Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.191.271
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitao sam nedavno tu za grand scenic i espace. Espace (najnoviji model) mi se stvarno sviđa ali onda sam naišao (tj. uputio me na renault forum kolega sa ovog foruma) na te priče o problematičnom 1.6 motoru kojeg je valjda tek prošle ili ove godine zamijenio 1.7. Kupujem rabljeni auto pa mi kupovina toliko novijeg espacea baš nije prihvatljiva.

Sad sam počeo gledati manje suv-ove ali nadam se pouzdanije:

Mercedes GLC

Audi Q5

Land Rover Discovery Sport

BMW X3

Sve cca 2015-2017 godina. Do cca 125000 km

 

Motore nisam pisao jer ne znam šta je optimalno za uzeti pa molim preporuke.

Bitno mi je da je auto pouzdan, da što duže traje i da ima dovoljno mjesta na stražnoj klupi kad se vozačko sjedalo pomakne skroz natrag i spusti. Od ova 4 probao sam jedino X3 i taj sigurno zadovoljava po tom kriteriju. Za ostale ne znam.

Ja ne vozim puno. cca 1000 km mjesečno. 

 

Kupio bih vani.

Cijena oko 20000 EUR. Maksimalno do 25000 sa svim troškovima uvoza.

 

 

 

 

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 9:03 (Ezio).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa ni jedan s tvoje liste nije ni blizu prostranosti grand senicu i espaceu.

 

Recimo S-Max ili Galaxy kao alternativa, ili Grand C-Max.

 

Takodjer je Touran ili Sharan u toj klasi velicine.

Ne bi iskljucio ni Alhambru, brat VW dvojcu.

 

Od BMW 218 Gran Tourer je isto u toj klasi i cijenovnom rangu.

 

Grand C4 Picasso je isto tako velik i prostran, jako lijep, francuski lijep, osobito iznutra.

 

Merc B 180 isto tako, makar se meni vizualno ne svidja izvana.

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Pa ni jedan s tvoje liste nije ni blizu prostranosti grand senicu i espaceu.

 

Recimo S-Max ili Galaxy kao alternativa, ili Grand C-Max.

 

Takodjer je Touran ili Sharan u toj klasi velicine.

Ne bi iskljucio ni Alhambru, brat VW dvojcu.

 

Od BMW 218 Gran Tourer je isto u toj klasi i cijenovnom rangu.

 

Grand C4 Picasso je isto tako velik i prostran, jako lijep, francuski lijep, osobito iznutra.

 

Merc B 180 isto tako, makar se meni vizualno ne svidja izvana.

 

 

 Znam da nisu ni blizu prostranosti Espacea. Ali realno mi ne treba ogroman kapacitet jer najčešće nas je troje u autu. Najveći problem sam ja sa svojih 2 m i 130 kila jer u nekom malom autu nitko iza mene ne može udobno sjediti. Ovih par suvova nadam se da imaju iza mjesta barem kao scenic. Tj. za x3 mi se čini da ima više mjesta od scenica. I to bi mi možda moglo biti ok što se unutrašnjih dimenzija tiče.

Kia Sorento mi se isto sviđa i otprilike je tu negdje sa cijenom. Mislim da bih kupio Sorento prije nego Espace. I naravno veći je od ova 4 navedena suvića a njihove veće varijante su mi preskupe. Meni odgovara da je auto što viši/veći da ulazim izlazim bez problema. Pa evo sad neko vrijeme vozim scenic i razlika meni osobno je nebo/zemlja u odnosu na neki standardno niski auto. 

Da li uzeti veći Sorento ili možda ipak manji a možebitno kvalitetniji neki od ovih navedenih patuljastih, stvarno ne znam.

PSN - darklydexter
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Trebas otici u autokuce i isprobati par automobila, ako ne u voznji,

onda bar ulazak-izlazak iz autoa, i koliko ti je komforna fotelja, te dali ti je dovoljno dugacka za noge.

 

Ja sam 187cm i 127kg, pa znam sto mi zelis reci, makar sa ulaskom u automobil sa tvojom visinom

vecinom moras malo sagnuti glavu, osim ako bas bas vozis pickupa, gdje ulazis s glavom prema naprijed koliko je visok.

 

Japance uglavnom preskoci, tebi ce njihova sjedala biti osobno prekratka, bar su kod Toyote, Mazde i Suzukija klasicno

kraca sjedala, za "Japanske" velicine.

 

Kod Honde sve ovisi o modelu, ali su sjedala duza. Tipa CR-V ima dosta duza sjedala od prosjecnog Japanca.

 

Makar po mom, isprobaj Grand C-Maxa. Iznenadit ces se koliko visoko sjedis.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Trebas otici u autokuce i isprobati par automobila, ako ne u voznji,

onda bar ulazak-izlazak iz autoa, i koliko ti je komforna fotelja, te dali ti je dovoljno dugacka za noge.

 

Ja sam 187cm i 127kg, pa znam sto mi zelis reci, makar sa ulaskom u automobil sa tvojom visinom

vecinom moras malo sagnuti glavu, osim ako bas bas vozis pickupa, gdje ulazis s glavom prema naprijed koliko je visok.

 

Japance uglavnom preskoci, tebi ce njihova sjedala biti osobno prekratka, bar su kod Toyote, Mazde i Suzukija klasicno

kraca sjedala, za "Japanske" velicine.

 

Kod Honde sve ovisi o modelu, ali su sjedala duza. Tipa CR-V ima dosta duza sjedala od prosjecnog Japanca.

 

Makar po mom, isprobaj Grand C-Maxa. Iznenadit ces se koliko visoko sjedis.

Planiram ovih dana te aute ići isprobati. Za sad znam da mi je X3 relativno ok i da mi je sorento po tom pitanju super. xc60 i mazda cx5 mi nisu toliko komforni dok recimo x-trail je.

Spominjao si mi i prije grand c-max. Običnog c-maxa sam čak i mislio kupiti jer mi se svidio što se veličine tiče. Sviđao mi se tad iz istog razloga i scenic i picasso. Ali tad sam bio samac pa mi je bilo glupo uzimati monovolumen i kupio sam focus. Nije da imam pretjerano loša iskustva sa fordom ali jednostavno mi treba promjena. A ne da se ni ženi opet u ford.

A znaš li šta o pouzdanosti ona 4 suva što sam naveo? Koji je najpreporučljiv po tom pitanju? Trenutno me land rover privlači najviše zbog cijene a možda je i veći od ostalih (osim možda x3) Ne znam kakva su iskustva sa kvarovima.

 E da, Sorento ima visoku emisiju pa mi se čini suludo platiti trošarinu u iznosu 30% vrijednosti auta, ako ne i više.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 12:42 (Ezio).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pouzdanost je relativna stvar, ali Land Rover je recimo jedan od slabije pouzdanih.

Nije to onaj Land Rover od prije 35-40 godina. Izvana i iznutra lijep i konforan,

a sto se tice pouzdanosti i trajnosti - uz puno srece i redovita ulaganja (citaj neocekivana odrzavanja)

je vozljiv.

 

Ja ga iskreno nebi sebi, previse sam siromasan da bi placao nepotrebne i neocekivane kvarove.

 

Tu je Ford daleko ispred svih njih. Makar kazes "nebi forda", ok, dosadio ti je. Al ista stvar se moze desiti i sa Fordom,

da zakaze, makar su sanse po meni relativno niske. Osobito benzinac. Dizelas je PUG-ov, tako da je snazan i OK, ako nema

probleme sa ECU-om i strujom, a vecinom nema, onda si na konju. A ako ima, onda ti je kao i svaki francuz musicav dok ga ne rijesis.

 

Mercedes ko Mercedes, uglavnom dobar, masina najcesce Renaultova- BMW ko BMW. Nov super, sto stariji i losije odrzavan,

sto veci troskovi. Osobito ako te potrefi da je netko ganjao i izivljavao se, auto na leasing za kojeg ga nakon 3-5 godina nije briga.

 

Al Jaguar-Land Rover, uf, ne. Ta Indijsko-Kineska kombinacija je dobra dok je vozilo novo. A kasnije samo ulazi bez dna.

 

Ako ga bas hoces, uzmi ga, vozi par godina, da ga izbacis iz sebe, pa prodaj kad vidis da ti se vise ne isplati voziti.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

E *ebi ga, sad si me izbedirao:)

Ne planiram ga voziti par godina nego što duže.

Ford mi je zakazao nakon 130000 km. 1.8 tdci. Ne vozim ga vec par tjedana. Nisu uspjeli točno detektirati kvar, navodno bi ga trebalo "raskopati". Ovih dana ce ici na novu dijagnostiku pa ćemo možda znat šta je. Auto se gasi tijekom vožnje. Nekad izbaci poruku o grešci, izgubi snagu (ode valjda u safe mod) pa ga ugasim i nakon par minuta opet vozi normalno. A nekad se samo ugasi bez ikakvih prethodnih simptoma.

 

PSN - darklydexter
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Trazi drugog mehanicara. Meni to smrdi na pumpu za naftu. Ili mozda senzor pedale, zna se desiti kao jedan od kvarova.

 

Prvo provjeriti to dvoje, prije icega. Ako vec ne izbacuje gresku na ECU, onda su mi ta dva razloga sumnjiva.

 

Eh da, ako vec nisi, provjeri filter zraka i senzor za zrak - jer ako taj senzor ne radi, moze ti se isto to desavati.

 

Mozes ga probati ocistiti, ima sprej za to, kupis, naspricas, ostavis par sati, opet naspricas, ostavis par sati,

i kad se skroz osusi, ugradis i isprobas dali je bolje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 13:19 (Čitatelj).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Trazi drugog mehanicara. Meni to smrdi na pumpu za naftu. Ili mozda senzor pedale, zna se desiti kao jedan od kvarova.

 

Prvo provjeriti to dvoje, prije icega. Ako vec ne izbacuje gresku na ECU, onda su mi ta dva razloga sumnjiva.

 

Eh da, ako vec nisi, provjeri filter zraka i senzor za zrak - jer ako taj senzor ne radi, moze ti se isto to desavati.

 

Mozes ga probati ocistiti, ima sprej za to, kupis, naspricas, ostavis par sati, opet naspricas, ostavis par sati,

i kad se skroz osusi, ugradis i isprobas dali je bolje.

 Bio je već na dvije dijagnostike i navodno se ne može točno odrediti u čemu je problem. Sad ide na treću. Sumnja se na senzor pritiska goriva, pa na senzor povrata goriva, pa aktuator, egr itd. EGR je očišćen nakon prvog kvara i svejedno se javlja isti problem.

Ma ne znam, kako sam počeo tražiti novi auto, izgubio sam interes za ovaj. Radije bih ga nekom mehaničaru prodao pa nek popravi i preproda, štogod.

PSN - darklydexter
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Da ga uspijes rijesiti - dobio bi vise za njega, nego sad ovako u kakvom je stanju.

 

Sretno, al kazem, prvo te osnovne stvari provjeriti.

 

Motor se gasi kad nema nafte, zraka ili struje.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Da ga uspijes rijesiti - dobio bi vise za njega, nego sad ovako u kakvom je stanju.

 

Sretno, al kazem, prvo te osnovne stvari provjeriti.

 

Motor se gasi kad nema nafte, zraka ili struje.

 znam da bih dobio više ali ne zove trenutno nitko ni za 3500 eura

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Mercedes ko Mercedes, uglavnom dobar, masina najcesce Renaultova

 

Ha? 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

On gleda dizela, a tu Merc najcesce kupi 1.5 i 1.6 od Renaulta.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Super si informiran... A u GLC-u se ti motori nude otkad?

Btw. Imas kakvu statistiku za potkrijepit tu tvrdnju da su 1.5 i 1.6 motori koji najvise idu? Ili je to tvoje pusto naklapanje?
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Takvo je stanje kod dilera u AT. Vjerovatno im je povoljnije uvoziti zbog NoVA Eco nameta.

Mozda je drugdje drugacije, ali pricam za AT/DE regiju. Jednostavno je Eco namet prevelik.

 

Dok u HR mozes voziti cadjaru, zasmrdit pol grada i nikom nista, nit te kosta vise u osiguranju,

nit uvoznika, nit to drzavu zanima.

 

Zato i kazem - da zivim u HR, vozio bi 300KS jer bi mi se moglo - osiguranje od 3000kn a ne od 7000€ godisnje.

 

Zasto je to tako? Ne pitaj mene, pitaj ove u Mercu zasto je to tako. Osobno nemam nista protiv Renault dizela,

dapace, jedni su od snaznijih po litri zapremnine i broju cilindara. Da si mogu priustiti osiguranje, zasto ne.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...
Čitatelj kaže...

Da ga uspijes rijesiti - dobio bi vise za njega, nego sad ovako u kakvom je stanju.

 

Sretno, al kazem, prvo te osnovne stvari provjeriti.

 

Motor se gasi kad nema nafte, zraka ili struje.

 znam da bih dobio više ali ne zove trenutno nitko ni za 3500 eura

 koji focus je to? imaš slike? 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ima 1.8 tcdi, napisao je gore. Fotke su manje bitne, dok ne rijesi kvar.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Super si informiran... A u GLC-u se ti motori nude otkad?

Btw. Imas kakvu statistiku za potkrijepit tu tvrdnju da su 1.5 i 1.6 motori koji najvise idu? Ili je to tvoje pusto naklapanje?

 https://en.wikipedia.org/wiki/Renault_K-Type_engine#K9K_dCi

 

K9K 846 / OM 607 DE 15 LA

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Ezio kaže...
Čitatelj kaže...

Da ga uspijes rijesiti - dobio bi vise za njega, nego sad ovako u kakvom je stanju.

 

Sretno, al kazem, prvo te osnovne stvari provjeriti.

 

Motor se gasi kad nema nafte, zraka ili struje.

 znam da bih dobio više ali ne zove trenutno nitko ni za 3500 eura

 koji focus je to? imaš slike? 

 poslao sam ti link u inbox, da ne ispadne sad tu reklamiram

 

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

On gleda dizela, a tu Merc najcesce kupi 1.5 i 1.6 od Renaulta.

 ovaj recimo

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=284808726&lang=en&utm_source=DirectMail&utm_medium=textlink&utm_campaign=Recommend_DES

 

nije mi jasno kako je tako niska emisija. Gdje se mogu naći relevantni podaci za sve aute? Ima li neka tablica kao carinska?

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Čitatelj kaže...

Mercedes ko Mercedes, uglavnom dobar, masina najcesce Renaultova

 

Ha? 

 c/p sa jedne stranice:

zato najsigurnije 220cdi :D

 

U Mercedesu 10 dizelskih automobila koristi prerađene Renaultove motore:

1) A - Klasa A 160 d (90 KS) 1.5 L
2) A - Klasa A 180 d (109 KS) 1.5 L
3) A - Klasa A 180 d Blue EFFICIENCY (109 KS) 1.5 L

4) B - Klasa B 160 d (90 KS) 1.5 L
5) B - Klasa B 180 d (109 KS) 1.5 L
6) B - Klasa B 180 d BlueEFFICIENCY (109 KS) 1.5 L

7) CLA - Klasa CLA 180 d (109 KS) 1.5 L
8) GLA - Klasa GLA 180 d (109 KS) 1.5 L

9) C - Klasa C 180 d (116 KS) 1.6 L
10) C - Klasa C 200 d (136 KS) 1.6 L

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čist dokaz da kod nekih stvari koje radimo 'radi dodatne sigurnosti' kazes jednom " ma nece valjda sada, necu to napraviti "... kao sto sam ja, ne osigurao garazna vrata od 'samo zatvaranja'... "ma nece to mene sad" i jebeno se krenu spustat dolje dok guram crvenog golfa u garazu i padnu na jebeni krov od auta............. i ništa farbati krov ...........dogodine.............

Prekrasno......

Nije cak stvar ni 1000 kn nego što cu to gledati dok se auto slaze.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Te simptome je imao Mondeo (2.0 Tdci 116ks, 2003) od starog kad mu je kihnula visokotlačna pumpa. Lijepo nabavi obd2 skini app na mob i snimaj tlak u CRu. Nađi po netu koliki je Min i pazi da ti ne pada ispod.
Ako ti je pumpa kaput, čeka te i mijenjanje dizni. Tu mi je mehaničar tvrdio da tim 1.8 motorima je VT pumpa jedino što crkaje.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

E *ebi ga, sad si me izbedirao:)

Ne planiram ga voziti par godina nego što duže.

Ford mi je zakazao nakon 130000 km. 1.8 tdci. Ne vozim ga vec par tjedana. Nisu uspjeli točno detektirati kvar, navodno bi ga trebalo "raskopati". Ovih dana ce ici na novu dijagnostiku pa ćemo možda znat šta je. Auto se gasi tijekom vožnje. Nekad izbaci poruku o grešci, izgubi snagu (ode valjda u safe mod) pa ga ugasim i nakon par minuta opet vozi normalno. A nekad se samo ugasi bez ikakvih prethodnih simptoma.

 

 Ventil pritiska. Iza motora ti je, vakuum cijev od varijable idu na njega. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ak je netko zainteresiran i voli prckati po autu, prodam ga za male novce;)

PSN - darklydexter
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

ak je netko zainteresiran i voli prckati po autu, prodam ga za male novce;)

 Daj nemoj odustat od njega, imas 1.8 tdci masineriju koja je dosta rijetka na nasim cestama...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Čist dokaz da kod nekih stvari koje radimo 'radi dodatne sigurnosti' kazes jednom " ma nece valjda sada, necu to napraviti "... kao sto sam ja, ne osigurao garazna vrata od 'samo zatvaranja'... "ma nece to mene sad" i jebeno se krenu spustat dolje dok guram crvenog golfa u garazu i padnu na jebeni krov od auta............. i ništa farbati krov ...........dogodine.............

Prekrasno......

Nije cak stvar ni 1000 kn nego što cu to gledati dok se auto slaze.

 Probaj to malo ispolirat,bude se manje vidjelo

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Takvo je stanje kod dilera u AT. Vjerovatno im je povoljnije uvoziti zbog NoVA Eco nameta.

Mozda je drugdje drugacije, ali pricam za AT/DE regiju. Jednostavno je Eco namet prevelik.

 

Dok u HR mozes voziti cadjaru, zasmrdit pol grada i nikom nista, nit te kosta vise u osiguranju,

nit uvoznika, nit to drzavu zanima.

 

Zato i kazem - da zivim u HR, vozio bi 300KS jer bi mi se moglo - osiguranje od 3000kn a ne od 7000€ godisnje.

 

Zasto je to tako? Ne pitaj mene, pitaj ove u Mercu zasto je to tako. Osobno nemam nista protiv Renault dizela,

dapace, jedni su od snaznijih po litri zapremnine i broju cilindara. Da si mogu priustiti osiguranje, zasto ne.

 

Opet ti i NoVa porez, bokte koliko ga spominjes, pocet cu ga sanjat 

Moras shvatit da AT trziste ne predstavlja EU trzistu u globalu, i ne, po tim ne mislim na zemlje istocne Europe i RH koje ti istices kao "glavno" trziste velikih cadara.

Brzom pretragom mobile.de za npr. C klasu, znaci veci model kakve covjek i gleda, a ne FWD platforma, od 6500 ponudenih oglasa (2015.+, diesel gorivo), samo 1100 ih je sa zapremninom motora manjom od 1700cm3, dok ih je 5400 s vecom, tj. Mercedesovim motorima. Vecina Renault kazes?

 

Ezio kaže...

 ovaj recimo

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=284808726&lang=en&utm_source=DirectMail&utm_medium=textlink&utm_campaign=Recommend_DES

 

nije mi jasno kako je tako niska emisija. Gdje se mogu naći relevantni podaci za sve aute? Ima li neka tablica kao carinska?

 

Uz silne necine obrade ispusnih plinova kod dizelasa, bilo bi cudno da je visoka emisija...

Najbolje ti je gledati svaki oglas ponaosob jer ces tako doc do najtocnijeg podatka ako je prodavac pravilno ispunio oglas. Kod svih model emisija co2 varira ovisno o opremi, velicini felgi itd, mada su razlike obicno par poena.

 

zeryx kaže...

 c/p sa jedne stranice:

zato najsigurnije 220cdi :D

 

U Mercedesu 10 dizelskih automobila koristi prerađene Renaultove motore:

1) A - Klasa A 160 d (90 KS) 1.5 L
2) A - Klasa A 180 d (109 KS) 1.5 L
3) A - Klasa A 180 d Blue EFFICIENCY (109 KS) 1.5 L

4) B - Klasa B 160 d (90 KS) 1.5 L
5) B - Klasa B 180 d (109 KS) 1.5 L
6) B - Klasa B 180 d BlueEFFICIENCY (109 KS) 1.5 L

7) CLA - Klasa CLA 180 d (109 KS) 1.5 L
8) GLA - Klasa GLA 180 d (109 KS) 1.5 L

9) C - Klasa C 180 d (116 KS) 1.6 L
10) C - Klasa C 200 d (136 KS) 1.6 L

 

Bez brige, sve ja to znam 

Al iz liste je ocito da se glavnina tih motora moze pronaci u manjim modelima na FWD platformi sto je i logicno. Po meni i bolje da u tom segmentu koriste provjerenu Renaultovu tehnologiju nego da sami razvijaju svoje.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Može li osoba prije nego li položi vozački kupiti auto i registrirati na sebe?
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice