Kućno kino pitanje

poruka: 27
|
čitano: 23.212
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Kućno kino pitanje

o ovome neznam ništa pa vas molim za pomoć imam kućno kino mustek v600r pa bi ga htio spojiti na kompjuter i televizor da imam zvuk na 5.1 sustavu ali neznam s kojim kablovima spojiti.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kućno kino pitanje

-pogledaj kućno kino (koje konektore ima, dali ih ima ...) i računalo. Obično (oboje) sa stražnje strane. :)

Ako imaš konektore za zvuk, npr chinc 5.1, samo upariš s kombinacijom s računala, obično 3.5" stereo jack.

Elegantnije je preko digital (optical ili coax), ili noviji preko HDMIa...

To sve su samo žice (konektori i utičnice), pogledaj bit će ti jasnije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
RE: Kućno kino pitanje

S obzirom uredjaj ima i opticki i koaksijalni digitalni izlaz trebati ili opticki  ili kabel s koax. prikljuckom (moze posluziti najobicniji RCA).

Moras vidjeti kakv su mogucnosti spajanja na tv-u.

Na kompovima cesto imas opticki izlaz

15 godina
online
Kućno kino pitanje

televizor ima optički a kompjuter nema ni optički ni koax.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kućno kino pitanje
mar123 kaže...

televizor ima optički a kompjuter nema ni optički ni koax.

Probaj s optičkim kabelom ako kućno ima taj ulaz

perodigitron
15 godina
online
Kućno kino pitanje

pa to je za televizor ali neznam kako kompjuter spojit televizor i kućno kino imaju optički.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kućno kino pitanje
mar123 kaže...

pa to je za televizor ali neznam kako kompjuter spojit televizor i kućno kino imaju optički.

Pa znam da je za televizor.

A ti želiš spojit tv sa kompom?

perodigitron
15 godina
offline
RE: Kućno kino pitanje
mar123 kaže...

televizor ima optički a kompjuter nema ni optički ni koax.

- kakve sad veze ima TV? Želiš spojiti na kućno kino. Spajanje na TV (LCD-Plazma) se podrazumijeva HDMIjem, koji je Audio-Video.

- PC nema digital izlaz? -provjeri... (koja MBO ili zasebna audio kartica?)

Vjerojatnije da nisi spojio 'bricket'. Konektor s MBO za tu namjenu. Ponekad trgovci neisporuče...

na MBO je to pod SPDIF, vidi manual.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
online
Kućno kino pitanje

pogledo sam nisam glup pod moj pc ti piše koja je matična. ja sad želim spojiti komp i tv na kućno kino preko kojeg će se ćuti zvuk sa tog dvoje.televizor znam kak spojit (optički) a problem je kako komp kad nema te izlaze.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Kućno kino pitanje

kućno kino ima ove priključke:scart in/out, coaxial, optical, video output, video input, s-video out.

ono što ja hoću je imat spojen komp i televizor a da zvuk ide preko kućnog kina. komp sam s televizorom spojio hdmi kablom i sad treba zvuk.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kućno kino pitanje
mar123 kaže...

pogledo sam nisam glup pod moj pc ti piše koja je matična...

-smiri živce, (nisi glup) ali ne slušaš savjete... udahni.

 

-tvoja MBO (zašto ja to trebam tražiti?) .. vidi lijevo-iznad dva (bijela) PCI prema rubu.. SPDIF? (pod broj 13.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2011 18:58 (ihush).
15 godina
online
Kućno kino pitanje

ja to nisam dobil s pločom. jer da jesam nebi ni pito jer onda bih znao al ovak je problem i ja sam išo na stranicu od matične i pogledo sam samo pod priključke i nisam vidil a ovo šta se dobije nisam ni gledo jer nisam ni znal da se nešto dobiva uz nju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kućno kino pitanje
ihush kaže...

Vjerojatnije da nisi spojio 'bricket'. Konektor s MBO za tu namjenu. Ponekad trgovci neisporuče...

 

 

mar123 kaže...

... a ovo šta se dobije nisam ni gledo jer nisam ni znal da se nešto dobiva uz nju.

-zato sam tako i napisao. ..

- ima u chipoteci, ADMu (jedna mala kutija na polici..) za desetak kn ili od nekog tko ima viška.

Ili tražiš od trgovca gje je kupljeno računalo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
online
Kućno kino pitanje

a jel to jedini način ili može još nekako? možda čak i imam to negdi doma.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kućno kino pitanje

-pitanje je počelo s kućnim kinom, dodao si TV..

-ukratko, može se sve (osim onog što se nemože).

ako planiraš spojiti PC na TV recimo HDMIjem, tad je to sve (netreba ništa više). ..ali,

Naravno da je zgodno imati i coax-optic na kućno kino, da ne ovisi zvuk o TVu ... -može.

Ili preko analognih, ako na k.k. imaš 5.1 chinceve (ulaz) samo s druge strane (na PC) trbaš 3.5" stereo jack (3-para kabela)... može i to.

 

Može i sve zajedno... no koliko je to žica?

Idealno HDMI s PC na k.k pa na TV, ali rjetka su k.k. s HDMI ulazom (imaju optic i chinch..).

Na PCu samo u driveru odrediš postavke za zvuk, dok na kk odabereš koji ulaz.

 

Jedino nemožeš miješati digital i analog, npr na TVu, jer ako prima sliku kroz HDMI neće istovremeno primati zvuk na analog ili neki drugi ulaz.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
online
Kućno kino pitanje

ja sad komp i tv imam spojen ovako:dvi u komp a hdmi u tv. tako da kad gledam nešto na tv-u s kompa zvuk je na zvučnicima od kompa a kad gledam tv program onda je na tv zvučnicima, a sad ja hoću da zvuk uvijek bude na kućnom kinu. kolko sam skužio trebo bi spojit tv i kućno kino optičkim a komp i kućno kino coaxom. sad sam našo neki gigabyte pretvarač koji ide u s-video u grafičku i daje neki izlaz (valjda coax) pa sad spojim kućno kino na to i to je to valjda ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kućno kino pitanje

-ne, to je adapter za S-video-composite (minidin-chinch)

k.k. može imati ulaz ili izlaz ili ulaz i izlaz (vjerojatno ima samo ulaz), za digital ali optical i coax su ista stvar samo drugi kabel tako da je mala šansa da to može (neovisno) raditi.

isto tako provjeri što ima TV, optical ulaz / izlaz..

 

pošto s PCa na TV želiš sliku i zvuk (sad ti je već ta kombinacija spojena..), to ostavi preko HDMIa.

ako bi s TVa bilo spojeno preko optica na KK imao bi spoj dok gledaš PC-HDMI na TVu -na KK, ali bez TVa PC-na-kk bi morao spojiti posebno, stereo ili 5.1 ili (sumnjam da može) coaxom.

-logičnije je spojiti optical s PCa na KK (manje žica) i eventualno TV preko običnog stero-chincha na KK.

 

Previše kombinacija (zapetljano..{#}), počni spajati pa vidi što radi...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
online
Kućno kino pitanje

sad sam skroz zbunjen i više ništa neznam. ja sad imam spojen tv i komp al kad gledam na tv-u sliku s kompa zvuk mi ide preko zvučnika kako podesiti da ide na tv?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kućno kino pitanje

-opcija sound drivera pod out (analog, digitali ili ako kojim slučajem imaš oba).. uz preduvjet da ti VGA ima driver ili kabel za digital audio...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
online
Kućno kino pitanje

sad sam napravio ovako: u kućno kino sam ušteko kabel crveni i bijeli i on ide u neki drugi kabel koji prima crveni i bijeli i daje 3.5 mm i to ušteko u komp. dali će to tako raditi? nisam isbrobo jer još nisam ušteko zvučnike na kućno kino.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kućno kino pitanje

A da probaš pa onda javiš iz prve ruke hoće li raditi, a ne da moraju svi pogađati? {#}

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Kućno kino pitanje

sad sam spojio tri zvučnika (front lijevi, front desni, rear desni) jer za ove druge za sad nemam kablova. sad sam probo jedan film i zvuk se čuje samo na front zvučnicima a na ovom rear ne, pa jel treba nešto podesit u postavkama ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kućno kino pitanje

na straznjim satelitima se i nemora cuti stalno nesto.

ima li ti film visekanalni ac3 ili dts?

odi na scenu kad spajdermen skace po zgradama pa ces cut i satelit.

Pc.1 @ Avira IS + Emsisoft Mamutu = 3years Pc.2 @ OA++ =1year ko je kome kriv sto nemoze! btw comodo je vjeciti BETA shit na kvadrat. Fanovi su im tek fantomi svoje vrste :))
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Kućno kino pitanje

pa ušteko sam crveni i bijeli kabel u audio input i onda drugi dio u neki drugi kabel i onda u 3.5 mm u komp.negdi sam pročito da je to dva kanala i da ako hoću slušat na više zvučnika mora bit spojeno optičkim kablom ili koaxom, pa sad jeli to istina? moja ploča nema ni jedan od tih priključaka pa gdje se može nabaviti neki adapter ili nešto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kućno kino pitanje

to sa 3.5 si dobio samo mono na dva kanala,ne stereo koji je dosao do tog 3.5.

na ploci nema koaksijalni, jedino da imas neku spesl zvucnu karticu,a nemas je.

najcesci je famozni sony/philips opticki spdif.

stoga...steta.

Pc.1 @ Avira IS + Emsisoft Mamutu = 3years Pc.2 @ OA++ =1year ko je kome kriv sto nemoze! btw comodo je vjeciti BETA shit na kvadrat. Fanovi su im tek fantomi svoje vrste :))
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Kućno kino pitanje

ihush

 

jel mi možeš dat link od tog adaptera za ploču da kupim jer ja nemogu nigdje nać.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kućno kino pitanje

-.. to nije neki artikl (trgovcu se ne isplati to nabavljati), u ADMu su ih držali u ''kutiji'', razne kabele bez opisa.. kao na buvljaku ''sve po 10kn'', jer se obično dobije uz MBO (audio bracket)

Moralo bi biti u chipoteci, ali među tisućama artikala je problem pronaći (pitanje pod kojim nazivom ili kategorijom.) .. ili koji PC servis, platiš kavu i dobiješ ili od nekog poznanika, 'zaboravljeno' u kutiji od matične ploče sa ostalim papirima i CDima..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice