Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.199.599
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Puklo mi je crijevo od goriva i zamjenio ga. Kako se nalazilo ispod haube dizel je poprskao dobar dio motora. Smijem li motor oprati na onim javnim praonicama? Dali mogu zeznuti nešto i na što da pripazim, hvala
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

meni je prije godinu i pol pukao senzor na filteru goriva. curio mi je dizel i cijeli motor je bio prljav. odvezao sam ga u praonicu. oni su ga prvo nekom tekucinom pospricali za odmašcivanje i onda oprali.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas sam napravio mali servis blizu 150 000km
Nakon servisa se osjeti kako auto bolje vuće, sad ne znam jel to do svjećica ili do ulja ili oboje, al baš se osjeti da je malo snažniji
(Prije sam točio shell helix ultra 5W40 (koji je i preporuka od suzukia, prva ugradnja) sad sam za probu natočio motul x-cess, čitam po amazon review-sima odlične komentare za x-cess, pogotovo za V300, al mi je to preskupo dat 360Kn 2L odnosno 720Kn za 4L koliko ide u motor... jeftinije mi je fuchs titan race...mada i motul x-cess je vrhunsko)
Uglavnom zamijenio sam ulje, filter ulja, svjećice, te očistio i nauljio k&n filter zraka
I hvala još jednom kolegi @RuskeGTT  na svjećicama

 
 
 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Probao danas Sonax actifoam, ostavio na autu da pjena stoji nekih 5 minuta, sve bube i sranja skinulo. Pjena je dosta gusta i "ljepljiva" tako da je malo tesko isprati, miris odlican podsjeca na Monster energ. pice. Slike nemam, jbg.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ajmee kakva epizoda, pogledao sam već dva puta i još uvijek mi je smješak na licu

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

I kad gledas gdje je zavrsio Mitsubishi, u rukama Renaulta, dodje ti zao.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za mitsubishia ne znam, al šta nije nissan spao pod renault?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Probao danas Sonax actifoam, ostavio na autu da pjena stoji nekih 5 minuta, sve bube i sranja skinulo. Pjena je dosta gusta i "ljepljiva" tako da je malo tesko isprati, miris odlican podsjeca na Monster energ. pice. Slike nemam, jbg.

Kako si ga nanosio, sa foamerom ili ?

 

Ja još čekam da mi dođe (zamjenski) pištolj od Bosch miniwasha sa ebaya.

Plastično smeće je procurilo nakon samo 2 godine ne prevelikog korištenja.

Sad mi je, žao trebao sam kupiti profesionalni, iako je skuplji bio cca 1500kn.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

720kn za 4L ulja ajmeee. Moj liqui moly 10w40 polu sint...150kn 5L... Mali servis ukupno 200kn i gasssss 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

JEDANBIT: sve je u redu dok ne moras tocit 8l ulja u motor :D 

odlican je motul, sad si me malo bacio u razmisljanje, da ga mozda ja pocnem koristit, ako ga ima u 10w60, moram provjerit...ako ne mogao bi ponovno ubacit 5w30 pa da vidimo dalje...

 

naravno sve ako auto ostane, ugl sibnuo sam i na fejs oglas za cupru (mrzim tamo stavit, jer se citaju svakakva sranja), za sad se javila 2 lika koji su odmah u prvih 3-4 poruke htjeli spustat cijenu, bez ikakve informacije ili nedaj boze da dodu vidjet auto...

 

ugl, ponavljam, ako tko zeli kupit cupru, hitno ju prodajem radi kupnje drugog auta, javite se tu ili u inbox :)

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Za mitsubishia ne znam, al šta nije nissan spao pod renault?

 
Odavno je Nissan dio Renaulta, ali i Mitshubishi je postao dio te grupe.

 
 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Renault%E2%80%93Nissan%E2%80%93Mitsubishi_Alliance

 

https://www.alliance-2022.com/about-us/

 

Uglavnom sa tim pripajanjem su prestigli VAG grupaciju, te je Renault time postao broj 1 u svijetu.

S obzirom koliko VAG i Renault imaju brandova u grupaciji - Toyota sama (sa svojim Lexusom)

je broj 3 - al kad se svi brandovi gledaju pojedinacno, onda ispadne da su top 3: Toyota, Ford i Honda.

 

Sve u svemu, novi Mitshubishi ce, kao i Nissan, biti radjeni na Renault platformi,

kao i Dacia, Lada (Avto Vaz) i ostali u grupi, sto je bilo i za ocekivati.

 

S obzirom da Renault nije u dva navrata uspio na USA trzistu, a Nissan i Mitsubishi imaju dobar dio trzista u USA,

to je jedna od strateskih nacina da prodas francuza amerikancu, a da to on ni ne zna.

 

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
To je strateško partnerstvo a ne kupnja, odakle info da ce Mitsubishi biti rađen na Renault platformi?
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

koliko znam mitsubishi se koncentrira na suv/crossover tržište, za njih ne znam, ali space star je ako se ne varam baziran na cliu..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 

odlican je motul, sad si me malo bacio u razmisljanje, da ga mozda ja pocnem koristit, ako ga ima u 10w60, moram provjerit...ako ne mogao bi ponovno ubacit 5w30 pa da vidimo dalje...

 

 Ma problem je šta je motul dosta slabo zastupljen kod nas, pa ga je malo teže za nabavit...

Ja sam ih prvo našao u uljadirekt, al oni fakat nabijaju cijene...
http://uljadirekt.com/motorna-ulja.html?cat=137&manufacturer=12598

Zatim se na mall.hr pojavio motul i oni su ok sa cijenama, konkretno ovo koje sam u swifta natočio, na uljadirekt je 50Kn skuplje...
https://www.mall.hr/motorna-ulja?b%5B%5D=motul

Naletio sam na medialub, također prodaju motul po najjeftinijoj cijeni, samo je problem šta nemaju poslovnicu, već sva prodaja ide isključivo online sa dostavom (a to meni osobno ne paše...)
http://www.medialub.hr/Motul


mall.hr ima u ponudi 10W60, al je 100Kn litra...
INFO


10W60 je cca 50Kn skuplji od 5W30
INFO

 

EDIT:
Imaš i fuchs titan race 10W60, cijena isto kao i motul 100Kn litra
INFO
haha, a ne znam, ja sam oduševljen kako se auto ponaša trenutno

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 14:48 (1BIT).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

mene i zbog same pomisao na Renault hvata jeza..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

720kn za 4L ulja ajmeee. Moj liqui moly 10w40 polu sint...150kn 5L... Mali servis ukupno 200kn i gasssss 

 haha, tako sam i ja kad sam punta vozio i točio 10W40
liqui 5W40 je malo jeftiniji od motula, al dosta skuplji od 10W40.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jedno banalno pitanje...Koji tlak u gumama je najbolji...Auto je Golf 7 1.6 81kw 2014,Gume su Vederstein Sportrac 5 205 55 16...hvala ako netko zna
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 15:21 (galinjo24).
8 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bumbumzvonko kaže...
Puklo mi je crijevo od goriva i zamjenio ga. Kako se nalazilo ispod haube dizel je poprskao dobar dio motora. Smijem li motor oprati na onim javnim praonicama? Dali mogu zeznuti nešto i na što da pripazim, hvala

 mozes slobodno oprat dizel motro...

benzinca nemoj nikad...

 

bilo bi ti ga dobro naspricat dimerom...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...
Jedno banalno pitanje...Koji tlak u gumama je najbolji...Auto je Golf 7 1.6 81kw 2014,Gume su Vederstein Sportrac 5 205 55 16...hvala ako netko zna

 Ja na svim autima uvijek pumpam kako proizvođač nalaže na onoj naljepnici u autu - ali, uvijek ih pumpam na vrijednost koju preporučuju kada je auto pun putnika i prtljage. Konkretno, tu istu dimenziju guma pumpam na 2,4 bara.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 15:29 (Hacker002).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Kako si ga nanosio, sa foamerom ili ?

 

Ja još čekam da mi dođe (zamjenski) pištolj od Bosch miniwasha sa ebaya.

Plastično smeće je procurilo nakon samo 2 godine ne prevelikog korištenja.

Sad mi je, žao trebao sam kupiti profesionalni, iako je skuplji bio cca 1500kn.

 Sa foamerom, kupio na Ali-u za 150kn. Pise ti na B stupu ili na poklopcu goriva na koliko da pumpas gume, ja na 2.2 sve. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 15:44 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tako i ja sa foamerom, uzeo preko ebaya.

Koristim onaj bilt himber auto foam.

Solidan je, ali ne skine mi uvijek svu prljavstinu.

Kada ga potrosim probat cu taj sonaxov proizvod.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znači doslovce je par komentara iznad ovaj isti video. 

Stvarno mi nije jasna zaluđenost s tim jurom. Skoro je loš ko Lieberman iz MTa. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čitatelj likes this.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Vec sam vidio taj mod, i dosta drugih Japan Only modova.

 

http://www.trdparts.jp/english/c-hr/index.html

 

Vise me zanima kako ce 2.0H iz Corolle sljakati na C-HRu.

Corolla s njim leti. Odlican atmo sa "turbom" u obliku elektromotora.

C-HR je tezi, ali ga je gust vozati po krivinama, nije kao brod RAV4

ili slicni veci SUV-ovi.

 

Isto tako jedva cekam da isprobam novog Djuku.

Makar mi je prvi bio malo odvratan, novi Djuka mi je sasvim simpatican.

Jedino sto mi se ne svidja, kad se odabere paket sa zvucnicima

na naslonu za glavu, onda otraga u vratima nema nista, samo rupa sa mrezicom,

i to djeluje dosta jeftino i bezveze.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ti zvucnici u naslonu za glavu su mi glupost, jest da se stedi na mjestu i vjerojatno ih ne moras jako pojacat da bi se dobro culo jer su blizu, al nebi volio magnete pored glave pogotovo ak se radi dosta km u autu.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma za magnete me ni nije briga, ali ako zelim imati slusalice na glavi, imat cu slusalice.

Ovo bi me vise ometalo nego opustalo. Jedino da sjedim i spavam u autu, ajde, moze,

zmiris i chillas.

 

Al kad su to vec ubacili, cemu stedjeti na dva zvucnika otraga, i maknuti ih skroz,

da onaj tko se vozi otraga ima zvuk gori nego u limenci.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

mene i zbog same pomisao na Renault hvata jeza..

 vjeruj mi gori je peugeot, a pogotovo citroen

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zanimljiv dokumentarac o gumama, svakako vrijedi pogledati

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 vjeruj mi gori je peugeot, a pogotovo citroen

 

A jel bio dobar Citroen kad si ga vozio ili trebao prodat? 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice