Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.103
|
čitano: 13.226.466
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Meni dvojka ok izgleda. Fina boja na A3, ja 1.6TDI ne bi uzimao, meni je taj motor trom. 

 Ovo za 1.6 TDI je istina ali smatram da je to do jako dugačkih prijenosnih omjera ,ali nakon stage 1 mape auto postane bomba , doslovno drugi auto  .

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 18:28 (Rucipe).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
ivanzu kaže...

Meni dvojka ok izgleda. Fina boja na A3, ja 1.6TDI ne bi uzimao, meni je taj motor trom. 

 Ovo za 1.6 TDI je istina ali smatram da je to do jako dugačkih prijenosnih omjera ,ali nakon stage 1 mape auto postane bomba , doslovno drugi auto  .

 Ako je 5 brzina da, ako je 6 ne jer on ima dobre omjere...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Elijah01 kaže...

Pozdrav, imam pitanje. Jeli osoba s hrvatskom vozackom smije voziti auto njemackih tablica po Hrvatskoj? Kakav je zakon po tom pitanju? 

 Smiješ samo ako je osoba koja je vlasnik vozila s tobom u vozilu.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Maloprije sam dozivio sok terapiju  

 

Uglavnom, idem do grada i vani je ispod 5 stupnjeva, a auto ima automatsko webasto... Upalim auto (drzao ga u leru cca 2min), upalim grijanje i nakon 1km sam vec osjecao da grije te sam nakon cca 5min dosao u grad (nije se jos nit zagrijao) i u leru cujem nekakav zvuk (ali slabo), reko ja opet radi regeneraciju, izadjem van kad se nista ne cuje (ali sam posumnjao da nije jer ne radi na 1000 okretaja)... Udjem opet unutra i cuje se, ugasim auto i sad se jos trunku jace cuje i prestane nakon ~45sec. Posto me to izbezumilo onda hauba i reko da nije nesto izbilo kod motora (voda, ili sta ja znam), gledam i nista i doslovno sve normalno. Vracam se nakon 10ak min, upalim auto, ukljucim grijanje i stanem na semaforu i opet cujem taj zvuk, ugasio grijanje i drzao ga na sto nizim okretajima jer me stvarno vec malo preplasilo. Uglavnom, dosao doma i auto je bio skoro full zagrijan i nema vise nit zvuka nit u leru nit kad sam ga ugasio. Kad sam dosao doma tek mi se upalila lampica u mozgu da to moze bit webasto, ja odma na yt i "automatic webasto sound" i budem sav sretan kad cujem doslovno iste stvari i kod ostalih 

 

Problem je sto uopce nisam razmisljao kad mi se to desilo, znaci idem onak u ducan i vrtim si u glavi sta se sad desilo (znaci doslovno sam razmisljao o novom motoru iz nekog razloga, znaci sok sokova) i kolko ce bit popravak ak uopce uspijem stic do doma... Dobra je stvar ali nikad ovo nisam imao na autu tak da me jako sokiralo...

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 21:29 (hahhaajaads).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
od kad trojka nema 5 vrata?
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ima 3 gran turismo, koji je meni nakaradan ko što je tebi active tourer. I da, ajmo sad forumsku raspravu kaj je meni za moje potrebe potrebno.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko preporuku/savjet/nekoga za riješiti problem s magljenjem farova. Samo desni mi se magli cijelo vrijeme a bas davati 4000 kn za novi mi se i neda. Gledao sam tu po Zagrebu slabo se bave time, sve koje sam zvao kazu da ne rade to.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ulazi ti negdje voda. Nadji na Youtubeu rijesenje, ima ih stotine.

 

Jedno od rijesenja je da dolje na faru izbusis rupicu, gdje ce voda curit van nakon ukapljivanja.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Koji auto? Nemas kaj napraviti osim podihtati ga silikonom na spojevima ili nabaviti original/zamjenski ili nek se magli
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Znam da GT ima, ima i F30 3 series sedan (2011-2019), facelift 2015

bmw 4 dolazi u varijantama coupe, cabrio i gran coupe sa 4 vrata (2014.)
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Po skokovima na grafu znam kada je zena vozila.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Po skokovima na grafu znam kada je zena vozila.

 

Astra zar ne?

 

Kakvi su se pokazali ti 1.4t motori? Konkretno 150ks. Jel imaju kakvih problema osim u pocetku s LSPI?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Od kraja 2016 su ok i nemaju problema, prije toga su imali problema sa LSPI-om. Kod nas je problem sto ulje ne mozes kupiti u HR nigdje drugdje osim u ovlastenom koliko sam ja primjetio. Kod mene je za sada sve Ok, nema potrosnje ulja niti cudnog ponasanja motora, ulje cisto i bez mirisa benzina. Par puta sam primjetio da se pari iz haube kada pada kisa vjerojatno jer je turbo dosta blizu . Benzinske varijante nemaju problema za sada , 1.6CDTI ima problema sa lancem. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 17:07 (ivanzu).
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka za kvalitetnu ceradu za auto ?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
ivanzu kaže...

Po skokovima na grafu znam kada je zena vozila.

 

Astra zar ne?

 

Kakvi su se pokazali ti 1.4t motori? Konkretno 150ks. Jel imaju kakvih problema osim u pocetku s LSPI?

 a 1.4t motori u astri j 103 kw? jel imaju oni problema i koliko kombinirano trose? 

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ja imam astru j cosmo sport 1.7 cdti 92 kw.Kupio ga u 3. Mj ove godine.Apsolutno nikakvih problema,promijenio odmah zupcasti i vodenu pumpu i svo remenje preventivno,ulje i filtere kako vozim svaki dan 100 km svakih 10000 mjenjam i ostalo toci i vozi.Inace zivim u Petrinji sto je grad na rupi i na ljetnim 235 45 18 mogu cak reci da je udobna obzirom na stanje cesta i niskoprofilne gume.Motor dosta dobro vuče za masu auta(1600 kg),dobro je izolirana pa se ne osjeti ubrzanje toliko ali ide stvarno fino,napucana opremom,lijepo izgleda(crna boja s efektom i krom lajsne),odrzavanje relativno jeftino.Nemam zamjerke stvarno.A kad se samo sjetim da sam vagao izmedju astre i golfa 6 gdje ne bi dobio ni sva 4 el.podizaca za tu cijenu...

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Lijepa boja na A3-ci ,

Felge OEM iste kao i moje.

Ja sam ih ostavio za zimski set, iako mi nisu sjele nikako.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

šetica gtd. farovi su oni seljacki s ledicama dole 

Već mi je bio frend predlozio sa svrdlom fi1 zbusiti dole manju rupicu. Skinut branik ne znam sam da bih skinuo far... jbg

A frajer kaj to radi u zaboku kaze da mora prvo vidjeti kaj je tocno, ali da je najgora opcija 1400kn.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kiky877 kaže...

Ima netko preporuku/savjet/nekoga za riješiti problem s magljenjem farova. Samo desni mi se magli cijelo vrijeme a bas davati 4000 kn za novi mi se i neda. Gledao sam tu po Zagrebu slabo se bave time, sve koje sam zvao kazu da ne rade to.

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
gamer34 kaže...
ivanzu kaže...

Po skokovima na grafu znam kada je zena vozila.

 

Astra zar ne?

 

Kakvi su se pokazali ti 1.4t motori? Konkretno 150ks. Jel imaju kakvih problema osim u pocetku s LSPI?

 a 1.4t motori u astri j 103 kw? jel imaju oni problema i koliko kombinirano trose? 

 Vodena pumpa moze propisati, mislim da je za to bio opoziv koliko znam, bobine znaju crknuti(paket) i PCV ventil se zastopa na prvim modelima. Trosi oko 8-9L, najbolje gledati one sa tvornickim plinom. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 23:49 (ivanzu).
9 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

Tko to radi u Zaboku? Može kontakt neki?

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kiky877 kaže...

šetica gtd. farovi su oni seljacki s ledicama dole 

Već mi je bio frend predlozio sa svrdlom fi1 zbusiti dole manju rupicu. Skinut branik ne znam sam da bih skinuo far... jbg

A frajer kaj to radi u zaboku kaze da mora prvo vidjeti kaj je tocno, ali da je najgora opcija 1400kn.

 stari moj, kakvih 1400 kn. 

 

doslovno skines far i silikoniras ga na spojevima. jedino sta trebas skinuti i branik.. to su sad price za malu djecu da mora vidit kaj je tocno jer 99% pusta na tim spojevima, vidi u videu..

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bok ljudi, dva pitanja:

 

1: brisači mi kod pomaka gore sve obrišu, a kod povratka dolje malo zamute. Relativno su novi, ne ostavljaju linije. Dal se to može kak srediti, ili je ipak vrijeme za nove?

 

2: kupio sam ratkape koje imaju onaj središnji krug bez oznake, pa bi stavio Suzukijev znak. Ali na netu uvijek pronalazim 56mm (ono za alu felge) naljepnice, a ovo je oko 70-80mm. To je isto neki standard ako netko zna, ili su random odabrali veličinu, pa se trebam snaći?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Za brisace ti je lako - nakupilo se smeca (pticji izmet, musice, prljavstina s ceste, katran itd), a i UV zracenje im steti.

Uzmes neku stariju grublju krpu, naspricas sa WD40, dobro ocistis gume, dok god ne prestanu ustavljat

prljavi crni trag, i to je to.

 

Nakon toga ce ti brisaci opet fino brisati, bar dok se ponovno ne nakupi smeca. A i duze ce ti trajati ako ih

redovno tako odrzavas. Recimo jednom u 3 mjeseca ih tako ocistis i miran si. Meni tako gumice znaju trajati i preko 7 godina,

odnosno bez frke i preko 150.000km, sa jako puno kise, snijega, pticjeg dreka, i zimi jos i soli.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Za brisace ti je lako - nakupilo se smeca (pticji izmet, musice, prljavstina s ceste, katran itd), a i UV zracenje im steti.

Uzmes neku stariju grublju krpu, naspricas sa WD40, dobro ocistis gume, dok god ne prestanu ustavljat

prljavi crni trag, i to je to.

 

Nakon toga ce ti brisaci opet fino brisati, bar dok se ponovno ne nakupi smeca. A i duze ce ti trajati ako ih

redovno tako odrzavas. Recimo jednom u 3 mjeseca ih tako ocistis i miran si. Meni tako gumice znaju trajati i preko 7 godina,

odnosno bez frke i preko 150.000km, sa jako puno kise, snijega, pticjeg dreka, i zimi jos i soli.

 3 mjeseca... Svako pranje auta se gumice pobrišu. I milina brišu... Isto ih dugo imam

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Brisati i cistiti WD-om nije isto. I ja svoje obrisem poslije pranja, ali ih cistim WD-om kvartalno.

Isto tako ga i ispoliram voskom kvartalno, za svako godisnje doba.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

koje volje i koliko vremena imate

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Za brisace ti je lako - nakupilo se smeca (pticji izmet, musice, prljavstina s ceste, katran itd), a i UV zracenje im steti.

Uzmes neku stariju grublju krpu, naspricas sa WD40, dobro ocistis gume, dok god ne prestanu ustavljat

prljavi crni trag, i to je to.

 

Nakon toga ce ti brisaci opet fino brisati, bar dok se ponovno ne nakupi smeca. A i duze ce ti trajati ako ih

redovno tako odrzavas. Recimo jednom u 3 mjeseca ih tako ocistis i miran si. Meni tako gumice znaju trajati i preko 7 godina,

odnosno bez frke i preko 150.000km, sa jako puno kise, snijega, pticjeg dreka, i zimi jos i soli.

Hvala! Evo, išao očistiti WD-om.

Samo ide crno.. i ide... i 3 minute kasnije i dalje.... I 6 minuta kasnije. Naravno, mnogo manje, ali bez prestanka.

To je guma kao "bojica" pa stalno crta, ili se može toliko očistiti da više ne bude uopće crno?

 

 

 

Inače, kako se nakupilo smeće sam znao obrisati maramicom, i uvijek je bilo crno, al mi nikad nije palo na pamet da pokušam do kraja obrisati, mislio sam da guma ostavlja crni trag, ne prljavština :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

Hvala! Evo, išao očistiti WD-om.

Samo ide crno.. i ide... i 3 minute kasnije i dalje.... I 6 minuta kasnije. Naravno, mnogo manje, ali bez prestanka.

To je guma kao "bojica" pa stalno crta, ili se može toliko očistiti da više ne bude uopće crno?

 

 

 

Inače, kako se nakupilo smeće sam znao obrisati maramicom, i uvijek je bilo crno, al mi nikad nije palo na pamet da pokušam do kraja obrisati, mislio sam da guma ostavlja crni trag, ne prljavština :D

 Sry al ovo je baš komično haha

Čovjek te trola...
Kao prvo WD40 je masan i nije dobar za stakla... najbolje je brisače sa alkoholom obrisat ili ako se nema trenutno alkohola, oprat običnom vodom ili pri pranju auta sapunicom...

Kao drugo koliko god ti ribao te brisaće, oni jadni će uvijek ispuštat crnu boju (ko da sipu ribaš i stalno crnilo ispušta) jer je ta crna boja sastavni dio brisaća, a ne zmazanoća/prašina nakupljena...
Dokaz tome je da i nove brisaće kad ih otvoriš, prije montiranja će ti isto tako crnu boju ostavljat...

Osim alkohola, možeš i stakloper uzet /sredstvo za pranje stakla, pošpricaš na krpu, prebrišeš jednom/dva put brisaće i ko novi, nemoj se opće zamarati sa crnilom...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svaki proizvod koji je na bazi nafte omeksava gumu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice