Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

poruka: 57
|
čitano: 18.189
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

Evu, u dilemi sam između ova dva playera. Koji uzeti?

Oba imaju skoro istu cijenu.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

Imam WDTV. Stvarno odličan uređaj, jedna od najboljih stvari koju sam kupio. Sa asusom se još nisam susreo

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2011 21:20 (cuspajz).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1
Father_Dougal kaže...

Evu, u dilemi sam između ova dva playera. Koji uzeti?

Oba imaju skoro istu cijenu.

Ja sam imao WDTV a sada imam Asus HDP-R1... 

 

i moje mišljenje je sljedeće:

 

WDTV Live:

 

+

 

Lijepo, moderno sučelje

Velika zajednica modera

Mogućnost custom skinova 

Gomila podržanih formata

2 USBa 

Internet usluge - Youtube, flickr, facebook,...

Još uvijek aktivan support od strane WD-a u vidu novih firmwarea.

 

-

 

Čini mi se da ne čita MP4 i MOV format, ali nisam siguran

Nema kontrolu jačine zvuka

 

 

 

HDP-R1

 

+

 

Nekima je plus to što ima e-sata + USB umjesto 2x USB, meni je to mana

aktivan support od strane ASUSa

Custom firmware od jačih modela

Gomila podržanih formata

besprijekorno reproduciranje 

nešto više mogućnosti podešavanja uređaja (kompleksniji settings menu)

meni jako bitan + je kontrola VOLUMENA zvuka na samom asus uređaju uz pomoć daljinskog, a ta opcija fali na WDTV (to je meni bio razlog prelaska)

(imam sustav 5.1 zvučnika sa dekoderom optike koji nemaju daljinski upravljač, pa mi je ta opcija legla savršeno)

 

-

 

Zastarjeli, ružniji dizajn sučelja (u odnosu na WDTV)

manja zajednica modera, manje mogućnosti

nema službeni support za youtube, flickr, facebook (samo picasa je podržana službeno)

 

 

 

 

 

Sve u svemu, i jedan i drugi su jako sposobni... i jedan i drugi su komotno puštali filmove sa 1TB diska, bez zatrzavanja... FULL HD 1080p slika bez problema.

Preporuka je i jedan i drugi, iako ako ti ne treba opcija "volume control" onda ipak malo više naginjem ka WDTV uređaju.... više je ispoliran nekako, a i ta dva USBa su mi bila super.

Iza uređaja ukopčaš ladicu, a sa strane imaš USB za neki povremeni USB stick.

 

 

 

 

 

EDIT:

 

Nisam spomenuo da sam na HDP-R1 isprobao i LAN stream filmova i isto radi jako jako dobro, ali meni ta opcija ne služi puno jer ipak želim da mi je PC ugašen za vrijeme gledanja filma.

 

 

I rather like the restless nights
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2011 21:39 (Bladepu).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1
Bladepu kaže...

Ja sam imao WDTV a sada imam Asus HDP-R1...

  Vec si rekao da Asus podrzava DLNA. Kako je kad se usporedi sa WD-om? Koje programe koristis (koristio) za DLNA streaming?

Ko ima "bolje titlove"? WD ili Asus? U smislu podesavanja velicine i polozaja i isto tako kako se oba uredaja snalaze sa "nasim" titlovima?

|_ 4 7_ @ Я U $ |_ Ω |\| G
14 godina
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1
Lazarus Long kaže...
Bladepu kaže...

Ja sam imao WDTV a sada imam Asus HDP-R1...

  Vec si rekao da Asus podrzava DLNA. Kako je kad se usporedi sa WD-om? Koje programe koristis (koristio) za DLNA streaming?

Ko ima "bolje titlove"? WD ili Asus? U smislu podesavanja velicine i polozaja i isto tako kako se oba uredaja snalaze sa "nasim" titlovima?

Što se tiče titlova, mogu govoriti samo za WD, jer taj uređaj posjedujem. Titlovi su po meni savršeno rješeni. "Naši" znakovi se najnormalnije prikazuju. U postavkama postoji podešenje veličine titla, tako da to, kako tko voli. Titlovi su lako čitljivi i na tamnoj i svjetloj podlozi. Ono što mi se kod WD-a posebno sviđa je podešavanje titlovi on-the-fly, dakle za vrijeme trajanja filma. Moguće manipulacije su vremenski (naprijed-natrag jelte) u intervalima po 100 ms i to se vrši sa strelicama lijevo-desno. Za vrijeme trajanja filma se može podešavat i pozicija titlova po vertikalnoj osi strelicama gore-dolje.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1
Lazarus Long kaže...
Bladepu kaže...

Ja sam imao WDTV a sada imam Asus HDP-R1...

  Vec si rekao da Asus podrzava DLNA. Kako je kad se usporedi sa WD-om? Koje programe koristis (koristio) za DLNA streaming?

Ko ima "bolje titlove"? WD ili Asus? U smislu podesavanja velicine i polozaja i isto tako kako se oba uredaja snalaze sa "nasim" titlovima?

Iskreno, na WDTV nisam pokušao stream, a na ASUSu sam koristio neki programčić kojeg sam dobio na DVDu uz uređaj... bio je jako jednostavan, odrediš fajl koji želiš playat na kompu i rokneš share now/play now ili slično, i on gotovo instantno počinje sa reprodukcijom na TVu preko mreže. Fino radi.

 

 

Što se titlova tiče, tu su gotovo podjednaki... i jedan i drugi uređaj podržavaju hrvatska slova i sve se uredno prikazuje, ali ipak ASUS i tu ima par opcija više. Čini mi se da je WDTV imao samo par opcija za veličinu slova, a ovaj ima boju, poziciju, detaljnu veličinu i još mnogo toga.

 

Evo par fotki kako izgleda sučelje ASUSa.

 

 

Edit: 

Evo član DamageHigh je detaljno opisao podešavanje titlova na WDTV, tako da je sigurno on u pravu, ja sigurno već godinu dana nisam radio na WDTV pa se niti ne sjećam naj bolje kako je sve izgledalo.

 

I rather like the restless nights
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2011 22:11 (Bladepu).
15 godina
protjeran
offline
Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

sta se tice titlova kod WDTV-a postoji mana ,a to je da ne prikazuje dobro .ass titlove 

tj prebacuje ih u .srt ,a oni za to nisu namjenjeni 

 

no ,ako ne gledate anime to vas nece smetat

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

Imam Asusa ik moram priznati da sam izuzetno zadovoljan. Bladepu je napisao prednosti i mane. Meni je super fora što s ovim uređajem nisam naišao ni na jedan problem, bilo u reprodukciji putem mreže ili lokalno preko USB-a. Za sumu novaca koju sm iskrcao za dobio sam vrhunsku stvarčicu.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

Obzirom da su nadogradnje ažurnije na WDTV Live, mislim da ću njega uzeti. Činjenica da ima dva USB utora mi puno znači, jer mogu jedan disk ostaviti iza njega, a drugi po potrebi uključivati. SD kartice rabim samo za fotoaparate i ni za što drugo.

Ako netko prodaje WDTV Live, nek mi se javi :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

ja imam onaj wdtv (gen2 ona prije live modela)

 

i desava se sad kad je vruce da se zamrzne (matroska hd video) na 10-20 sec i poslje izgubi sinc zvuka 

 

cak da se totalno smrzne sto jedino pomaze restart

 

jel ima ko rjesenje za ovo ?

 

13 godina
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1
Father_Dougal kaže...

Obzirom da su nadogradnje ažurnije na WDTV Live, mislim da ću njega uzeti. Činjenica da ima dva USB utora mi puno znači, jer mogu jedan disk ostaviti iza njega, a drugi po potrebi uključivati. SD kartice rabim samo za fotoaparate i ni za što drugo.

Ako netko prodaje WDTV Live, nek mi se javi :)

Asus ti ima dva USB utora. Jedan od njih je izveden kao kombinacija USB/eSATA, što je po meni prednost.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

POsto je za play filmove u Full HD dovoljan i USB a ne znam da li postoji disk koji ima samo esata to i nije neka velika prednost. Lijepo je sto ima ali da je presudno i nije.

:)
16 godina
offline
Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

Kupljen WDTV Live, updatean firmware i eto ga playa sa shareova na stroju, setup gotov u par minuta, više mi je trebalo da ga fizički spojim nego da ostalo podesim... :)

Još neki NAS da kupim i zbuksam ga negdje... :) milina.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1
Father_Dougal kaže...

Kupljen WDTV Live, updatean firmware i eto ga playa sa shareova na stroju, setup gotov u par minuta, više mi je trebalo da ga fizički spojim nego da ostalo podesim... :)

Još neki NAS da kupim i zbuksam ga negdje... :) milina.

Koristi WD kao NAS...:D

 

Jedini problem je brzina USB-a, ako ti je spojen žicom.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
16 godina
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1
DamageHigh kaže...

Koristi WD kao NAS...:D

Jedini problem je brzina USB-a, ako ti je spojen žicom.

U mom slučaju je veći problem 100 Mb mreža :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

Samo se pitam...

 

Zar nije jeftinije sloziti tihi PC (pasivno hladena grafika ili integrirana) koji bi sluzio kao DLNA server i zaturiti ga negdje ispod TV-a i koji bi imao male dimenzije?

  Na primjer softwarei kao sto je PS3 Media Server, Wild Media Server i Mezzmo mogu primate "komande" preko menija od TV-a za fundamentalne stvari kao sto su   palenje i gasenje DLNA servera (Wild Media) skeniranje i osvezavanje biblioteke...

Geek For Hire!! Will Work For Bandwith!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1
Lazarus Long kaže...

Samo se pitam...

 

Zar nije jeftinije sloziti tihi PC (pasivno hladena grafika ili integrirana) koji bi sluzio kao DLNA server i zaturiti ga negdje ispod TV-a i koji bi imao male dimenzije?

  Na primjer softwarei kao sto je PS3 Media Server, Wild Media Server i Mezzmo mogu primate "komande" preko menija od TV-a za fundamentalne stvari kao sto su   palenje i gasenje DLNA servera (Wild Media) skeniranje i osvezavanje biblioteke...

Nije.

Da imam podrum, kupio bih jeftini stari PC i u njega nagurao diskova, složio RAID polje sa redundancijom, i bacio ga u podrum nek zuji.

Tiho računalo koje može glumiti NAS košta maltene kao i kvalitetniji NAS, a da ne kažem da je veće.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
14 godina
protjeran
offline
Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

ako je svrha samo playanje filmova ili mjuze onda je media player pun pogodak - maletene plun`n play i to je to.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

Pozdrav,

meni dotični player (asus) ne čita titlove ma .mkv filmovima. sve pokušano i prekušano a on ni trc ni mrc. bacam kantu u smeće i kupujem nekaj drugo... ili možda znate rješenje. {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

rješenje - WD live!!! {#}

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

je, sve to štima,novi player.. al kak da riješim ovo s titlovima?

14 godina
neaktivan
offline
Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

Dobra tema, ali da malo dopitam...

 

Jeli se netko susreo sa ovakvim Media ili network playerom, ali da ima i funkciju snimača TV programa?

Da ga snima npr. u nekom od formata, nije bitno u kojem (npr. mpeg2, divx, xvid.... itd)?

 

Pokušao sam tražiti, ali te stvari su dosta zbunjujuće, negdje ih zovu Media Player (Recorder), PVR, Network Media player (recorder), negdje su postojali neki modeli a sad ih više nema....

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1
Bugsy kaže...

Dobra tema, ali da malo dopitam...

 

Jeli se netko susreo sa ovakvim Media ili network playerom, ali da ima i funkciju snimača TV programa?

Da ga snima npr. u nekom od formata, nije bitno u kojem (npr. mpeg2, divx, xvid.... itd)?

 

Pokušao sam tražiti, ali te stvari su dosta zbunjujuće, negdje ih zovu Media Player (Recorder), PVR, Network Media player (recorder), negdje su postojali neki modeli a sad ih više nema....

 kako nema???

 

Imaš LG model 450, 2 DVBT tunera i 250GB HDD (ili ga zamieniš sa nekim od 1TB) snima 2 različita kanala istovremno, stream muziku i filmove sa kompa na TV

ili one vulgaris DVBT  niškorisne uređaje  koj snimaju na stick (manji broj snima i na ext HDD) u mpeg2ts formatu, recimo Strong 5203 možeš snimati jedan program a gledati neki drugi na istom MUXu.

većina ostalih blokira uređaj pa ne moš mijenjat kanale dok snimaš.

Nijedan ne snima u divx. Samo mpeg2.ts

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
12 godina
protjeran
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1
marijancina kaže...

Pozdrav,

meni dotični player (asus) ne čita titlove ma .mkv filmovima. sve pokušano i prekušano a on ni trc ni mrc. bacam kantu u smeće i kupujem nekaj drugo... ili možda znate rješenje. {#}

 rjesenje je da procitas manual i da podesis taj asus da cita titlove.

 

ako svi ti modeli citaju titlove s MKv containera onda MORA i tvoj.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
12 godina
offline
Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

Koji player kupiti do 1000kn. Bio bi zahvalan na linku.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1
marijancina kaže...

Pozdrav,

meni dotični player (asus) ne čita titlove ma .mkv filmovima. sve pokušano i prekušano a on ni trc ni mrc. bacam kantu u smeće i kupujem nekaj drugo... ili možda znate rješenje. {#}

Meni čita i to sa starim firmwareom (ne popravljaj ako sve radi). Daj malo detalja o ovome. Jesi li titlove nazvao istim imenom kao i film? Ja sam odvrtio cijelu hrpu filmova na njemu i nisam imao nikakvih problema (srt titlovi).

 

@bluemax Teško da ćeš pogriješiti odabirom bilo kojeg uređaja koji je dobro rastrančiran tu na forumu (dosta ljudi je kupovalo i opisalo). Meni je ASUS super rješenje, zadovoljan sam kako radi i nemam nikakvih problema. Vjerujem da će ti netko drugi tko je kupio nešto drugo napisati slične stvari. Osobno mislim da su Med8eri best buy ali mislim da su nešto preko 1k kuna.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2012 22:09 (mario.L_hr).
12 godina
offline
Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1

Sta kazes na ovo?

 

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=360000013

 

istina, ne izgleda bas najbolje ali po mogucnostima i specifikacijama (koliko se ja razumijem = malo i nimalo) je iznad duplo skupljih uredjaja.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1
BlueMax kaže...

Sta kazes na ovo?

 

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=360000013

 

istina, ne izgleda bas najbolje ali po mogucnostima i specifikacijama (koliko se ja razumijem = malo i nimalo) je iznad duplo skupljih uredjaja.

Pogledaj ovdje.

 

Ja bi obratio pažnju na ova tri uređaja

Mede8er MED400

IAMM

Mede8er MED500

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1
mario.L_hr kaže...
marijancina kaže...

Pozdrav,

meni dotični player (asus) ne čita titlove ma .mkv filmovima. sve pokušano i prekušano a on ni trc ni mrc. bacam kantu u smeće i kupujem nekaj drugo... ili možda znate rješenje. {#}

Meni čita i to sa starim firmwareom (ne popravljaj ako sve radi). Daj malo detalja o ovome. Jesi li titlove nazvao istim imenom kao i film? Ja sam odvrtio cijelu hrpu filmova na njemu i nisam imao nikakvih problema (srt titlovi).

 

@bluemax Teško da ćeš pogriješiti odabirom bilo kojeg uređaja koji je dobro rastrančiran tu na forumu (dosta ljudi je kupovalo i opisalo). Meni je ASUS super rješenje, zadovoljan sam kako radi i nemam nikakvih problema. Vjerujem da će ti netko drugi tko je kupio nešto drugo napisati slične stvari. Osobno mislim da su Med8eri best buy ali mislim da su nešto preko 1k kuna.

 ima zadnji firmware, tvornički ugrađen, i da pročitao sam manual.. film i titl je istog imena, u istom folderu al neće. probo srt, sub, txt, ssa... al najjadnije je kaj od desetak filova na jednom sve radi ok, a na ostalim ne.

13 godina
offline
Re: Dilema - WDTV Live ili Asus O!Play HDP-R1
marijancina kaže...

 ima zadnji firmware, tvornički ugrađen, i da pročitao sam manual.. film i titl je istog imena, u istom folderu al neće. probo srt, sub, txt, ssa... al najjadnije je kaj od desetak filova na jednom sve radi ok, a na ostalim ne.

Jesi probao stisnuti gumb sa velikim i malim slovom A i vidjeti da ti nisu titlovi ugašeni?

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice