HTPC ili samostalni media player

poruka: 133
|
čitano: 38.559
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
Bladepu kaže...

Ovaj Asrockov netop izgleda stvarno interesantno. A i još bitnije vidim da nisu jedini, ponuda tih netopa sve više raste.

 

Cijena je nešto skuplja...ali ipak ovo je praktično punokrvni PC.

Što znači gomilu opcija....uz neku malu wireless tipkovnicu (primjer) možeš surfati sa kauča na full hd telki glatko, torrente možeš naštimati, iako te igre ne zanimaju, možeš staviti gore neke emulatore sa paketima igri od super nintenda do onih automata iz kafića....i to sa dva joysticka može u pravom trenutku donijeti gomilu zabave. 

 

Sa moje strane, loša strana je i dalje zajebavanje oko codeca, softwarea, playera, kolekcija itd itd itd.....to je i dalje na strani samostalnih playera.

 

Ali sve u svemu, za sličnu lovu, slične dimenzije dobijaš uređaj koji je ipak puno sposobniji. Svakako vrijedi razmisliti. 

 

 

nema problema oko codeca, boxee sve čita sam, jedino što sam podesio su titlovi, odnosno stavio sam na central european kako bih imao šđčćž. u biti boxee je bolji od svih samostalnih media playera koje sam probao. 

 

a od igri ne moraju biti samo nintendo emulatori, NFS Shift i CoD 6 se  sasvim uredu(med-high na 720p), a spojio sam i WiiMote na njega(bluetooth i ir senzor na baterije, neki softver s neta) koji je odlična fora(pogotovo za dvije navedene igre), ne treba ti ni Wii.

Apple rulz!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2010 13:04 (power_user).
14 godina
protjeran
offline
HTPC ili samostalni media player

jesi vidio popcorn hour?

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
Toni93 kaže...

jesi vidio popcorn hour?

Vidio sam i on mi je jedan od kandidata i to varijanta C-200.

 

Znaš li možda tko ih dobavlja kod nas?

14 godina
protjeran
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
mario.L_hr kaže...
Toni93 kaže...

jesi vidio popcorn hour?

Vidio sam i on mi je jedan od kandidata i to varijanta C-200.

 

Znaš li možda tko ih dobavlja kod nas?

netko ih uvozi al sam zaboravio koji je to ducan.malo cu potrazit ako nadem reci cu ti

 

 

 

 

mozes naruciti direktno od njih,iz amerike.imas garanciju.pitaj njihov support

 

 

EDIT:nasao sam

 

http://www.ronis.hr/?multimedijalni-playeri/543/

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2010 14:03 (Toni93).
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
Toni93 kaže...
mario.L_hr kaže...
Toni93 kaže...

jesi vidio popcorn hour?

Vidio sam i on mi je jedan od kandidata i to varijanta C-200.

 

Znaš li možda tko ih dobavlja kod nas?

netko ih uvozi al sam zaboravio koji je to ducan.malo cu potrazit ako nadem reci cu ti

 

 

 

 

mozes naruciti direktno od njih,iz amerike.imas garanciju.pitaj njihov support

 

 

EDIT:nasao sam

 

http://www.ronis.hr/?multimedijalni-playeri/543/

 

Mislim da je bolji izbor nabaviti iz Amerike jer ga ovi iz linka deru za po*****t.

 

14 godina
protjeran
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
mario.L_hr kaže...

 

Mislim da je bolji izbor nabaviti iz Amerike jer ga ovi iz linka deru za po*****t.

 

mislim da nije.na cijenu sa sluzbene stranice moras dodati postarinu i na to moras dodat pdv i carinu,pa ti racunaj

 

 

 

 

 

 

inace sam i sam mislio kupiti popcorn hour,ali sam odustao.

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
Toni93 kaže...
mario.L_hr kaže...

 

Mislim da je bolji izbor nabaviti iz Amerike jer ga ovi iz linka deru za po*****t.

 

mislim da nije.na cijenu sa sluzbene stranice moras dodati postarinu i na to moras dodat pdv i carinu,pa ti racunaj

 

 

 

 

 

 

inace sam i sam mislio kupiti popcorn hour,ali sam odustao.

Nećak mi je u Americi na školovanju pa se nešto može izmajmunirati.

14 godina
protjeran
offline
HTPC ili samostalni media player

to je onda druga stvar

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

Pogledao sam malo cijene za MEDE8ER s HDD-om od 1TB i mislim da je nekih 200 kn skuplji. Moguće da se može s njima nešto ispregovarati po pitanju popusta.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

da, ali sam ga koristio svega 2-3min, pa ne znam procijeniti.

Apple rulz!!!
13 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

Nakon malo kopanja i analiziranja moj glavni favorit je A.C. Ryan.

 

Link: http://www.playonhd.com/en/#info

 

Dvojba je između Playon!HD ili Playon!HD Mini uređaja (veći uređaj i ugrađeni disk ili manji uređaj i eksterni disk).

 

Ako netko ima iskustva s ovim uređajima neka ih podjeli. Neodlučan

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Iskreno, nikad čuo za te uređaje. 

 

Ali jučer sam se sjetio za Asusovu liniju O!Play uređaja....navodno su jako dobri.

Pa baci oko i na to.

 

ASUS

 

 

I rather like the restless nights
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2010 11:06 (Bladepu).
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
Bladepu kaže...

Iskreno, nikad čuo za te uređaje. 

 

Ali jučer sam se sjetio za Asusovu liniju O!Play uređaja....navodno su jako dobri.

Pa baci oko i na to.

 

ASUS

 

 

Imaju dobre kritike ne Net-u (testovi) jedino što im zamjeraju je malo neatraktivno sučelje i software.

 

Hvala na prijedlogu.

13 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

Danas došle ponude za media player. Odlučio sam se za verziju bez HDD-a. Ovo su kandidati:

 

- Asus O!Play HDP-R1 Media Player                        649,60 kn

- Asus O!Play HDP-R3 Wireless Media Player          985,85 kn

- Apacer Media Player AL670                                  657,24 kn

 

Cijene su bez PDV-a.

 

Do kraja tjedna ću odlučiti i onda idem u nabavku. Kao što sam obećao dojmove ću podijeliti sa svima.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

Naručio Apacer, dobavljač obećao da stiže u petak.Cool

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

Obavezno se javi sa dojmovima. Naravno nakon što probaš sve što treba imati. :)

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Nemam nekog prevelikog iskustva u pisanju recenzija hardware-a ali kroz godine sam napisao tisuće stranica pa ću valjda moći napisati i koju karticu. Inače sam planirao napraviti opis od preuzimanja i otbvaranja kutije, preko instalacije (povezivanje na LCD TV i AV receiver), prvi dojam sučelja, update firmware-a (ako bude trebao) i prvo korištenje. Nakon nekih tjedan dana korištenja mislio sam dodati i drugi osvrt. Ako što zaškripi vapim za pomoć. ;-)

13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
Bladepu kaže...

Iskreno, nikad čuo za te uređaje. 

 

Ali jučer sam se sjetio za Asusovu liniju O!Play uređaja....navodno su jako dobri.

Pa baci oko i na to.

 

ASUS

 

 

Hvala još jednom na dobrom tipu Apacer je prevladao zbog ljepšeg izgleda (kaže žena da je puno ljepši).

16 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
mario.L_hr kaže...

Nemam nekog prevelikog iskustva u pisanju recenzija hardware-a ali kroz godine sam napisao tisuće stranica pa ću valjda moći napisati i koju karticu. Inače sam planirao napraviti opis od preuzimanja i otbvaranja kutije, preko instalacije (povezivanje na LCD TV i AV receiver), prvi dojam sučelja, update firmware-a (ako bude trebao) i prvo korištenje. Nakon nekih tjedan dana korištenja mislio sam dodati i drugi osvrt. Ako što zaškripi vapim za pomoć. ;-)

Nije ni važno nešto stručno napisati, samo napiši kako je bilo raditi sa uređajem.

 

Posebno me zanima mrežno povezivanje ako ćeš ga koristiti.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
mario.L_hr kaže...

Naručio Apacer, dobavljač obećao da stiže u petak.Cool

Em ti sreću i pouzdanost dobavljača. Apacera više nema i neće ga uvoziti. Dobio dodatni popust na Asus i obećanje da je isporuka sutra. Prst sudbine ili nešto treće...

13 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

Asus stigao.

 

Zapakiran je u crnoj kartonskoj kutiji. U pakiranju dolazi playe-r, strujni adapter (mala ciglica na žici), HDMI kabel (nažalost prekratak),kompozitni A/V kabel, daljinski upravljač, kratki manual i CD. Po mom uvjerenju fali optika za povezivanje na receiver (mislim da bi bilo bolje daje ovaj kabel unutra umjesto prekratkog HDMI-a).

 

Sam uređaj jebaziran na cigla dizajnu, malih je dimenzija i nema bojazni za smještaj. Prednja strana i dvije bočne izrađene su od crne "piano" plastike, mamac za otiske prstiju. S prednje strane su dvije LED-ice koje signaliziraju rad uređaja (plavo radi, crveno ugašen). Mala zamjerka plavoj LED-ici na adapteru, moglo je i bez nje.

 

Puštanje upogon je izuzetno jednostavno, uključiš strujni adapter i HDMI pritisneš ON na daljincu i započne set-up. Tijekom setup-a podešava se jezik (hrvatskog nema), vrijeme, datum...

 

Nakon što prođe podešavanje otvara se glavni izbornik. Glavni izbornik ima pet opcija: Film, Glazba, foto, podešavanje i kopiranje file-ova. Kretanje kroz izbornike je vrlo jednostavno i lagano putem daljinskog upravljača koji izgleda zdepasto ali dobro leži u ruci i vrlo je jednostavan za korištenje.

 

Spajanje na mrežu nisam isprobao jer mi je kabel malo prekratak i sutra se nadam da ću nabaviti odgovarajući (kako funkcionira stvae s mrežom opisti ću naknadno).

 

Na USB flash drive presnimio sam DivX, nakon par sekundi uređaj je spreman za reprodukciju. Pod izbornikom Movies odabereš reprodukciju s uređaja za pohranu, odabereš uređaj stisneš play i film kreće. Titlovi se dižu automatski, problemi s prikazom hrvatskih znakova, pritiskom na tipku za titlove ipromjenom ecodiranja u CE sve je riješeno, stvar ide live (promjena načina enkodiranja je odmah vidljiva). Subjektivni dojam je da je slika puno bolja nego kod reprodukcije file-a putem laptopa. Reprodukcija sadržaja ide preko 40" samsung LCD-a.

 

Prvi dojmovi su "mlaki" što se tiče vanjštine ali "ekstremno vrući" za ono što je pod haubom. Uzmite u obzir da su ovo prvi dojmovi a oni nikada nisu sasvim objektivni, pitanje je da li su ikada objektivni ali to je za neku drugu temu. Uzevši u obzir cijenu uređaja, jednostavnost i kvalitetan rezultat koji daje iskreno preporučam ovaj uređaj. On u potpunosti pokriva moje zahtjeve čak mi se i korištenje prenosnog HDD-a sada čini kao bolja varijanta. Za onog tko ima slične zahtjeve ovo je uređaj koji trebaju.

 
2 0 hvala 2
15 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Evo da prebacim komunikaciju ovdje.

 

 

Eto nemaš frke za preporuku. Ja osobno te uređaje nikad nisam ni vidio, ali sam na par mjesta čuo dobre stvari o njima i uglavnom na recenzijama su dobro jako prolazili.

Čestitam na kupovini, i uživaj u filmovima.

 

 

 

btw.  Ako budeš uhvatio vremena, baci koju fotku kako izgleda uređaj i sučelje.

 

 

 

Pozdrav

I rather like the restless nights
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Ovo su slike pakiranja i sadržaja, sučelje ću poslikati sutra (ako prekinem film moglo bi biti svašta ...)

16 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
Zanimljivo.
Svakako javi kako radi mrežni pristup multimediji.

I da,ima li ovaj uređaj 10/100 ethernet ili 10/1000?
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
13 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

Napokon sam uspio i isprobati neke mrežne mogućnosti, malo je potrajalo jer sam u subotu kupio UTP patch kabel (duljine 15 m CAT5e) u jednom dućanu bijele tehnike i računalne opreme. Kabel je od proizvođača Intellinet i za k***c je (isprobao povezati računalo na mrežu i veze nema). Otišao kod prijatelja složili kabel vulgaris home made i aleluja.

 

Da bi mreža proradila u postavkama sam podesio DHCP IP (Auto) mada prolazi i sa FIX IP (manual), upišeš Network ID i password i to je to. Share-ani folderi su dostupni, reprodukcija ide bez problema kao da se pokreće s USB-a. Očito trebam podesiti firewall na laptopu, kako bih mu mogao pristupiti, jer je vidljiv bez obzira što se spaja na mrežu putem wireless-a (siemens router) ali to ću riješiti naknadno. Prema ovome što sam vidio uređaj naprosto vapi za dobrim NAS-om s puno mjesta za spremanje i to je nešto o čemu ću razmisliti i vjerojatno nabaviti uskorijoj budućnosti.

 

Pristup online sadržajima je krajnje jednostavan, u osnovnom sučelju se odabere online media i otvara se izbornik s mogućnostima reprodukcije Internet radio i TV sadržaja, Picas-e, Flickr-a, vremenske prognoze, trgovine dionicama i RSS-a. Po meni fali još YouTube, ali meni osobno ne fali jer ga nešto ne koristim. Kvaliteta prikaza ovisi o kvaliteti izvora (tu mislim na TV sadržaj), neki TV kanali su bili na razini negledljivosti dok su drugi bili jako dobre kvalitete i bez zastajkivanja (ADSL 5 Mb/s). Uređaj dolazi (ili pristupa) ovećoj bazi programa a moguće je i pretraživati. Pristup Picasi i Flickr-u još jednostavniji. Uz vremensku prognozu kao cool dodatak dolazi i slika iz google maps-a. Danas sam pročitao recenziju u novom BUG-u o novijoj varijanti HDP-R3, moram priznati da sam bio malo razočaran sasamo pola stranice (s fotkom i djelom za ocjenu uređaja), vjerojatno je urednik odrezao. Inače testirani uređaj je u potpunosti identičan HDP-R1 osim dvije sitnice, WLAN-a i čitača memorijskih kartica. Po mom osobnom sudu ta razlika nije vrijedna 500 kn.

 

LAN je10/100.

 

Nakon što sam se malo poigrao update-o sam firmware na zadnju dostupnu verziju 1.30. Moram priznati da je trebalo vremena dok nisam našao link za skidanje firmware-a na službenim stranicama Asusa i to je jedna mrlja proizvođaču.

 

Evo još par fotki:

 

Osnovno sučelje Osnovno sučelje
On-linemedia On-linemedia
Internet TV kanal Internet TV kanal
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Odlično, ako si zadovoljan uređajem, znači da su se isplatili i tema na forumu i trud. 

 

Pozdrav i uživaj.

I rather like the restless nights
13 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

Meni se isplatila jer me dovela do željenog cilja. Nadam se da će nekom sasličnom dvojbom biti od pomoći.

 

Hvala svima na trudu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

A uređaj za mrežu koristi UPnP?

Odnosno jesi li mogao preko mreže streamati i titlove?

 

Druga stvar, stvarno ne kužim koja im je to fora sa 10/100 ethernetom. Pa svaka šuša sad ima gigabitni. To je velika mana mom media centru, a kako vidim i tvom.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2010 22:33 (Danny_HR).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
A single death is a tragedy; a million deaths is a statistic. Joseph Stalin
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Ja sam share-anom folderu pristupio preko mreže odabrao DivX a uređaj jesve drugo sam odradio kao da sam uštekao USB sa filmom.

 

Odabrao sam izbornik Movies -> Folder -> Network i odabrao folder i file stisnuo play i to je to.

 

Izbornik folder ima četiri mogućnosti:

1. Storage devices (memorije idiskovi spremljeni na USB/eSATA)

2. DVD - to je vjerojatno onaj kojeg spominju u BUG-u

3. Network - mreža

4. UPnP - universal plug and play.

 

Do sada sam koristio opcije pod 1. i 3.

 

Što se tiče eterneta vjerojatno je koštao 2 dolara manje. Moram priznati da je DivX vrtio bez problema, pokušaću nabaviti neki .mkv ili .mp4 pa da vidimo kao ide snjim.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice