Spajanje gitarskog procesora u računalo

poruka: 29
|
čitano: 9.031
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitarskog procesora u raćunalo

Pozdrav,prijatelj mi zeli spojit gitaru u pc da bi moga snimat glazbu na njemu,procesor od gitare ima mu 2 analogna izlaza, nabavia je kabel koji se s jedne strane spaja u njih a s druge strane 3.5mm jack ide u "line in" utor na matićnoj,e sad to radi međutim kaze da je zvuk katastrofalno izoblićen i jako nekvalitetan ,nista cudno za zvućnu integriranoj na ko zna koliko godina staroj ploći ali zanima me da li postoji koji bolji naćin za riješit to i kakav bi hardwareski upgrejd trebalo napravit da to funkcjonira ok, novu zvucnu mozda? preporuka bi bila dobra,također recite ako smo tu opcenito nesto naopako spojili.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Spajanje gitarskog procesora u raćunalo

Definitivno nova zvučna kartica, ako misli snimati dobre stvari (ako se baš bavi glazbom) preporučio bih mu zvučnu do 800kn. Ako ne, do 300kn je ok.

Ako matična ima pcie x1 utor onda ova kartica, a ako nema onda ova kartica.

Inače gitara se spaja direktno u zvučnu te se koristi program Guitar Rig 4 te razni drugi programcici za snimanje...

A može se i preko procesora isto tako spojiti ali kako sam rekao treba bolja zvučna kartica.

Šum u pozadini zvuka gitare se čuje zbog loše zvučne kartice.

Nadam se da sam pomogao.

Pozz.

WithStyle
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitarskog procesora u raćunalo

super, fala,rec cu mu onda da se mora zaletit po novu zvućnu,kolike su predosti fatality-a nad ovom jeftinijom karticom?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitarskog procesora u raćunalo

Sto se tice bilo kakvog direktnog spajanja gitare u komp bez obzira na procesor, zvuk ce skoro uvijek bit los (osim ako se radi o boljim procesorima kao axe-fx i slicno) jednostavno rijetko koji program ili procesor moze kvalitetno simulirat pravi zvucnik

 

nova zvucna ce mu zasigurno poboljsat zvuk pogotovo ako kupi nesto malo bolje, znaci nesto sta je namijenjeno za snimanje glazbe, a ne za filmove i igrice, ali neka ne ocekuje cuda

ovako nesto bi mu bilo dovoljno za pocetak http://www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php?glavna_kat=17&kat=113&pod_kat=153&art=2643

 

o kojem se procesoru uopce radi?

Chemistry must be respected
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitarskog procesora u raćunalo
asmodeus kaže...

Sto se tice bilo kakvog direktnog spajanja gitare u komp bez obzira na procesor, zvuk ce skoro uvijek bit los (osim ako se radi o boljim procesorima kao axe-fx i slicno) jednostavno rijetko koji program ili procesor moze kvalitetno simulirat pravi zvucnik

 

nova zvucna ce mu zasigurno poboljsat zvuk pogotovo ako kupi nesto malo bolje, znaci nesto sta je namijenjeno za snimanje glazbe, a ne za filmove i igrice, ali neka ne ocekuje cuda

ovako nesto bi mu bilo dovoljno za pocetak http://www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php?glavna_kat=17&kat=113&pod_kat=153&art=2643

 

o kojem se procesoru uopce radi?

evo pita sam ga

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitarskog procesora u raćunalo
asmodeus kaže...

Sto se tice bilo kakvog direktnog spajanja gitare u komp bez obzira na procesor, zvuk ce skoro uvijek bit los (osim ako se radi o boljim procesorima kao axe-fx i slicno) jednostavno rijetko koji program ili procesor moze kvalitetno simulirat pravi zvucnik

 

nova zvucna ce mu zasigurno poboljsat zvuk pogotovo ako kupi nesto malo bolje, znaci nesto sta je namijenjeno za snimanje glazbe, a ne za filmove i igrice, ali neka ne ocekuje cuda

ovako nesto bi mu bilo dovoljno za pocetak http://www.audiopro-croatia.com/mex/artikal.php?glavna_kat=17&kat=113&pod_kat=153&art=2643

 

o kojem se procesoru uopce radi?

behringer v-amp pro

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitarskog procesora u raćunalo

neka ga proba spojit preko s/pdif-a, onda bi trebao bit bolji signal, ali ce mu tad zvucna obavljat D/A konverziju pa ni to nije najbolje rjesenje

 

sa tim procesorom neka se ne nada nekom dobrom zvuku, bez obzira kako ga spajao cak i na pojacalo, spajanje digitalnijom (s/pdifom) ili nova zvucna bi trebalo sredit "izoblicenost" u signalu, ali sta god napravi nazalost od tog behringera nece moc izvuc neku studijsku kvalitetu

Chemistry must be respected
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitarskog procesora u raćunalo
asmodeus kaže...

neka ga proba spojit preko s/pdif-a, onda bi trebao bit bolji signal, ali ce mu tad zvucna obavljat D/A konverziju pa ni to nije najbolje rjesenje

 

sa tim procesorom neka se ne nada nekom dobrom zvuku, bez obzira kako ga spajao cak i na pojacalo, spajanje digitalnijom (s/pdifom) ili nova zvucna bi trebalo sredit "izoblicenost" u signalu, ali sta god napravi nazalost od tog behringera nece moc izvuc neku studijsku kvalitetu

kako da ga spoji na s/pdif, to je prikljucak na maticnoj, mislim ja sam samo grafu spaja s njime pa zato pitam kako da procesor spoji s njime.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitarskog procesora u raćunalo

na graficku se spaja kada zelis da ti hdmi prenosi i zvuk (ako se ne varam), trebao bi imat ovakav jedan od ovih prikljucaka na zvucnoj http://common.ziffdavisinternet.com/encyclopedia_images/_TOSLINK.JPG i na njih spoji procesor, vecina integriranih ih ima

Chemistry must be respected
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitarskog procesora u raćunalo
asmodeus kaže...

na graficku se spaja kada zelis da ti hdmi prenosi i zvuk (ako se ne varam), trebao bi imat ovakav jedan od ovih prikljucaka na zvucnoj http://common.ziffdavisinternet.com/encyclopedia_images/_TOSLINK.JPG i na njih spoji procesor, vecina integriranih ih ima

aha, znam koji je to prikljucak , a kakav kabel mu treba za to , tj sta ide u taj ulaz?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitarskog procesora u raćunalo

sad sam pogledao ovaj behringer ima samo s/pdif izlaz, tako da se preko njega spaja na komp ovakvim kablom http://www.zotzdigital.com/images/categories/spdif.jpg

Chemistry must be respected
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitarskog procesora u raćunalo
asmodeus kaže...

sad sam pogledao ovaj behringer ima samo s/pdif izlaz, tako da se preko njega spaja na komp ovakvim kablom http://www.zotzdigital.com/images/categories/spdif.jpg

da , to je strana koja ide u procesor ,ali sta ide u spdif? jeli isti 3.5m jack ko u line in?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitarskog procesora u raćunalo

isto je na obadvije strane (narancasti RCA), ako ga ima na maticnoj, a ako ima samo opticki trebat ce mu konverter

Chemistry must be respected
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitarskog procesora u raćunalo
asmodeus kaže...

isto je na obadvije strane (narancasti RCA), ako ga ima na maticnoj, a ako ima samo opticki trebat ce mu konverter

cekaj kad se skine pokopac s ulaza od s/pdifa sta je ispod, ne moze bit isto na obadvije strane jer su na slici 2 prikljućka a s/pdif je jedan.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitarskog procesora u raćunalo

http://www.activebass.com/images/store/support/EM_BHR-V-AMP-PRO_back.jpg   ovo je straznja strana procesora, spaja se na s/pdif pod digital outputs

ovakvim kablom https://www.brucetambling.com/w/images/2/2a/Spdif_connectors_med.jpg na komp (ovaj lijevi prikljucak) desni je opticki

http://common.ziffdavisinternet.com/encyclopedia_images/_TOSLINK.JPG    samo na kompu je input (na slici je output) i to je to

 

to je sve krasno ako ima taj lijevi priljucak (coax s/pdif) u tom slucaju zanemaris desni, ako ima samo desni (toslink) http://common.ziffdavisinternet.com/encyclopedia_images/_TOSLNK.GIF onda spajanje ide malo teze... s/pdif je vrsta digitalnog audio interkonekta, a moze ici preko coax (lijevi na slici) i toslink (desni prikljucak na slici), tako da su obadva spdif samo ovisi cime ih spajas

 

sorry, nejde mi bas objasnjavanje, nadam se da ti je ovo barem nesto pomoglo

Chemistry must be respected
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitarskog procesora u raćunalo
asmodeus kaže...

http://www.activebass.com/images/store/support/EM_BHR-V-AMP-PRO_back.jpg   ovo je straznja strana procesora, spaja se na s/pdif pod digital outputs

ovakvim kablom https://www.brucetambling.com/w/images/2/2a/Spdif_connectors_med.jpg na komp (ovaj lijevi prikljucak) desni je opticki

http://common.ziffdavisinternet.com/encyclopedia_images/_TOSLINK.JPG   samo na kompu je input (na slici je output) i to je to

 

to je sve krasno ako ima taj lijevi priljucak (coax s/pdif) u tom slucaju zanemaris desni, ako ima samo desni (toslink) http://common.ziffdavisinternet.com/encyclopedia_images/_TOSLNK.GIF onda spajanje ide malo teze... s/pdif je vrsta digitalnog audio interkonekta, a moze ici preko coax (lijevi na slici) i toslink (desni prikljucak na slici), tako da su obadva spdif samo ovisi cime ih spajas

 

sorry, nejde mi bas objasnjavanje, nadam se da ti je ovo barem nesto pomoglo

pomoglo je xd, samo nema on 100% ovaj lijevi prikljucak, pa ja na 890gx ex3 imam samo ovakav desni s/pdif,kakvim bi se kabelom u nejga moga spojit?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitarskog procesora u raćunalo

onda bi morao ic preko konvertera http://www.m-audio.com/products/en_us/CO2.html

sad kolko mu se isplati zahebavat se sa time kad tako i tako nece dobit puno sa tim behringerom i integriranom karticom

mislim da nece moc izbjec kupovinu nove kartice, i da pitanje koje sam trebao postavit par postova prije,

kolko je sigurno da mu je i taj spdif koji ima input, a ne output?

srvarno se dugo nisam maltretirao sa integriranim karticama, zaboravih koja je to muka

Chemistry must be respected
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitarskog procesora u raćunalo
asmodeus kaže...

onda bi morao ic preko konvertera http://www.m-audio.com/products/en_us/CO2.html

sad kolko mu se isplati zahebavat se sa time kad tako i tako nece dobit puno sa tim behringerom i integriranom karticom

mislim da nece moc izbjec kupovinu nove kartice, i da pitanje koje sam trebao postavit par postova prije,

kolko je sigurno da mu je i taj spdif koji ima input, a ne output?

srvarno se dugo nisam maltretirao sa integriranim karticama, zaboravih koja je to muka

ma nije uopce sigurno jer ja nisam vidia njegov pc, ali ako moja 890gx ex3 koja je jedno 3 godine novija i bollja ploca od njegove nema taj output zasto bi njegova imala? btw on je reka da mu nije problem izdvojit pare za zvucnu ali onda ocekuje da to lići na nešto, tj ako su kupi karticu od 900kn da moze uredno snimat glazbu?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitarskog procesora u raćunalo

ma moja greska sta sam pretpostavio da vecina integriranih ima i digitalni input, stvarno sam bubno glupost :)

sa tim behringerom nece moc snimat, a da to bude kvalitetno sta god napravio i koju god karticu kupio

ako se zeli malo ozbiljnije bavit muzikom morat ce kupit ili bolji procesor ili pojacalo i mikrofon ispred

za 900 kn moze dobit solidnu karticu za igranje po doma s kojom moze dobit solidne snimke ako se potrudi,

ali za ozbiljniju snimku obavezno bolji proc ili pojacalo sa mikrofonom

 

Chemistry must be respected
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitarskog procesora u raćunalo
asmodeus kaže...

ma moja greska sta sam pretpostavio da vecina integriranih ima i digitalni input, stvarno sam bubno glupost :)

sa tim behringerom nece moc snimat, a da to bude kvalitetno sta god napravio i koju god karticu kupio

ako se zeli malo ozbiljnije bavit muzikom morat ce kupit ili bolji procesor ili pojacalo i mikrofon ispred

za 900 kn moze dobit solidnu karticu za igranje po doma s kojom moze dobit solidne snimke ako se potrudi,

ali za ozbiljniju snimku obavezno bolji proc ili pojacalo sa mikrofonom

 

okej super, hvala na savjetima pitat cemo jos nesto ako nam bude trebalo, a on kaze da mu je taj procesor savršen xd

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitarskog procesora u računalo

procesori nemaju dobar izlaz za komp, ja sam imo procesor od 2 milje kn spojen i zvuk je bio nikakav pa sam ga prodo, sad imam marshall-ovo pojacalo i direktno spojen u komp zvuk je odlican

evo pa poslusaj :-)

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitarskog procesora u računalo

cekajte ovo mi je napisa jedan prijatelj:.

 

Ti signali nemaju veze jedni s drugin, druge su impedancije i sve ostalo, Line-in na kompu je standardni linijski ulaz. Zaboravi to kinesko Behringer smeće, ako se oćeš igrat i imaš komp pri ruci uvik, kupi se eksteran kartica tipa EMU 0202, tracker, ili najbolje 0404 koja je pravi mali tonski studio, za 1500 kn dobiješ zvir od procesora koja u sebi ima elemente koje prije 20 godina nisu imali najskuplji studisjki efekti i emulatori. Ima i inpute za Mic s fantomskin napajanjen i ulaz za gitaru - ne triba ti ništa drugo a moš i direktno u njega šišnit 6mm iz serije Bossovih pedala ako nećeš korsitit efekte na kompu i da vidiš zvuka !

 

 

ta eksterna karrtica od 1500kn je nesto ka eksterna zvucna i procesor za gitaru u jednom,sta kazete na to?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Spajanje gitarskog procesora u računalo
athlon64 kaže...

cekajte ovo mi je napisa jedan prijatelj:.

 

Ti signali nemaju veze jedni s drugin, druge su impedancije i sve ostalo, Line-in na kompu je standardni linijski ulaz. Zaboravi to kinesko Behringer smeće, ako se oćeš igrat i imaš komp pri ruci uvik, kupi se eksteran kartica tipa EMU 0202, tracker, ili najbolje 0404 koja je pravi mali tonski studio, za 1500 kn dobiješ zvir od procesora koja u sebi ima elemente koje prije 20 godina nisu imali najskuplji studisjki efekti i emulatori. Ima i inpute za Mic s fantomskin napajanjen i ulaz za gitaru - ne triba ti ništa drugo a moš i direktno u njega šišnit 6mm iz serije Bossovih pedala ako nećeš korsitit efekte na kompu i da vidiš zvuka !

 

 

ta eksterna karrtica od 1500kn je nesto ka eksterna zvucna i procesor za gitaru u jednom,sta kazete na to?

?

EMU 0404 je samo dobra zvučna kartica i ništa više.

dovoljna je za demo kućne uratke.

 

za 1500 kn ne možeš kupiti i dobiti "sve to" što si ti naveo.

 

inače za bilo kakvo ozbiljnije snimanje uvijek je bolje kupiti eksternu zvučnu nego ugradbenu odn internu zbog el magn smetnji i drugih razloga koji sad nisu bitni.

 

u suštini, deviza je kod kupnje studijske opreme kao i kod iznajmljivanja svatovskih svirača; "koliko para toliko glazbe" {#}

Prof.dr.sc glazbeni producent, (bez sluha)
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitarskog procesora u računalo

o isuse pa on zeli doma malo snimat, nemojte tako komplicirat, odakle mu toliko para? ne traži studio u kući nego mogucnost normalnog snimanja, jel ta eksterna kartica onda dobar izbor?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Spajanje gitarskog procesora u računalo
athlon64 kaže...

o isuse pa on zeli doma malo snimat, nemojte tako komplicirat, odakle mu toliko para? ne traži studio u kući nego mogucnost normalnog snimanja, jel ta eksterna kartica onda dobar izbor?

..onda mu je najbolje nabavit neki Creative audigy 2 za kojih 150-200 kn.

podržava Asio 2 i to mu je uz solidnu kvalitetu samog DSP-a dovoljno.

što će mu eksterna kartica. nije pitanje

Prof.dr.sc glazbeni producent, (bez sluha)
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2011 21:12 (Skot).
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitarskog procesora u računalo

ah, syebali ste mene,a jos vise njega,svak govori svoje.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Spajanje gitarskog procesora u računalo

Neka kupi ovu zvučnu karticu i end of discussion.

(Između ostalog podržava Asio4All) Tako da može radit i u FL studiu ili Guitar Rigu ili nekom trećem programu.

Tak svejedno hoće li kupit u Linksu ili ADM-u.

Poz.

WithStyle
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2011 9:02 (WithSkill).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitarskog procesora u računalo

nikad nisam bio fan procesora iz razloga sto nisam naisao niti na jedan koji se moze nosit sa kvalitetnim lampasem pogotovo sto se tice distorzije koja je meni najpotrebnija, naravno izuzev axe fx-a ali to je igracka od 2000 eura tako da spada u zasebnu kategoriju i nekih line 6 modela, prednost im je jedino prakticnost ali sto se tice zvuka su daleko iza dobrih pojacala

 

sto se tice kartica u tom cjenovnom rangu, vise manje do nekih 2000 kuna po zvuku nema nekih velikih razlika, sve su to entry level kartice koje su u sustini vise manje iste tako da najvise treba obratit pozornost na dravjere (asio zbog latencija) i support jer maltretiranje sa drajverima muka nad mukama pogotovo ako je recimo na win 7 64 ili visti

 

emu (0202,0204, 0404...) su postali ajmo rec best buy sto se tice pocetnickih kartica te samim time ima jako jako puno materijala koje moze nac po forumima i opcenito internetu kako izvuc najbolje iz tih kartica, nisu procesori nego gitaru spajas na njih, a obradu signala vrsi kompjuter tojest programi tipa guitar rig, amplitube, revalver... sa njima moze dobit najvise solidan zvuk pogotovo ako zeli svirat nesto zescu muziku, kvalitetnu distorziju je najteze dobit i clean koji ne zvuci kao da je exportan iz midija... ali nisu los pocetak

 

najbitnije, ako ga stvarno zanima stvaranje muzike i sve vezano uz to, svi pocnu tako sa nekom karticom doma, kupuju lagano sve bolju opremu i uce na njoj, na kraju krajeva svatko moze i sa najboljom opremom dobit odvratan zvuk, ali ako znas sta treba, mozes i iz najgore opreme dobit zadovoljavajuc zvuk, samo treba jako puno strpljenja

 

toliko od mene

Chemistry must be respected
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Spajanje gitarskog procesora u računalo

Pozzz ljudi.Kupio sam ZOOM C5.1t efekt pedalu.Ali naletio sam na problem.Jucer mi je stigla pedala marke ZOOMC5.1t i sav sretan idem je prikopcati.No onda nailazim na mnoge probleme.Neke od njih cu rijesiti,ali neki od njih bas traze zivu dramu.Znaci saznajem da ova pedala radi samo na XP/Vista po svemu sudeci,jer ZFX driver i GuitarRig3.Ne rade.Npr za ZFX plug-in driver instalira se sve do djela kada treba podignuti audio driver i tada jednostavno napise SETUP failed to instal INF files this program dont support your device.Dok sa druge strane guitar rig 3 se instalira,ali jako steka i crasha se.E sada mene zanima.Dal postoji mogucnost da ta pedala radi na WIN10?Jer drivere nisam nasao za WIN10.Za program cu se lako snaci jer ima novih verzija.Ali driveri od pedale neznam.I jos me zanima,dal mogu koristiti svoje pojacalo kao zvucnik?Posto nisam expert u spajanju takvih stvari(prva pedala)neznam dal se trebaju zvucnici od kompa koristiti kao izlazni zvuk ili moze pojacalo odraditi taj dio posla?Znam da ova pedala ne radi sama sa pojacalom i nema svoje efekte,tako da to znam.

 

 

Evo i dvije slikice:

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2017 8:30 (Endymon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice