Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.180.020
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

 

 

 Lool, kad doneses stari akumulator dobijes popust na novi, ne cine ti nikakvu uslugu ak ti ga besplatno uzmu jer im on donosi zaradu

 Možeš zadržati svoj stari akumulator, cijena ti je ista

 

što će meni potrošeni akumulator koji više ne pali auto? fućka mi se hoće ga obnoviti ili baciti ili nešto treće

na novi sam dobio 30mj jamstva i meni je ok

 

 

15 godina
online
Auti - ultimativna tema

Di ja uzimam, dobijem popust (150kn) kad vratim stari akumulator tako daa

#fsb
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Slabi ti neki popust, u berenu daju popust 197Kn na konkretni exide koji gledam

 

Al ježi ga i popust, kad uz malo guglanja se nađe i jeftinije identičan aku
 



Nego btw, zna netko koliko su točni ovi podaci o kapacitetu i startnoj struji na akumulatorima?
Konkretno baš za sebe malo gledam, aku ide od 44Ah do 52Ah i to sa startnom strujom od 380A do 510A dimenzija ista...
Pa to je ogromna razlika koju neki proizvođači pišu...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
sveupitni kaže...

 

 

 Lool, kad doneses stari akumulator dobijes popust na novi, ne cine ti nikakvu uslugu ak ti ga besplatno uzmu jer im on donosi zaradu

 Možeš zadržati svoj stari akumulator, cijena ti je ista

 

što će meni potrošeni akumulator koji više ne pali auto? fućka mi se hoće ga obnoviti ili baciti ili nešto treće

na novi sam dobio 30mj jamstva i meni je ok

 

 

 Za stari aku dobiješ 4-5kn/kg na odlagalištu , Sad si računaj da ih par komada ''potrošenih'' koliko je to para.

 

Ja sam nedavno odvezao cca 500kg pa računaj koliko je to love, zašto da nekome to poklonim ''đabe''. Taj popust na novi ako daš stari je marketinška fora koju većina nažalost ''pop...''. Nisu trgovci blesavi, ne radi oni to rade ekologije, nego radi vlastitog đepa. Računaj da neki trgovac godišnje odveze 10t starih aku koliko love je na tome dobio.....

Što više kg odjednom dovezeš to je bolja cijena po kg.....

 

Znači pametno ih je skladištit doma ako imaš gdje i ne smetaju ti.....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 7:36 (kostolomac).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...

Ljudi ajmo jednom zauvijek prekinuti te rasprave o gorivu. Ovo što sam napisao je točno, mama mi radi u Ini u otpremi i zna točno kome prodaju i šta.

 

A vi vjerujte u seoske mitove i legende

 a koji klinac si ti onda toliki elektro-tutač fanatik? mama plaća internet tržeći fermentirani dinosaurov špek, a ti se klanjaš ikoni sv. Elona ?!?!?

Ju je je? Je ju je!
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Znači pametno ih je skladištit doma ako imaš gdje i ne smetaju ti.....

Mo'š mislit' što se ljudima da gnjaviti s time.

Popust za novi je puna šaka brade, kakvo skupljanje, gnjavaža s opasnim otpadom i slično. Popust za stari je premija za najveći dio ljudi.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
dv14 kaže...

Trebao bi mi akumulator za Punta 1 55. 45Ah dovoljno? Auto se koristi samo na selu, dakle nije svakodnevna vožnja pa mi je bitno da jeftino prođem. 

 

Kakvi su ovi iz Peveca?

https://pevec.hr/akumulator-a1-12v-45ah-d-306279.html

 A da si za početak odabereš odgovarajuću dimenziju akumulatora?

Taj iz pevca ti nebu stal (tj stal bu, al ga nebuš mogal stegnut na vrhu), 207mm mu je visina, a u punta ti ide 190mm...

Tj traži aku koji ima dimenzije: 190x175x175 jer je to dimenzija aku za punta
Primjer:

Ja sam svojevremeno naletio na najjeftiniji aku za punta u max power poslovnici u Sesvetama u Zagrebu, al izgleda da su ugasili stranicu, ugl imaju sve, od fiamm-a, exide-a, yuasa-e do žnj marki, tak neka lijeva marka je bila oko 240/250kn za punta ako se stari aku ostavi u poslovnici, tj to je sa popustom na stari aku...
Pa probaj kod njih pitati...
Imaju sve od baterija za mobitele, baterija za laptope, aku za ups-ove, do aku za aute, motore i kamione...
 

 

Jesi siguran u te dimenzije? Jer 207 mu je dužina, ne visina. I sad sam izvadio stari aku, on je također 207x175x175.

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...
Ziga kaže...
sveupitni kaže...

 

 

 Lool, kad doneses stari akumulator dobijes popust na novi, ne cine ti nikakvu uslugu ak ti ga besplatno uzmu jer im on donosi zaradu

 Možeš zadržati svoj stari akumulator, cijena ti je ista

 

što će meni potrošeni akumulator koji više ne pali auto? fućka mi se hoće ga obnoviti ili baciti ili nešto treće

na novi sam dobio 30mj jamstva i meni je ok

 

 

 Za stari aku dobiješ 4-5kn/kg na odlagalištu , Sad si računaj da ih par komada ''potrošenih'' koliko je to para.

 

Ja sam nedavno odvezao cca 500kg pa računaj koliko je to love, zašto da nekome to poklonim ''đabe''. Taj popust na novi ako daš stari je marketinška fora koju većina nažalost ''pop...''. Nisu trgovci blesavi, ne radi oni to rade ekologije, nego radi vlastitog đepa. Računaj da neki trgovac godišnje odveze 10t starih aku koliko love je na tome dobio.....

Što više kg odjednom dovezeš to je bolja cijena po kg.....

 

Znači pametno ih je skladištit doma ako imaš gdje i ne smetaju ti.....

 akumulator cca 15 kg. dobiti 150 kn popusta kod kupnje novog ili odfurati stari na odlagalište i prodati ga za 75 kn? nekaj tu ne štima 

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

 Jesi siguran u te dimenzije? Jer 207 mu je dužina, ne visina. I sad sam izvadio stari aku, on je također 207x175x175.

 100%

Linkao sam ti aku u prošlom postu, nisi vidio da piše fiat u opisu

 
I u bilokojoj trgovini di imaš opciju upisati model auta, godinu i motor, izbacit će ti isto:
 
A poprilično sam siguran da tako piše i u user manual-u ak ga još imaš sa autom
Znam jer su iste te dimenzije aku-a išle i u punto II kojeg sam vozio, samo sam ja sebi složio nosač za veći aku, sa većim kapacitetom, pa sam i 55Ah ugrađivao, a alternator kako je imao manu pucanja kućišta pri nagloj promjeni temperature, ugradio od dizela jer jačom strujom puni i tip top fiat

Koliko se sjećam, konkretno na punu II je bila neka fora da se skine bočne stranice sa nosača akumulatora, pa stane veći aku u originalno kućište...
Moguće da se to i na puntu I moglo napravit, pa ti je prijašnji vlasnik već napravio a da ni ne znaš...
Uglavnom ak ti stane u kućište, a da je stvarno fiksni i siguran, da ga ne možeš pomaknut, onda uzmi taj 207x175x175, veće dimenzje bi trebale dati veći kapacitet zbog veće površine ploča unutar samog aku-a... čitaj veći aku bolji aku


Off topic:
Vozim se sa posla danas doma, onak standardna gužva, prolazim Sesvetama i iza leđa mi se pojavi neki bmw, stane pored mene u lijevu traku za skretanje lijevo, moja produžava ravno i skreće desno, ja sam išao ravno, a lik u bmw-u po gasu i ispred mene, ajmo reć da sam to očekivao, tj predvidio, pa nisam naglo startao, mada sam startao prije njega i mogao ga bez problema zatvorit u križanju, al nisam, haha uglavnom turira on malo dok smo čekali zeleno, bome baš fino grglja, kod šaltanja puca svaki put, mada bi rekao da je automatik po zvuku, tj na pedal shiftere mijenja i ajde nije me diralo kaj se ubacio ispred mene, reko ajde htio se pokazet neka ga haha, kasnije se jedna traka širi u dvije i ja u lijevoj, on u desnoj i baš svaki put kad bi prošao pored mene prešalta i puca iz auspuha haha skužio me po autu da sam si uzeo auto za gušte, ne samo od a do b, pa baš tempira da prešalta pored mene
Al bome kako smo se vozili tako, svaki put kad bi mu pucalo iz ispuha, gledam pješake kako se okreću haha i sa lijeve i sa desne strane, a onak u koloni se vozimo, ubrzamo na 50 pa stani, pa 50 pa stani, svako kočenje bi prešaltao u nižu i pam pam pam grgrgrgr
 
 
 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 18:15 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zanima me dali je netko od vas imao iskustva ili zna, naime potreban mi je jack od stražnjeg fara za fiat punto 2007g, (jack koji ide iz automobila u far)..... gdje bi se to moglo naći za kupiti, odnosno dali ima na ebayu?

Hvala unaprijed na svakom odg

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gale92 kaže...

Zanima me dali je netko od vas imao iskustva ili zna, naime potreban mi je jack od stražnjeg fara za fiat punto 2007g, (jack koji ide iz automobila u far)..... gdje bi se to moglo naći za kupiti, odnosno dali ima na ebayu?

Hvala unaprijed na svakom odg

 

Kad je to meni trebalo, skinuo sam s auta za dijelove. Mada vjerujem da se da naci i na ebayu, ali ovo je brza opcija.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

Kad je to meni trebalo, skinuo sam s auta za dijelove. Mada vjerujem da se da naci i na ebayu, ali ovo je brza opcija.

 pokušao sam naći (i pronašao na auto otpadu) ali me sada taj jack zeza, zato bi želio pokušat preko ebaya

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gale92 kaže...

Zanima me dali je netko od vas imao iskustva ili zna, naime potreban mi je jack od stražnjeg fara za fiat punto 2007g, (jack koji ide iz automobila u far)..... gdje bi se to moglo naći za kupiti, odnosno dali ima na ebayu?

Hvala unaprijed na svakom odg

 Ima na ebay-u:
Polovno iz engleske
LINK

Novo iz njemačke:
LINK


EDIT:
ne kužim u čemu je fora, al ovo iz engleske ima 4 žice, a iz njemačke 6, koliko ti na g.puntu imaš?
EDIT2:
Evo sa 4 žice iz njemačke:
LINK

Al kako je kolega @gamer34 već rekao, brže je nać neki karambol na otpadu i ocvikati žice, blankirati i stegnut u "lusterkleme" (rednu stezaljku) ili polemit ili stopice stavit, šta se više preferira

A btw zbog čega ti je potreban?
Jel stari gubi kontakt ili nešto?
To se i meni na puntu 2 događalo, pa ti svijetli dnevno i žmigavac istovremeno... (a ima toga i na peugeotu, vw-u, daciji...)
Samo skineš far, finim brusnim papirom pošmirglaš pinove na konektoru fara, a na konektoru od auta ako ima korozije sa antikorinom namazat sa tankim kistom kontakte, ostavit da se osuši, zatim iglom malo napnuti pinove, pošpricati kontakt sprejom i spojiti nazad, radi ko novo bez grešeke već par godina...


Ovo šta ti je tvornički omotano oko žica, šta se vidi na slici šta englez prodaje, to si možeš naručit iz kine i sam omotoat opet, jako zgodna stvar
LINK

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 21:11 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pokusat cu tako ili cu naricut s ebaya, hvala nečki svakako

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

 

 Za stari aku dobiješ 4-5kn/kg na odlagalištu , Sad si računaj da ih par komada ''potrošenih'' koliko je to para.

 

Ja sam nedavno odvezao cca 500kg pa računaj koliko je to love, zašto da nekome to poklonim ''đabe''. Taj popust na novi ako daš stari je marketinška fora koju većina nažalost ''pop...''. Nisu trgovci blesavi, ne radi oni to rade ekologije, nego radi vlastitog đepa. Računaj da neki trgovac godišnje odveze 10t starih aku koliko love je na tome dobio.....

Što više kg odjednom dovezeš to je bolja cijena po kg.....

 

Znači pametno ih je skladištit doma ako imaš gdje i ne smetaju ti.....

 Meni je potrošeni akumulator otpad, za tebe je sekundarna sirovina.

 

nakon što mi je crko akumulator na nejnezgodnijem mjestu + padala je kiša.... svi bi dali struju NITKO nema kleme.

Onda sam struju dobio iz Boxer kombija. Kresnuo iz prve i auto mi je u leru radio 3 sata jer me bilo strah isti ugasit da ga neću moći opet upaliti.

Nakon što sam to vrijeme bio na poslu + zvao telefonski okolonaokolo svi imaju akumulatore ALi nitko se neće je*at s promjenom na Francuzu.

Tako sam igrom slučaja došao do Beren Akumulatora, moj stari je bio 70Ah 720A.  Popust je iznosio 233 Kn. S tom besplatnom promjenom.

Lik me pitao za akumulator i rekao sam mu da si ga zadrži, nakon cjelodenvnog sranja s time nije mi padalo napamet ga još uzeti sa sobom

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je 308 dizel? Nesto mi se cini slab aku. za dizela. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...
kostolomac kaže...
Ziga kaže...
sveupitni kaže...

 

 

 Lool, kad doneses stari akumulator dobijes popust na novi, ne cine ti nikakvu uslugu ak ti ga besplatno uzmu jer im on donosi zaradu

 Možeš zadržati svoj stari akumulator, cijena ti je ista

 

što će meni potrošeni akumulator koji više ne pali auto? fućka mi se hoće ga obnoviti ili baciti ili nešto treće

na novi sam dobio 30mj jamstva i meni je ok

 

 

 Za stari aku dobiješ 4-5kn/kg na odlagalištu , Sad si računaj da ih par komada ''potrošenih'' koliko je to para.

 

Ja sam nedavno odvezao cca 500kg pa računaj koliko je to love, zašto da nekome to poklonim ''đabe''. Taj popust na novi ako daš stari je marketinška fora koju većina nažalost ''pop...''. Nisu trgovci blesavi, ne radi oni to rade ekologije, nego radi vlastitog đepa. Računaj da neki trgovac godišnje odveze 10t starih aku koliko love je na tome dobio.....

Što više kg odjednom dovezeš to je bolja cijena po kg.....

 

Znači pametno ih je skladištit doma ako imaš gdje i ne smetaju ti.....

 akumulator cca 15 kg. dobiti 150 kn popusta kod kupnje novog ili odfurati stari na odlagalište i prodati ga za 75 kn? nekaj tu ne štima 

To je čisti marketing, jer ja bez popusta dobijem istu cijenu ko npr. netko  tko da unutra stari aku za popust , i još svojeg mogu prodat. Al nebitno, nek svatko radi kako hoće.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Koliko bi se otprilike moglo dobit za zimske gume dunlop winterresponse 2, 185/60 15, kupljene u 11mj 2017, znaci dot iz 2017, sa celicnim felgama 6j x 15, et 49, raspon rupa 4x100..vozeno mozda oko 7000km s njima
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Dan krenuo savrseno. Na parkiralistu me je docekao hit&run.

Razbijena zadnja desna vrata. Pocinitelj nepoznat.

 

Kontaktirao osiguranje i policiju, pa cemo vidjeti. Casco ce platiti sve,

al eto, nije mi drago. Vrata nisu probusena, udubljena su i ogrebana,

moci ce se rijesiti.

 

Tako da, sto vise cuvate svoje, to ti ga bolje drugi uvale.

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Došle danas. Uglavnom da malo ispričam o kineskim žaruljama. Prošli mjesec uzeto s ebaya D2S xenon 6000K - svijetli bijelo,odlično izgleda samo nema ništa jačine + jedna žarulja se bila zapalila pa sva sreća da sam bio kod auta i osjetio da smrdi i iščupao balast i sve. 

Uglavnom auto ima bixenon + h7 dugo. Uzeo ja i H7 led i nemoš to složiti da sjedne kako treba,pa još ni ne baca za dugo tako previše i dao frendu za kratko di je savršeno.

Uglavnom odustao od kineskih,sve počupao i uzeo Osram xenarc i Narva H7. Nema kruha od kineskih sranja,niti cu ikad vise pokušati.

GLedao sam H7 led pošteni,i ima. Phillips 1200kn par ali legalne

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ne isplati zajebavati sa kineskim - zapali ti se vozilo, jos ako si u garazi, izgori garaza, kuca, imas vise stete nego koristi.

 

Radije se drzis originalnih zarulja koje su dosle uz auto i dovidjenja. S godinama su sve povoljnije, i znas da neces imati

problema sa elektronikom i ECU-om. Kineske LED dobiju po piksni, kratko ti spoje ECU, pa imas pravu zajebanciju.

Jos ako probije na harwest, ulaganjima nema kraja.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Samo da mi neko pojasni, strmi, kako pobogu bi-xenon sa h7 na dugima?

Bi-xenon je BI-xenon, za oboje, a xenon je xenon za kratka plus duga na halogenke.

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

ovako:

h7 ksenon

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako mi je žao što su fotke loše ispale, kamera mi jako loše fokusira u mraku...
Uglavnom jedno jutro na Zg obilaznici naletima na dosta interesantan suv, crvene boje, KA tablice, ogroman, širok i ono fora, ima 4 kotača na zadnjoj osovini haha, jednom riječi tenk
znači ima zadnju osovinu kao kombi vozila, dva kotača (jedan do drugoga) sa lijeve strane i dva kotača sa desne, sveukupno ima 6 kotača
Pravi raritet na našim cestama, vjerojatno neću više vidjeti takvoga, al ajde, negdje je iz Karlovca...

 
 

Na netu sam našao nešto slično:
Dodge ram
 
chevrolet silverado

 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bome ružno, VW Golf VIII

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Bome ružno, VW Golf VIII

Ovaj materijal na dashu je isto smece kao na Sedmici.

 

Nije mi jasno kako mogu tako losu plastiku ugradjivati.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Sve to ide na gore gore, jebiga treba kompezirati diesel gate.

I onaj ID3 kak vec, je jad i bijeda sto se tice interijera.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zasrali su fino, Golf 7 izgleda bolje po svemu.  Kugla mjenjaca izgleda jadno kao da je iz neke Dacie. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 21:06 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mekana tabla iz G4 je milina. Ovo novo sve plasticno smece a nema niti malo premium feeling za tako skup auto.

Neki dan se vozio u novom rent-a-car vw POLO. Koje govno od auta, niti rukohvat nema unutar kabine. Armatura plasticna, škripi, crappy look za svu tu plastiku a cijena nije bas mala.

Prije bi novu dacia duster 4x4 kupio sa ful opremom za 160 tkn nego to govno.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

I onaj ID3 kak vec, je jad i bijeda sto se tice interijera.

Da, isto ocaj, pa jedna Honda E izgleda kao SF u odnosu na ID3.

Jos vidim da guraju ovaj lijevi bocni TS komandni ekran koji na Taycanu jos i pristaje dok ovdje upakiran u ovo plasicno smece izgleda ocajnije od istih pokusaja iz '80-ih.

 

Ali interijer izgleda kao da ga je sklepalo 4 razlicita tima, jedan zaduzen za konzolu, jedan za volan i brzinomjere, jedan za godnji dio dasha i jedan za suvozaceve elemente vrata. Ali da se nikada nisu sreli...

 

Krom na volna koji se ne pojavljuje vise igdje u kabini, ocajni umeci ambient svjetla, plastika na razini Dacie, i ti ekrani koji izgledaju kao los setup 3 monitora iz 2006.

I nijedna linija se ne podudara sa drugom, svaka ide u svom smjeru - krivom.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice