Auto kao statusni simbol

poruka: 9
|
čitano: 4.085
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Auto kao statusni simbol

Pozdrav, citajuci komentare na jednom lokalnom portalu gdje su neki klinci ukrali Fiat Punto, vecina komentara bila je u stilu "i bolje da su ukrali to sranje od auta" i sl. Isto tako, malo sam proucio profile tih ljudi koji to pisu, i mahom sve neki momcine kojima je svaka slika na fejsu njihov auto.

To me odmah asociralo na nedavni posjet BiH, gdje sam vidio brojne kuce koje nisu imale niti fasadu te su bile propucane od metaka, ali pred njima su bili uredno parkirani noviji Mercedesi, BMW-i itd.


Zato se pitam, dal je kod nas (HR, balkan, jugoistocna Europa) sramota imati slabi auto? Kako vi koji imate neke bolje ili skuplje aute gledate na ljude koji voze punta, corsu, una itd.? I obrnuto?

Nekak mi se cini da sto je siromasnija zemlja, to vise ljudi pridaju paznju sporednim stvarima. Znam da je malo cudna tema za ovaj forum, ali ima poprilicno puno ljudi koji se razumiju u aute i motore po drugim temama, pa zasto ne malo raspraviti :)

Extra wurst
7 godina
protjeran
offline
Auto kao statusni simbol

To ti je ono - kur*enje po gradu, a doma nema struju ni vodu.

 

Meni je odvratna cinjenica da ovdje ljudi rade 50 godina vani, a kod kuce rade kucerine

i vile, dovazaju 15 automobila, i onda krepaju sa 60 godina a nisu vidjeli nista vise od baustele.

 

Osobno nisam sagradio nista, vozim male automobile B klase, ali sam prosao 80% svijeta,

bio sam na svim kontinentima i mogu reci da cu i dalje putovati, nego graditi vile za nikoga.

8 godina
offline
Auto kao statusni simbol

ako vidim covjeka u fiat puntu ili tako nesto obicnom ne mislim nista...kad vidim trkace fiat punte sa gljivama usisima na haubi  auspusima od 30cm promjera  a pod haubom 35 konja onda mi svasta padne na pamet :D . Ako si normalan u glavi i da vozis A8  i vidis nekoga u  staroj A3ci neces imat nikakvo misljenje u smislu gle sirotinje vozi smece od auta nema para za A8 jel. Jer ima ljudi koji voze golfa 2 pa osuduju i ljude u A8icama i  ljude u fiat puntu. A vjeruj više sam ljudi čuo koji voze jeftinije aute i pljuju po ljudima koji voze skuplje nego obrnuto 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
12 godina
offline
Auto kao statusni simbol

To su vecinom izvozane krntije sto te balonje voze. Taj trend su zapoceli ovi cajkarosi sa svojim video spotevima gdje obavezno moraju voziti rentani Audi A8.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 15:12 (ivanzu).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auto kao statusni simbol
Čitatelj kaže...

Meni je odvratna cinjenica da ovdje ljudi rade 50 godina vani, a kod kuce rade kucerine

i vile, dovazaju 15 automobila, i onda krepaju sa 60 godina a nisu vidjeli nista vise od baustele.

 

Osobno nisam sagradio nista, vozim male automobile B klase, ali sam prosao 80% svijeta,

bio sam na svim kontinentima i mogu reci da cu i dalje putovati, nego graditi vile za nikoga.

 Evo ovo je posebna kategorija, takvi su mi jos gori, mislim jest da su posteni ljudi i da nikoga nisu pokrali za to kaj voze, ali kak moras biti ogranicen u zivotu i imati uske poglede da ti je kupiti najbolji auto jedini cilj u zivotu, da ga mozes voziti tih par dana godisnjeg. A ne mora se nuzno raditi o baustelcima, znam ljude koji su skoro pa na minimalcu u HR, i 90% place ode na nabrijavanje auta, normalno nekog BMW-a ili Golfa, a i Audiji su zadnje vrijeme in kod takvih. 

Extra wurst
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 15:14 (Extra protection).
9 godina
neaktivan
offline
Auto kao statusni simbol

Znam milijunasa koji vozi "normalan" automobil,ali u garazi ima ferarija. :D

Istina na balkanu se gleda kakav auto vozis,koju marku imas na sebi itd. Brija na ameriku,cekajte da sad 2000+ napune 18 pa cemo onda vidjeti te brije. 

13 godina
offline
Auto kao statusni simbol
Iskreno me zaboli tko šta vozi. Netko auto gleda kao sredstvo od točke A do B, netko želi dobar auto da susjedi vide, a ima i onih koji vole i uživaju u autima.

Koliko ima ljudi što imaju odlično plaćen posao pa voze Clia, Corse i slična čuda, čisto zato jer im auti ne predstavljaju ništa u životu, ali zato ima i likova što sa 3k kn mjesečno voze BMW 5.


Ja osobno volim dobar auto i nebi mi bilo žao potrošiti para na nešto bolje, ali ja to auto kupujem po svom guštu i ono što mi se sviđa, a ne ono što će izazvati ljubomoru kod susjede.
Ništa ne ostavljam nezavrš
6 godina
neaktivan
offline
Re: Auto kao statusni simbol
Trenutno vozim astru h, no oduvijek mi je bila zelja voziti staru peticu e39, pa cak i trojku e30 ili peticu e34 benzinca, bez obzira na starost tih BMW-a. Ako i kupim jednog, kupit cu ga iskljucivo zbog sebe, a ne zbog pokazivanja.

Jednostavno volim aute i sve vezano uz njih.
14 godina
offline
Auto kao statusni simbol

Kad imaš para onda uopće ne razmišljaš o tome. Automobil kupuješ zbog sebe, ne zato da bi se pokazao - jer se pokazivati ne moraš. Pokazivati se i dokazivati nešto mora sirotinja (sirotinja u glavi!) koja želi biti nešto što nije.
Također, kad imaš više novca onda je razina frustracije manja, a samim time i tolerancija na tuđu glupost. Ljude promatraš s malo više razumijevanja i spreman si im pomoći dok god nisu bahati, bezobrazni, agresivni. 
Ljudi vrijedni poštovanja, koji su nešto postigli ne omalovažavaju tuđi rad, tuđu imovinu i ne gledaju ih s visoka. Takav neće reći "i bolje da su ukrali tu krntiju" jer im je jasno da je taj automobil netko stekao svojim radom i da mu je potreban. Štoviše, jasno im je da je siromašnom čovjeku teže nadoknadit gubitak Punta nego imućnom gubitak Mercedesa (uostalom, ovaj drugi je ionako osiguran).
Postoji bosanska izreka: "siromah se i u carskim dvorima pozna".

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice