Veliki Moding auta

poruka: 23
|
čitano: 5.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Veliki Moding auta

Dobra dan, ja doma imam jedan auto Fiat Fiorino 1.4 95'. I ja sam  odlučio da ga sredim. U teretnom dijelu sam složio limariju, rupe zakitao i slično, samo moram još mulde pobrusiti i na sve staviti završnu boju. Imam i tepison za to. Iza bi stavio stol od iverice, dvije ladice i policu. Naravno i PC. E to je to oko gotovog dijela i nekih planova.

 

1. pitanje

Da li tu na forumu ima kakvih mehaničara koji bi mi ustupili bilo kakve diagrame i upustva spajanje i popravaka? Ako to ne može bi li mo go mogao reći do je OBD port na autu. Našao sam jedan priključak ispod suvozačevog dijela ploče i jeda u motornom dijelu kod akumulatora taj se spaja u digiplex 2.  Dok ovaj prvi ide u bosch ECU tak da mislim da je ipak ovaj prvi.

I da kolko OBD port na fiatu mora imati pinova, ovdje oba imaju 3 pina, ali samo dvije žice u pinovima 2 i 3.

 

2. Pitanje

 

Ja bi sam napravio uređaj za dignostiku, pa ako bi mi ko mogao objasniti šta mi treba od komponenti i kolka bi bila cijena. Imam dosta iskustva s elektronikom pa mislim da mi to nebi trebao biti problem.

 

Kupljena je, vidi dolje...

 

3. Pitanje.

 

Zašto neće upaliti? Radio je potpuno normalno, onda se izpraznio akumulator pa sam ga napunio. Kad sam opet probao upaliti odmah se upalio i sve je radilo, ugasio sam ga i od onda samo vergla i neće upaliti. Benzina ima sigurno.

 

I da ovo ja radim da bi imao funkcionalan auto dok budem imao 18 god. Za sad sam ga tu i tamo provozao po gruntu.

 

 

HVALA SVIMA

 

P.S. Slike stižu.

 

 

 

 

 

 

Pinky je zakon I ♥ π ⇓ tu klikni :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2011 18:07 (bobica257).
13 godina
odjavljen
offline
Veliki Moding auta
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 18:32 (footballer).
15 godina
offline
Veliki Moding auta

Pa u na pitanja ti nemogu odgovoriti ali mogu ti pomoći oko uređenja, sa savijetima.

Daj reci što si to točno mislio napraviti odostraga, i koliko prostora imaš?

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
14 godina
odjavljen
offline
Veliki Moding auta

Točne mjere stražnjeg dijela su  180cmx130cmx140cm. Unutra bi stavio stol po cijeloj dužinu od iverice, dvije ladice ispod stola, 2 ili 1 stolac. I naravno PC, ali to tek kasnije dok ovo napravim.

Sve ću dok kraja ofarbati kroz par dana, i staviti nove zaštitne ploče sa strane.

 

I evo slika.

Crna pregrada ja iznova obojana Crna pregrada ja iznova obojana
Pinky je zakon I ♥ π ⇓ tu klikni :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 19:11 (bobica257).
15 godina
offline
Re: Veliki Moding auta
bobica257 kaže...

Točne mjere stražnjeg dijela su  180cmx130cmx140cm. Unutra bi stavio stol po cijeloj dužinu od iverice, dvije ladice ispod stola, 2 ili 1 stolac. I naravno PC, ali to tek kasnije dok ovo napravim.

Sve ću dok kraja ofarbati kroz par dana, i staviti nove zaštitne ploče sa strane.

 

I evo slika.

AhA ma vidio sam na jednom sajmu automobila neš slično napravljeno sa sličnim autom, samo mislim da je bila corsa u pitanju.

Uglavnom kad sam to vidio bilo mi je predobro, čovjek je stavio okrugli stol u sredinu, 4 lcd monitora i okolo kulpu na koju sje sjedalo, nešto kao "mini lan room" i predobro je izgledalo...

nabaci slike obavezno{#}

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
14 godina
odjavljen
offline
Veliki Moding auta

Još slika

temeljna boja temeljna boja
Pinky je zakon I ♥ π ⇓ tu klikni :)
13 godina
neaktivan
offline
Veliki Moding auta

za ovo sto nece upaliti najvjerojatnije je crkla pumpa goriva (mora se cut zujanje kad se da kontakt) ili nema iskre na svjećicama

13 godina
odjavljen
offline
Veliki Moding auta

Kako će ovo snizit autić...

Ko što je Mr. Rooswelt rekao, dat ćemo ti savjeta i ideja kolko god oćeš :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 21:00 (footballer).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Veliki Moding auta
overhe4t kaže...

za ovo sto nece upaliti najvjerojatnije je crkla pumpa goriva (mora se cut zujanje kad se da kontakt) ili nema iskre na svjećicama

Zujanje se čuje kad se daje kontakt, i kad vergla isto se čuje to zujanje. Da nije možda koji filter zaštopan ili nešto? Ovo da nema iskre kad da to provjerim?

 

 

Za footbaler Kaakvo snižavanje auta?

Pinky je zakon I ♥ π ⇓ tu klikni :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 21:43 (bobica257).
14 godina
offline
Veliki Moding auta

prijatelju odi na 

www.crotuners.com

www.fiatisti.hr

 

tamo ces saznat vise o problemu i popravku nego od nas tu, eventualno ako ruske il xxx il flyboy nalete

GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
13 godina
odjavljen
offline
Re: Veliki Moding auta
overhe4t kaže...

 

Za footbaler Kaakvo snižavanje auta?

Jesi ikad primjetio kad netko sjedne u auto da se snizi malo...tako će biti i sa stolovima i ostatkom "opreme" u autu, bit će teško pa će se snizit auto...

14 godina
odjavljen
offline
Re: Veliki Moding auta
footballer kaže...
overhe4t kaže...

 

Za footbaler Kaakvo snižavanje auta?

Jesi ikad primjetio kad netko sjedne u auto da se snizi malo...tako će biti i sa stolovima i ostatkom "opreme" u autu, bit će teško pa će se snizit auto...

Ma daj, pa to je teretni auto, aku smo u njega smjestili 500+ kg šudra, stol, stolci i oprema ga neće puno spustiti. {#}

Pinky je zakon I ♥ π ⇓ tu klikni :)
13 godina
odjavljen
offline
Veliki Moding auta

I to šta kažeš :D

 

BTW stavljaš laptop?

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 22:18 (footballer).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Veliki Moding auta
footballer kaže...

I to šta kažeš :D

 

BTW stavljaš laptop?

Ma vjerojatno neki Pico ITX komp i LCD monitor, ali do toga treba doći i imati novce, a pošto imam jako ograničen budžet...

Pinky je zakon I ♥ π ⇓ tu klikni :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki Moding auta
bobica257 kaže...
overhe4t kaže...

za ovo sto nece upaliti najvjerojatnije je crkla pumpa goriva (mora se cut zujanje kad se da kontakt) ili nema iskre na svjećicama

Zujanje se čuje kad se daje kontakt, i kad vergla isto se čuje to zujanje. Da nije možda koji filter zaštopan ili nešto? Ovo da nema iskre kad da to provjerim?

 

 

Za footbaler Kaakvo snižavanje auta?

Nemos to sam provjerit , treba mehanicar neki , mozda je akumulator slab ili je neki senzor u pitanju... Da nisi možda dizel nasuo u njega?{#}

13 godina
odjavljen
offline
Re: Veliki Moding auta
bobica257 kaže...
footballer kaže...

I to šta kažeš :D

 

BTW stavljaš laptop?

Ma vjerojatno neki Pico ITX komp i LCD monitor, ali do toga treba doći i imati novce, a pošto imam jako ograničen budžet...

Stavi laptop ono je preslabo...traži neki preko njuškala, da ti mjuzu može svirat, da ima dvd rom...

15 godina
offline
Veliki Moding auta

Pa radije stavi pravi komp, i nek ti kučište bude "podstolje" za taj stol koji imaš umjesto nekoh nogara ili što si već mislio...

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
14 godina
odjavljen
offline
Veliki Moding auta

Ma PC nije tolko važan, važno je samo da ne vuče previše struje. Ali to za kasnije. Mislio sam složiti neki manji PC on Board Komp u kabini, za mjuzu i sličnu, a iza ipak nešto malo jače.

 

Nisam  nasipal dizel sigurno, imamo doma 20l vojnički kanistar s benzinom kojeg koristimo u kosilici, ja sam par litri naspao u auto. Definitivno dosta jer je i s manje benzina radio i prije.

 

Nikakvi mehaničari, zato sam i pital šta mi treba da si napravim dignostiku...

 

 

Sutra ću si uzet vremena i napraviti nacrt za cijeli stol, ipak je nedelja i nema kaj raditi...

 

Nego još jedna stvar, zna ko kako bojati ivericu? Potpuno čistu bez ikakvih presvlaka ili plastika na njoj, ali je jako glatka. Samo malo pobrisim s 150 i stavim normalno temeljnu ili ima neki posebni postupak?

Pinky je zakon I ♥ π ⇓ tu klikni :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 23:19 (bobica257).
14 godina
odjavljen
offline
Veliki Moding auta

Kako se skidaju tragovi na boji? Ono kad se potegne nečim bez da skine boju nego samo ostane trag? Po mogučnosti s stvarima koje je moguće naći u kući da ne moram ništa kupovati...

Pinky je zakon I ♥ π ⇓ tu klikni :)
14 godina
neaktivan
offline
Veliki Moding auta

bravo! :)
ja bi rado vidio nastavak moddanja :)

14 godina
odjavljen
offline
Veliki Moding auta

Evo ljudovi, počela je škola pa nebrem raditi kroz tjedan, a zadnjih nekoliko vikenda cijlo sam vrijeme negde.. Tak da.. Evo sutra prva subota poslije male stanke. Namjeravam pobrusiti šta još nisam i oprati cijelu unutrašnost od fleka na boji, a ako stigne i na sve staviti pokrovnu boju. Fleke se skidaju s vodom i deterđentom ali ne sve neke ostaju, može help? I da kupio sam diagnostiku,  dolazi za par tjedana pa će mo onda znati šta mu je zapravo. Model je ELM327 univerzalan je i čini mi se da je najbolji izbor. Platio sam ga 70 kn.

Pinky je zakon I ♥ π ⇓ tu klikni :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2011 15:19 (bobica257).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Veliki Moding auta

Evo nešto od prošlog vikenda, i moja nova igračka s homemade univerzalnim konverterom. Konvertar sam složio od MOLEX kabla i ženskog power priključka.

Ovo je samo desna strana, lijevu nisam stigao, a u zadnje vrijeme me ni vrijeme ne služi.

Još jedna stvar koju moram složiti... Još jedna stvar koju moram složiti...
Ovog forumaša boli briga kakve ste nacionalnosti, rase i spolnog opredjeljenja i jednostavno ga ne zanimaju vaša mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2011 15:39 (bobica257).
12 godina
neaktivan
offline
Veliki Moding auta

Dobro, kako napreduje ovaj modding?

Može nove slike, baš me zanima kako je sve sad složeno? {#}

 

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice