Navigacija za Renault

poruka: 10
|
čitano: 12.311
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Navigacija za Renault

Poštovani

Imam problem sa Navigacijom

Kupio sam 2 god stari Renault Clio iz Italije, dobio sam Media Nav koja ide ugrađena u auto, ali mape su Italija, Andora i Španjolska.

Napravio sam sve koraka - skinuo aplikaciju sa službene stranice, kupio novi usb, uključio u auto i napravio konekciju, a zatim preko laptopa union update za navigaciju.

Ono što me iznenadilo je da svaka mapa košta, ništa nije besplatno. Jedino što je bilo besplatno je update softwarea na noviju verziju navijacije.

Zar ja zaista moram platiti kartu Hrvatske odnosno Balkana ili to mogu nekako drugačije skinuti besplatno ?

 

GAMER
7 godina
protjeran
offline
Navigacija za Renault

To je normalno da placas karte, mislim da cak kad kupis novi auto sa kartama, imas besplatni update karata godinu dana,

bilo preko servisa ili sam preko PC-a (vecina koji imaju SD karticu ubacis u PC i preko Garmin Expressa se ocita SN

i dobijes update).

 

Takodjer, mozes dokupiti zemlje, jer ocito nemas licencu za HR.

 

Moj savjet - batali to, jest da je fora imati, ali ne moze bit bolje od klasicne navigacije.

Uzmes si Garmina sa cijelom Europom i besplatnim updateom karata za cijeli zivot,

a u vecinu mozes prosvercat Cyclops bez da ih kupujes, i onda te obavjestava

gdje su radari itd. I kad promjenis vozilo, ili ga razbijes, ili bilo sta,

imas i dalje svoju navigaciju, a ovako ces platiti isto i vise samo za par druzavica

za godinu dana, i neces imat nista kad prodas auto.

 

Mozda je moguce nekako ubaciti karte bez da platis, ali to moras googlati na forumima.

5 godina
offline
Re: Navigacija za Renault

Zasto garmin kad na mobu mozes imati navigaciju kakvu zelis....

7 godina
protjeran
offline
Navigacija za Renault

Mozes imati na mobu, najbolji je Here Maps / Here We Go / Microsoft Maps,

svi imaju istu podlogu - Here, kao i Garmin - kartografija je od Here.

 

A zasto zasebnu navigaciju? Iz prakticnosti. Jednostavno mob zna biti nepouzdan,

em mu ubijas bateriju, em se zna pregrijati i iskljuciti. Desava se. A navigacija visi i ne smeta nikome.

5 godina
offline
Re: Navigacija za Renault
Čitatelj kaže...

Mozes imati na mobu, najbolji je Here Maps / Here We Go / Microsoft Maps,

svi imaju istu podlogu - Here, kao i Garmin - kartografija je od Here.

 

A zasto zasebnu navigaciju? Iz prakticnosti. Jednostavno mob zna biti nepouzdan,

em mu ubijas bateriju, em se zna pregrijati i iskljuciti. Desava se. A navigacija visi i ne smeta nikome.

 Nikad mi se nije desilo nista slicno.....Plus mozes koristiti navigaciju kad setas.... Auto punjac i nosac su maltene dzabe....

7 godina
protjeran
offline
Navigacija za Renault

Kad setas ti ne treba navigacija jer imas dovoljno vremena za pogledati oko sebe i procitati ime ulice i broj.

5 godina
offline
Re: Navigacija za Renault

Navigacija sluzi da mi pokaze kako da dodjem tamo gdje zelim ici a ne da mi kaze gdje sam sad ;)

7 godina
protjeran
offline
Navigacija za Renault

Ako znas gdje si sad, onda znas i kud zelis ici. Pjeske sigurno neces raditi 350km.

Pogledas kartu kod kuce, bilo fizicku bilo Here/Google karte, i ako znas citati kartu,

onda znas i kud zelis pjeske ici. A imas po gradu dovoljno vremena da se okrenes oko sebe,

i vidis gdje si.

 

I tu dolazimo do onog bitnog - da bi znao koristiti kartu, moras znati gdje si, a ne gdje trebas ici.

13 godina
offline
Re: Navigacija za Renault
Čitatelj kaže...

To je normalno da placas karte, mislim da cak kad kupis novi auto sa kartama, imas besplatni update karata godinu dana,

bilo preko servisa ili sam preko PC-a (vecina koji imaju SD karticu ubacis u PC i preko Garmin Expressa se ocita SN

i dobijes update).

 

Takodjer, mozes dokupiti zemlje, jer ocito nemas licencu za HR.

 

Moj savjet - batali to, jest da je fora imati, ali ne moze bit bolje od klasicne navigacije.

Uzmes si Garmina sa cijelom Europom i besplatnim updateom karata za cijeli zivot,

a u vecinu mozes prosvercat Cyclops bez da ih kupujes, i onda te obavjestava

gdje su radari itd. I kad promjenis vozilo, ili ga razbijes, ili bilo sta,

imas i dalje svoju navigaciju, a ovako ces platiti isto i vise samo za par druzavica

za godinu dana, i neces imat nista kad prodas auto.

 

Mozda je moguce nekako ubaciti karte bez da platis, ali to moras googlati na forumima.

 Sada sam bio u službenom Renault servisu i oni mi tamo ne nude ni uz doplatu karte nego kažu moraš sam haha. Ma mogu, ali ne želim dati 1500 kn za mapu europe kada za 1000 kn kupim garmin sa cijelom europom. Ono što me muči je to da ti prodaju auto sa navigacijom i onda svaki mapu placas koliko dođe navigacija posebno u trgovini, wtf.

GAMER
5 godina
offline
Re: Navigacija za Renault
Čitatelj kaže...

Ako znas gdje si sad, onda znas i kud zelis ici. Pjeske sigurno neces raditi 350km.

Pogledas kartu kod kuce, bilo fizicku bilo Here/Google karte, i ako znas citati kartu,

onda znas i kud zelis pjeske ici. A imas po gradu dovoljno vremena da se okrenes oko sebe,

i vidis gdje si.

 

I tu dolazimo do onog bitnog - da bi znao koristiti kartu, moras znati gdje si, a ne gdje trebas ici.

 Sta ti naprica ;)

Ja uvijek znam gdje sam trenutno i uvijek znam gdje zelim ici ali ne znam uvijek kako tamo stici na najefikasniji nacin i za to mi treba navigacija ;)

 

Ti znaci predlazes topografsku kartu kod kuce u navigaciju u automobilu a kad pjesacis koristis zapamcenu rutu sa one karte od kuce i kompas vjerovatno? ;)

Za koristiti navigaciju treba ti IQ sobne biljke ;)

 

Meni je najprakticnija navigacija na mobu pogotovo kad imas besplatne google maps sa besplatnim kartama. Udjem u auto prislon telefon na magnetni nosac ukopcam kabel i imas navigaciju. parkiras uzmes mob i nastavis koristiti navigaciju. Idem na voznju bajkom navigacija u dzepu.... Tebi je bolja topografska karta i garmin? Ok..... Svako ima svoje veselje....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice