Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.180.053
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Al kaj nebu silikonski sprej sakupljao prašinu na sebe?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Silikonski sprej nije mastan tako da ne privlaci prasinu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 14:03 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bok ljudi. Jedan "problem".

 

Kako sam pisao, kupio sam Suzuki SX4 S-cross. S njim sam dobio zimske gume (čelične felge) i ljetne (alu).

Zimske odlične, sve 5.

 

Ljetne super, sve odlično... sve dok nisam išao na malo dulji put sad kad su temperature prilično visoke. I cesta je puno toplija.

Skoro cijelo vrijeme se čuje lagano cviljenje, bez prestanka. Čuje se kod otvorenih prozora.

Neovisno o brzini, skretanju, broju putnika i prtljazi....

 

Gume su Continental ContiEcoContact. Stare dvije sezone, vjerojatno imaju oko 10-15.000 km.

 

Jesu gume? Nešto drugo? Trebam na kakav pregled? Balansiranje, geometrija?

Može biti nešto gadnije? Da odem odma do servisa? (auto je još pod garancijom)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 15:20 (CyberDemonVZ).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Moguće da ležaj cvili, provjeri čuje li se s obe strane.

Većinom znaju klapat, ali je moguće i da cvili(cup, cup, cup) , kod mene se čuje na svakom osim CCa, lijen sam uhvatit se par sati i riješit.

Također provjeri kočnice, moguće da stružu o disk, pođi lagano 50ak na sat i počni kočit, ako se čuje promjena u zvuku može bit da se zaglavilo nešto između pa konstantno u vožnji koči

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 16:41 (CyberPlague).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moguce da je guma, kod mene je smece od zimske save pravilo zvuk slican crkavanju lezaja mjenjaca samo pri 50-70kmh. Sve te eco gume treba zabraniti jer su iz mojega iskustva zestoko sranje. Procitaj sta garancija pokriva jer nekada lezaj ne spada pod garanciju.

 

Kod mene se ovako guma cula, cuje se kao neko zavijanje. 

 

https://instaud.io/3BSc

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 17:06 (ivanzu).
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

2.2 Dizlo od Mazde nije neka sreca. 

 Zašto? Zar je 1.6 bolji?

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

1.6 nije bolji po performansama ali po svemu ostalome je. R2 motor ima problema sa diznama, DPF-om sto rezultira mjesanjem goriva i ulja, zna im se filter uljne pumpe zacepiti pa crkne motor. Kratke relacije su samoubojstvo za taj motor.

9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Imao sam mazdu 6 2.2d 163ks oko dvije godine i nikakvih problema bilo nije, problemi s kratkim relacijama su bili veći kod generacije od 2007 do 2009 gdje je najčešće stradavao zamašnjak, a od 2009 tih problema nema, jedini i glavni problem je upravo DPF kojeg treba ispuhivat bar jednom u dva tjedna ako se voze kratke relacije. Eh sad, moja je imala dosta problema s podvozjem, ne znam je li to mana kod svih ili kod moje ali eto, pomalo mi je žao što nije uvezena jer je bila u rijetkoj opremi. Također provjeri kakvo je stanje s lancem i kako se kreću cijene jer sam ja uspio izbjeć taj interval(prodana na oko 160k km). Također bježi od ovih infotainmenta kao kod mene jer imaju manu, prilikom mijenjanja akumulatora ne možeš ju više upalit i izbacuje grešku "cannot boot, contact mazda dealership" a kad dođeš u servis ne znaju ga otključat nego ti uruče ponudu za novi infotainment(oko 800€ bez ugradnje). Također ni u Frankfurtu u ovlaštenom nisu riješili, a puni su i američki forumi s istim problemom.

 

P. S. Zaboravio sam pogledat o kojoj seriji uopće pričate, moja je bila 06/2009. Ako nije ta serija, ispričavam se

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 18:44 (CyberPlague).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

Bok ljudi. Jedan "problem".

 

Kako sam pisao, kupio sam Suzuki SX4 S-cross. S njim sam dobio zimske gume (čelične felge) i ljetne (alu).

Zimske odlične, sve 5.

 

Ljetne super, sve odlično... sve dok nisam išao na malo dulji put sad kad su temperature prilično visoke. I cesta je puno toplija.

Skoro cijelo vrijeme se čuje lagano cviljenje, bez prestanka. Čuje se kod otvorenih prozora.

Neovisno o brzini, skretanju, broju putnika i prtljazi....

 

Gume su Continental ContiEcoContact. Stare dvije sezone, vjerojatno imaju oko 10-15.000 km.

 

Jesu gume? Nešto drugo? Trebam na kakav pregled? Balansiranje, geometrija?

Može biti nešto gadnije? Da odem odma do servisa? (auto je još pod garancijom)

Snimi zvuk i onda odi do servisa, pokazi im snimku i nek daju dijagnozu i u slucaju da nisu gume da poprave problem.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Problem sa podloskom dizni imaju oduvijek, to dovodi do mjesanja ulja i dizela, ista stvar je sa DPF-om, problem sa sitom uljne pumpe imaju do zadnjega dana proizvodnje, zamasnjak je problem skoro kod svakog auta koji ga ima tako da to vise i ne spominjem uz EGR. Naravno netko uopce nece imati niti jedan gore navedeni problem. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Silikonski sprej nije mastan tako da ne privlaci prasinu.

 Imam nekakav silikonski sprej za podmazivanje trake za trčanje, mastan je ko onaj johnson bejbi ulje, u sjećanju mi je ostalo kako je daska bila puna prašine, al moguće da je ovo silikonsko ulje na drugoj bazi, inaće baš za gumenu traku za trčanje, na nekoj bazi da ne izgrize gumu, pa je zato masno

 
 

OT:
Nego posao obavljen, rasteral sam cvrčke ko cucak mačku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prijatelj je koristio kod sebe i nije ništa ostajalo masno, nasprica unutra i samo obrise krpom visak, i ja cu kod sebe vjerojatno morati stavljati traku da se rijesim cvrcka. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Prijatelj je koristio kod sebe i nije ništa ostajalo masno, nasprica unutra i samo obrise krpom visak, i ja cu kod sebe vjerojatno morati stavljati traku da se rijesim cvrcka. 

 Na golfu ili na astri ?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Desna vrata na Golfu krenu krckati kada predes preko rupe ili kada okretaji pogode neku frekvenciju, prestane samo od sebe pa onda opet krene iz cista neba dovoljno je da samo malo naslonim ruku na vrata i odma prestane. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2019 9:51 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bit: da si kupio njemca ne bi skripalo nista...salu na stranu, nevjerovatno mi da na cupri nema niti jednog zvuka dok se vozim...cak ni u laguni nema nesto posebno (osim zadnjih amortizera, ali to mi je sad sporedno, posto ionako ide baj baj), dok frend sa cliom 4 se zali dosta za cvrcke i slicno...neznam, imam opci dojam da stariji auti (pogotovo njemci) su puno bolje sastavljeni

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

hahaha, a tako je to danas, auti se slažu da čim prije siđu sa proizvodne trake...
Pa meni na starom puntu ništa nije škripalo ni cvrčalo, jer je armatura i sva plastika sa šrafima stegnuta, dok kod swifta je sve na šnapere/drukere i to ne drži čvrsto, pa se sve mrda malo i škripi tjekom vožnje...
Jednostavno su se prije kvalitetnije montirali plastični dijelovi interjera, pa evo meni je trebalo manje od 5min da poskidam svu tu plastiku na swiftu, na puntu bi izgubio barem sat vremena dok sve odšrafam

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2019 10:32 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

bit: da si kupio njemca ne bi skripalo nista...salu na stranu, nevjerovatno mi da na cupri nema niti jednog zvuka dok se vozim...cak ni u laguni nema nesto posebno (osim zadnjih amortizera, ali to mi je sad sporedno, posto ionako ide baj baj), dok frend sa cliom 4 se zali dosta za cvrcke i slicno...neznam, imam opci dojam da stariji auti (pogotovo njemci) su puno bolje sastavljeni

Stvar je u tome da danas za istu cijenu moras u auto ubaciti veliku kolicinu tehnologije koja prodaje auto, a da bi to bilo moguce moras negdje ustediti.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 dok frend sa cliom 4 se zali dosta za cvrcke i slicno.

 Imam clio 4 i kod instrument table dole di je strelica po zimi stalno neki k...c vibrira. Stavio sam gumicu i netalo je, ali da...

 Ima na carwow kanalu di testira Renault Kadjar i Watson počne lupat po vrhu table jer stalno čuje neke zvukove, tako i kod mene

Video na 6:05; identično kod mene na Cliu

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovisan je "creep" faktor kopci, gustoca, modul elasticnosti, HDT B faktor plastike i kako je radnik sastavljao auto taj dan. Vozio sam se prije par godina u Cliu Storia kod njega si cuo kako se karoserija uvija. Megane mk3 pa na dalje ne pate od cvrcaka iz moga iskustva.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2019 12:12 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Inace, kod mog C-HR-a, kad sam bio u HR na godisnjem, na desnoj strani (tesko je to uhom odrediti)

je nesto cijelo vrijeme vibrilalo. Nisam znao jel prozor, lajsna, sta bi moglo biti, i to samo

kod odredjene brzine i broja okretaja.

 

Vratim se u Austriju - vibracije nema. Onda je ocito da je nesto od prtljage, vibriralo,

tko ce ga znati, a zvuk je kao da plasticni zeton od kasina ostavis u pepeljari, pa trese.

 

Nikad nisam uspio rekreirati zvuk, nemam pojma sta je, al sve sumnjam na flasu u vratima.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Moj se a3 (prepakirani Golf 7) dobro drzi sa cvrcima.

Jos je benzinac, pa je samim time tisi i lakse je cuti cvrcke.

Megani 3 su mi imali neke crvrcke, pogotovo kad je hladnije, ali nije to nista sto se ne moze rijesiti.

Kod brata na Golfu 6 najvise sto sam primjetio je lupkanje plastike ispod bocnih straznjih stakala (auto je trovratni).

Inace dosta je tih, pogotovo motor iako je 2.0 tdi.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ak ima netko sa slicnim iskustvom...Danas kad sam vozio na samoj ravnini cca 80/km na sat, ko da sam presao prek neceg culo se kak prolazi kroz auto i onda je prestalo...ko da je kamencic onak lupko po limu ili necem slicnom ..i odvezao se negdje 40km i sve ok...kad sam se vracao natrag takoder sve u redu dok nisam dosao do autoceste te kad dodem preko 120, znaci negdje cca 125 130 pocinje mi neko lupkanje sa prednje strane vozila ko ono kad se priblizivas zebri pa ima onih bar izbocina pa se cuje tup tup tup tup, cim smanjim brzinu ispod 120 prestane taj zvuk, volan ne trese, sve se ponasa ok auto samo taj neki cudan zvuk.....Ima netko mozda iskustvo sta bi to bilo...u pitanju je renault megane
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mozda zastita ispod motora? One plastike od ispod, ako si udario nesto pa je pukla?

Di2 & EPS FTW!
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Mozda zastita ispod motora? One plastike od ispod, ako si udario nesto pa je pukla?

 To sam i ja mislio, al opet mi cudno da se onda cuje sam na preko 120, culo bi se vald i na nizim brzinama ono cca 70 80, nije to bas da se jedva krecem

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

A na visim brzinama uglavnom te plastiku lupaju dovoljno jako da se cuju, kad ides slabije se ne cuju toliko, ali iznad 100 vec se moze cut.

Di2 & EPS FTW!
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

A na visim brzinama uglavnom te plastiku lupaju dovoljno jako da se cuju, kad ides slabije se ne cuju toliko, ali iznad 100 vec se moze cut.

 Sad me to muci a ko za vraga pada kiša vani pa nist nemrem drkeljat....budem probao u leru stiskat da vidim da nije nest do motora, pa cu ga probat nekak mal dic vidit ispod ak nist morat cu kod mehanicara

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Inace, kod mog C-HR-a, kad sam bio u HR na godisnjem, na desnoj strani (tesko je to uhom odrediti)

je nesto cijelo vrijeme vibrilalo. Nisam znao jel prozor, lajsna, sta bi moglo biti, i to samo

kod odredjene brzine i broja okretaja.

 

Vratim se u Austriju - vibracije nema. Onda je ocito da je nesto od prtljage, vibriralo,

tko ce ga znati, a zvuk je kao da plasticni zeton od kasina ostavis u pepeljari, pa trese.

 

Nikad nisam uspio rekreirati zvuk, nemam pojma sta je, al sve sumnjam na flasu u vratima.

 Kod nas su ceste lose najvise strana gdje desni kotaci voze, zato vecina auta dobije zvukove sa desne strane, meni su auti vozeni po njemackoj gdje su vecinom bolje ceste u boljem stanju sto se tice cvrcaka i sve ovisi kako te naleti koji primjerak. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2019 16:06 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dado16 kaže...

 Sad me to muci a ko za vraga pada kiša vani pa nist nemrem drkeljat....budem probao u leru stiskat da vidim da nije nest do motora, pa cu ga probat nekak mal dic vidit ispod ak nist morat cu kod mehanicara

 Sad si me sjetio, slicna stvar se meni dogodila, isao sam isprobati swifta na zaobilaznici, taman se ukljucujem, gas do poda, druga do 100, treca do 140, cetvrta do 180 i saltam u petu, reko da vidim do kolko moze potegnut, dođem malo preko 200 i pocne lupat nes u pravilnim intervalima tup tup tup, mene herc skoro ostavil, prvo mi kroz glavu proslo, reko pukla klipnjaca, klip je negdje blok probio, samo sam pustio gas i kocio motorom, zvuk i dalje lupka, ali sve slabije i slabije, gledam ni jedna lampica mi ne gori, auto se normalno ponasa, da bi skuzio da mi je na 200 zbog pritiska zraka se spustila antena na krovu i pocela ko siba lupat, joooj ak me tad nije srcani uhvatil, nece nikad...

Uglavnom moguce da i tebi antena lupka po krovu, mozes je pritegnuti da bolje drzi

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jebeno iskustvo bitara...sjecam se kad je meni odletila hauba pri 130-140 na autocesti, otvorila se, zadrzala se jedno 2 sekunde (a to je PUNO) jos u jako blagom zavoju, ali svejedno da moras malo skrenut s volanom, i onda se otkacila, skliznula po sajbi i odletila iza srecom vani na travicu iza ograde...stanem 300m dalje na izlazu, sokiran, stanu mi frendovi (spanali smo se prije 200+, dobro da nije tad odletila) i gledaju koji k i gledaju napred c4 rastvoren ko konzerva, isli smo traziti haubu, bila na travici, bacio ju u bunker, dan dva sam vozio auto bez haube (pogledi policajaca su neprocjenjivi), preko noci sam samo naslonio haubu na mjesto, onda posto nisam odmah nasao drugu sam zavezao svoju prijeko i poprijeko, izgledala je ko uskrsnja sunka...i ugl trazio nakon toga haubu, jedan jedini otpad ju imao, trazio 2x00kn ne sjecam se tocno, ja sam mu nudio 1200, ali nista, pa sam nasao na njuskalu za 700kn sa skarama, bila tamnoplave boje, montirao, vozio se neko vrijeme dvobojan i onda polakirao haubu i izvukao prednji dio krova (hauba ga udubila), a sajba je imala 2 ogrebotine od oba peraca farova, dok je hauba klizala po sajbi i odletila...ugl uzrok otvaranja haube je taj jer je pametnjakovic prije mene stavio zamjensku zeljeznu koja je imala duplo vise kg od originala i ove plave aluminijske koje sam stavio...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kada dolazi podrška prikaza ograničenja brzine na google maps, za sada ima samo prikaz svoje brzine. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice