуд..
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

Izvlačenje najbolje kvalitete zvuka i videa iz ovog playera. Dakle osim o izvoru iz kojeg povlačiš, za kvalitetu je vrlo važan i adekvatan player. Ovaj tutorial objašnjava kako postaviti jedan od naj playera na optimalne postavke.

http://steam-expo.com/
15 godina
offline
Re: [TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup
GW freak kaže...
BlackMoon kaže...

1Odakle taj podatak da LAV filteri brže obrade podatke od CoreAVC-a?

 

Nemogu sada naci tocni podatak, dok ga nadem objavit cu ovdje.

 

U meduvremenu evo situacija renderiranja kod mene.

 

 

Takoder nije mi jasno zasto CoreAVC radi sliku crvenom? Ako netko zna bio bih mu zahvalan da mi kaze.

Meni je isto bilo tako  kad sam instalirao 3.0.1 verziju. Vrati se na 3.0.0 i sve radi ok. Očito su izbacili verziju koja ima bug.

 

Što se tiče brzine obrade podataka,CoreAVC ima i neke opcije postprocesinga koje LAV nema,pa je to mogući uzrok malo sporije obrade. Ja koristim verziju 3.0.0 i MPC HC x64 s Evr renederiranjem i sve radi ok. Slikaje savršena. madVR ću provati kad evoluira u 64-bitnu verziju. 32 bita me ne zanima...

www.hrphotocontest.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 16:55 (BlackMoon).
16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup
BlackMoon kaže...
GW freak kaže...
BlackMoon kaže...

1Odakle taj podatak da LAV filteri brže obrade podatke od CoreAVC-a?

 

Nemogu sada naci tocni podatak, dok ga nadem objavit cu ovdje.

 

U meduvremenu evo situacija renderiranja kod mene.

 

 

Takoder nije mi jasno zasto CoreAVC radi sliku crvenom? Ako netko zna bio bih mu zahvalan da mi kaze.

Meni je isto bilo tako  kad sam instalirao 3.0.1 verziju. Vrati se na 3.0.0 i sve radi ok. Očito su izbacili verziju koja ima bug.

 

Što se tiče brzine obrade podataka,CoreAVC ima i neke opcije postprocesinga koje LAV nema,pa je to mogući uzrok malo sporije obrade. Ja koristim verziju 3.0.0 i MPC HC x64 s Evr renederiranjem i sve radi ok. Slikaje savršena. madVR ću provati kad evoluira u 64-bitnu verziju. 32 bita me ne zanima...

Sto se tice Deinterlacinga i Deblockinga sigruno, no u svem ostalo LAV filteri kaskaju odmah iza CoreAVC. Dok sam uzimao screenshot iskljucio sam i Deinterlacing i Deblocking.

 

Krajnji izbor je naravno na korisniku, tojest sto on preferira.

 

I steta sto neces zasada isprobati madVR. Pretpostavljam da te sprijecava x64 verzija MPC-HC (ako je pretpostavka pogrijesna, oprosti). Za svo vrijeme koje sam koristio MPC-HC (x64 i x86) nikakvu razliku izmedu te dvije verzije nisam vidio (osim duzeg start up kod starijih x64 verzija). No opet krajnji izbor je na korisniku koju ce verziju koristiti.

You are already dead!
16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup
GW freak kaže...

Što se tiče brzine obrade podataka,CoreAVC ima i neke opcije postprocesinga koje LAV nema,pa je to mogući uzrok malo sporije obrade. Ja koristim verziju 3.0.0 i MPC HC x64 s Evr renederiranjem i sve radi ok. Slikaje savršena. madVR ću provati kad evoluira u 64-bitnu verziju. 32 bita me ne zanima...

Sto se tice Deinterlacinga i Deblockinga sigruno, no u svem ostalo LAV filteri kaskaju odmah iza CoreAVC. Dok sam uzimao screenshot iskljucio sam i Deinterlacing i Deblocking.

Koji onda daje bolju sliku, madvr ili coreavc? Koristim 32-bitni MPCHC jer mi se nekako činilo da za njega ima više filtera, ali mogao bih prijeći na 64-bitni, ako ima nekih prednosti.

Inače odličan tutorijal, zaslužuje da bude sticky.

 

16 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

Tesko je usporediti madVR i CoreAVC posto je madVR renderer, a CoreAVC filter. Ako te zanima kvaliteta izmedu CoreAVC i LAV, za par min cu staviti usporedbu.

 

EDIT: Stavio sam usporedbu zauzeca resursa u FAQ post.

 

EDIT 2: Evo usporedbe 1. http://screenshotcomparison.com/comparison/85057

                                     2. http://screenshotcomparison.com/comparison/85058

 

Meni osobno slika kod koristenja CoreAVC izgleda malcice isprano, najvise se to na crnim bojama vidi.

You are already dead!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 18:39 (GW freak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

Ne znam kako LAV stoji s DXVA akceleracijom. CoreAVC mi je zgodan jer imam Nvidiju pa mogu iskoristiti CUDA-u. I zanima me ovo kod 8 i 10 bit-a...da li se kakva razlika može osjetiti kod gledanja na LCD televizorima?

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup
BlackMoon kaže...

Ne znam kako LAV stoji s DXVA akceleracijom. CoreAVC mi je zgodan jer imam Nvidiju pa mogu iskoristiti CUDA-u. I zanima me ovo kod 8 i 10 bit-a...da li se kakva razlika može osjetiti kod gledanja na LCD televizorima?

Postoji i LAV CUVID verzija za CUDA, no sa njom se nisam igrao posto nemam nVidijinu karticu.

 

Razlika bi se trebala vidjeti kod monitore/televizora koji podrzavaju 10 bitnu dubinu boja, no zasada sluzi za manje bandinga pri enkodiranju i mnogo boljoj kompresiji pri istom bitrateu.

You are already dead!
13 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

Ej GW freak, tvoj tutorijal je dobar,svaka čast, ali nakon njega mi ne rade titlovi, samo izbaci error "cannot render file" kad ubacim subtitle, sve sam napravio po tutorialu i provjerio

Koma
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 21:07 (Koma_Zd).
16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup
Koma_Zd kaže...

Ej GW freak, tvoj tutorijal je dobar,svaka čast, ali nakon njega mi ne rade titlovi, samo izbaci error "cannot render file" kad ubacim subtitle, sve sam napravio po tutorialu i provjerio

Jesu titlovi eksterni ili interni. Tojest dali ih player cita iz vanjskog filea ili su unutar kontejnera (mkv naprimjer).

You are already dead!
13 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

Titlovi su eksterni u .srt formatu

Koma
15 godina
protjeran
offline
[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

CoreAVC 3.0.0 ima bug kod 10bitnog videa i zato su brzo izdali 3.0.1 

slika vam je crvena jer imate piratsku verziju

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup

Jedno jednostavno pitanje, je li velika razlika prije i nakon ovoga? Može li se ovako okom na prvi pogled vidjeti ili moraš tražiti nekakve posebne scene u filmovima kako bi mogao vidjeti razliku. Te koliko je isplativo ovo raditi?

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup
Koma_Zd kaže...

Titlovi su eksterni u .srt formatu

Nemam pojma stvarno, sada sam probao i meni normalno radi. Imam sve isto namjesteno kao i na slikama.

hrvatskafarkasevec kaže...

CoreAVC 3.0.0 ima bug kod 10bitnog videa i zato su brzo izdali 3.0.1 

slika vam je crvena jer imate piratsku verziju

Ma otkud ti to...

sirka666 kaže...

Jedno jednostavno pitanje, je li velika razlika prije i nakon ovoga? Može li se ovako okom na prvi pogled vidjeti ili moraš tražiti nekakve posebne scene u filmovima kako bi mogao vidjeti razliku. Te koliko je isplativo ovo raditi?

Stavit cu usporedbu sutra sa svime ukljucenim i iskljucenim. Razlika se velika vidi, pogotovo u tome sto LAV filteri prikazuju vjerno boje, tojest onako kako bi trebale biti.

You are already dead!
16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup
Koma_Zd kaže...

Ej GW freak, tvoj tutorijal je dobar,svaka čast, ali nakon njega mi ne rade titlovi, samo izbaci error "cannot render file" kad ubacim subtitle, sve sam napravio po tutorialu i provjerio

Kod toga zna pomoći odabir drugog renderera, probaj npr. EVR bilo koji.

 

15 godina
protjeran
offline
Re: [TUTORIAL] Ultimate MPC-HC setup
DigiMagic kaže...
Koma_Zd kaže...

Ej GW freak, tvoj tutorijal je dobar,svaka čast, ali nakon njega mi ne rade titlovi, samo izbaci error "cannot render file" kad ubacim subtitle, sve sam napravio po tutorialu i provjerio

Kod toga zna pomoći odabir drugog renderera, probaj npr. EVR bilo koji.

 

time ti ovaj tutorial i nije od neke pomoci jer se tu sve vrtio oko madVR-a

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice