5.1 zvucnici na laptop ili mobitel

poruka: 8
|
čitano: 6.904
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
5.1 zvucnici na laptop ili mobitel

Ovako, jel tko zna gdje ima za kupiti nekakav adapter u koji bi pristekao ona 3, 3.5 mm konektora od 5.1 zvucnika, a koji bi imao jedan 3.5 mm muski izlaz kako bih mogao spojiti svih 5 (6) zvucnika na mobitel ili laptop?

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: 5.1 zvucnici na laptop ili mobitel
Psiho246 kaže...

Ovako, jel tko zna gdje ima za kupiti nekakav adapter u koji bi pristekao ona 3, 3.5 mm konektora od 5.1 zvucnika, a koji bi imao jedan 3.5 mm muski izlaz kako bih mogao spojiti svih 5 (6) zvucnika na mobitel ili laptop?

Na mobitel?! Pa slusalice kvalitetnije bi ti bateriju na slamku popile!

Prodajem SE V640i pogledajte u oglasima! pp kupci!
14 godina
offline
5.1 zvucnici na laptop ili mobitel

ne vjerujem, a i da ima, to nebi bio 5.1 zvuk

Volim jabuke :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5.1 zvucnici na laptop ili mobitel

Ako mislis da se napajaju sa mobitela ne vjerujem da postoji a ako mislis da imaju napjanje iz gradske mreze onda valjda svi moguci zvucnici koji imaju mogucnost upscale na 5.1. Na pamet mi prvo padaju logitechovi x-5x0.

:)
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.10.2010 18:49 (logic).
16 godina
offline
RE: 5.1 zvucnici na laptop ili mobitel
Psiho246 kaže...

Ovako, jel tko zna gdje ima za kupiti nekakav adapter u koji bi pristekao ona 3, 3.5 mm konektora od 5.1 zvucnika, a koji bi imao jedan 3.5 mm muski izlaz kako bih mogao spojiti svih 5 (6) zvucnika na mobitel ili laptop?

Moraš biti svjestan kao prvo, da to ne može funkcionirati kako si zamislio, a kao drugo da takvih adaptera nema upravo zbog onog prvog.

 

Pojašnjenje: zvučnicima koje bi ti direktno prištekao treba izvor zvuka iz pojačala da bi se na njima nešto čulo. Izlaz iz mobitela (ili bilo kojeg drugog prijenosnog svirača/linijskog izlaza, izlaza za slušalice na laptopu, itd.) ima taman toliko snage koliko je potrebno za slušalice. Dakle između izlaza za mobitel i zvučnika mora stajati pojačalo koje, ako je kupljeno sa zvučnicima ili je (uglavnom u računalnim zvučnicima) sastavni dio subwoofera, uglavnom ima opciju da stereo signal (2 kanala iz mobitela) rasporedi na sve zvučnike. Time naravno ne dobiješ nikakav surround efekt već samo koristiš sve dostupne zvučnike.

 

Dakle direktno spajanje na zvučnik ne dolazi u obzir. Probaj spojiti 1 ili 2 zvučnika (bez napajanja) direktno na mob i pokušaj čuti rezultat i vidjet ćeš da tu nešto nedostaje.

 

Pozdravljam

16 godina
neaktivan
offline
RE: 5.1 zvucnici na laptop ili mobitel

Svi komjuterski zvucnici su aktivni i imaju pojacalo u sebi i taj izkaz im je sasvim dovoljan. Uredno prikopcas x-5x0 na mob. Ja kacim z-5500 na mob. Zajeb....e radi naravno ali to radi uredno.

:)
16 godina
offline
5.1 zvucnici na laptop ili mobitel

Ma spajao sam ja vec zvucnike na mobitel, samo kako 5.1 sustav ima tri izlaza, a mobitel samo 1 ulaz, mogu iskoristiti samo woofer i centralni, a ostale satelite ne.

Sto se tice napajanja, naravno da se to ne moze napajati od mobitelove baterije.

Zvucnici se naravno ustekaju na izvor struje. :D

Na e bayu sam nasao neki adapter koji ima dva ulaza i jedan izlaz, ali nigdje sa tri ulaza i jedni izlazom.

Procitao sam negdje da mogu kupiti dva takva i kombinirat ih.

Sve u svemu, ja bih to kupio u Zagrebu, jer mi se neda cekat mjesec dana da to dode iz neke vuko******. :D

 

Evo link na primjer s E bay-a. Link

 

Edit: Hvala Jazzer na odgovoru.

Istina je da zvuk tako nije najbolji, ali je puno kvalitetniji i jaci nego li zvucnici od mobitela.

Takoder, meni ne treba surround efekt vec samo da se zvucnici cuju, makar oni radili u mono/stereo modu.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 13:31 (Psiho246).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5.1 zvucnici na laptop ili mobitel

Uz logijeve x-5x0 dobijes adapter koji radi upscaling sa sterea na 5.1 osim uz x-540 koji to ima ugradjeno u same zvucnike.

:)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice