HTPC ili samostalni media player

poruka: 133
|
čitano: 38.626
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Što kupiti od ovoga:

http://shop.netcom.hr/product_info.php?manufacturers_id=100097&products_id=6798

ili Popcorna,recenzija je na hd televiziji,ili pak nešto treće,ima i neki verbatimov model....

u netcomu kažu da je ova iomega najjača,oni rade zip drive diskete...da za popcorn nisu ni čuli...

meni je bitno da ima bar 1 tb hdd,da je dobra podrška net veza,da može na svaku stranicu,i da može skidati sve što odrediš preko npr.torrenta,automatski....

rado bi čuo vaše mišljenje i savjet...

thx

16 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
kiksy kaže...

Što kupiti od ovoga:

http://shop.netcom.hr/product_info.php?manufacturers_id=100097&products_id=6798

ili Popcorna,recenzija je na hd televiziji,ili pak nešto treće,ima i neki verbatimov model....

u netcomu kažu da je ova iomega najjača,oni rade zip drive diskete...da za popcorn nisu ni čuli...

meni je bitno da ima bar 1 tb hdd,da je dobra podrška net veza,da može na svaku stranicu,i da može skidati sve što odrediš preko npr.torrenta,automatski....

rado bi čuo vaše mišljenje i savjet...

thx

Popcorn C200. Nema boljega. Najviše stvari podržava, stalno se unapređuje softver (a ne kao masa proizvođača, izbace kutiju i onda upgrade ide svake prestupne godine i to mijenjaju sučelje). Za popcorn ima ogromna skupina korisnika i na forumima sve možeš naći - od toga koji model uzeti pa dalje...

Ja imam C200 i A110. C200 je zakon - izgleda ko linija, unutra idu dva diska ili disk i bluray/DVD za PC. Mreža radi izvanredno - preko 15m kabela gledam full bluray-e bez problema. Je skuplji od drugih ali je i bolji.

 

I kakvi su to antivirus alati na iomegi? wtf, al je pod windowsima?

13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Osobno sam potrošio dosta vremena kod odabira i moram priznati da mi Iomegin uređaj nitko nije preporučio. Manje više je i moja ideja u startu bila poput tvoje no nakon nekog vremena odustao sam od ugrađenog diska i prihvatio opciju s vanjskim diskom i mrežnom podrškom. Sustav funkcionira savršeno, nema razlike da li je taj vanjski disk spojen na režu ili USB.

 

Što se tiče Popcorna uređaj je sigurno dobar i kvalitetan i za preporučiti po meni je u toj klasi i Mede8er med500X (opis uređaja pogledaj ovdje) i mislim da trebaš razmotriti i A.C. Ryan Playon!HD (pogledaj ovdje). Interesantan je i onaj Nettop što ga je preporučio power_user u svom postu. To je ono što sam ja razmatrao.

15 godina
neaktivan
offline
HTPC ili samostalni media player

Zna li netko kako do ovog uređaja?

http://www.novatron.co.kr/eng/index.php?m=2&s=83

 

Ili možda neki drugi (a u Hrvatskoj dobavljiv) media player (s ugrađenim HDD-om i sa DVB-T tunerom i mogućnošću snimanja)????

I da reproducira i mkv...(ako nisam previše zahtjevan Namigiva

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Pogledaj ovdje, mada je to izvorno DVB-S prijemnik ima mogućnost ugradnje DVB-T tunera. Mislim da sam ga vidio u Prosatu, nadam se da ti cijena nije problem.

15 godina
neaktivan
offline
HTPC ili samostalni media player

Zanimljiv uređaj. Pogledat ću.

Naišao sam na ovaj uređaj AverMedia AVerLife HD Theater (http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=13567&catid=433) i ako  sam dobro shvatio nema ugrašen HDD? Kako radi snimanje s tv-a na HDD spojen preko USB-a?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Nema problema sa snimanjem jer to sigurno funkcionira (ista stvar sam isprobao kod roditelja ma DVB-T prijemniku). Ako ti je to ciljani uređaj provjeri samo koji format diskova podržava (FAT, NTFS,....).

15 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Pitam da nebi bilo trzanja i sl. Isprobao sam kod prijatelja na nitroboxu dvb-t i reprodukcija je bila trzava (možda jer je išlo sa sticka?)

13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Ja sam na svom Asusu isprobao i DivX i .mkv preko USB-a (stick i HDD) i DivX preko mreže, nikakvih trzanja ni problema nisam imao. Vjerojatnije je da ti frend ima problema sa firmware-om.

14 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

svi govore o funkcionalnosti ,a kakvu sliku i zvuk imaju ti strojevi,dali su ugrađeni procesori za sliku dovoljno jaki za 1080 p

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
blackalbum kaže...

svi govore o funkcionalnosti ,a kakvu sliku i zvuk imaju ti strojevi,dali su ugrađeni procesori za sliku dovoljno jaki za 1080 p

 .mkv (1080 p) na mom Asusu vrtio se bez ikakvih problema u punoj rezoluciji (stick i USB), rproduciran na LCD Samsung 94 cm FulL HD.

15 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
mario.L_hr kaže...

Osobno sam potrošio dosta vremena kod odabira i moram priznati da mi Iomegin uređaj nitko nije preporučio. Manje više je i moja ideja u startu bila poput tvoje no nakon nekog vremena odustao sam od ugrađenog diska i prihvatio opciju s vanjskim diskom i mrežnom podrškom. Sustav funkcionira savršeno, nema razlike da li je taj vanjski disk spojen na režu ili USB.

 

Što se tiče Popcorna uređaj je sigurno dobar i kvalitetan i za preporučiti po meni je u toj klasi i Mede8er med500X (opis uređaja pogledaj ovdje) i mislim da trebaš razmotriti i A.C. Ryan Playon!HD (pogledaj ovdje). Interesantan je i onaj Nettop što ga je preporučio power_user u svom postu. To je ono što sam ja razmatrao.

Thx na savjetu,zanima me da li popcorn ima mogućnost vremenske odgode snimanja,npr.film počinje u 20 h ja to namjestim ranije i on to snimi na svoj hdd...

i dal se preko njega otvaraju sve stranice interneta,ili samo određene?

Hvala

13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Što se tiče snimanja nisam se puno zanimao za tu opciju, doma imam Iskon Trio Plus s opcijom snimalice pa sve što me zanima odradima tamo.

 

Što se tiče Internet servisa pogledaj ovdje za A-200 ili ovdje za C-200.

15 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Mislio sam da se to najviše kupuje radi mogućnosti snimanja raznih programa sa tv-a ili satelita pogotovo ove verzije koje u sebi imaju hdd,pa radi povezivanja na net,imam doma wireless wi-fi,a tek onda radi gledanja filmova u hd formatu i slično....

Gledam u Ronisu je taj jeftiniji popcorn oko 2 milje kuna....dal to vrijedi toliko?

13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
kiksy kaže...

Mislio sam da se to najviše kupuje radi mogućnosti snimanja raznih programa sa tv-a ili satelita pogotovo ove verzije koje u sebi imaju hdd,pa radi povezivanja na net,imam doma wireless wi-fi,a tek onda radi gledanja filmova u hd formatu i slično....

Gledam u Ronisu je taj jeftiniji popcorn oko 2 milje kuna....dal to vrijedi toliko?

Možda gledaš krivu vrstu uređaja. Pogledaj ovo za zemaljsku TV a ovdje za satelitsku.

 

Solidan izbor imaš i ovdje (s ovima imam jako pozitivna iskustva).

 

Popcorn je kvalitetan uređaj ali je to još uvijek media player. To je potpuno druga vrsta uređaja od one koju ti trebaš i upitno je da li ti se isplati ta investicija. Ako pogledaš  uređaje koje sam ti predložio u trećem linku mislim da ćeš naći nešto za sebe. Jako dobre preporuke sam čuo za INFINITY 8000 HD USB PVR. Ono što je kod ovih uređaja bitno, u ovom cjenovnom razredu, je da oni nemaju ugrađeni HDD, pa razmisli da li ćeš pristati na taj kompromis.

15 godina
neaktivan
offline
HTPC ili samostalni media player

Zašto kod nas nema ovakvih uređaja??? Ili možda ima pa ja ne znam???

 

http://www.o2media.es/en/hmr-600w

http://www.o2media.es/en/iamm_ntr83

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
Staracmrki kaže...

Zašto kod nas nema ovakvih uređaja??? Ili možda ima pa ja ne znam???

 

http://www.o2media.es/en/hmr-600w

http://www.o2media.es/en/iamm_ntr83

Pa možeš ih jednostavno naručiti online ako su ti baš prirasli srcu. Vidim da imaju više načina plaćanja. Zakvačiš i dostavu i to ti je to (jeftinije nego kod nas).

13 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

Npokon sam podesio i bežičnu mrežu i sada sve funkcionira ko urica. Na laptopu je KIS 2011 i morao sam se malo boriti da mi kućnu mrežu prihvati kao "Trusted network". Nakon podešavanja Asus pristupa sher-anom folderu bez problema. Gledao sam .mkv file u FullHD s titlovima u .srt formatu nisam primjetio nikakvu razliku u odnosu na USB ili tvrdi disk na mreži. Nikakvog trzanja ni zastajkivanja.

 

UPnP pristupa Public datotekama Windows-a i brži je za snalaženje međutim naletio sam na jedan problem, ne prikazuju se .srt titlovi. To je nešto što ću morati istražiti, možda bi prošao neki drugi tip titlova?.. Ne nalazimovo velikim problemom, u mom slučaju, jer mrežni pristup mi dozvoljava da pregledavam i pristupam svim share-anim folderima.

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Još se uvijek nisam odlučio oko playera,sada mi je za oko zapelo ovo,jel to po kvaliteti kao i popcorn ili ispod toga?

http://www.ronis.hr/?mede8er/664/multimedijalni-player-mede8er-med500x-1000wf-hard-disk-1t-wi-fi/MEDE8ERMED500X-1000WF

 

Napominjem da netko tko ima ovaj uređaj može potvrditi dal se preko njega može direktno snimati program sa tv-a,na njegov hard ili usb ili nešto treće....

hvala

13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
kiksy kaže...

Još se uvijek nisam odlučio oko playera,sada mi je za oko zapelo ovo,jel to po kvaliteti kao i popcorn ili ispod toga?

http://www.ronis.hr/?mede8er/664/multimedijalni-player-mede8er-med500x-1000wf-hard-disk-1t-wi-fi/MEDE8ERMED500X-1000WF

 

Napominjem da netko tko ima ovaj uređaj može potvrditi dal se preko njega može direktno snimati program sa tv-a,na njegov hard ili usb ili nešto treće....

hvala

Kako se još nisi odlučio pogledaj uređaj kojeg je recenzirao Don Kihoty.

15 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Hvala na preporuci. Zvuči jako dobro,još kad bi imao lan,tj.mrežni priključak,pa makar koštao i 1000 kn,odmah bi uzeo. Ima li nešto slično,i da ima nekakav hard u sebi,cca 500 gb,mada ni to nije prioritet?

15 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Što kažete na ovo:

http://www.novatron.rs/iammntr83.htm

 

izgleda da čita i pleja sve formate,čak i flac,a što je meni dosta bitno ima i funkciju snimanja i na svoj hdd i na externi hdd

Zna li neko koja je to cijena šta piše u dinarimaOsmijeh

 

 

 

13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
kiksy kaže...

Što kažete na ovo:

http://www.novatron.rs/iammntr83.htm

 

izgleda da čita i pleja sve formate,čak i flac,a što je meni dosta bitno ima i funkciju snimanja i na svoj hdd i na externi hdd

Zna li neko koja je to cijena šta piše u dinarimaOsmijeh

 

 

 

Na prvi pogled uređaj ima dobre karakteristike. Probaj malo prosurfati po forumima i vidjeti što kažu korisnici. Marka mi je totalno nepoznata.

 

Cijena uređaja bi ti bila cca 1385 kn ( 1 RSD = 0,0698 HRK, po tečaju HNB-a za mjesec rujan). Ne znam na koji način bi obavio kupnju ali vodi računa o porezu (povrat) i carini (iznos prelazi 1000 kn).

15 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

E sad ne znam dal je to jeftinije nego preko ebaya... i koliko se plaća carina na to

 

http://global.ebay.com/IAMM_NTR-83_HDD_500_Gb_WiFi_n_Cable_HDMI/120619163095/item

 

 

13 godina
neaktivan
offline
HTPC ili samostalni media player

Trebam pomoč.... imam player apacer al670...i koliko sam čital postoji mogučnosti gledanja filmova preko lana direkt sa kompa.... e sad me zanima kak to napraviti...meni onaj internet radio radi i dodjeljenja mi je dhcp adresa itd.... kaj sada treba napraviti na kompu i playeru....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTPC ili samostalni media player
Migi86 kaže...

Trebam pomoč.... imam player apacer al670...i koliko sam čital postoji mogučnosti gledanja filmova preko lana direkt sa kompa.... e sad me zanima kak to napraviti...meni onaj internet radio radi i dodjeljenja mi je dhcp adresa itd.... kaj sada treba napraviti na kompu i playeru....

  Ja sam kod sebe shareao direktorij u kojem se nalazi multimedija. Direktoriju pristupam preko sučelja player-a. Pod izbornikom za gledanje filmova odaberem mrežu i pronađem shareani direktorij. Zatim jednostavno pokrenem film. Kod mene je bilo potrebno upisati mrežno ime (Asus) i password od kompa. Ako ne kužiš proceduru i li se ne snalaziš napravi par SS sučelja nakon što si odabrao gledanje filmova.

 

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
13 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

Kak da ja taj password napravim...jer kod mene na kompu nema passworda ni ničeg.... ajd please pojasni mi to malo da to probam složiti

13 godina
offline
Re: HTPC ili samostalni media player
Migi86 kaže...

Kak da ja taj password napravim...jer kod mene na kompu nema passworda ni ničeg.... ajd please pojasni mi to malo da to probam složiti

Koje windowse imaš instalirane?

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
13 godina
neaktivan
offline
Re: HTPC ili samostalni media player

Trenutno win xp...ali za par dana stiže komp pa bude win7

13 godina
offline
Re: HTPC ili samostalni media player
Migi86 kaže...

Trenutno win xp...ali za par dana stiže komp pa bude win7

Ond aje bolje da pričekamo dok ne dobiješ novo računalo, pa ćemo onda proći kompletnu proceduru.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice