Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.228.083
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

 

Točno to. Drago mi je što netko vozi takav auto kako spada, a ne da stavi felge 3" veće i spusti je u pod i ubije cijeli smisao takvog tipa auta.

 

Gledao sam i ja Swiftove, ali kao što si rekao, nema ih ni za lijeka. Pojavi se tu i tamo koji u oglasu, a pitanje je kakav je. Pucam na nekakvog takvog "warm hatcha". Eventualno uz Swifta mi se sviđa još i Fiesta ST 150 ili možda Clio 1.6 GT. Clio Sport 197 je već ozbiljnija igračka i sa vjerojatno dosta većim troškovima održavanja.

 

Clia GT sam imao i to je vjerujem tu negdje kao Swift, mada vjerojatno bolji kao daily. RS197 mi ima frend i to je drugi svijet u odnosu na GT-a, neusporedivi auti, ali da troskovi odrzavanja su dosta veci, kako dijelovi (kompleksan prednji ovjes) tako i potrosnja, ali kazem, genijalan auto. Clia GT nazalost nema u oglasniku dok RS-a ima dosta i cijene su im dosta nisko pale, samo treba nac solidan primjerak. Tako da ako trazis auto te kategorije i mozes ga odrzavat, go for it 

 

Meni je RS mozda ipak malo too much, ne toliko potrosnja jer se trenutno dosta malo vozim, ali jednostavno nemam mehu od povjerenja+nesto skuplji dijelovi i to mi je dosta da me odbije, makar sam jedno vrijeme ozbiljno razmisljao o njemu.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, swiftovi sport su dost rijetki, ja sam svojega čitavih godinu dana tražio i čekao

Ima trenutno par po oglasnicima:
Ovaj je malo precjenjen, za 5k kuna više se kupi clio 197...
OGLAS

Ima u plavom oglasniku jedan, iz nekog razloga nema slika, al za ovu lovu ak je auto ok, se isplati...
OGLAS

Imate još twingo rs, isto odličan autić,samo po meni dosta jeftino dijeluje interjer, ni pravi sat nemaš, reg za 4 osobe, a također za njegovu cijenu se nabavi clio 197...
OGLAS

BTW:
Vele po netu da mini cooperi nisu loši, nađe ih se isto dosta po oglasnicima, 1.6 16v sa 88Kw, tj 120Ks, po usporedbama na you tube-u, navodno isto jako dobro leže po cesti, mada meni osobno odvartno izgledaju i izvana i iznutra, tak da meni opće nisu bili u krugu izbora

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Da, swiftovi sport su dost rijetki, ja sam svojega čitavih godinu dana tražio i čekao

Ima trenutno par po oglasnicima:
Ovaj je malo precjenjen, za 5k kuna više se kupi clio 197...
OGLAS

Ima u plavom oglasniku jedan, iz nekog razloga nema slika, al za ovu lovu ak je auto ok, se isplati...
OGLAS

Imate još twingo rs, isto odličan autić,samo po meni dosta jeftino dijeluje interjer, ni pravi sat nemaš, reg za 4 osobe, a također za njegovu cijenu se nabavi clio 197...
OGLAS

BTW:
Vele po netu da mini cooperi nisu loši, nađe ih se isto dosta po oglasnicima, 1.6 16v sa 88Kw, tj 120Ks, po usporedbama na you tube-u, navodno isto jako dobro leže po cesti, mada meni osobno odvartno izgledaju i izvana i iznutra, tak da meni opće nisu bili u krugu izbora

 

Ni meni se nikam ne zuri, ali ipak tvoji upisi odmazu strpljivosti i cekanju 

 

Ovaj nije malo, nego puno procijenjen, RS197 ima i za manje love. Takav Swift meni osobno vrijedi max maxeva 5000eura.

 

Ovaj iz plavog oglasnika je onaj na kojem je bio turbo i u meduvremenu je promijenio par ruku. Ovo je oglas dok je bio kod lika iz mog kvarta.

 

Twingo RS nije los, al ovaj koji se prodaje je u oglasniku valjda 2 godine i nikako da ode sto mi je sumnjivo. Mislim da sam negdje naletio da je razbijan. A i cijena je malo too much meni osobno. Kad sam ih gledao prije skoro 2 godine, PH1 su isli za 5500eur, a tad je ovaj trazio 10000. Eh da, i navodno su tvrdi za poludit. Da uzimam Twinga rade bi isao na GT-a jer ima dobar mali turbo motor i nade ih se za 3000-3500eur.

 

Miniji meni osobno nikad nisu bili previse privlaci, a i pouzdanost mi je nekako upitna. Taj benzinac iz braka s PSA grupacijom nije bas na nekom glasu, al vjerujem da se lijepo voze.

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Neki dan sam otpustio mentalnu kočnicu i stavio u prodaju (mada zamjena bi biolje klapala).

OGLAS

 

Nažalost moram se oprostiti od najvjernijeg auta koje sam imao priliku voziti, jer eto ... još malo i imat ću više djece nego vrata na autu.

 

Zamjena može za bilo kaj s 4/5 vrata a da nije švabo (eventualno Opel). Preferiram benzinca (žao mi garit dizela a do posla imam 5 km).

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Cuj, ima da se dvaput veselis sa Alfom. Prvi put kad je kupis a drugi put kad je prodas. 

 

Dobro izgleda za godine, malo tih estetskih nedostataka ni nije tako lose. Al vrata trebas naucit otvarat bez da skidas fasadu s kuce.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Cuj, ima da se dvaput veselis sa Alfom. Prvi put kad je kupis a drugi put kad je prodas. 

 

Dobro izgleda za godine, malo tih estetskih nedostataka ni nije tako lose. Al vrata trebas naucit otvarat bez da skidas fasadu s kuce.

 Iskreno nisam je ni htio kupiti, cura, tj. sadašnja žena me nagovorila, jer ona se vozila na posao tada, a ja sam pješačio do posla (100m), al nakon 2 godine ja sam išao autom na posao jer smo se preselili, a njoj je bio posao pod nosom pa je išla pješke.

I ne veselim se prodaji, baš nasuprot, ali jbg, djeca su ipak prioritet, i moj komfor, dojadilo mi lomljenje kičme do zadnjeg sica radi troja vrata.

 

Te sitnice oko estetike, a jbg, ipak joj ide dvanaesta godina, prošla nekoliko tuča, koristila se svakodnevno kao jedini auto.

Čekam da se vrijeme proljepša, nadam se ovaj vikend, pa malo da se podružim s njom, poliranje, čišćenje, malo utegnuti je estetski, jer ne zaslužuje prijeke poglede radi lijenosti gazde (pranje svaka 4 mjeseca u prosjeku).

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Vidjet ces kad dodjes u moje godine - zasto je SUV za kicmu najudobniji - sjedis uspravno i visoko.

Cak i manji gradski automobili su udobniji od sportskih cupea, jer ne moras tako nisko zakoraciti,

a i lakse izadjes jer su ti koljena u pravoj poziciji, a ne da moras svom silom se cupat iz sica (probaj sjest u GT86,

pa ces vidjeti, ja sam jedva izasao - lijep za spircer voznje, al gadno me gledat kad izlazim i cupam se iz sjedala.

 

S obzirom na godine, baba i ja nemamo djece, ali i da imamo, vec bi bila velika. Baba isto 3min do posla,

a ja 43km. Tko zna do kad ce to biti tako. Za sad mi je ovdje fino. A gledam i poslove nesto blize,

al nije mi nista napeto. Plus, kad si negdje duze, naviknes se na rutine, i sto si stariji teze ti je mijenjati posao.

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Znam kaj bi kupio da si mogu priuštiti :), nažalost nemogu.

Volvo XC90 ili AR Stelvio ... to je ludilo po pitanju džepa.

Hyundai Tucson ... nažalost možda tek za 2 godine ... ali po pitanju mojih i ženinih primanja realna kupovina.

 

A sad, dati 30.000 kn, ili 60.000, ili 20.000 kn sve isto staro, rabljeno jednako nepouzdano, pa sam odlućio ići na najpovoljniju opciju, jer sad kaj god uzmem, voziti ću 2-3 godine.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Znam kaj bi kupio da si mogu priuštiti :), nažalost nemogu.

Volvo XC90 ili AR Stelvio ... to je ludilo po pitanju džepa.

Hyundai Tucson ... nažalost možda tek za 2 godine ... ali po pitanju mojih i ženinih primanja realna kupovina.

 

A sad, dati 30.000 kn, ili 60.000, ili 20.000 kn sve isto staro, rabljeno jednako nepouzdano, pa sam odlućio ići na najpovoljniju opciju, jer sad kaj god uzmem, voziti ću 2-3 godine.

 Tebi treba zlatna sredina, monovolumen. Povisen, ali ne previse i udoban nakon visesatnih voznji (izlazis prakticki kao iz SUVa), hrpa mjesta odozada + velik gepek. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Volvo je meni preriskantan, s obzirom da je moguce da u bucunosti nece biti dijelova,

bar ne OEM dijelova, jer Kinezi idu samo na hibride i elektricna vozila,

sve sto je Volvo s Fordom smislio, to su prekrizili i idu u buducnost.

 

Ja bi RX-a, ali mi je malo iznad budzeta. Sve sto je preko 26.000€ mi je off-limit.

Preko te svote novo vozilo mi je preskupo, a i osiguranje preveliko,

tako da mora biti do te cifre i do 119KS, jer mi je onda godisnje osiguranje ispod 1400€.

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko da vozi daciu dokker stepway? 

Zanima me malo pojedinosti o tome autu?  Znam da nije rang možda berlinga ili kangooa ali cijena je oko 100 000 što nije puno za taku vrstu auta...  Znam da treba pristat na kompromise ali meni se čini kao super auto obzirom da je obiteljski / radni automobil. 

 

6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gdje bi se u Rijeci mogao polirati auto za neku normalnu (sitnu) lovu?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 Ja bi mazohistički rađe Mito uzeo nego mini, samo Mito 1.4 turbo benz u dobrom stanju za razumnu lovu je teško nać...al vjerujem da je isto zabavan autić, DNA sustav, 155Ks
OGLAS

Jarvan kaže...

Neki dan sam otpustio mentalnu kočnicu i stavio u prodaju (mada zamjena bi biolje klapala).

OGLAS

 

Nažalost moram se oprostiti od najvjernijeg auta koje sam imao priliku voziti, jer eto ... još malo i imat ću više djece nego vrata na autu.

 

Zamjena može za bilo kaj s 4/5 vrata a da nije švabo (eventualno Opel). Preferiram benzinca (žao mi garit dizela a do posla imam 5 km).

 Bome ti si se baš potrudio da se alfica ne proda, ni na jednoj slici alfica nije u cijelom kadru, prednju i stražnju stranu opće nisam vidio, od ukupno 8 slika, 4 slike su makro di na 3 gledam odsjaj neba, a na jednoj se vidi krac kljuća
Uglavnom baš ti je neka sramežljivo tajanstvena alfica, čovjek te baš treba nazvati i doć ju osobno pogledati da je bolje upozna, jer su ti slike kao za osobnu, ne otkrivaju ništa

love2ml86 kaže...

Gdje bi se u Rijeci mogao polirati auto za neku normalnu (sitnu) lovu?

 Ja znam samo za jednog u Ri:
Filips No1 Car care center:
INFO

FACEBOOK PAGE
Pa pitaj kod njih.

Te Car wash Le Monde, samo ne znam dal se oni bave poliranjem, možeš pitat
INFO

FACEBOOK PAGE

BTW: najjeftinije šta mi pada na pamet, za sitnu lovu platiš nekog studenta da ti ispolira auto, samo mu daš dvije krpice i polir pastu


EDIT:

Off topic:
Nisam znao da je pravilo ako se vozi auto sa volanom na desnoj strani, da se i sat nosi na desnoj ruci, vidiš vidiš...ima smisla

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 19:42 (1BIT).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

zanimaju me slabosti/mane Peugeota 206 SW 1.4 HDi 2005.g....

 

te cijene popravka/zamijena tih mana...

 

hvala unaprijed i ne budite generali nakon bitke, auto je kupljen, za penziće s malo novaca...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

zanimaju me slabosti/mane Peugeota 206 SW 1.4 HDi 2005.g....

 

te cijene popravka/zamijena tih mana...

 

hvala unaprijed i ne budite generali nakon bitke, auto je kupljen, za penziće s malo novaca...

 Koliko znam, samo zadnji most... koji odlazi na svima i treba ga repairati 200-300 eura troška (pojavljuje se lupanje u zadnjem kraju vozila)

eventualno ručica žmigavca koja se ne vraća u prvobitni položaj

 

i to je to

 

mali potrošač, između 4-6 litara

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sajla kvacila zna zajebavati. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 19:54 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Ja bi mazohistički rađe Mito uzeo nego mini, samo Mito 1.4 turbo benz u dobrom stanju za razumnu lovu je teško nać...al vjerujem da je isto zabavan autić, DNA sustav, 155Ks
OGLAS

 

Pogledam slike, pogledam cijenu, zaljubim se 

Pogledam kilometre, broj vlasnika, pukla ljubav 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel netko uvozio iz EU bmw f30(2013-2015)?!

Volio bih cuti koliko veliki su bili troskovi uvoza s obzirom da f30 ima relativno mali co2.

prema kalkulatoru ukoliko ubacim 119g/kg co2, 2015god, vrijednost automobila 300k kn izracun je malo manje od 8000kn. 

Po kalkulatoru je isplativ uvoz, no koliko je on tocan(znam da se jako ovisi dodatna oprema koju mi ne unosimo, vec stavljamo vrijednost novog automobila), ima li forumasa s provjerenim informacijama.

 

Who cares anyway.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
gamer34 kaže...

 Ja bi mazohistički rađe Mito uzeo nego mini, samo Mito 1.4 turbo benz u dobrom stanju za razumnu lovu je teško nać...al vjerujem da je isto zabavan autić, DNA sustav, 155Ks
OGLAS

 kakve su te novije alfe naspram starih? znam da je kod 147 kronican problem s tim vilicama koje dns uopce vise nisu tako skupe pa ko radi malo km nece tolko osjetit taj problem, osim toga valjda ok auto ako je jtd? .. mene zanima najvise giulietta 1.4 tb ili jtd, samo pitanje je jel valjaju novi 1.6 i 2.0 dizeli i ima li neke tak kronicne probleme kao 147?

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 9:31 (domac5).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Novije Alfe (Mito, Giulietta) nemaju nekih istaknutih problema s ovjesom, ali se zato kvaliteta ovjesa ne moze mjerit sa 147 ili 156. Daleko od tog da su losi, al jednostavno losiji od prethodnika po tom pitanju.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

zanimaju me slabosti/mane Peugeota 206 SW 1.4 HDi 2005.g....

 

te cijene popravka/zamijena tih mana...

 

hvala unaprijed i ne budite generali nakon bitke, auto je kupljen, za penziće s malo novaca...

 Mana - Peugeot je.

 

A još k tomu i dizel.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

A djulijeta straznja svjetla su uzasna, tko je dizajnirao, polomit mu ruke i noge,

jer svjetla izgledaju kao frkanac, ili kad gledas oba svjetla, kao retard sa razmaknutim ocima,

skoro "monobrv".

 

Eh da, frkanac...

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Po meni je to najatraktivnija stvar na autu, pogotovo po noći.

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Jasno, al ne na djulieti, taj frkanac je bljak. Nije ni sluga ostalim Alfama.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ta svjetla su najljepši dio auta. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

zanimaju me slabosti/mane Peugeota 206 SW 1.4 HDi 2005.g....

 

te cijene popravka/zamijena tih mana...

 

hvala unaprijed i ne budite generali nakon bitke, auto je kupljen, za penziće s malo novaca...

 Mana - Peugeot je.

 

A još k tomu i dizel.

 Je pa onda je i bmw - mana sa svojim lancima... Svaki auto je uz redovno odrzavanje/mjenjanje potrosnih dijelova dobar.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Jakovp kaže...
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

zanimaju me slabosti/mane Peugeota 206 SW 1.4 HDi 2005.g....

 

te cijene popravka/zamijena tih mana...

 

hvala unaprijed i ne budite generali nakon bitke, auto je kupljen, za penziće s malo novaca...

 Mana - Peugeot je.

 

A još k tomu i dizel.

 Je pa onda je i bmw - mana sa svojim lancima... Svaki auto je uz redovno odrzavanje/mjenjanje potrosnih dijelova dobar.

 Istina! ALi ovdje se pitalo za Peugeot, BMW ima svoj set mana.

 

Ovo drugo, nije istina. Peugeot NIKAD nije dobar, nema tog redovnom održavanja koje može pomoći.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...

 

Ovo drugo, nije istina. Peugeot NIKAD nije dobar, nema tog redovnom održavanja koje može pomoći.

 Motornog dijela ili sta ? Davno smo imali 307 1,6hdi 2004-2005 godine, auto pali vozi jedino sta su mu prednja svjetla stalno crkavala. Sto se tice motornog dijela, ja osobno imam pohvale za 1,6 hdi (tdci), promjenili 3 cmaxa (2008-2010 godine), 2 bila sa 80kw i jedan sa 66kw (to su sve motori od pezoa) i niti jedan problem. Dan danas imam noviji model od 85kw (isto 1.6 hdi/tdci) i u 20 000tkm se nista nije dogodilo, svakih 10tkm ulje i filteri i sad prije 6 mjeseci kocione plocice, dijelovi su isto tako jeftini. Zna nekad zezat DPF ali to se ispuse na autocesti, vuce iz malih okretaja kao lud, na leru miran ko bubica, ne stedim ga a stedljiv je sto se tice potrosnje (6.5l u Zagrebu), 4.5-5.5l autocesta sve zavisi kak ga vozis... Kad ovaj ode, sljedeci na redu je vjerovatno noviji model 1.5tdci sa 88kw.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

A djulijeta straznja svjetla su uzasna, tko je dizajnirao, polomit mu ruke i noge,

jer svjetla izgledaju kao frkanac, ili kad gledas oba svjetla, kao retard sa razmaknutim ocima,

skoro "monobrv".

 

Eh da, frkanac...

 Baš si izvalio glupost sad. TO je JEDINI dio na autu koji je pogođen najbolje, bez tog bi izgledao kao druga slika koju si stavio, a sa tim svjetlima izgleda ko baby ferrari.

 

Obavezno 2 spulje iza i prekrasan je onda, naprijed nije, al ak će nova bit ko hatchback giulije bit će bomba, al pošto ih reno uzima, vidjet ćemo...

14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Jakovp kaže...

 

Ovo drugo, nije istina. Peugeot NIKAD nije dobar, nema tog redovnom održavanja koje može pomoći.

 Motornog dijela ili sta ? Davno smo imali 307 1,6hdi 2004-2005 godine, auto pali vozi jedino sta su mu prednja svjetla stalno crkavala. Sto se tice motornog dijela, ja osobno imam pohvale za 1,6 hdi (tdci), promjenili 3 cmaxa (2008-2010 godine), 2 bila sa 80kw i jedan sa 66kw (to su sve motori od pezoa) i niti jedan problem. Dan danas imam noviji model od 85kw (isto 1.6 hdi/tdci) i u 20 000tkm se nista nije dogodilo, svakih 10tkm ulje i filteri i sad prije 6 mjeseci kocione plocice, dijelovi su isto tako jeftini. Zna nekad zezat DPF ali to se ispuse na autocesti, vuce iz malih okretaja kao lud, na leru miran ko bubica, ne stedim ga a stedljiv je sto se tice potrosnje (6.5l u Zagrebu), 4.5-5.5l autocesta sve zavisi kak ga vozis... Kad ovaj ode, sljedeci na redu je vjerovatno noviji model 1.5tdci sa 88kw.

 Samo na ovom forumu i ovoj temi imaš priča o problemima s tim motorom. A koliko sam se još naslušao problema s tim 307-cama...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice