HD, AV Playeri ?

poruka: 41
|
čitano: 10.521
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
HD, AV Playeri ?

Potpuno sam neiskusan na ovom području pa me zanima o čemu se tu točno radi :) Inače koristim običan dvd player za gledanje raznih filmova, ali

naravno radi mi probleme sa mnogim formatima kao što su mp4, wmv, avi i sl. Dal će mi kupovina HD, AV Playera pomoći ?

Znači spojio bih ga na TV,... Evo da ne pametujem ostalo prepuštam Vama !!

 

Hvala !

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?
Mustangx10 kaže...

Potpuno sam neiskusan na ovom području pa me zanima o čemu se tu točno radi :) Inače koristim običan dvd player za gledanje raznih filmova, ali

naravno radi mi probleme sa mnogim formatima kao što su mp4, wmv, avi i sl. Dal će mi kupovina HD, AV Playera pomoći ?

Znači spojio bih ga na TV,... Evo da ne pametujem ostalo prepuštam Vama !!

 

Hvala !

Onda obavezno kupi novi broj BUG-a imaš temu broja posvećeno upravo njima. Moj prijedlog je Med8er

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?
mario.L_hr kaže...
Mustangx10 kaže...

Potpuno sam neiskusan na ovom području pa me zanima o čemu se tu točno radi :) Inače koristim običan dvd player za gledanje raznih filmova, ali

naravno radi mi probleme sa mnogim formatima kao što su mp4, wmv, avi i sl. Dal će mi kupovina HD, AV Playera pomoći ?

Znači spojio bih ga na TV,... Evo da ne pametujem ostalo prepuštam Vama !!

 

Hvala !

Onda obavezno kupi novi broj BUG-a imaš temu broja posvećeno upravo njima. Moj prijedlog je Med8er

Ma jok uh to je debelo preskupo, ima za ne puno love odličnih rješenja kao ova dva provjerena modela NoonTec i Viewsonic koji se mogu kupit kod nas i nema frke.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-gadgeta-dana/1080p-hd-medijski-player/140172.aspx?page=0&jumpto=2689620&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-gadgeta-dana/mini-1080p-full-hd-medijski-player/143795.aspx?page=0&jumpto=2756077&sort=asc&view=flat

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?

Baš ću si sutra piknuti Bug da vidim što se nudi,...

12 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?

NoonTec je ok cifra, a moram kupiti još i hard {#}

12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?
Mustangx10 kaže...

NoonTec je ok cifra, a moram kupiti još i hard {#}

Ne moraš uopče kupovat hard disk, spojiš na njega bilo koji USB Stick na koji staviš filmove i nema frke jer svaki Media Player ima USB 2.0 priključak.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 0:07 (rambox).
12 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?

Da fakat {#} Odlično čim sjedne plaća idem jednog piknuti {#}

16 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?
Mustangx10 kaže...

Da fakat {#} Odlično čim sjedne plaća idem jednog piknuti {#}

Mala napomena kod izbora između, NoonTec i Viewsonic tak da znaš ViewSonic ima Mrežni priključak odozada pa moš gledat Youtube preko toga a Noontec nema mrežni priključak. No Noontec ima sastrane utor za memorijske SD/SDHC kartice, inače oba modela imaju klasične AV izlaze tj Cinch pa se bez frke može spojit na normalan TV ak to nekom zatreba.{#}

 

Mislim da niti jedan model ne dolazi s HDMI kabelom, tak da buš trebal kupit taj kabel da bi mogel spojit uređaj na LCD TV-om preko HDMI priključka no nema frke to nije skupo.{#}

 

http://www.links.hr/artikl-200.600.105

 

http://www.protis.hr/products/details/kabel-hdmi-1m-transmedia-c2031gl-13/22172

NoonTec V7 klasični AV izlaz. NoonTec V7 klasični AV izlaz.
ViewSonice VMP74 ima Mrežni priključak i klasični AV izlaz. ViewSonice VMP74 ima Mrežni priključak i klasični AV izlaz.
NoonTec V7  utor za memorijske SD i SDHC kartice. NoonTec V7 utor za memorijske SD i SDHC kartice.
http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 4:13 (rambox).
13 godina
offline
HD, AV Playeri ?

Da ne odgovaram na svaku poruku pojedinačno tu ću napisati čoporativno.

 

 

Predložio sam uređaj koji je po momo osobnom uvjerenju među najboljima, cijena je malo paprenija ali mislim da je povoljniji od usporedivih. Osobno sam kolegam nabavio i podešavao dva komada ovih uređaja i imaju moje preporuke. Još nisu naišli na neki format koji nisu prožvakali.

 

Kad se radi o playerima bez HDD-a mrežni priključak je "must have" (kad malo bolje razmislim isti je must have za bilo koji player ove vrste). Ovaj Asus je super uređaj i nećeš imati nikakvih problema s njim, o ovim drugim nemam pojma kakvi su jer ih nisam isprobavao. Isto tako je bitno koliko imaš USB priključaka, minimalno dva su potrebna po mojem mišljenju. Full HD je već, manje više standard, ali je dobro provjeriti.

 

Ono što je jako bitno je intuitivno sučelje, njime ćeš koristiti jako često i ako isto nije logično i jednostavno brzo ćeš požaliti i pribjeći alternativnim metodama.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HD, AV Playeri ?

Jel' ima nešto a da 'oće ovo tjerat' preko externog NTFS USB-a :

 

60 minutni film, mp4 datoteka 12 GB :

 

Rezolucija: 1920x1080

Frame rate: 50 fps

Bitrate: 28 mbps

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?
mario.L_hr kaže...

Da ne odgovaram na svaku poruku pojedinačno tu ću napisati čoporativno.

 

 

Predložio sam uređaj koji je po momo osobnom uvjerenju među najboljima, cijena je malo paprenija ali mislim da je povoljniji od usporedivih. Osobno sam kolegam nabavio i podešavao dva komada ovih uređaja i imaju moje preporuke. Još nisu naišli na neki format koji nisu prožvakali.

 

Kad se radi o playerima bez HDD-a mrežni priključak je "must have" (kad malo bolje razmislim isti je must have za bilo koji player ove vrste). Ovaj Asus je super uređaj i nećeš imati nikakvih problema s njim, o ovim drugim nemam pojma kakvi su jer ih nisam isprobavao. Isto tako je bitno koliko imaš USB priključaka, minimalno dva su potrebna po mojem mišljenju. Full HD je već, manje više standard, ali je dobro provjeriti.

 

Ono što je jako bitno je intuitivno sučelje, njime ćeš koristiti jako često i ako isto nije logično i jednostavno brzo ćeš požaliti i pribjeći alternativnim metodama.

Med8er je vrlo poznat i dobar no preskup, večina treba nekaj normalno kaj ne košta puno i radi bez frke tak to ide.Zapravo nije bitno koje je marke neki Media Player, več koji čipset koristi i kakvu Firmware podršku ima to je ono najvažnije ovaj gore ViewSonic ima isti čipset kod WD TV Media Player i onda odma znaš kaj moš očekivat.{#}

 

Ako usporediš taj Asus za 660kn i njegove priključke, i mogučnosti sa tim ViewSonic za 360kn odma vidiš da je i taj Asus preskup. Ne vrjedi duplo više i moš ga fučkat, lako je nabit cijenu pa nek neupučeni ljudi kupuju a s druge strane imaš uređaja za puno manje love koji rade bez frke.{#}

 

S druge strane ovisi kaj kome treba, nekome Mrežni priključak uopče nije niti bitan ljudi samo hoče imat uređaj s kojeg mogu pustit bilo koji video i još s titlovima sa USB Stick ili hard diska.Sve ostale finese večinu nit ne zanimaju, no kog zanimaju onda si i izabereš kaj ti odgovara tak to ide u praksi normalno no kad je preskupo onda se nema kaj više reč jel.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
13 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?
Saxon kaže...

Jel' ima nešto a da 'oće ovo tjerat' preko externog NTFS USB-a :

 

60 minutni film, mp4 datoteka 12 GB :

 

Rezolucija: 1920x1080

Frame rate: 50 fps

Bitrate: 28 mbps

Evo pa čitaj. Interni disk je formatiran u NTFS (ako me pamćenje dobro služi) pa ne vidim zašto bi bilo fproblema s eksternim.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: HD, AV Playeri ?

Ma kakvi,

 

Ne samo da pročitao nego i probao - i s internim i s externim - zapinje na kadrovima sa visokim bitrate-om.

 

Nije fora u disku, već u H.264/MPEG-4 AVC HP@4.2 codec-u.

 

13 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?
Saxon kaže...

Ma kakvi,

 

Ne samo da pročitao nego i probao - i s internim i s externim - zapinje na kadrovima sa visokim bitrate-om.

 

Nije fora u disku, već u H.264/MPEG-4 AVC HP@4.2 codec-u.

 

Probao si to na modelu 500 X2 i šteka?

 

rambox kaže...

Med8er je vrlo poznat i dobar no preskup, večina treba nekaj normalno kaj ne košta puno i radi bez frke tak to ide.Zapravo nije bitno koje je marke neki Media Player, več koji čipset koristi i kakvu Firmware podršku ima to je ono najvažnije ovaj gore ViewSonic ima isti čipset kod WD TV Media Player i onda odma znaš kaj moš očekivat.{#}

 

Ako usporediš taj Asus za 660kn i njegove priključke, i mogučnosti sa tim ViewSonic za 360kn odma vidiš da je i taj Asus preskup. Ne vrjedi duplo više i moš ga fučkat, lako je nabit cijenu pa nek neupučeni ljudi kupuju a s druge strane imaš uređaja za puno manje love koji rade bez frke.{#}

 

S druge strane ovisi kaj kome treba, nekome Mrežni priključak uopče nije niti bitan ljudi samo hoče imat uređaj s kojeg mogu pustit bilo koji video i još s titlovima sa USB Stick ili hard diska.Sve ostale finese večinu nit ne zanimaju, no kog zanimaju onda si i izabereš kaj ti odgovara tak to ide u praksi normalno no kad je preskupo onda se nema kaj više reč jel.{#}

Naravno da je novac bitan, dapače u većini slučajeva je i odlučujući faktor, ali objektivno gledajući u svojoj klasi ovaj predloženi uređaj nudi najvišei ne možeš ga uspoređivati s ovim jeftinim uređajima. Pogledaj mu malo opcije pa će ti sve biti jasno.

 

Što se tiče mrežnog priključka ne slažem se s tvojom tvrdnjom. Mislim da ovakvi uređaj moraju imati isti. Njihoa namjena je upravo ta da mogu reproducirati nešto što se nalazi negdje drugdje (NAS, HDD računala,....) u mreži. Vjeruj mi da svog Asusa rjetko koristim putem USB-a već većinu gledam preko mreže (računalo je i tako većinu vremena upaljeno).

 

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 22:43 (mario.L_hr).
12 godina
neaktivan
offline
Re: HD, AV Playeri ?

Da, MED500X2 i ne šljaka, što je i za očekivati, jer u specifikaciji nema iskazanu podršku za H.264 High Profile Level 4.2

12 godina
protjeran
offline
Re: HD, AV Playeri ?

Vrhunski, ja si ga upiknuo prije dva mjeseca.

Čita sve i s Fat 32 i s NTFS, a još nisam skinuo film ili seriju s codec formatom koji nije pročitao.

Tilovima mijenjaš položaj i veličinu, zatim ima ono što nas je uvijek mučilo a to je sinkronizacija. Ne moraš se mučit tražit odgovarajući vremenski titl već ga trenutno podesiš naprijed-nazad po želji.

 

Ima tih jeftikanera al se nisam htio s tim zahebavat pa sam si ubo tog malog Asusa.

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 22:51 (Budokai).
16 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?
mario.L_hr kaže...

rambox kaže...

S druge strane ovisi kaj kome treba, nekome Mrežni priključak uopče nije niti bitan ljudi samo hoče imat uređaj s kojeg mogu pustit bilo koji video i još s titlovima sa USB Stick ili hard diska.Sve ostale finese večinu nit ne zanimaju, no kog zanimaju onda si i izabereš kaj ti odgovara tak to ide u praksi normalno no kad je preskupo onda se nema kaj više reč jel.{#}

Naravno da je novac bitan, dapače u većini slučajeva je i odlučujući faktor, ali objektivno gledajući u svojoj klasi ovaj predloženi uređaj nudi najvišei ne možeš ga uspoređivati s ovim jeftinim uređajima. Pogledaj mu malo opcije pa će ti sve biti jasno.

 

Što se tiče mrežnog priključka ne slažem se s tvojom tvrdnjom. Mislim da ovakvi uređaj moraju imati isti. Njihoa namjena je upravo ta da mogu reproducirati nešto što se nalazi negdje drugdje (NAS, HDD računala,....) u mreži. Vjeruj mi da svog Asusa rjetko koristim putem USB-a već većinu gledam preko mreže (računalo je i tako većinu vremena upaljeno).

 

A kaj s onim ljudima kojima ne treba,{#} Mrežni priključak moram to opet ponovit izgleda kakva onda korist od toga u praksi aki ti to koristiš tako s druge strane mnogi to niti ne koriste uopče.Znači kupio sam uređaj sa Mrežnim priključkom, koji je obično skuplji no ne treba mi uopče pa zbog čega sam onda platio više ak mi nekaj ne treba jel.{#}

 

Ako se nešto kupuje onda bi se trebalo znat, kaj ču iskoristit a kaj neču no kak večina ne kupuje tak temeljito tj ne istražuje. Onda večinom kupe nekaj ne koriste uopče, pa preplate bezveze to je žalosna istina neupučenost tvrdoglavost i jurišni marketing kosi kupce i odnosi kune bez problema.{#}{#}

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
13 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?
rambox kaže...

 

A kaj s onim ljudima kojima ne treba,{#} Mrežni priključak moram to opet ponovit izgleda kakva onda korist od toga u praksi aki ti to koristiš tako s druge strane mnogi to niti ne koriste uopče.Znači kupio sam uređaj sa Mrežnim priključkom, koji je obično skuplji no ne treba mi uopče pa zbog čega sam onda platio više ak mi nekaj ne treba jel.{#}

 

Ako se nešto kupuje onda bi se trebalo znat, kaj ču iskoristit a kaj neču no kak večina ne kupuje tak temeljito tj ne istražuje. Onda večinom kupe nekaj ne koriste uopče, pa preplate bezveze to je žalosna istina neupučenost tvrdoglavost i jurišni marketing kosi kupce i odnosi kune bez problema.{#}{#}

 

 

Onda mu je dosta i DVD player sa USB-om za cca 200-tinjak kuna. Cijela paleta proizvoda se zove Network Media Player.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?
mario.L_hr kaže...
rambox kaže...

 

A kaj s onim ljudima kojima ne treba,{#} Mrežni priključak moram to opet ponovit izgleda kakva onda korist od toga u praksi aki ti to koristiš tako s druge strane mnogi to niti ne koriste uopče.Znači kupio sam uređaj sa Mrežnim priključkom, koji je obično skuplji no ne treba mi uopče pa zbog čega sam onda platio više ak mi nekaj ne treba jel.{#}

 

Ako se nešto kupuje onda bi se trebalo znat, kaj ču iskoristit a kaj neču no kak večina ne kupuje tak temeljito tj ne istražuje. Onda večinom kupe nekaj ne koriste uopče, pa preplate bezveze to je žalosna istina neupučenost tvrdoglavost i jurišni marketing kosi kupce i odnosi kune bez problema.{#}{#}

 

 

Onda mu je dosta i DVD player sa USB-om za cca 200-tinjak kuna. Cijela paleta proizvoda se zove Network Media Player.

A kaj piše u prvom postu zapravo jesi to pročital uopče,{#} običan DVD mu nije dost jer ne može pola video formata pročitat. Znači jedan normalan Media Player s mrežnim priključkom, ili bez njega za 360kn to je sve kaj mu treba pa onda stavi na USB Stick bilo koji video format i eto sve rješeno ili treba još komplicirat možda.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
13 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?
Ja sam mislio da smo prešli na općenitu raspravu. Da sam na njegovu mjestu razmislio bi o pretvaranju formata u one koje mu čita uređaj kojeg ima, jeftinije od toga nemože biti (nadam se da to nije kompliciranje po tvojim mjerilima). Ako ti ne shvaćaš prednost mreže, ja te neću razuvjeravati, meni je izuzetno korisna i mislim da bi moj medija player bez nje bio popriličan pain in the ass.
Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?
mario.L_hr kaže...
Ja sam mislio da smo prešli na općenitu raspravu. Da sam na njegovu mjestu razmislio bi o pretvaranju formata u one koje mu čita uređaj kojeg ima, jeftinije od toga nemože biti (nadam se da to nije kompliciranje po tvojim mjerilima). Ako ti ne shvaćaš prednost mreže, ja te neću razuvjeravati, meni je izuzetno korisna i mislim da bi moj medija player bez nje bio popriličan pain in the ass.

Lako za prednosti Mrežnog priključka fučkaj ga,{#} zna se čemu služi Mrežni priključak kakvo sad razuvjeravanje opet kompliciraš pa ViewSonic za 360kn ima taj priključak. Ali daj shvati da neki korisnici, od toga nemaju nikakve koristi jer to ne misle koristit i niti im ne treba u tom je poanta ili treba to opet razvlačit dalje. Pusti ti kaj tebi treba ne koriste svi Mrežne opcije, ako je tebi korisna svaki dan nekom je potpuno beskorisna u praksi i nikad je neče koristit.{#}{#}

 

Rekodiranje video formata nema smisla, ako je slabiji procesor to jako dugo traje i pogotovo ako ima doma recimo 32 LCD TV znači skinuo je recimo budučeg Rambo 5 u MKV formatu i 720p rezolucije. DVD če to pročitat kad na vrbi rodi kruška, i kaj če sad on rekodirat taj 720p MKV u 480p AVI da bi mogel taj film gledat na 32 LCD 1080p rezolucije to stvarno nema smisla.{#}

 

Kvalitetni Media Player-i su postali vrlo jeftini, i dobro rade svoj posao a nisu jeftini zato kaj ne valjaju sigurno kaj drugo.Chipset ili procesori za Media Playere, kao Sigma i Realtek koji su najpoznatiji i najbolji u današnje vrjeme imaju prilično nisku cijenu pa onda i sam uređaj na kraju ne košta puno i to je to.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
offline
HD, AV Playeri ?

Osim Asusa imam još jedan mod el koji me interesira, a radi se koliko vidim o vrlo popularnom WDTV Live Media Player-u,...

 

Ima li tko kakav iskustva s njime ? Dal se isplati dati 140kn više naspram Asusa ?

 

Što se tiče Buga sviđa mi se ovaj player : http://www.instar-informatika.hr/media-player-noontec-v8-nas-usb-30-lan-hdmi-crni-akcija-raspolozivo-odmah/nnt-v8

 

Znači koji od ta tri ? Asus, WD ili Noontec {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HD, AV Playeri ?

Ja sam jako dugo birao sta cu kupiti, citao recenzije, raspitivao se po forumima... U startu sam mislio uzeti WD TV Live ili Asus OPlay ali sam ipak "pao" na neke mogucnosti Mede8er500X2 i kupio njega. Uredjaj je odlican. Osnovna razlika je u tome sto se uredjaj s internim HDD-om moze zaista nazvati Media Centar dok bi ove sto rade iskljucivo s eksternim medijima ipak nazvao Media player. Ko je probao i jedno i drugo zna o cemu govorim.

Za one koji od playera ocekuju samo da reproducira svakakve formate bolje je ici na ove jeftinije verzije a onaj ko zeli imati uredno slozenu kolekciju filmova, glazbe, fotografija... koja se otvara u par sekundi, sortiranu po vlastitoj zelji, sa plakatima i kratkim opisima filmova, ugradjeni torrent client i veliki broj internet servisa.... ne da mi se sad sve nabrajati, 500X2 je odlican izbor. Netko ce reci da je preskup ali modeli drugih proizvodjaca slicnih karakteristika uglavnom su dosta skuplji (popcorn, AC Rayan..). Ako neko zeli sve ove mogucnosti (pa cak i vise) za manje novca mozda bi trebao pogledati i Xtreamer Sidewinder 2, koji je krcat opcijama a ima i wireless koji se za Mede8er mora dokupiti (150kn) ali korisnici se dosta zale na sporost uredjaja i cesto smrzavanje i resetiranje (valjda ce biti ispravljeno novijim firmwareima).

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?
12 godina
offline
HD, AV Playeri ?

PRO je stari model. slovio je za veoma dobar odnos ulozeno/dobiveno ali ga je ipak malo vrijeme pregazilo. Ceka se PRO 2 koji bi trebao imati barem jednake mogucnosti (vjerovatno brzu vezu i stream), jednaku cijenu a noviji i jaci hardware. Ako se odlucis za njega mozda bi bilo dobro da ga narucis direktno od proizvodjaca jer rasprodaju zalihe po 100€ a dobijes i wireless adapter.

http://www.xtreamer.net/2012/xtreamer-pro-special-edition.html

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?
Mustangx10 kaže...

Osim Asusa imam još jedan mod el koji me interesira, a radi se koliko vidim o vrlo popularnom WDTV Live Media Player-u,...

 

Ima li tko kakav iskustva s njime ? Dal se isplati dati 140kn više naspram Asusa ?

 

Što se tiče Buga sviđa mi se ovaj player : http://www.instar-informatika.hr/media-player-noontec-v8-nas-usb-30-lan-hdmi-crni-akcija-raspolozivo-odmah/nnt-v8

 

Znači koji od ta tri ? Asus, WD ili Noontec {#}

Onaj ViewSonic VMP74 za 360kn,{#} kojeg sam ja spomenul ima isti odličan čipset ili procesor(Sigma 8655/54) ko taj WDTV Live Media Player a znaš kolko on košta jel.{#}{#}

 

Isti čipset ili procesor iste su i mogučnosti, tak to ide nema tu nikakve razlike u praksi znači ne gledat koja je marka več kaj se nalazi ispod haube to je bitno. No problem je kaj mnogi proizvođači, uopče ne navode koji procesor koristi njihov Media Player a to je jako bitan podatak kod usporedbe uređaja.{#}{#}

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
offline
HD, AV Playeri ?

Navodis na krivi put. Bez obzira sto neki uredjaji imaju identican hardware razlike znaju biti ogromne. Svi oni danas su po snazi hardwarea dovoljno jaki za reprodukciju svih formata a opet to neki rade bolje od drugih. Skoda i Audi imaju isti motor pa ipak.... Kod ovih uredjaja najbitnije je kakvo iskustvo koristenja pruzaju. Velika razlika je ako ti pri listanju kolekcije jedan uredjaj trenutno prebacuje s filma na film dok drugi sa tvornicki jacim specifikacijama za isto treba 5 sekundi. Da ne govorim o rusenju sustava koji je cesta pojava na nekim modelima dok se na drugima to nikad ne dogadja.

Najbitnije kod ovakvih uredjaja je kakav im je software/firmware a za nase podrucje je to posebno bitno i zbog titlova i podrske za nase znakove. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HD, AV Playeri ?
BlueMax kaže...

Navodis na krivi put. Bez obzira sto neki uredjaji imaju identican hardware razlike znaju biti ogromne. Svi oni danas su po snazi hardwarea dovoljno jaki za reprodukciju svih formata a opet to neki rade bolje od drugih. Skoda i Audi imaju isti motor pa ipak.... Kod ovih uredjaja najbitnije je kakvo iskustvo koristenja pruzaju. Velika razlika je ako ti pri listanju kolekcije jedan uredjaj trenutno prebacuje s filma na film dok drugi sa tvornicki jacim specifikacijama za isto treba 5 sekundi. Da ne govorim o rusenju sustava koji je cesta pojava na nekim modelima dok se na drugima to nikad ne dogadja.

Najbitnije kod ovakvih uredjaja je kakav im je software/firmware a za nase podrucje je to posebno bitno i zbog titlova i podrske za nase znakove. 

Ništa ja ne navodim na krivi put, imaš tamo gore na linku test ViewSonic VMP74 pa čitaj kaj su napisali u vezi njega čemu onda služi test za ukras?{#}Chipset je bitan ne zbog snage več zbog kvalitete videa, i njegove obrade tokom reprodukcije nemaju svi istu kvalitetu videa malo sutra iako se to tak čini na prvi pogled.{#}

 

Pa ViewSonic nije pal s kruške fučkaj ga, imaju podršku i sve je to normalno i regularno a usput fino su se potrudili napisat koji chipset koriste. Dok Asus to ne radi baš se pitam zakaj, tj nisu naveli koji chipset koriste kaj nije stvarno ok to se zove šlamperaj itekak.{#}

 

Kaj ti stvarno misliš da WDTV Media Player,{#} vrjedi duplo više od ViewSonic VMP 74 tehnikalije su iste ili stvarno misliš da je taj ViewSonic škart valjda nisi tak lakovjeran jel.{#}{#}

 

Ja obično provjerim nekaj pa onda preporučim, ne nudim mačka u vreči sigurno uglavnom taj ViewSonic VMP 74 je stvarno odličan uređaj za 360kn to sigurno.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
protjeran
offline
HD, AV Playeri ?

@rambox ti se ne daš pa ne daš{#}

Kupio sam Asus jer je Asus garancija kvalitete i ZNAM da mi neće riknuti nakon dvije godine prvi dan, dok za ove žvrljbrljmrlj modele nisam siguran.

Trade Mark oliti Brand stvara se godinama i ako trebam platiti ime, platiti ću ga i fertig. 

 

EDIT; moj Asus će trajati bar 6 godina dok će tvoj žvrljbrlj za 360 kn riknuti za dvije godine i dva dana, kupit ćeš ga ponovo, pa ponovo i na kraju izađe skuplja pita nego tepsija {#}

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2012 19:35 (Budokai).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice