Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.238.823
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haha 😂
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Mene samo zanima kako moze Skoda biti ispred VW koji je 90% isti auto. Siguran sam da to ima veze sa time sto ljudi ocekuju vise od VW pa onda prave veca sranja od vozaca Skode koje ne ocekuju toliko od auta kao gore navedeni. Tako je na skoro svakoj statistici.

Pa kako onda ljudi ne ocekuju previse od npr Toyote i Lexusa koji vec godinama imaju jako visoku reputaciju pouzdanosti...

 

Ja mislim da je ipak to do cinjenice da je VW korak ispred i ipak noviteti prije stizu u VW vozila i samim time nisu testirani do te razine.

 

EDIT:

I naravno isti razlog je zasto je Audi iza VW

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 18:13 (CroNk3r).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Samo je pitanje do kad ce Suzuki ovako dobro kotirati, s obzirom da su poceli ugradjivati GM FIAT motore, koji su, "veoma dobri".

 

Toyota/Lexus dobro kotiraju, i Subaru je dosta visoko, bez obzira na to sto su im automatski mjenjaci "meeh", al od Mazde

sam ocekivao vise, s obzirom da ju Toyota od 2017. kupuje za Yarisa 111Ks (agregat iz Mazde 2, veoma izdrzljiv i zivahan).

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Fiat motori i jesu dobri. Motori najcesce rade najmanje sranja, prije crkne ono okolo. Toyota se najmanje kvari jer jedino oni prave svoje dijelove za svoja auta posto posjeduju udio u Denso. Svi ostali kupuju okolo i nadaju se da nisu pogodili prstom u govno. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 19:58 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ovo sto rade sa GM-om je veca banana. Od FIAT-a su dobri jedino dizli prije nego sto su poceli petljat sa GM-om.

Sva sreca da je Opel pobjegao od jednog zla u drug zlo - sad barem imaju fin francuski dizajn.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod Opela su najvise radila sranja japanski djelovi od Hitachia, tako da to nema veze sa GM-om. 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bog ekipa,

 

Da li netko od vas imas iskustva sa Carmoto CO u RIjeci?

koliko vidim ovlasteni su za VAG vozila a vidim da imaju jednu zanimljivu oct pa bilo kakva informacija je dobrodosla

 

 

Hvala

CARPE DIEM
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 Od FIAT-a su dobri jedino dizli i benzinci sa 8 ventila

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jeste li svi montirali zimske gume? Ja cu za sada vozati sa lancima u gepeku dok ne zahladi posto 20 C nije bas za zimske. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Samo je pitanje do kad ce Suzuki ovako dobro kotirati, s obzirom da su poceli ugradjivati GM FIAT motore, koji su, "veoma dobri".

 Koji je tvoj problem s talijanskim autima? Jel ti netko ko vozi Fiat/Alfu opalija ženu pa prosipaš žuč stalno ili postoji neki drugi razlog tvoje nadrkanosti?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja montiram za vikend jer kreću niske temperature i ponegdje snijeg.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Čitatelj kaže...

 Od FIAT-a su dobri jedino dizli i benzinci sa 8 ventila

 

 

 

bruno11 kaže...
Čitatelj kaže...

Samo je pitanje do kad ce Suzuki ovako dobro kotirati, s obzirom da su poceli ugradjivati GM FIAT motore, koji su, "veoma dobri".

 Koji je tvoj problem s talijanskim autima? Jel ti netko ko vozi Fiat/Alfu opalija ženu pa prosipaš žuč stalno ili postoji neki drugi razlog tvoje nadrkanosti?

 

Nemam problem sa talijanskim autima - jer ih ne zelim voziti. Ali nisu svi talijani losi. Dapace, Iveco radi veoma dobra vozila.

I Fiat je imao zanimljivih i uspjesnih agregata. Al ovo nakon 2014. sa GM-om je tesko smece. GM je smece, a i ono sto je bilo

dobro sa Fiatom su uspjeli pokvariti.

 

Ne kaze se bezveze "FIAT je za smijat", ili "Fehler in allen Teilen" ili "Fix it again Toni", izaberi si najdrazu.

Isto vrijedi i za BMW - "Bayrischer mist Wagen", svi znamo da su precjenjeni, i da zive na staroj slavi.

 

Po meni su najvise napredovali francuzi, i u dizajnu, i u komotnosti/udobnosti, odabir materijala,

agregati su sve bolji (osobito ovi koje radi sa Nissanom, dok oni sa BMW-om su li-la), jos

da dovedu senzore u red i mislim da ce postati jedan od vodecih u EU.

 

Osobno sam dvojio Cactus ili Yaris, no ipak Yarisa, jer je tako uzitak sa malim Hatchom Hybridom kroz gradsku guzvu,

dok tu Cactus taman gubi, ali je zato na otvorenoj cesti udobniji i tisi.

 

Ne postoji idealno vozilo. Svaki proizvodjac ima "nesto" sto mi se svidja, i nesto sto me odbija.

Prvo prectram sve nepouzdane agregate, nakon toga blesave diazjne (Multipla, koliko god da si velika iznutra, ruzna si ko smrt),

i auto odaberem po nekom planu i potrebama. Sad mi vise ne treba vozilo velicine C-Maxa Grand kojeg sam imao,

makar je veoma udobno vozilo, sad mi je za tocit i moje potrebe neisplativo.

 

2020. mijenjam Yarisa. Sad, hocu li ostati na Toyoti ovisi o tome koliko ce hrdje pokupiti od ove Alpske klime i kolicine soli.

Mozda Lexus CT200h, mozda nova "Corolla" (Auris) Hatchback (napokon Hatch i u EU, ne samo Kombi),

Nissan Leaf je isto tako jedan od izbora, do 2020. ocekujem jos puno vise punionica, cak i u HR.

 

Svako doba donosi svoje. Potrebe i vozila se mijenjaju. Nekad sam vozio sportska Coupe vozila,

danas su mi nezanimljiva. Valjda s godinama covjek mijenja navike i voznje, a i potreba.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Postoji li opcija sa dioptrijom i dali su fotosenzibilna?

 fotosenzibilna ne postoje a da šljakaju u autu. Tj postoje al je to druga vrsta stakla i druga tehnologija obrade. 

Ova postoje u lager dioptriji i ima ih u recepturi za naruciti. Rok isporuke iz tvornice cca 2 tjedna.

 

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ovo sto rade sa GM-om je veca banana. Od FIAT-a su dobri jedino dizli prije nego sto su poceli petljat sa GM-om.

Sva sreca da je Opel pobjegao od jednog zla u drug zlo - sad barem imaju fin francuski dizajn.

 Fiatov, 1.4 t-jet (multijet), preko 120k km bez problema hrpu ljudi znam i nikad nista u vezi motora. Je, kvaliteta izrade nije na nivou japanaca ili njemaca, ali za tu cijenu FIAT radi prilicno okej aute.

 

Za dizele necu govorit, ne znam, ali reci da FIAT radi ne radi dobre benzince je greska jer su medu prvima predstavili 1.4 turbo i bome i dan danas taj motor je dobar i nije imao vecih mana kao sto je kod VWa znalo bit.

Di2 & EPS FTW!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Fiat je puno toga i izmislio. Od Turba, remena, svasta je Fiat dao auto-industriji.

Al to sve sto je dao, nije napravio da previse traje. Fiat do sredine 80ih je cak bio i super,

al poslije, ne bas.

 

Danas svaka susa moze napraviti 1.4l turbak. Samo japanci rade 2l atmosferce sa 200+ konja.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Lupas ko maksim po diviziji. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nebi bilo lose da i ove godine auto kreso ima 50% crni petak kao prosle godine
https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Jeste li svi montirali zimske gume? Ja cu za sada vozati sa lancima u gepeku dok ne zahladi posto 20 C nije bas za zimske. 

 

ja baš nabavio nove contijevke 58€ komad.. montaža slijedi u ponedjeljak.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

DQ200 je u pitanju...dakle ne GTI, nego 1,0 TSI 110

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Taj DSG je imao najviše sranja od svih ali mislim da su do sada većinom riješeni. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav! Da li je itko kupovao auto u Rumunjskoj ? Tocnije na Revista Auto, prodaje se bmw 3 2010 sa faceliftom za 7300eura kaze second hand i 190000km (u sta ne vjerujem da nije skidana kilometraza).Ono sto je zanimljivo cijena je u brutu , pa bi me po tome auto trebao kostat jeftinije ako se ne varam ?Napisano je da je auto 2010 a tu na papiru sto je prilozio(auto records) pise 2009 nekako vjerujem da je falsifikat ovaj papir i vjv.Auto ukraden.Mozda bi u to i povjerovao da je slikao kilometrazu sata i tocan broj sasije. , ovako vjerujem da je scam.Sta vi mislite o tome?

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-ID7GtJc7.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=15089729

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 17:32 (MGloc).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nemoj biti škrt. radije štedi pa kupi u hr ili slo/at
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Radije u De odi po bmw

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MGloc kaže...

Pozdrav! Da li je itko kupovao auto u Rumunjskoj ? Tocnije na Revista Auto, prodaje se bmw 3 2010 sa faceliftom za 7300eura kaze second hand i 190000km (u sta ne vjerujem da nije skidana kilometraza).Ono sto je zanimljivo cijena je u brutu , pa bi me po tome auto trebao kostat jeftinije ako se ne varam ?Napisano je da je auto 2010 a tu na papiru sto je prilozio(auto records) pise 2009 nekako vjerujem da je falsifikat ovaj papir i vjv.Auto ukraden.Mozda bi u to i povjerovao da je slikao kilometrazu sata i tocan broj sasije. , ovako vjerujem da je scam.Sta vi mislite o tome?

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-ID7GtJc7.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=15089729

 

 

Drzava s niskim standardom i auto srednje klase... sto moze poci po zlu?

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas bio na tehničkom i lik me sruši zbog bijelih Ledica u poziciji i još mi kaže da nesmijem imati osram lasere jer svijetle PLAVO.Ja onako gledam jesi ti normalan svijetle žućkasko-bijelo.Nakraju sam otišao na benzinsku 20m dalje kupio obične pozicije i to tamo promjenio i rekao da sam pozicije zamijenio ali kratka neću ako me nepusti da ću zvat u cvh i njih pitat i reći da me nepuštaš, lik se nešto naprštio ali me pustio. i odma sam namjerno pred njim nazad stavio led u pozicije.Jel netko od vas ima iskustva sa takvim budalama i koliko znam led (bijeli) u poziciji i na osvjetljenju tablice smije bit?

14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Očito ne znaš.

LED ne smije biti nigdje izvana na autu osim ako je tako izašlo iz tvornice.

 

Ne postoje LED žaruljice koje imaju ECE odobrenje za korištenje na javnim prometnicama, čak ni recimo Osram

https://www.osram.com/am/ecat/LEDriving%20PREMIUM-LED%20interior%20lamps-Cars-Automotive%20Lighting/com/en/GPS01_1140185/PP_EUROPE_Europe_eCat/ZMP_1054686/

 

These products do not have ECE approval. This means they must not be used on public roads in any exterior application. Use on public roads leads to cancellation of operating license and loss of insurance coverage.

 

 

Osram NB Laser ima odgovarajuće certifikate tako da se smije koristiti i tu nema tko što prigovarati.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Lik sere ne smiju jedino biti svijetla visoke snage koja se inace koriste za rally i sl. 

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Za te farove grizu kao nenormalni. Općenito ako nemaš fenjere im se digne u nadi da imaš xenon ili nešto da te ruše ili u slučaju murije, isključe sa ceste.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ajmo

16 clio karavan 0,9 intens GTline
16 fabia kar. montecarlo 1,0 110
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice