Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.202.708
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Za drkenjanje po AT gradovima sa guzvama si uzmi hibrida,

em stedis novac, gorivo, i nema 100 saltanja u pola sata.

 

Jedino ako moras vozati po brdima, zna malo biti cudno jer je stalno

u idealnim visokim okretajama, ali mu ni sa 75KS ne fali snage.

Samo sto ti mali hibridi, kao Yaris, nemaju grijanje guzice, osim Lounge paket opreme,

ili Active uz dodatnu doplatu.

 

No svejedno bih zbog vece obitelji koju ces isto voziti, poreporucam Aurisa 1.8H,

ili cak Priusa (ako ga nadjes sa pristojnom kilometrazom, obicno se prodaju sa vise od 200k km,

Taxisti ih obozavaju, al takav nikad nebi kupio, jer su u njemu sjedila 24h na dan, 8h u komadu po 3 turcina).

 

Steta sto ti je ovaj daleko - od mene je 20min, cjena sasvim pristojna:

https://www.autoscout24.at/angebote/toyota-auris-1-8-vvt-i-hybrid-premium-elektro-benzin-schwarz-25ebd5fb-0ba7-4f11-b96d-a2e08a4b5a07?cldtidx=1

 

No zasto nebi vozio Lexusa? Tipa 200h?

https://www.autoscout24.at/angebote/lexus-ct-200h-f-sport-elektro-benzin-blau-1de7ecd2-2ed1-4d68-80d4-b4e7b18d5415?cldtidx=2

https://www.autoscout24.at/angebote/lexus-ct-200h-business-elektro-benzin-braun-f10fa584-3ddb-436b-aeea-76b746470d29?cldtidx=13

https://www.autoscout24.at/angebote/lexus-ct-200h-lexus-1-8-business-11-elektro-benzin-schwarz-27872f3a-281f-41c2-b928-40650bf6a230?cldtidx=14

 

Veci od Yarisa, manji od Aurisa/Corolle, a opet imas sav premium luksuz i komfor za gradsku voznju, i van grada.

 

 Vidis ovaj Auris mi se dopada. Ne bi vozil obitelj, za obitelj imamo ovo i to nam je prvi auto. Kupujem drugi auto kuca posao kuca... Eventualno odem u ducan po namirnice nekih 1000 m od kuce.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 11:05 (NEW_MAN).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Onda trebas otici do svoje osiguravajuce kuce, isprintati podatke

o vozilu, te pitati kolika bi bila premija osiguranja.

 

Obavezno navedi da je auto garaziran - jer tad se isto dobije bonus na puni kasko

(manji rizik od vandalizma itd), i trazi da te spusti u nizi stupanj (ako vec nisi na najnizem stupnju osiguranja)

koliko moze - ili ces ici dalje u drugu osiguravacku kucu. Sestricna recimo nije pocela od najviseg stupnja,

nego sam dogovorio da ide preko mog osiguranja i odmah je pala u stepenicu 4.

 

 Po cemu? Nema sredisnju konzolu niti naslon za ruku vozaca na sicu. To bi trebao biti osnovni uvijet za svakog tko

puno voza po gradu. A i bijeli interijer - nikako - lijepo izgleda, al imas za cistit i cistit i cistit i cistit... i cistit i cistit i cistit...

Bilo koja druga tamnija boja - da.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 11:17 (Čitatelj).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
NEW_MAN kaže...

Razlike u osiguranju su ogromne ovisno o snazi motora. Taj auto bude isel na posel i s posla. Znaci ako se bude vozio vise od 60 km/h to bude cudo. Voznja u gradu, kolone i drkanje prva druga treca. Ne mislim uzimat auto s vise od 80 konja. Ja sam odrasel u Jugoslaviji i naucil se voziti na Zastavi od 55 konja. Znaci ako sam onda mogel od tocke A do tocke B bez klime i icega onda mogu i danas sa 75 konja u modernom autu.

 

Znaci nikakvi BMW, Audi i sl. ne dolazi u obzir jer imaju previse konja. Zena gleda A Class ali isto previse konja. Auto kupit u Austriji je najmanja stavka, mene garaza kosta 79 eura i moram placat jer nema parkinga! Osiguranje mi je 165 eura kaj sa garazom ispada 1793,4 kn na mjesec vozio se ja ili ne!

Najradije bi kupil Lupo kak je pajdo zeni uzel, platil ga je soma eura. Dva i pol konja, trosi ko zippo upaljac a osiguranje je 35 €.

 

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/d/auto/vw-lupo-331814977/

Prvi vlasnik, garaziran. 1000 eura sa setom ljetnih i zimskih kotaca.

56k km 2000 godiste. Jeftinije nego novi bicikl LOL

 

A onda je ona Micra koju si nasao cisto ok i ako ti se svida go for it.

Mada kad si tako nezahtjevan stvarno ne vidim zas ne uzmes tog rabljenog Lupa ili nesto slicno i spremis 10 tisuca eura u dzep? Ako ti bas fali grijanje sjedala, uzmi one navlake s grijanjem, ako ti fali android auto, ugradi neki aftermarket radio, parking senzori se isto jeftino daju ugradit itd.

 

 

Ti se bas lozis na te Nijemce ha? Zena moze bit sa sela, al auto mora bit iz Njemacke i te spkie? 

Da se razumijemo, Up! je ok auto za svoju klasu, al nema sto trazit pored klase vise tipa Swift. Dovoljno je da oba provozas i sve ce ti bit jasno. Al jbga, VW znacka na haubi nekima puno znaci pa necu sudit.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Zena moze bit sa sela, auto Japanski a pas njemacki. Nikako drugacije.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Onda trebas otici do svoje osiguravajuce kuce, isprintati podatke

o vozilu, te pitati kolika bi bila premija osiguranja.

 

Obavezno navedi da je auto garaziran - jer tad se isto dobije bonus na puni kasko

(manji rizik od vandalizma itd), i trazi da te spusti u nizi stupanj (ako vec nisi na najnizem stupnju osiguranja)

koliko moze - ili ces ici dalje u drugu osiguravacku kucu. Sestricna recimo nije pocela od najviseg stupnja,

nego sam dogovorio da ide preko mog osiguranja i odmah je pala u stepenicu 4.

 

 Po cemu? Nema sredisnju konzolu niti naslon za ruku vozaca na sicu. To bi trebao biti osnovni uvijet za svakog tko

puno voza po gradu. A i bijeli interijer - nikako - lijepo izgleda, al imas za cistit i cistit i cistit i cistit... i cistit i cistit i cistit...

Bilo koja druga tamnija boja - da.

 Ima autoklimu, grijanje siceva, led dnevna svjetla, brutalni audio sustav za tu klasu, plus sa tim motorom nije skup za osiguranje. Ako se vozi kao drugi auto nije problem svijetla unutrasnjost, samo dodatno vizualno proširi auto. Materijali i kvaliteta i odrzavanje su bolji nego kod japanaca.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
NEW_MAN kaže...

Razlike u osiguranju su ogromne ovisno o snazi motora. Taj auto bude isel na posel i s posla. Znaci ako se bude vozio vise od 60 km/h to bude cudo. Voznja u gradu, kolone i drkanje prva druga treca. Ne mislim uzimat auto s vise od 80 konja. Ja sam odrasel u Jugoslaviji i naucil se voziti na Zastavi od 55 konja. Znaci ako sam onda mogel od tocke A do tocke B bez klime i icega onda mogu i danas sa 75 konja u modernom autu.

 

Znaci nikakvi BMW, Audi i sl. ne dolazi u obzir jer imaju previse konja. Zena gleda A Class ali isto previse konja. Auto kupit u Austriji je najmanja stavka, mene garaza kosta 79 eura i moram placat jer nema parkinga! Osiguranje mi je 165 eura kaj sa garazom ispada 1793,4 kn na mjesec vozio se ja ili ne!

Najradije bi kupil Lupo kak je pajdo zeni uzel, platil ga je soma eura. Dva i pol konja, trosi ko zippo upaljac a osiguranje je 35 €.

 

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/d/auto/vw-lupo-331814977/

Prvi vlasnik, garaziran. 1000 eura sa setom ljetnih i zimskih kotaca.

56k km 2000 godiste. Jeftinije nego novi bicikl LOL

 

A onda je ona Micra koju si nasao cisto ok i ako ti se svida go for it.

Mada kad si tako nezahtjevan stvarno ne vidim zas ne uzmes tog rabljenog Lupa ili nesto slicno i spremis 10 tisuca eura u dzep? Ako ti bas fali grijanje sjedala, uzmi one navlake s grijanjem, ako ti fali android auto, ugradi neki aftermarket radio, parking senzori se isto jeftino daju ugradit itd.

 

 

Ti se bas lozis na te Nijemce ha? Zena moze bit sa sela, al auto mora bit iz Njemacke i te spkie? 

Da se razumijemo, Up! je ok auto za svoju klasu, al nema sto trazit pored klase vise tipa Swift. Dovoljno je da oba provozas i sve ce ti bit jasno. Al jbga, VW znacka na haubi nekima puno znaci pa necu sudit.

Ma nije bas tako, dobri su i Englezi tipa Range Rover, Bentley, Rolls ali malo preskupi hahahahaha. Gle vozio sam i francuze i japance ali njemacki bilo koji auto (ne ubrajam ford i opel) mi daju neki drugaciji dojam, od unutrasnjosti i svega kako je poslozeno, jednostavno njemacki tradicionalno. Ja sam evo samo kolegi sa foruma dao primjer koji bi ja auto da su to moji zahtjevi i sta ja preporucujem, svatko ima svoj ukus

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Eh da si u Slovackoj... Sestricna mi tamo uzela UPa 2019god sa 10km na satu sa dosta opreme za 8500€

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja se nadam da nisam dobro procitao. Ali izgleda da si stvarno izvalio da Up ima bolje materijale od japanaca tipa Swift, Mazda 2, Micra itd.. Pa taj sepetic nema ni plastiku na gornjem dijelu vrata nego limeni okvir od vrata. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa lim i je bolji materijal od plastike. Jedino pod rukom je za danasnje standarde, iznutra, bezveze.

Zimi hladan, ljeti se na njega lijepi koza, al tako se stedi i olaksa automobil, da bude sto laksa.

 

Uzmes jednog C-HRa, gdje je cijela gornja povrsina od koze, bar nece ispucati od sunca

ako se bar jednom u par mjeseci presprica sa sprejom za kozu i prebrise.

A opet s druge strane, netko ti se malo nabije na prednj kraj, i ako ti aktivira jastuke,

ispadne ti skuplja zamjena gornje povrsine nego plastika izvana gdje je udaren.

 

Sve ima prednost i i mana. Al da, Up je cak ispod klase IQ-a, a kamoli jednog Aygo/C1/108,

osobito C1 koji je klasicno francuski lijep.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Sve ima prednost i i mana. Al da, Up je cak ispod klase IQ-a, a kamoli jednog Aygo/C1/108,

osobito C1 koji je klasicno francuski lijep.

 

A zasto bi bio klasu ispod njih?? Pogotovo IQ koja je potpuno drukciji auto, to jest klasa Smarta.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel u čitavoj OVOJ priči na kraju videa samo meni ovo upada u oko?


Ajde bitno da su vlasniku-obrtniku vračeni dokumenti...i dvije godišnje ulaznice za Dinamo


EDIT:
Veli večernjak da je prvi zaviril u tunel kod Zagrebačkog rotora:
 
Već vidim straight pipe jurilice kak šaltaju u nižu i gas da čim više odzvanja
Nešto kao u Monzi:

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 22:12 (1BIT).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Jel u čitavoj OVOJ priči na kraju videa samo meni ovo upada u oko?
Ajde bitno da su vlasniku-obrtniku vračeni dokumenti...i dvije godišnje ulaznice za Dinamo


Ajme 

 

Preticanje kamiona sa duplom prikolicom, sa duplom punom crtom u zavoju... Bas me zanima kakva ce bit kazna (ako ga je uopce neko prijavio) https://www.facebook.com/prometnezgode/videos/1290032431176872/

 

Inace evo dole par slikica sa VW grupe 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 22:59 (hahhaajaads).
6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanje, malo sam ogrebao auto na odbojniku, bijela sjajna boja je, mislio sam to riješiti jer nije strašno s bijelom bojom sjajnom u spreju i staviti prije toga neki premaz temeljni, imate ideju što da uzmem?

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Uzmi nesto za smirenje, s bijelom je najteze raditi, sve probija ispod nje.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...

Pitanje, malo sam ogrebao auto na odbojniku, bijela sjajna boja je, mislio sam to riješiti jer nije strašno s bijelom bojom sjajnom u spreju i staviti prije toga neki premaz temeljni, imate ideju što da uzmem?

 

Ostavi kako je jer tim kemijanjem ces samo pogorsat situaciju. Ili progutaj tih 100eur i lakiraj element ako te bas toliko smeta.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
love2ml86 kaže...

Pitanje, malo sam ogrebao auto na odbojniku, bijela sjajna boja je, mislio sam to riješiti jer nije strašno s bijelom bojom sjajnom u spreju i staviti prije toga neki premaz temeljni, imate ideju što da uzmem?

Odvedi nekom fus majstoru na lakiranje (koji znas da je dobar) i ak kazes da nije nista strasno onda bi on to trebao rijesit za sicu...

 

Evo, ovo je bila duboka ogrebotina i rijesio mi je to za 300kn (+ dodatne neke piknice na braniku, znaci branik nije sprican nego je uspricavan te je na kraju sve super ispalo...)

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
1BIT kaže...

Jel u čitavoj OVOJ priči na kraju videa samo meni ovo upada u oko?
Ajde bitno da su vlasniku-obrtniku vračeni dokumenti...i dvije godišnje ulaznice za Dinamo


Ajme 

 

Preticanje kamiona sa duplom prikolicom, sa duplom punom crtom u zavoju... Bas me zanima kakva ce bit kazna (ako ga je uopce neko prijavio) https://www.facebook.com/prometnezgode/videos/1290032431176872/

 

Inace evo dole par slikica sa VW grupe 

 Hoće tko sada završiti u ćuzi zbog ovoga?

Šta nije po novome da je skidanje kilometraže kazneno djelo ili i po tome zaostajemo za europom.

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kupio jučer Suzuki Vitaru Premium GL+, trebam ju pokupiti u srijedu 

Samomrzeći hrvat
8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Dugo me nije bilo na forumu, al znam da bih ovdje mogao dobiti pokoju pametnu, stoga me zanima sto mislite o kupnji VW Polo Mk. 3 1995. 1.4 Benzin, 185 tisuca km, registriran godinu dana, limarija sredena, 600 eura, to bi mi bio prvi auto i sluzio za na posao preko ljeta (kojih 30ak km dnevno, i 2-3 put na mjesec put od 100 km), kupio bih od susjeda, prvi vlasnik.

 

Stvar je u tome da i inace trazim auto u tom razredu do 1000 eura, do sad sam gledao samo punto, clio, peugeot 206, corse, a susjed mi danas uleti s ponudom.

 

Prvenstveno me muci starost, jer za kojih 300 eura vise dobivas punto iz tipa 2001., al opet kazu njemacka kola su VW, a do te cijene mislim da je najbitnije gledati motor i limariju, ugl koje je vase misljenje? S druge strane, ako bi bio regan godinu dana, to je prakticki 1000 kn auto  plus registracija.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Backdraft kaže...

 Hoće tko sada završiti u ćuzi zbog ovoga?

Šta nije po novome da je skidanje kilometraže kazneno djelo ili i po tome zaostajemo za europom.

 Je zavrsit ce u zatvoru kad na vrbi zasvrbi...

 

Naravno da je kazneno dijelo, ali prvi koji ti je skidao kilometre je u Rvatskoj uhvacen ove godine u 3mj i nemam blage sta mu se desilo na kraju... Znaci ove godine, a to skidanje kilometara traje od ko zna kad 

 

A nije niti vani bajno, isto se skidaju bez obzira na strozije kazne...

 

Edit: Riccardo i 2JZ  

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 12:34 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
SMA Solar kaže...

Dugo me nije bilo na forumu, al znam da bih ovdje mogao dobiti pokoju pametnu, stoga me zanima sto mislite o kupnji VW Polo Mk. 3 1995. 1.4 Benzin, 185 tisuca km, registriran godinu dana, limarija sredena, 600 eura, to bi mi bio prvi auto i sluzio za na posao preko ljeta (kojih 30ak km dnevno, i 2-3 put na mjesec put od 100 km), kupio bih od susjeda, prvi vlasnik.

 

Stvar je u tome da i inace trazim auto u tom razredu do 1000 eura, do sad sam gledao samo punto, clio, peugeot 206, corse, a susjed mi danas uleti s ponudom.

 

Prvenstveno me muci starost, jer za kojih 300 eura vise dobivas punto iz tipa 2001., al opet kazu njemacka kola su VW, a do te cijene mislim da je najbitnije gledati motor i limariju, ugl koje je vase misljenje? S druge strane, ako bi bio regan godinu dana, to je prakticki 1000 kn auto  plus registracija.

 Punto, Polo te generacije je los sto se tice limarije. Limarija mora biti dobro sredena, a ne samo zakrpano da se prode tehnicki. Trazi dobrog Punta, Polo samo ako nema Punta. Koji je motor u Polu? Pogledaj Hyundai Accenta. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 12:34 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad ste se već dotakli teme o skidanju kilometraže, imam jedno zanimljivo pitanje:


Svi znamo da nam brzinomjeri lažu o trenutnoj brzini, ako stavimo aftermarket felge i gume koje većinom imaju vrlo malu razliku odstupanja u promjeru, prikaz trenutne brzine će se još više razlikovati, e sad to onda također znaći i da će nam pogrešno brojati prijeđenu kilometražu zar ne?

To je vrlo mala razlika, ali mogla bi npr na autu koji je prešao 210 000Km prikazivati da je prešao 200 000km pod uvjetom da je kilometraža napravljena na tim kotačima koji malo odstupaju u promjeru i tu onda nitko nije skidao kilometre, već je samo mjerenje kilometraže bilo neprecizno i auto nam je zapisao da je prešao manju kilometražu nego što je stvarno prešao?


BTW:
Sad vidjeh ovu plavu crtu (sjenilo od sunca) na vjetrobranskom staklu supre, to fakat dugo nisam ni na jednom autu vidio, niti jedan novi to više nema, jel to zabranjeno iz nekog razloga?

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
oddball kaže...

Pozdrav, napuklo mi je lijevo stop svjetlo na Puntu, jel me budu rušili radi toga na tehničkom?

 

gamer34 kaže...

Mogu te rusit zbog tog, al ovisi na koga naletis, pogotovo ako je samo pukotina bi ti vjerojatno progledali kroz prste. Al realno, dijelovi za Punta su jeftini i ja se osobno ne bih zamarao, vec bi zamijenio. Kladim se da se rabljeno svjetlo nade za 100-150kn.

Evo, ako se da nekome pročitati pa me savjetovati, bio bih zahvalan.

U međuvremenu sam promijenio stop svjetlo i bio danas na tehničkom, rušili me na eko-testu.

Otišao sam k mehaničaru koji ima taj uređaj za ispitivanje ispušnih plinova. Prvo je spojio dijagnostiku i veli lambda sonde su dobre, probali smo ga "ispuhati" par kilometara u velikim okretajima da vidimo jel bude kakve promjene, nema pomaka ni malo. 

Zamjenski katalizator je 1600 kuna za gotovinu + ugradnja.

 

Kakve su kvalitete ti zamjenski katalizatori, znam da ne mogu trajati kao originalni, ali jel traju bar par godina?

Da kupim neki rabljeni originalni prek Njuškala? To isto postoji velika šansa da bude neispravan.

Auto je Punto 1.2 8V, 2003. god., kupljen ove godine od prve vlasnice, starija gospođa, sa 100 000 km.

Je li moguće da je sporija vožnja na male udaljenosti zaštopala katalizator, ili može biti neki drugi problem kod motora u pitanju?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
oddball kaže...

Evo, ako se da nekome pročitati pa me savjetovati, bio bih zahvalan.

U međuvremenu sam promijenio stop svjetlo i bio danas na tehničkom, rušili me na eko-testu.

Otišao sam k mehaničaru koji ima taj uređaj za ispitivanje ispušnih plinova. Prvo je spojio dijagnostiku i veli lambda sonde su dobre, probali smo ga "ispuhati" par kilometara u velikim okretajima da vidimo jel bude kakve promjene, nema pomaka ni malo. 

Zamjenski katalizator je 1600 kuna za gotovinu + ugradnja.

 

Kakve su kvalitete ti zamjenski katalizatori, znam da ne mogu trajati kao originalni, ali jel traju bar par godina?

Da kupim neki rabljeni originalni prek Njuškala? To isto postoji velika šansa da bude neispravan.

Auto je Punto 1.2 8V, 2003. god., kupljen ove godine od prve vlasnice, starija gospođa, sa 100 000 km.

Je li moguće da je sporija vožnja na male udaljenosti zaštopala katalizator, ili može biti neki drugi problem kod motora u pitanju?

 

Nemoj slucajno napamet mijenjat katalizator jer za los eko test moze bit sto drugih razloga, prvenstveno losa smjesa na koju utice vise faktora od raznih senzora do injektora itd. Zato prvo pravac kod nekog tko zna "procitat" eko test i onda vidjet sto dalje.

 

A sto se tice zamjenskih katalizatora, odrade posao i ako je stvarno do katalizatora po meni je to ok opcija, bolje od skidanja rabljenog.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dobar je ovaj kod kojeg sam bio, nije neki fušer, rekao je da su sva elektronika i senzori dobri, da je problem u katalizatoru.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ajde postaj tu rezultate eko testa pa nek jos netko pametan pogleda. Ak je stvarno problem u katalizatoru, stavi zamjenski i gas.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja sam u lipnju zbog jedne jedine loše sonde pao eko test brutalno loše,zamijenio i prošao bez problema.Ali kad kažeš da su sonde dobre,ostane samo katalizator

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Ja sam u lipnju zbog jedne jedine loše sonde pao eko test brutalno loše,zamijenio i prošao bez problema.Ali kad kažeš da su sonde dobre,ostane samo katalizator

 

Nije istina da ostaje samo katalizator. Za los eko test stvarno moze bit puno razloga, al zato treba netko tko zna procitat, tj. protumacit vrijednosti eko testa jer se po tome zakljucuje sto je problem, tj. uzrok.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Ajde postaj tu rezultate eko testa pa nek jos netko pametan pogleda. Ak je stvarno problem u katalizatoru, stavi zamjenski i gas.

 Evo:

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam strucnjak pa pricekaj da jos netko komentira, al sudeci po ovoj stranici, kod tebe ne mora nuzno problem biti katalizator.

 

Konkretno ova recenica: "High HC, high CO, and high O2 at same time indicates a misfire due to excessively rich mixture."

 

Na tvom mjestu bih jos malo istrazio, potrazio drugo misljenje prije zamjene bilo kakvih dijelova. Ovo ti govorim iz iskustva jer sam imao slican problem i bacio lovu na dijelove koji nisu bili defektni.

 

Ova stranica kaze slicno, visoki HC, CO i O2 = Rich mixture with ignition misfire. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice