Peugeot 206

poruka: 21
|
čitano: 7.381
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Peuugeot 206 kupovina/servis

Uzeo bih 206 1.4 benzinca. Cijena je 6000kn, 240 000km...

 

Auto je u OK stanju, jedino kad je hladan radi dosta nepravilno, zacukava, okretaji idu prek 1000 i nepravilni su... Čim se malo zagrije radi kao sat, okretaji padnu na 800 i miran je skroz, jedino tu i tamo se nekad zna ugasit pri niskim okretajima, ali rijetko...

 

Dali zna tko što bi moglo biti? U servisu na dijagnostici vele da je sve u redu i da to eventualno računalo zeza. bio je kod par majstora...

 

Uglavnom auto je od sestre, a ja bih ga preuzeo...  Koliko je uopće životni vijek tog auta? Ja bih radio možda 5-8 tisuća godišnje... Da mi potraje 2 godine meni dosta. Naravno odmah bi promijenio remen, i treba nove pakne stavit.

 

Isplati li se to uzeti? Inače je auto relativno očuvan i redovno servisiran. Ima 3/4 nove brizgaljke, novi ovjes, naprijed neki ležajevi i osovine promjenjene i još par stvari sam zaboravio što mi je rekla...

 

Ne razumijem se previše u aute tako da...

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2016 20:13 (lllnuclearlll).
12 godina
protjeran
offline
Peuugeot 206

evo tu pitaj:

http://www.bug.hr/forum/topic/automobili-motori-bicikli/auti-ultimativna-tema/60546.aspx

meni je na golfu 1.4 otisla "klapna" isti simptomi, pogotovo kad upalim klimu i okrenem servo do kraja, auto rikne!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Peuugeot 206 kupovina/servis

Promini mu svićice, kablove, filtere zraka i goriva pa vidi jel se smirio, ako nije prigledaj mu dizne i lambda sondu.

16 godina
offline
Re: Peuugeot 206
Stjepanj kaže...

evo tu pitaj:

http://www.bug.hr/forum/topic/automobili-motori-bicikli/auti-ultimativna-tema/60546.aspx

meni je na golfu 1.4 otisla "klapna" isti simptomi, pogotovo kad upalim klimu i okrenem servo do kraja, auto rikne!

Ovaj nema klimu 

 

I koliko te dođe popravak?

16 godina
offline
Re: Peuugeot 206 kupovina/servis
nicky.sl kaže...

Promini mu svićice, kablove, filtere zraka i goriva pa vidi jel se smirio, ako nije prigledaj mu dizne i lambda sondu.

Ma mene uglavnom zanima dali se to isplati kupiti  Neću ga voziti po servisima prije nego kupim...

 

Mene to ni ne smeta da on radi nemirno, samo ako ne rikne do kraja 2 dana nakon što ga kupim

 

Ona ga već ovakvog vozi mjesecima... Simptomi se ne pogoršavaju.

 

Jel 5-6 tisuća OK cijena za tak nešto? Iako ić će to još dolje na temelju rodbinskog popusta 

 

Samo me zanimalo dali taj benzinac može odvrtit 300 000kn bez da radim generalku na njemu... Znam da nemate uvid u auto i da to jako teško za reći, ali me generalno zanima koliki je životni vijek takvih auta...

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2016 20:33 (lllnuclearlll).
10 godina
offline
Re: Peuugeot 206 kupovina/servis

Svojevremeno kad san kupova 206-icu negdi san čuo da im je tvornički predviđeno minimum 250000, a koliko će još prić to niko nezna.

 

14 godina
offline
Re: Peuugeot 206 kupovina/servis
lllnuclearlll kaže...

Uzeo bih 206 1.4 benzinca. Cijena je 6000kn, 240 000km...

 

Auto je u OK stanju, jedino kad je hladan radi dosta nepravilno, zacukava, okretaji idu prek 1000 i nepravilni su... Čim se malo zagrije radi kao sat, okretaji padnu na 800 i miran je skroz, jedino tu i tamo se nekad zna ugasit pri niskim okretajima, ali rijetko...

 

Dali zna tko što bi moglo biti? U servisu na dijagnostici vele da je sve u redu i da to eventualno računalo zeza. bio je kod par majstora...

 

Uglavnom auto je od sestre, a ja bih ga preuzeo...  Koliko je uopće životni vijek tog auta? Ja bih radio možda 5-8 tisuća godišnje... Da mi potraje 2 godine meni dosta. Naravno odmah bi promijenio remen, i treba nove pakne stavit.

 

Isplati li se to uzeti? Inače je auto relativno očuvan i redovno servisiran. Ima 3/4 nove brizgaljke, novi ovjes, naprijed neki ležajevi i osovine promjenjene i još par stvari sam zaboravio što mi je rekla...

 

Ne razumijem se previše u aute tako da...

 Ako je od sestre uzmi ga ... ali inače ga ne bi nikada

15 godina
offline
Peugeot 206

Ako do sada nije mjenjana lamela i korpa računaj da bi u narednom periodu moglo doći na zamjenu.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
10 godina
offline
Re: Peugeot 206
boxer kaže...

Ako do sada nije mjenjana lamela i korpa računaj da bi u narednom periodu moglo doći na zamjenu.

 Nije to skupo, Valeova korpa, lamela i druk ležaj su me prije dvi ipo godine koštali oko 700kn + 300-tinjak kn za ruke (kupljeno u Tokića)

12 godina
offline
Re: Peugeot 206
Ultrazvučno čišćenje brizgaljki napravi, to sam ja na svome 1.1 napravio i sad radi mirnije u leru i manje troši.
14 godina
offline
Re: Peugeot 206

Nek si odmah kupi 2-3 dihtunga glave i to ona najkvalitenija kaj može nać

10 godina
offline
Re: Peugeot 206
Memphis kaže...

Nek si odmah kupi 2-3 dihtunga glave i to ona najkvalitenija kaj može nać

 Zbog čega???

Ja imam dva komada jedan iz 2002. drugi iz 2005. i još mi nije tribala brtva glave

14 godina
offline
Re: Peugeot 206

Nakukni se u posudu od vode.

10 godina
offline
Re: Peugeot 206
Memphis kaže...

Nakukni se u posudu od vode.

 Čemu to pa voda unutar kompenzacijske posude je lipe blijedo rozkaste boje.

16 godina
offline
Peugeot 206

Ma niš od Peugeota... Raspao se 

 

Treba uložit bar 7000kn u popravke, tak da sam odustao...

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 15:07 (lllnuclearlll).
10 godina
offline
Re: Peugeot 206
lllnuclearlll kaže...

Ma niš od Peugeota... Raspao se 

 

Treba uložit bar 7000kn u popravke, tak da sam odustao...

 Ima taj nesuđeni tvoj i kilometara tako da se ne isplati ulagat previše u njega, odradija je on svoje.

Moji su još mladići, jedan ima 11000km a drugi 51000km tako da sam miran neko vrime (nadam se).

14 godina
neaktivan
offline
Peugeot 206

C4 1.4 VTR i ima isti problem kao i automobil iz oglasa sto ga spominje forumski kolega. Brtvu glave je mijenjao prosli vlasnik, ne znam kakvu, ne zna ni bivsi vlasnik. Na 2 dijagnostike (AMC marko i ovlasteni servis) mi nisu znali reci u cemu je problem, samo nesto opet zele mijenjat brtvu glave a meni oci unatrag odma...

 

Kad je hladan cuka grozno, kad je topao radi ko sad. Auto ima 120 000km. Sto mi je raditi?

 

mojpismonosa
12 godina
offline
Peugeot 206

Brtva glave puca zbog nekog drugog problema, a ne zbog sebe, napravljena je da bude najslabija karika i da tako spasi motor od vece stete.

14 godina
offline
Re: Peugeot 206
ivanzu kaže...

Brtva glave puca zbog nekog drugog problema, a ne zbog sebe, napravljena je da bude najslabija karika i da tako spasi motor od vece stete.

 Ne puca ... nego su na tim motorima jako loše konstrukcijski to izveli ... brtva je tanka kao papir i nakon određenog perioda brtva probije. I onda budale takav motor puste u 207.  Tak da su neki mijenjali na 30, neki na 50 a neki na 70 tisuća km. A oni kaj su prešli 100 tisuća već po drugi put mijenjaju.

 

Evo ovaj švabo na 34 iljade menja.

 

 

Stvarno vrhunski motor!

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 16:19 (Memphis).
10 godina
offline
Peugeot 206

U mene je 1.1 motor koji nema takvih problema

15 godina
offline
Re: Peugeot 206
lllnuclearlll kaže...

Ma niš od Peugeota... Raspao se 

 

Treba uložit bar 7000kn u popravke, tak da sam odustao...

 Rekoh ja odmah gore u postu, a "stručnjaci" odmah poklopili nije puno popravak. Jednom kada krene...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice