Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.196.151
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
vrinho kaže...

Da, u pravu si ali to je nelogično i da ne kažem blesavo. Čemu sad lijepiti to na auto kad je već na tablici označeno HR.

To vrijedi samo za EU, makar sve manje i susjedi gnjave.

Čitatelj kaže...
Stric_Jura kaže...

Zna li netko gdje se može kupiti HR oznaka ali da je prozirna s crnim slovima?

 

 

Mene vise zanima magnetna nalijepnica, jer mi je mutavo lijepiti ju samo radi BIH,

ako moram proci kroz tu zemlju jednom godisnje, da si skratim put.

Dakle neku magnetnu sivu/srebrnu/bijelu sa crnim slovima,

onakav fini fleksibilni mekani magnet, dobro drzi a ne struze po laku.

I mozes odlijepiti kad ti ne treba (u 364 dana u godini).

 Evo ti je tu.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kod mene kako izgleda stvarno problem do dizni jutros majstor stavio druge dizne i evo cijeli dan vozam i testiram nasuo goriva kao prije trenutno presao 145km i potrosnja je ok nije se ispraznio :D 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Nije ni GPS mogao. 

 Samo kod VW laže sat, jel tako ? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 16:43 (Rucipe).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema


Dali je ovo najbrži legalni cestovni auto?
Po ubrzanju do 100km/h?
Mislim 1,66s do 100km/h

Do 200km/h 4,4s

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...


Dali je ovo najbrži legalni cestovni auto?
Po ubrzanju do 100km/h?
Mislim 1,66s do 100km/h

Do 200km/h 4,4s

 

Da je brz, jest, ali sigurno nije najbrzi. 

A i pitanje je legalnosti, u RH tesko da je ovo legalno za cestu, dok u USA mozda i je, al tamo stvarno svasta moze na cestu.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...


Dali je ovo najbrži legalni cestovni auto?
Po ubrzanju do 100km/h?
Mislim 1,66s do 100km/h

Do 200km/h 4,4s

Pitanje je i gripa, dal je stvarno 1.66 ili zapravo proklizava i stvarna brzina je niza.

A legalnost se slazem da kod nas ne bi proslo.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
sstrmi kaže...


Dali je ovo najbrži legalni cestovni auto?
Po ubrzanju do 100km/h?
Mislim 1,66s do 100km/h

Do 200km/h 4,4s

 

Da je brz, jest, ali sigurno nije najbrzi. 

A i pitanje je legalnosti, u RH tesko da je ovo legalno za cestu, dok u USA mozda i je, al tamo stvarno svasta moze na cestu.

 

CroNk3r kaže...
sstrmi kaže...


Dali je ovo najbrži legalni cestovni auto?
Po ubrzanju do 100km/h?
Mislim 1,66s do 100km/h

Do 200km/h 4,4s

Pitanje je i gripa, dal je stvarno 1.66 ili zapravo proklizava i stvarna brzina je niza.

A legalnost se slazem da kod nas ne bi proslo.

 Lik je iz Njemačke,auto je tamo regan
Znam da u USA svašta prolazi,ali da prolazi u De.To ne vjerujem
Naravno da je stvarno ljudi moji,pa ima gps koji mjeri i brzinomjeri i ostalo na drag race

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
sstrmi kaže...


Dali je ovo najbrži legalni cestovni auto?
Po ubrzanju do 100km/h?
Mislim 1,66s do 100km/h

Do 200km/h 4,4s

 

Da je brz, jest, ali sigurno nije najbrzi. 

A i pitanje je legalnosti, u RH tesko da je ovo legalno za cestu, dok u USA mozda i je, al tamo stvarno svasta moze na cestu.

 U Hrvatskoj najbrži street legal auto je bio od Konopeka Audi rs2 s oko 900 ks . Imao je full interier , roll cage itd itd . 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
gamer34 kaže...
sstrmi kaže...


Dali je ovo najbrži legalni cestovni auto?
Po ubrzanju do 100km/h?
Mislim 1,66s do 100km/h

Do 200km/h 4,4s

 

Da je brz, jest, ali sigurno nije najbrzi. 

A i pitanje je legalnosti, u RH tesko da je ovo legalno za cestu, dok u USA mozda i je, al tamo stvarno svasta moze na cestu.

 U Hrvatskoj najbrži street legal auto je bio od Konopeka Audi rs2 s oko 900 ks . Imao je full interier , roll cage itd itd . 

 80 coupe quattro

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

 

Primjerice, vecina vozaca u automatiku na stopu/semoforu samo drzi kocnicu

i ne izbaci iz brzine - samim time je mjenjac cijelo vrijeme napet pod opterecenjem

i trosi se. To bi trebalo ljudima izaci iz navike - jer se onda dogadja to, sto se kod amera,

da im se nakon 60.000km "potrosi" automatski mjenjac (bilo kojeg oblika), i onda ispadne

da Nissan ima najgore mjenjace (Jatco), al stvar je ta da ljudi ne znaju razumno koristiti,

osobito ameri koji znaju cijelo vrijeme jasiti jednom nogom kocnicu a drugom gas - smrt za CVT.

 

 imam DSG golfa 6 90kw i mogu ti rec da tu nema izbacivanja u N kad stanes na crveno,cim stisnes na kocnicu i stanes mijenjac vise nije "napet"

 

to je kod svakog DSGa tako,ipak su inzinjeri malo razmisljali kad su to pravili.

preporodio sam se kako vozim DSG,a i slijedece auto aBd ce biti neki automatik od ZFa jer ipak je to kvalitetnija stvar od dsga,najvjerovatnije BMW steptronic.

 

nema vracanja na manualno saltanje,dovoljno mi sto mi je poslovno auto obicni saltac pa me vazda noga boli.

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Cuj, za dnevno vozilo, svakako automatic. Evo kod mene su poplave, radovi na cesti,

dionicu od 35km vozim 85min, stani-kreni - automatik - milina, stavim adaptivni tempomat,

sam si fino salta i boli me uho, kak bi se reklo.

 

Ali za "vikend" vozilo za zabavu bi svakako rucni. Makar, i vikendom su uvijek guzve,

tako da i nemas gdje se nauzivati, a imat vikend auto kojim ne mozes gustat je bacanje novca.

 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

a uostalom, danas svi auti imaju start/stop, pa automatici nisu "napeti" pri stajanju (bez N/P odabira) ?!

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Moj sva sreca nema - kod hibrida je svejedno, do 50 se vozis na struju pa imas malo pravih start-stop sekvenci,

kod benzinca bas i ne.

Najvece opterecenje na motoru je start, i onda ako imas u sat vremena 100 startova,

svakako nije zdravo za masinu.

 

Suprotno tvrde proizvodjaci, jer njima je u cilju da prodaju dijelove i naplate servis.

 

Ali da, nije greska izbaciti u neutralnu poziciju kod stajanja. Sto god proizvodjaci rekli

da "nije stetno", ja se drzim toga da zelim da auto traje dugo, i kad ga prodam,

da slijedeca osoba koja ga bude vozila, ne vozi izraubano kino, osobito

kad je to nekome velika investicija koju mora odrzavati slijedecih 10 godina.

 

Vozio sam B-Maxa i C-Maxa sa start-stop opcijom. To je OK u normalnoj voznji,

ali u guzvama i zastojima sigurno nije dobro - tad je pametno iskljuciti start-stop.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

znam i meni je prvo naći tipku s A okruženu strelicom

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 19:38 (Stric_Jura).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vi bar znate da imate start stop, ja niti itko drugi (osim vlasnika naravno) nije niti znao da ima start stop jer nije niti pisalo to u informacijama. Mi krenuli na test voznju, sve normalno... Ali motor (tj. ulje) nije bio ugrijan pa se to onda automatski gasi. Mi uzeli auto, krenuli, kad se on ugasi na malom brdascu (semafor je bio) i ja vec poceo radit "paniku" i pitat se kaj se sad desilo sa autom, ja stisnem kvacilo kad ono bam 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pise kod brojaca okretaja vecinom. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Pise kod brojaca okretaja vecinom. 

 Ma znam, nisam se nikad prije susretao sa start stopom pa nisam niti znao kak izgleda dugme za njega. No taj sam put osluskivao dal motor radi kakve cudne zvukove pa nisam niti obracao paznju na boardkomp...

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

@1bit

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Decki, imam pitanje vezano uz jedan jedini mod na autu koji bi htio napravit. Tice se volana.

 

Naime, puno vise mi se svida volan kakav je na novom Qashqai-ju nego verzija koju je imao prije i koju imam na Pulsaru.

 

E sad, na sto se treba gledati kad se radi zamjena volana i isplati li se uopce igrati s time? Htio bi da mi komande na volanu i dalje rade. Koliko gledam, raspored komandi je vise manje jednak izuzev tipki za lijevo/desno po meniju na novoj verziji (postavio sam slike)

Volan na Pulsaru i prosloj verziji Qashqaija Volan na Pulsaru i prosloj verziji Qashqaija
 
Volan na novom Qashqaiju Volan na novom Qashqaiju
 

Kako uopce provjeriti odgovara li taj volan mom autu i kako bi to sve funkcioniralo ako bi uspio napraviti zamjenu?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bok,

 

daj ti meni reci, kakv je taj Pulsar?

 

pa to se trži samo u Zap. Europi?

 

otkud si ga ti nabavio, dojmovi,  pohvale, slabosti...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da li netko ima Android Auto na vwu ? Trebao bi malo savjeta...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Moj sva sreca nema - kod hibrida je svejedno, do 50 se vozis na struju pa imas malo pravih start-stop sekvenci,

kod benzinca bas i ne.

Najvece opterecenje na motoru je start, i onda ako imas u sat vremena 100 startova,

svakako nije zdravo za masinu.

 

 

 

 Prosjecni hibrid ce imat vise paljenja-gasenja nego bilo koji auto sa S/S. Stovise prije ces na hibridu imat 100 startova u sat vremena, pogotovo ti koji zivis u brdskom reljefu gdje hibrid nije koristan skoro uopce.

Di2 & EPS FTW!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Drugaciji je nacin startanja kod hibrida nego kod cistaka.

A i kad se vozis samo uzbrdo, rade oba motora, nizbrdo samo struja.

 

Sve u svemu, za brdo je isto OK, ali za snijeg je malo problematicno jer

baterije gube brzo kapacitet, pa ti ispadne da zimi ne stedis gotovo nista.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nabavio ga iz Njemacke u 12. mjesecu.

 

Trenutno mogu reci da sam ugodno iznenaden s autom. Dosta dobro lezi na cesti, udoban je za vozit i ne trosi previse. 1.5 dCi, gradske voznje imam prosjek 6.5-7l s tim da ne pazim bas pretjerano kako se vozim.

Kao neke slabosti mogu navest da je izolacija buke relativno losa. To najvise primijetim na autoputu i primjerice kada prodem preko lokve. U tom slucaju cujem kao da mi voda ulazi u auto, nije bas najugodniji osjecaj.  Takoder, ako prozori nisu podignuti do maksimuma, ima nekog malog "klackanja", nije cvrsto slozno.

 

Tako da to mi je slijedece na listi sto bi napravio na autu, prvo mi je vidjeti moze li se promijeniti volan. Ako moze, onda bi auto iznutra stvarno fenomenalno izgledao.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Drugaciji je nacin startanja kod hibrida nego kod cistaka.

A i kad se vozis samo uzbrdo, rade oba motora, nizbrdo samo struja.

 

Sve u svemu, za brdo je isto OK, ali za snijeg je malo problematicno jer

baterije gube brzo kapacitet, pa ti ispadne da zimi ne stedis gotovo nista.

 Ne trpi samo motor konstanta paljena...

 

 

Nije okej jer uzbrdo ti ne moze pomoc previse (pricamo o pravim uzbrdicama, ne 2-3%),a nizbrdo kako obicni motor ne moze radit "u brzini" mora raditi neovisno i trosi kao da stojis na mjestu, iako se vozis. Iz toga zimi proizlazi da obicni motor radi stalno i auto trosi jos vise nego npr. obicni benzinac. 

 

Nadalje, kako se tesko ugrije zbog ciklusa na kojem radi, mora raditi duze sto znaci jos vise trosi i auto se teze zagrije i teze dobivas nekakvo grijanje, pa ga recimo ne mozes nizbrdo zagrijat u brzini. Sto ako recimo zivis na brdu, ispada jos gore. Iako sve to Toyota navodi u svojem "disclaimeru", hybrid ovisi o vise faktora neg nekakav ICE auto, iako potrosnja ne moze preci obicni npr 1.5 ICE benzinac, ono sto si dao za stedljivost (moment,snagu..) nazalost pogorsas s tim ostalim faktorima jer na 40 stupnjeva ili -10 stupnjeva zimi, baterija sve teze prezivljava.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Da li netko ima Android Auto na vwu ? Trebao bi malo savjeta...

 Imam ja. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

@1bit

 Opaa, si malo na probnoj vožnji?

Najbolja stvar je motor i vozne osobnine koje pružaju zabavu za volanom
Najgora stvar, jeftina plastika interjera i cvrčci...


BTW:
jel ja to vidim blizu 300 000km na brojčaniku
Znaš možda jel mijenjan lanac na toj kilometraži, moj ima 143 000Km, nigdje se ne spominje interval zamjene lanca... kad se produlji sa vremenom, španer više našpana i valjda je to to, kompenzira razliku, u service manual-u se nigdje ne spominje zamjena lanca...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Drugaciji je nacin startanja kod hibrida nego kod cistaka.

A i kad se vozis samo uzbrdo, rade oba motora, nizbrdo samo struja.

 

Sve u svemu, za brdo je isto OK, ali za snijeg je malo problematicno jer

baterije gube brzo kapacitet, pa ti ispadne da zimi ne stedis gotovo nista.

 

Po cemu je drukciji nacin startanja osim po tome sto nema anlaser ako se ne varam? Ne vidim koja je razlika za sami ICE sto ga pokrece.

A da ne spominjem koliko se kod hibrida motor sporije grije, a upravo najvece trosenje komponenti dolazi dok je motor hladan.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Opaa, si malo na probnoj vožnji?

Najbolja stvar je motor i vozne osobnine koje pružaju zabavu za volanom
Najgora stvar, jeftina plastika interjera i cvrčci...


BTW:
jel ja to vidim blizu 300 000km na brojčaniku
Znaš možda jel mijenjan lanac na toj kilometraži, moj ima 143 000Km, nigdje se ne spominje interval zamjene lanca... kad se produlji sa vremenom, španer više našpana i valjda je to to, kompenzira razliku, u service manual-u se nigdje ne spominje zamjena lanca...

 focus je na lakiranju jer mi je covjek kod parkiranja štrafal branik prednji.

pa sam dobil suzukija. da blizu 300tkm. i to ima plin navodno od 0km. za lanc neznam. a ono auto nije bas u bajnom stanju. ide ok ali nis spektakularno. 1.3 69kw tak nes. trokira u leru na benzinu. na plinu radi super.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice