Novo kucno kino, bluray, zvuk itd svasta pomalo

poruka: 6
|
čitano: 3.736
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Novo kucno kino, bluray, zvuk itd svasta pomalo

pozdrav ljudi malo cu vas sad umorit s pitanjima pa budite ljubazni :P

 

nadogradio sam malo komp i led tv a sad mi treba nadogradnja kucnog kina.

 

e sad imam komp na kojem gledam bluray ripove (mkv fajlove od 1080p) i to je spojeno na samsung led tv s hdmiom preko

graficke, zvuk mi ide preko sony dvd playera al dobijam samo stereo zvuk i sad bih htio kupiti novo bluray kucno kino da dobijem

hd zvuk.

imam ovo kucno kino koje ima

Surround Sound - Dolby Digital®• DTS®• Dolby Pro Logic II

evo malo o njemu:

http://www.sony.hr/product/hcs-surround-kit---dvd-player/dav-dz110/tehnicke-specifikacije#tab

 

htio bih kupiti ovo:

http://www.samsung.com/ae/consumer/tv-audio-video/home-theatre/blu-ray-home-theater/HT-E6750W/ZN

ima: 7.1 zvuk i dolbi digital, dolby digital plus, dolby pro logic II, dolby true hd, dts, dts hd

 

imam ovu maticnu na kojoj imam 7.1 CH HD Audio i Premium Blu-ray audio support i hdmi izlaz i 1 Optical SPDIF Out

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?cat=Specifications&Model=H77%20Pro4-M

 

e sad na novom bluray playeru cu imati 2 hdmi in i 1 hdmi out i 1 Optical SPDIF in

pitanja su:

1. ja bih spojio kako je sada slika iz graficke u led tv, a zvuk iz maticne s hdmi out u bluray player hdmi in, oce li to radit kako treba

ili trebam drukcije spojiti?

2. jel bolje spojiti zvuk iz maticne s hdmiom ili iz maticne s optical toslink kabelom?

3. koliko ce ucinka imat taj true hd 7.1 zvuk ako gledam samo bluray ripove koji u sebi imaju samo DTS 5.1 zvuk?

imam jos par pitanja ovisno o tome sto mi odgovorite, hvala puno!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novo kucno kino, bluray, zvuk itd svasta pomalo

ja ti imam ovako.

 

kucno kino koje reproducira dts

 

bluray sam spojio hdmi-om na tv i spdifom na kino.

 

eksterni disk od 500gb na kojeg stavljam filmove i kada hocu gledat ustekam u bluray player preko usb kabla

 

Stvar funkcionira perfektno.

 

btw true hd je way 2 go.. dakle ako imas moguncosti uzet kino sa bluray playerom koji reproducira true hd odlicno i gledaj da ima usb utor tako da mozes gledat filmove na nacin na koji i ja gledam, bez da ustekavas komp sa tv-om ili kinom (cim manje kabla) tim bolje.

 

Brrip zaboravi sa true hd, 7.1 ti nece radit. Moraš skidat filmove sa true hd zvukom inace zali boze takvog kucnog kina i playera

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2013 18:41 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Novo kucno kino, bluray, zvuk itd svasta pomalo

hvala na odgovoru!

 

imam i ja kucno kino i reproducira dts al problem je sta ga ne mogu reproducirat s pca jer na njemu nema niti coaxial niti spdif niti hdmi,

zato zelim nadogradnju pa se malo dvoumim izmedu ovoga 7.1 ili cak ovoga 5.1

http://www.samsung.com/ae/consumer/tv-audio-video/home-theatre/blu-ray-home-theater/HT-E5550K/ZN

 

sve karakteristike su im iste osim sto je ovaj 5.1 a ovaj 7.1 i sto 7.1 u playeru ima neku vacuum tubu za vjerojatno bolji bas ili nesto..

 

pa sad neznam jel velika ili mala razlika u 5.1 i 7.1 jer bih kupio za dugi niz godina a vidim da sad i full bluray dvdeovi uvode samo 7.1 zvuk

pa ce vjerojatno kad tad poceti i na ripovima 7.1 zvuk ili se varam.

 

a sta se tice toga externog hard diska i gledanja filmova preko usb, to trenutno koristim za 3d filmove, ustekam direktno u led tv usb i gledam 3d.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Novo kucno kino, bluray, zvuk itd svasta pomalo

Najbolja opcija bih bila da imaš Av reciver koji mam sve navedene dekodere,iz kompa spajaš s hdmi u reciver i iz recivera u TV!5.1 satelit sa subwoferom i na konju si! Znam da izgleda skupo ali pomalo,budi strpljiv idi postepeno i ubrzo imaš pravu stvar!!

Možeš u SH nać pristojan reciver za male pare,DTS je sasvim dovoljan za uživanje u filmovim s navedenom kombinacijom!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Novo kucno kino, bluray, zvuk itd svasta pomal

aha a reci mi ovako, ako spojim iz maticne s hdmi u av reciver zvuk,

jel mogu ikako spojit ove od sonya zvucnike sta imam u av reciver (pogledaj u linku gore

u prvom postu koje kucno kino imam) i hocu li tako dobiti dts 5.1 zvuk da ne kupujem sad

cijeli bluray player itd.?

12 godina
offline
Novo kucno kino, bluray, zvuk itd svasta pomalo

Znači ovako ide,da bih mogao uživat u potpunosti u BR ripovima i HD audio formatima moraš imat deklarirani reciver koji sve to može dekodirat! Znači iz grafike ide HDMi kabel u reciver koji potom dekodira zvuk u 5.1 DD,DTS DTS HD... i šalje dalje sliku u LCD!Na reciver možeš spojit bilo koje 5.1 satelit zvučnike samo trebaš pazit da u audio opcijama recivera podesiš na small,tako reciver radi rez na satelitima i niže frekvencije šalje posebno LFE kanalom u subwofer(5.1,ovaj podboldani 1. je taj kanal).Naravno prije ovog svega trebaš na kompjutoru u audio opcijama namjesti HDMi output!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice