Problem sa auto-muzikom Audi A3 8L

poruka: 2
|
čitano: 3.572
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Problem sa auto-muzikom Audi A3 8L

Pozdrav,
Kao što piše u temi, imam jedan čudan problem što se tiče auto-muzike.
Radi se o Audiju A3 8L, ima tvorničku muziku za subwooferom i 4 zvučnika, od kojih prednja dva su povezana direkt na radio
a zadnja dva su preko subwoofera, tj taj auto ima takozvani "aktivni sistem" muzike, eh sad, ja se ne razumijem baš u to.
Nadalje, muzika radi i sve to, ali prilikom paljenja radija, zadnji lijevi zvučnik napravi "POP", kao da pukne a prilkom toga zvučnik se povče unutra,
tj. ona membrana se povuče unutra i to rezultira u slabijoj glasnoći zvučnika naspram desnog koj radi normalno.
Kupio sam i druge zvučnike, spojil ih i ista stvar, lijevi zadnji opet napravi "POP" i povuće se unutra a desni radi normalno, znači nije do zvučnika.
Možda ima veze za pojačalom, jer zadnja dva zvučnika su spojena preko njega tj. preko subwoofera.
Onda sam i zamijenio žice tj. polove, u tom slušaju zvučnik napravi suprutno, opet ide "POP" ali napukne se van, i malo bolje se čuje ali opet slabije od desnog.
U bilo kojem slučaju, bilo da se membrana povuće van ili untra, onda je kao "fiksirana" i neda zvučniku da "radi" te se zato slabije čuje, ali koj je razlog da membrana to radi??
Naravno, kad se radio isključi, membrana se opet vrati u prvobitni položaj, tj. "labava" je.

Ako je neko imao takva ili slična iskustva, zamolio bih da pomogne, jer mislim to nije normalna stvar da tak zvučnik radi.

Hvala.

14 godina
offline
Re: Problem sa auto-muzikom Audi A3 8L

provjeri subwoofer

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.7.2018 9:44 (Memphis).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice