Spajanje pojačala na PC

poruka: 15
|
čitano: 29.599
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje pojačala na PC

Pitanje! Imam priliku kupiti pojačalo sa 5 zvučnika, znači pravi kućni sustav za muziku koji bi naravno spojio na PC. E sada, moj frend je spojio jednom pojačalo na PC i izgorio mu je izlaz na matičnoj, da li je on nešto krivo napravio ili to nije namjenjeno za takvo spajanje. Riječ je o reciveru od 50 W po izlazu sa 2 velika dosta jaka zvučnika te 2 manja i basom. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spajanje pojačala na PC

Nije mi jasno zašto se ne bi moglo spojiti.

Izlaze (line out) iz PC-a potrebno je jednostavno spojiti na odgovarajuće ulaze (line in, aux in ili slična oznaka) pojačala. Pri tome snaga zvučnika nema nikakvu ulogu jer zvučnici ne opterećuju direktno izlaze iz zvučne kartice nego izlaze pojačala na koje su spojeni.

 

Jedino je poželjno sva spajanja obavljati dok su i PC i pojačalo isključeni iz struje, zbog eventualno mogućih induciranih napona, koji su mogli biti uzrok kvara zvučne kartice u slučaju tvog prijatelja.

KaeR
15 godina
odjavljen
offline
Spajanje pojačala na PC

Obavezno voditi računa o uzemljenu. Neuzemljeno računalo može u kombinaciji s drugim uređajim napraviti prilično problema.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje pojačala na PC
MrBlc kaže...

Obavezno voditi računa o uzemljenu. Neuzemljeno računalo može u kombinaciji s drugim uređajim napraviti prilično problema.

kako da uzemljim kućište?

14 godina
neaktivan
offline
Spajanje pojačala na PC

kuciste samo po sebi ima uzemljenje preko napajanja, a pojacalo i kuciste bi bilo pozeljno ustekat na isti produzni kabel jer ako ne moguce da zuji na zcucnicima

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
RE: Spajanje pojačala na PC
Toni2000 kaže...

kuciste samo po sebi ima uzemljenje preko napajanja, a pojacalo i kuciste bi bilo pozeljno ustekat na isti produzni kabel jer ako ne moguce da zuji na zcucnicima

Ovo je i točno i nije. Što se tiće samog uzemljenja, petlja koju čine kablovi od napajanja kompa i pojačala te kabel s kojim je pojačalo spojeno na komp treba imati što manju površinu, ali to se naravno odnosi samo na slučaj kad je pojačalo uzemljeno ili je spojeno na još neku opremu koja je uzemljena. S druge strane samo napajanje u mrežu šalje toliko šuma da nije pametno stavljat pojačalo na isti produžni, ali, naravno, to se odnosi samo na kvalitetnije sustave kod kojih je to moguće primjetiti.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje pojačala na PC
the economist kaže...

 

znači pravi kućni sustav za muziku koji bi naravno spojio na PC. E sada, moj frend je spojio jednom pojačalo na PC i izgorio mu je izlaz na matičnoj, da li je on nešto krivo napravio ili to nije namjenjeno za takvo spajanje. Riječ je o reciveru od 50 W po izlazu sa 2 velika dosta jaka zvučnika te 2 manja i basom. Hvala!

sto je to pravi sustav...premda te razumjem, trziste je puno prdavaca sve u jedan i ljudi misle da imaju kucni teatar.

nema kucnog teatra bez hrpe novaca i 30 kila drvenih zvucnika...da tako sirovo napisem.

 

ajmo na tvoj problem..zasto ne iskoristis optiku na maticnoj ili zvucnoj spdif   ?

iole mocnije pojacalo ima optiku za jedan aux kanal.

dobro..ne treba sada imati nesto cistokrvno,ali pravi stroj i pc preko spdifa je po meni odlicno rjesenje.

teško vrijeme za matore
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2010 21:49 (torrente).
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje pojačala na PC

mozda decko uzima stariji sustav.. ne mora znaciti da mora biti novo da ima predobar zvuk...

ponekad stara pojacala i stari zvucnici(odrzavani ako nisu bacite ih u smece) su jos bolji nego novi...

 

ja sam sebi doma slozio malo muzike nis profesionalno i zadovoljan sam na izlaz iz matične sam stavio splitter.. jedan izlaz iz splitera ide na originalne 2.1 zvucnike (2 satelita i jedan sub) a drugi izlaz ide na prastaru liniju koja je inace slusaliza za sviranje kazeta i gramofonskih ploca.. i na tu liniju spojena dva velika stara zvucnika u drvenoj kutiji i ja nesmijem slusat preko 10 jer mi se buni cijela kuca :D..

 

tako da ne mora biti novo i povezano optičkim kablom... je da tkao ima amnje sumova itd.. ali ne radi valjda covjek studio

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje pojačala na PC

to je problem vecine pokrenutih tema sto se iscrpno ne navede o cemu se radi.

valjda sada navede o kojim se audio komponentama radi.

to sa splitanjem moze donekle dati neki dual mono zvuk,a visekanalno ne, premda ce svi oni sviruckati.

 

a i nema nekog rjesenja kada se tako spaja pc... jedino cista optika kad udje u risiver te on sa vlastitim procesorima dts-a i dolbydigitala  moze raspodjelit i dekodirat sve potrebno.

teško vrijeme za matore
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje pojačala na PC

to je istina... ali mislim da ono prosjecnim korisnicima koji ponekad poslusaju muziku i to.. da im ne treba visoka tehnologija i optički kablovi itd..

 

istina je nije naveo na sta misli

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Spajanje pojačala na PC

ma to nije nikakav problem spojit  ja iman malo jači resiver od denona i sve moguče što iman u dnevnom ide priko njega tv sat dvd radio tuner pc itd i sve radi ko puška staviču par fotki uglavnom sve bi tribalo spajat orginalnim đekovima bananama ili što več ide

Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje pojačala na PC

di si izvuko kabel od playstationa 1 jbt hahhahha

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje pojačala na PC

Ne treba meni kućni teatar, vrhunski zvuk i sl., meni je dosta da to glasno buba kada ga odvinem. E sada, pošto sa linijom nisam zadovoljan gledao sam komponente i vidio, pazi sada, reciver za 500 kn, dva ogromna zvučnika u stupovima, i dva na stalcima i subom, u paketu za 1600 kn! Ja odma počeo kenjati frendu koji tamo radi da kakav je to šrot za te male pare. Kada je on to spojio ja nisam mogao vjerovati kako to jako buba. Marke se ne mogu sjetiti ali nije neka lijeva. E, to bi ja uzeo i spojio na PC, ali da ne pregori izlaz na matičnoj kao frendu. Ne da mi se kupovati neku skupu zvučnu karticu, imam integriranu, znači loše. Budem ja to rješio tako da to sve spojim na laptop od lika koji tamo radi pa ako kaj bude javim. Najpametnije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.8.2010 23:14 (the economist).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje pojačala na PC

vidi nece ti pregoriti zvucna jer nemoze jedino ako anpravis kratki spoj ako je sve original... onda  se nemas st abrinuti.. da si iso sam raditi sustav e onda se brini xD

 

ovako dodi ustekaj konektor u komp i deri jer ne spajas ti direktno zvucnike na izlaz iz kompa pa da wuce 300w snage iz zvucne iz kompa to nebi niti mogla pokrenuti zvucna... ti spajas izlaz iz kompa na pojacalo koje onda daje zvucnicima sta treba tako da slobodno deri

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje pojačala na PC

hajde probaj pa javi..i saznaj ime tog kompletica.

btw nevezano s tobom...dobar sistem se ne slusa da buba...audiofili na sistemima pojacalo+dva zvucnika+cd player od 25 000 kuna uzivaju dok je pojacano na 2 ;)

 

osobno sam ostao skamenjen u tri navrata na sistemima tog cjenovnog razreda.

teško vrijeme za matore
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice