Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.191.885
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Malo današnjeg "fotkanja"

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel imao itko iskustva sa Focusom II (2005-2010) 1.6 TDCi?

 

Puno su jeftiniji od Golfa V, astra H mi nije ni lijepa a i na lošem je glasu.

 

 

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nul-3 kaže...

Jel imao itko iskustva sa Focusom II (2005-2010) 1.6 TDCi?

 

Puno su jeftiniji od Golfa V, astra H mi nije ni lijepa a i na lošem je glasu.

 

 

 

 

 A imao sam ja, a i Lord_Marko a vjerovatno i jos netko sa foruma. Prvo focus karavan 2008 godina 1.6tdci, vozili ga godinu i nakon toga prodali (bez ikakvog kvara), nakon njega C-max 2008 godina isto 1.6tdci i njega smo isto vozikali godinu dana i prodali (jedina zamjena je bilo ulje i prednje plocice), nakon njega jos jedan C-max 2009 sa istim motorom (no taj je bio 1.6tdci ali sa 74kw motorom, kod njega su bile 2 zamjene ulja, kompet plocice i vozio se negdje godinu i pol do dvije). Sad, ja ti mogu samo rec da smo se navozali (od 66kw, 74kw i 80kw) i da je motor zahvalan ak stavljas kvalitetno ulje i ak ocistis karter i sve sta uz to ide. A pak druga stranu price ce ti ispricat Marko koji nema ugodna iskustva sa 1.6 tdci motorom...

6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako se nekome da malo pomoći čovjeku, ja sam probao koliko mogu.

https://www.bug.hr/forum/topic/automobili-motori-bicikli/kupnja-prvog-auta/268997.aspx

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1,6 tdci iliti hdi je nepoderiv...sta sve prolazim s njime + cca 65tkm u zadnjih 10mj...nikad nikakav problem, redovni servisi na 20tkm i to je to...

 

btw. bas povezano s tim motorom (a i opcenito) da li je normalno da se temperatura rashladne vode popne na 93-4-5 C kod duzeg stiskanja gasa u pod i sa upaljenom klimom? provjerio prvi put kad se desilo - falilo vode, nasipao antifriza, desilo se opet - voda netaknuta, pa se pitam dal je normalno, posto nikad do sad od kad ga vozim nije se tako desilo, a u podu je cesto - mozda zbog toga jer klima radi?

9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav! Zanima me je li itko u posjedu vr6 volkswagena od 1993 do 1996g s automatskom getribom? Imao bih par pitanja iz prve ruke. 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima li tu zaljubljenika u japanska tri dijamnta?

Nedavno si kupio Mitsubishi Outlander 2.2 D 4WD Automatik 2016 , auto me oduševio prvom probnom vožnjom, prije nikad nisam imao iskustva sa Mitsubishijem..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 12:27 (bik).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

zavisno koji 1.6 psa govorimo jer ih ima ko blata. od 66 do 85kw. 

ja imam 80kw i opcenito sranje. motor je u prvoj i drugoj kilav. 3-4-5 ide. troši fakat malo... vjerojatno gledas mk2 pa su ti jedini izbori 1.6 66kw on je ok aj to nejde s mjesta. pogotovo karavan. 1.6 80kw tu ti je njesra s dpfom tj s njegovim aditivom pa moras svakih 100tkm ga puniti a to košta 200e pa ga je isplativije skinuti. ocekujes da ce pregorjeti bakrene podloske injektora pa ce ti smrdjet u kabini. pa da turbina vrisne radi sita ulja ako nije rađen servis svakih 10-15tkm... ili nije sito maknuto i tak. po mojem 1.8tdci je znanstvena fantastika u svim faktorima naspram 1.6 osim potrošnje...

 

btw. bio pocetkom mjeseca na tehnickom. kao sto znate dpf i egr off i stg 1. prikopcao obd sve ok. nema gresaka. stavio sondu. zacrnjenje debelo ispod dopuštene granice. platio soma kn i vozi dalje godinu dana....

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dosta auto danas ne ide nesto u prvoj i drugoj jer ogranice Nm. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

zavisno koji 1.6 psa govorimo jer ih ima ko blata. od 66 do 85kw. 

ja imam 80kw i opcenito sranje. motor je u prvoj i drugoj kilav. 3-4-5 ide. troši fakat malo... vjerojatno gledas mk2 pa su ti jedini izbori 1.6 66kw on je ok aj to nejde s mjesta. pogotovo karavan. 1.6 80kw tu ti je njesra s dpfom tj s njegovim aditivom pa moras svakih 100tkm ga puniti a to košta 200e pa ga je isplativije skinuti. ocekujes da ce pregorjeti bakrene podloske injektora pa ce ti smrdjet u kabini. pa da turbina vrisne radi sita ulja ako nije rađen servis svakih 10-15tkm... ili nije sito maknuto i tak. po mojem 1.8tdci je znanstvena fantastika u svim faktorima naspram 1.6 osim potrošnje...

 

btw. bio pocetkom mjeseca na tehnickom. kao sto znate dpf i egr off i stg 1. prikopcao obd sve ok. nema gresaka. stavio sondu. zacrnjenje debelo ispod dopuštene granice. platio soma kn i vozi dalje godinu dana....

 To je 16kw više nego što sad imam hahaha. A mimo motora jel ima kakih ucestalih problema? 

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Koliko ja znam redizajn focusa 2, tj. MK2.5 ima DPF bez održavanja, bar je takav bio kod mog iz 2010 sa 109 konja.

Ovo da ne ide u prvoj i drugoj se slažem u klima ga zakolje tako da moraš baš opaliti po gasu da ti se auto ne ugasi dok je klima upaljena.

Ja svog kupio sa 114tkm vozio ga 4 godine i prodao sa 186tkm. U tom vremenu jedan ležaj, jedan stabilizator i jedan nosač mjenjača promijenjen, te na motoru cijev sa filtera zraka na turbo.

Auto niti sam pazio ni mazio, prije reći da je bio radni stroj i bio sam baš zadovoljan s njim. Dosta jeftin za održavanje, malo trošio, uglavnom peri deri. Jedino što se na 180tkm pojavilo malo ulja na krateru. Nije kapalo, ali se vidjelo da se prašina masti. Nadotegli karter i 2-3 tkm bilo ok i onda opet počelo mastiti.

E, da nakon cca 20tkm sam promijenio sva 4 diska i seta pločica. Znači na cca 135tkm i kad sam ga prodavao još više od pola mesa na pločicama.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hrvatske ceste stvarno rade odlican posao kao i uvijek. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kaj su farbali crte po cesti?

Za gumu me nije briga, al za felgu bi im dao četkicu za zube i nek ribaju dok ne skinu...

BTW: ja sam prijetio jednu najtežu stvar za radit dok voziš, ceste su nam tolko loše, da koliko god izbjegavao rupe i šahtove, opet pogodiš neku rupu na cesti, a prematati pjesmu tjekom vožnje? nemoguća misija
držim kažiprst na tipki za prematanje pjesme na radiu i nema majci da ju premotaš..., cesta je tolko grbava, auto tolko skaće da ne možeš držat tipku stisnutu ma ni par metara...čim upadneš negdje u rupu, auto poskoči i pustiš tipku ili ju pustiš i opet stisneš, pa umjesto prematanja, skipaš pjesmu, popizdim...
Šta mi je najbolje, imam daljinski od radia, al ga nisam još ni jednom koristio

Ja uhvatio danas sportaše neke, u podne po najjačem suncu se spremali veslat:

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 18:26 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uspio sam obrisati s toplom vodom, nisu farbali cestu nego im je ispala kanta iz kombija pa je izgleda odletjelo na felgu i zadnji branik. Meni se dogodilo da dok mijenjam brzinu da uletim u rupu pa izbije mjenjac iz putanje sto je zajebano ako pustis kvacilo, a rucka ostala na pola puta.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 18:41 (ivanzu).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja se divim ljudima koji jos dodatno spustaju svoje aute.

Po ovim nasim cestama to je po meni samoubojstvo.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

redizajn mk2 focusa tj mk2.5 ima dpf s aditivom i takvog imam... aditiv se doljeva na 100tkm i 200tkm cca...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nul-3 kaže...
Lord_Marko kaže...

zavisno koji 1.6 psa govorimo jer ih ima ko blata. od 66 do 85kw. 

ja imam 80kw i opcenito sranje. motor je u prvoj i drugoj kilav. 3-4-5 ide. troši fakat malo... vjerojatno gledas mk2 pa su ti jedini izbori 1.6 66kw on je ok aj to nejde s mjesta. pogotovo karavan. 1.6 80kw tu ti je njesra s dpfom tj s njegovim aditivom pa moras svakih 100tkm ga puniti a to košta 200e pa ga je isplativije skinuti. ocekujes da ce pregorjeti bakrene podloske injektora pa ce ti smrdjet u kabini. pa da turbina vrisne radi sita ulja ako nije rađen servis svakih 10-15tkm... ili nije sito maknuto i tak. po mojem 1.8tdci je znanstvena fantastika u svim faktorima naspram 1.6 osim potrošnje...

 

btw. bio pocetkom mjeseca na tehnickom. kao sto znate dpf i egr off i stg 1. prikopcao obd sve ok. nema gresaka. stavio sondu. zacrnjenje debelo ispod dopuštene granice. platio soma kn i vozi dalje godinu dana....

 To je 16kw više nego što sad imam hahaha. A mimo motora jel ima kakih ucestalih problema? 

Ako ga budes kupovao, bilo bi dobro preventivno napravit ciscenje DPF filtera/kartera i ostalog, jel ne znas kak ga je vozio prosli vlasnik i gdje...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Ja se divim ljudima koji jos dodatno spustaju svoje aute.

Po ovim nasim cestama to je po meni samoubojstvo.

 To je valjda potrebni dio odrastanja/evolucije. Kakav je to zaljubljenik u aute koji nije spuštao svoju pilu, šarafao, tunirao, niskoprofilne gume kupovao iako znamo da to nije za naše ceste ;)

Nakon nekog vremena ti je dosta strepljenja od rupa, bankina, tkz.henikepiranosti vlastitog vozila.. pa završiš na Suv-u ;)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
nul-3 kaže...
Lord_Marko kaže...

zavisno koji 1.6 psa govorimo jer ih ima ko blata. od 66 do 85kw. 

ja imam 80kw i opcenito sranje. motor je u prvoj i drugoj kilav. 3-4-5 ide. troši fakat malo... vjerojatno gledas mk2 pa su ti jedini izbori 1.6 66kw on je ok aj to nejde s mjesta. pogotovo karavan. 1.6 80kw tu ti je njesra s dpfom tj s njegovim aditivom pa moras svakih 100tkm ga puniti a to košta 200e pa ga je isplativije skinuti. ocekujes da ce pregorjeti bakrene podloske injektora pa ce ti smrdjet u kabini. pa da turbina vrisne radi sita ulja ako nije rađen servis svakih 10-15tkm... ili nije sito maknuto i tak. po mojem 1.8tdci je znanstvena fantastika u svim faktorima naspram 1.6 osim potrošnje...

 

btw. bio pocetkom mjeseca na tehnickom. kao sto znate dpf i egr off i stg 1. prikopcao obd sve ok. nema gresaka. stavio sondu. zacrnjenje debelo ispod dopuštene granice. platio soma kn i vozi dalje godinu dana....

 To je 16kw više nego što sad imam hahaha. A mimo motora jel ima kakih ucestalih problema? 

Ako ga budes kupovao, bilo bi dobro preventivno napravit ciscenje DPF filtera/kartera i ostalog, jel ne znas kak ga je vozio prosli vlasnik i gdje...

 Želja je za sad Leon 2 1.9 TDI ali su malo skuplji... Ako ne, taj focus mi se isto sviđa, vidjet ćemo još

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Ako ga budes kupovao, bilo bi dobro preventivno napravit ciscenje DPF filtera/kartera i ostalog, jel ne znas kak ga je vozio prosli vlasnik i gdje...

 kakvo ciscenje dpf-a? gluposti. auto ako je odrzavan tj ako je interval zamjene ulja bio do 15tkm onda je sve ok s autom. ako je bio vise obavezno skidati karter. dpf ako ne pravi probleme se ne dira. nema tu preventivnog odrzavanja.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
hahhaajaads kaže...

Ako ga budes kupovao, bilo bi dobro preventivno napravit ciscenje DPF filtera/kartera i ostalog, jel ne znas kak ga je vozio prosli vlasnik i gdje...

 kakvo ciscenje dpf-a? gluposti. auto ako je odrzavan tj ako je interval zamjene ulja bio do 15tkm onda je sve ok s autom. ako je bio vise obavezno skidati karter. dpf ako ne pravi probleme se ne dira. nema tu preventivnog odrzavanja.

 Da ako je tako mjenjano ulje... Ali dosta ljudi opcenito mjenjaju na 20-30tkm, jos ak ga sa tim guse po gradu nezagrijanog onda ga sisaj... 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gledam sad neki auto da uzmem. Prije imao Mazdu 3 1.6 dizel iz 2010 godine s kojom sam super zadovoljan bio, znaci samo redovni servisi, toci gorivo i vozi. Trosila ko upaljac. Sad je vrijeme za novi (citaj rabljeni) auto.
Dao bi za auto do nekih 10 000 eura. Dizel mi vise nije potreban jer ne radim vise tolko kilometara godisnje.

Veci automobili me ne zanimaju, znaci max velicina je hatchback ili neke sedan verzije (tipa mazda 3, 3rd gen).
Za oko mi zapela Toyota Auris (2nd gen) i Mazda 2 (3rd Gen).

Auto ce se vecinom koristit za voznju po gradu sa povremenim izletima/putovanjima.

Treba mi nesto pouzdano sto se ne kvari kao ova prethdna mazda.
Konto sam mozda produzit do Njemacke po auto jer je izbor velik, a cijena je ovak na prvu dobra.

Imate vi kakve prijedloge i preporuke?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sad si me natjerao da tražim po forumima. Izgleda da je Ford počeo u trećem mjesecu 2009. ugrađivati novi tip DPF tzv cDPF I taj sam ja imao. Definitivno nikakvog aditiva nije bilo.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sad si me natjerao da tražim po forumima. Izgleda da je Ford počeo u trećem mjesecu 2009. ugrađivati novi tip DPF tzv cDPF I taj sam ja imao. Definitivno nikakvog aditiva nije bilo.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Cuj moras onda racunati i uvoz i sve sto ide s tim.

 

Inace, da se nekad na AutoScoutu 24 naci cudesa,

samo treba provjeriti.

 

Tipa Auris sa 40.000km za 10.000€:

https://www.autoscout24.at/angebote/toyota-auris-1-33-dual-vvt-i-cool-klima-alu-usb-cd-met-color-benzin-rot-2d64abed-5113-47f9-b24d-b2d6b6049fe2?cldtidx=2

 

Makar je to meni sumnjivo, radije bi pogledao ovog sa 67.000km:

https://www.autoscout24.at/angebote/toyota-auris-1-33-cool-benzin-bronze-a94e7b50-90f6-4b07-b5a2-472cbb0162bd?cldtidx=1

 

A dvojki imas u Becu na bacanje, kupuju ih djeci da se uce, voze ih 20-30.000km i onda prodaju za sicu:

https://www.autoscout24.at/angebote/mazda-2-g75-attraction-benzin-braun-fa76de88-2058-dc02-e053-e250040a3db8?cldtidx=3

https://www.autoscout24.at/angebote/mazda-2-g90-takumi-verkauft-benzin-schwarz-b998cd82-4f97-ae6f-e053-e250040a8a73?cldtidx=5

 

Izbor je prevelik, samo savjet - ne gledaj talijanske oglase, jer vidis aute iz 2006. sa 30.000km sto je po meni nerealno nemoguce,

i vidis po volanu da je vozen bar 150.000km. Isto tako cesto ulete i poljaci sa nekim ludim cijenama

za gotovo nov automobil - moguce ukraden ili tko zna sta. Samo Austrijanac i Svabo, makar i kod svabe

znaju slagat s kilometrima, u austriji ne mogu jer TÜV je obavezan i sve se upisuje. Kod svabi

je svake dvije godine, pa znaju i manipulirati, ovdje je to malo teze, nije da nema, ali je teze.

A i neda se nikome zbog 2000€ riskirati peterostruke kazne.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Opet ove priče, švabo i cheapšvabo nikog zajebali nisu. Ak te neko oće zajebat, taj će to i napravit.

 

Što se tiče kupnje auta. Šta je s tom Mazdom koju imaš/si imao da više ne valja?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa rekao je da mu vise diesel ne treba, s obzirom da putuje kratke relacije.

Onda mu odrzavanje ispadne skuplje nego sto treba.

 

Dakle vjerovatno mijenja vozilo da si smanji oportunitetne troskove,

a najbolji nacin je da smanjis te troskove je promjeniti gorivo

i velicinu vozila. I kroz 5 godina ustedis opet za novo vozilo.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
AmonZero kaže...
Gledam sad neki auto da uzmem. Prije imao Mazdu 3 1.6 dizel iz 2010 godine s kojom sam super zadovoljan bio, znaci samo redovni servisi, toci gorivo i vozi. Trosila ko upaljac. Sad je vrijeme za novi (citaj rabljeni) auto.
Dao bi za auto do nekih 10 000 eura. Dizel mi vise nije potreban jer ne radim vise tolko kilometara godisnje.

Veci automobili me ne zanimaju, znaci max velicina je hatchback ili neke sedan verzije (tipa mazda 3, 3rd gen).
Za oko mi zapela Toyota Auris (2nd gen) i Mazda 2 (3rd Gen).

Auto ce se vecinom koristit za voznju po gradu sa povremenim izletima/putovanjima.

Treba mi nesto pouzdano sto se ne kvari kao ova prethdna mazda.
Konto sam mozda produzit do Njemacke po auto jer je izbor velik, a cijena je ovak na prvu dobra.

Imate vi kakve prijedloge i preporuke?

 

Ne kužim boldano.

 

Fiesta, 2013+, po mogućnosti još novije ako nije lova problem, 11.000 eurića.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Pa rekao je da mu vise diesel ne treba, s obzirom da putuje kratke relacije.

Onda mu odrzavanje ispadne skuplje nego sto treba.

 

Dakle vjerovatno mijenja vozilo da si smanji oportunitetne troskove,

a najbolji nacin je da smanjis te troskove je promjeniti gorivo

i velicinu vozila. I kroz 5 godina ustedis opet za novo vozilo.

Znači mjenja vozilo da si smanji troškove. U priči koja ide ovako.

Ima/o Mazdu 3 s kojom nema problema, kojoj zna povijest, koja troši malo(dizela-to je kažu, ono smrdljivo, traktorsko, ali jeftinije gorivo).

Sad će kupit nešto noviji, skuplji auto, iste klase, ali benzin. O kojem ne zna ništa, koji troši više, al pravog, skupljeg goriva.

I na taj način će kroz 5 godina uštedit za novi auto. 

Moram probat ovo, prodat dizela, kupit benzinca o kojem ne znam ništ i onda ću moć za 5 opet kupit novog.

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Preskocio si onaj dio gdje je napisao da ne zeli nesto sto se tako cesto kvari:

"Treba mi nesto pouzdano sto se ne kvari kao ova prethdna mazda."

 

I ne zaboravi da su za dizelasa dijelovi uglavnom skuplji. Osobito kad flisne bosh pumpa.

Takodjer na benzincu stedis na osiguranju i eco porezu (ne znam kako je u HR, ali da, tko vozi

dizela, u EU uglavnom mu dodje na isto, bas zbog eco poreza, osim ako je vozilo registrirano kao radni stroj).

 

Jos kad pogledam kod mene cijene (17.06.2019. / 14:15):

Benzin: 1.279€

Diesel: 1.209€

https://tankbillig.in/index.php?long=11.3865&lat=47.2714&show=0&treibstoff=super95&switch

 

 

Na punom tanku od 50l, dizel ustedi 3.5€.

Meni je taj tank dovoljan za 2 tjedna, dakle po toj racunici stedim 7€ mjesecno, dakle 84€ godisnje.

S obzirom koliko je dizel skuplji u startu, koliko vise placam osiguranje i eco porez na njega,

meni je dizel samo trosak, nikako usteda. A nismo ni dosli do cijene servisa, gdje za benzinca placam od 250-350€,

za dizela ispod 450€ servisi u Austriji nisu.

(znam, u HR je servis 1500kn, al to je nekima pola place, dok je to ovdje recimo 1/5 place kad je servis 450€)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2019 14:20 (Čitatelj).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice