Pomoć oko odabira auto zvučnika izdvojena tema

poruka: 738
|
čitano: 342.029
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Budem provjerio dali su točne dimenzije ali poprilićno sam siguran da jesu.

 

Ako hoču bass trebam i pojačalo? jer to mi je i cilj.

 

Glasnoću imam,kvaliteta zvuka je čist ok'.

 

Jedino fali tog bassa.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

ako hoćeš bass treba ti subwoofer i pojačalo...iz tih zvučnika to nećeš dobit...

možda nešto malo, ali ništa zadovoljavajućeg...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
13 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Uredu onda da stavim napred one zvučnike što si mi rekao da bi mogli ići napred a trebala bi mi neka preporuka za iza?.

 

Dali bi se to sve skupa s pojačalom i zvučnicima moglo kombinirati za 1000-1200kn?

 

Može i rabljeno ako ima. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

uzmi one za naprijed, iza ti ne treba ni mjenjat jer se na voziš iza pa te boli briga :)

i uzmi neko 4 kanalno pojačalo bar 50W RMS po kanalu, rabljeno nađeš bez problema...samo neku poznatu marku, ne neki šrot...

naravno, onda ti trebaju i kablovi za njega...

to sve riješiš za ~1000kn...

i to je to...

 

možeš si još i neki woofer za 200kn uzet i eto :)

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
13 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

ni približno dobro...

pojačalo nema 60W rms...ne vjeruj svemu u oglasu nego googlaj...

sub je smeće

 

treba ti kabel 8mm2 za akumulatora do pojačala ( s osiguračem), isto tako negdje sa mase na pojačalo, onda činčevi (rca) od radija do pojačala, te isto tako remote žica od radija do pojačala...

 

kako spojit?

kabel 8mm2 provući od akumulatora do gepeka po lijevoj strani auta i staviti osigurač na njega kod akumulatora

kabel 8mm2 provući negdje sa mjesta gdje ga možeš spojit na masu (šasiju auta) kod gepeka, što kraći

remote žicu spojit na radio i provući do gepeka

audio kabel provući od radija do pojačala po desnoj strani auta

na kablove za napajanje kvalitetno staviti stopice, te spoj sa šasijoj dobro počistiti, a prethodno ošmirglati lak tako da bude kvalitetan spoj

 

ako neznaš kako to sve izvesti, onda nemoj da nebi imao vatromet u autu...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
RaZ0R9111 kaže...

 

Pojačalo je 2 kanala, slabo je i smeće je. 

A subwoofer je isto srednja žalost.

 

 

Sam kažeš da si zadovoljan sa tvorničkim zvučnicima u Corsi al ti fali basa. Onda radije uloži u nekakv ok sub i pojačalo nego uzimat nove prednje zvučnike i kemijat sa jeftilen pojačalima i subovima.

 

EDIT: Evo uzmi ovo http://www.njuskalo.hr/auto-zvucnici-pojacala/sub-focal-sb25spl-ground-zero-gzra-2100xii-300-watt-oglas-6950851

Jako dobar sub, ok pojačalo i dobiješ kablove gratis. Nemoj sam spajat da sranje ne napraviš, nađi nekog ko se bavi ugradnjom i plati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2013 1:19 (lolipopmen).
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Oprostite na smetnji ali imam jedan problem.

Kupio sam ove zvučnike http://www.ronis.hr/zvucnici-16-5-cm/89/zvucnici-hertz-energy-esk-165l-4/ESK-165L.4/ 

i spojio ih u auto i svi su radili kako treba i onda mi je desni ovaj mali počeo krčat a nemam pojma zašto i malo kasnije je počeo lijevi ovaj veliki krčat ali slabo ne jako ko ovaj 

jel možda zna ko u čemu je problem ? :( 

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

dal je sve dobro spojeno?

krči sad stalno ili kako?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Ma spojeno jee dobro,ovaj mali je počeo krčat prvi dok malo jače pojačam odma krči :S i sad je počeo i ovaj veliki a nisam ga dirao niti ništa samo sam ćuo da je i on malo počeo

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

ili su neispravni (u što ne vjerujem) ili je problem u instalaciji ili radiju

 

probaj drugi radio ili zvučnike pa vidi

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

stavio sam drugi mali zvučnik šta je bio prije i lošiji je od ovoga novoga i ne krči koliko ovaj novi :/

14 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

dakle krči i drugi? taj je prije bio ok?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Ne on na toj jačini ne krči ko ovaj novi,al ne znam šta je sad tom novom radio jee i odjedanput počeo krčat :/

14 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

na koliko pojačavaš? koliko je max. na radiju?

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

aa joj 30 i nešt ne znam točno imam onaj Alpinin ,onaj šta sam ranije naveo...

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

a ništa...nosi na garanciju zvučnike...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

pozdrav dečkovi. jel zna koji od vas napraviti najmanji mogući woofer za auto?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
p207 kaže...

pozdrav dečkovi. jel zna koji od vas napraviti najmanji mogući woofer za auto?

 

imaš ovak nešto, ne zauzima mjesto u gepeku, al košta dosta.

http://www.ronis.hr/hertz/546/subwoofer-hertz-energy-ebx-f20-5/EBX-F20.5/

 

tu bi trebao biti video tog sub-a u akciji

13 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav... Imam SONY 4x50w radio, xplod.

Naprijed imam dvosistemce u autu, a odozada bi stavio trosistemce, pa mi mozete preporucit neke do 300 kn, moze i rabljene.. 6x9, ovalne

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika
Pozdrav!!
Kupia sam radio telefunken ca 103, nije neki stroj ali ok... piše mu u specifikacijama da ima 80w izlazna snage i sad me zanima šta to znači? Jer ostali uređaji imaju oznake 4x50, 4x45 itd. Ako bi htio spajat zvucnike to znači da tu snagu podjeli na broj zvučnika... drugačije mi to ne izgleda normalno... npr. Četiri zvučnika ocu ugradit, trebali bi kad im se snaga zbroji bit unutar 80w. Ne virujen da ima 4 izlaza po 80w. Molim za pomoć!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Taj radio ima 4x7W RMS

 

Zvučnici koje uzimaš ne trebaju biti unutar te snage, nego upravo suprotno. Ono bitno je da nisu manje snage (a takvih ni nema {#}).

Uzmi neke koji imaju što veću osjetljivost (dB).

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav ekipa! {#}
Ako može pomoć ... {#}

Uzeo sam neki dan ovaj radio: http://www.sony.hr/electronics/prijemnici-reproduktori-za-automobile/dsx-a30

- Jel ok da stavim 3-sistemske zvučnike i sprijeda i straga(Sony)? http://www.sancta-domenica.hr/autoakustika/autozvucnici.aspx
Eventualno bih preko ljeta ubacio i aktivni subwoofer. http://www.electronic-star.hr/M-N-C-BIT-BOX-8-AKTIVNI-AUTO-SUBWOOFER-TULJAK-200W_i9394.htm
ili za malu razliku u cijeni ovo: http://www.svijet-medija.hr/art/autozvucnik-magnat-transforce-1200/48960

- Otvori za zadnje zvučnike su nekih 13cm promjera, hoće li mi stati Sony-evi od 17cm na to mjesto?

- Prijatelj zna ugraditi zvučnike, barem je sebi nešto sklepao... {#}
Jel mi pametno taj posao dati njemu u ruke, koliki je rizik da nešto zezne ili da platim nekome da ih ugradi?

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 21:01 (Chriss).
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Stavi ti zvučnike kakve hoćeš :) Ali nemoj očekivati previše od njih...

Ako je iza mjesto za 13cm onda ide 13cm...sve ostalo samo uz preinake/adaptere/nešto...

 

Bježi od tog MNC nešto smeća što dalje...ne vrijedi ni pola cijene.

Za taj magnat treba ti i pojačalo...

Naravno, za obje verzije ti trebaju i kablovi...

 

Ako zna, neka ti ugradi...ako misli da zna traži nekog drugog da nebi 2 puta kupovao zvučnike ili radio...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

da stavim koje hoću al da ne očekujem previše? {#}

pa došao sam po savjet, šta bi ti? ( po onome šta si gore napisao nebi trebao od niti jednog zvučnika na svijetu očekivati nešto :/ )
da svi budu 3-sistemski ili ne, sony ili ne,...?

otvor je nekih 13cm, ali onaj od 17cm nebi trebao biti dosta uži u doljnjem dijelu?

pardon za magnat, mislio sam da je aktivni...
jel znaš neki aktivni sub a da je, šta ja znam, do nekih 700-800kn?

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

U tom cjenovnom rangu stvarno nemožeš očekivati kvalitetu, pogotovo ne kad pričamo o Sony zvučnicima koji su jedni od lošijih.

 

Ako je otvor 13cm onda ide 13cm zvučnik i točka.

 

Reci koliko misliš platiti prednje, a koliko zadnje zvučnike pa ti dam prijedlog.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

pa jedno 400-500kn za prednje i zadnje ...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Malo je to love za nešto iole kvalitetno.

Moj savjet, za početak uzmi ove sa Njuškala http://www.njuskalo.hr/zvucnici/prodajem-auto-zvucnike-hertz-sony-oglas-10486780

Hertz DSK 130 13cm za prednja vrata, zadnje nemoj ni stavljat ako misliš subwoofer uzimat.

Ušparaj još nekaj love i uzmi si rabljeno pojačalo i subwoofer. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

hvala, al ipak bih išao na to da bude sve novo ...

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Chriss kaže...

pa jedno 400-500kn za prednje i zadnje ...

E pa za te novce ipak ispada da je svejedno koje uzmeš...

Poslušaj ovo ispod...

veki22 kaže...

Malo je to love za nešto iole kvalitetno.

Moj savjet, za početak uzmi ove sa Njuškala http://www.njuskalo.hr/zvucnici/prodajem-auto-zvucnike-hertz-sony-oglas-10486780

Hertz DSK 130 13cm za prednja vrata, zadnje nemoj ni stavljat ako misliš subwoofer uzimat.

Ušparaj još nekaj love i uzmi si rabljeno pojačalo i subwoofer. 

Rekao je da mu ide 16 naprijed pa su DSK165 puno bolji izbor.

 

Iza ne treba ništa uz subwoofer, to stoji

 

EDIT:

Evo ti uzmi onda ovo, bit ćeš mi zahvalan

http://ronis.hr/zvucnici-16-5-cm/89/zvucnici-hertz-dieci-dsk-165-3/DSK-165.3/

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 23:21 (XXX-Man).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice