Xenon, sta treba, sta ne??

poruka: 44
|
čitano: 47.498
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Xenon, sta treba, sta ne??
Znaci imam golf 5, na njemu su nakdnadno postavljeni farovi s lecama ali ne i xenon, pa me zanima sta trebam narucit, koliko komada trebam i koliko sam citao trebam canbus xenon da mi ne javlja gresku na kontrolnoj ploci. Narucujem preko neta tak ako moze i na engleskom neki nazivi stvari koji su bitni:) Komletni xenon, znaci mozete mi sve navesti:)
13 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

Sve zavisi kako to želiš odraditi.....

 

Znaći, kako spada:

 

Original xenon HID kit tipa philips (puno skuplji od kineskih kopija ali će trajati puno duže) sa certifikatom koji će ti kasnije trebati da napraviš atest (upis u knjižicu vozila) i montaža kod ovlaštenog dilera (zubak ili tko god je već zadužen za VW vozila). Ta igra bu te došla nekih 3000kn cirka ali znaš da će sve štimat i da te policija neće za*ebavat. S time prolaziš tehnički bez problema. 

 

Ili ako hoćeš to napraviti na divljaka kao ja:

 

Xenon HID kit preko oglasnika, bilo koji za 300kn - 500kn (zavisi od koga uzimaš, kineske kopije, balasti rikavaju sam tako, kraći vjek trajanja žarulje) i DIY montaža za 20 -30 min (zavisno da li znaš kaj radiš i ako imaš sav potreban alat). Ta igra te košta puno, puno manje, ali policija bi te mogla (i bude) za*ebavala, a tehnički prolaziš samo ako platiš nekaj sastrane (IYKWIM). Jedino pozitivno u tome je kaj imaš leće pa ti neće bacati na sve strane xenon.

 

Ono kaj ti treba je u svakom slučaju, HID kit sa žaruljom koja odgovara tvom vozilu (H1, H4, H7... to moraš provjeriti) i can-BUS balasti (sa ispravljačem greške za novija vozila).

I da, nesmiješ, po zakonu, imati više od 6000K (bijelo plavkasto svjetlo) ali ako radiš na divlje boli te kiki možeš i do 12 000K (crveno) staviti. {#} I poslje staviti ubodne T10 ledice umjesto klasičnih pozicija.

 

Eto, mislim da sam sve pokrio, ako ima još pitanja slobodno.....

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
Ee mene za sad zanima divljak:) znaci bas moram kupiti taj HID kit? Mislim mozda bi proso jeftinije da narucim sve posebno, mozes li mi reci onda od cega se sastoji taj paket?:) I dal ti na autu imas lece ili ne?:) cujem od nekih da su im preduge zarulje i ne stanu u kuciste:/
13 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

pa taj HID kit ti sadrži sve, ako hoćeš kupovati posebno nitko ti ne brani.... sastoji se od: xenon žarulje, dva balasta i kablova...niš posebno.

nemam leće na autu, malo loše baca xenon ali mogu podešavati po visini snop svjetla pa ih spustim u pod i ne smeta drugim vozačima.

ako uzmeš pravi tip žarulje, mora sjesti. naravno da ako na autu imaš halogenku H1 a ti uzmeš xenon H4 da ti neće sjest....

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
15 godina
offline
Xenon, sta treba, sta ne??

Koje balaste preporucujete? Ja imam neke kineske ali nisam zadovoljan sa njima pa bi ih mijenjao.

Rvat katolik!
13 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

najkavlitetniji su ti njemačke proizvodnje. i da je napajanje po mogućnosti u metalnoj zaštitnoj kutijici balasta a ne u plastičnoj odvojeno... malo potražiti po ebayu, googlati.... njuškalo je uglavnom zadnja opcija....

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
15 godina
offline
Xenon, sta treba, sta ne??

Gledao sam na ebayu, kako prepoznat svabu a kako kineza?

Rvat katolik!
14 godina
moderator
online
Xenon, sta treba, sta ne??

aftermarket xenon kitovi su svi kineske proizvodnje...nedajte da vas zavaraju razni Bosch i slični natpisi...

 

samo OEM postoji njemački...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
13 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

upišeš u tražilicu german technology ili philips, bosch...uglavnom, mora doći sa certifikatom. sve ostalo je banana....

 

doduše, ići na kvalitetan xenon a ne upisati ga u knjižicu i atestirat, je trošenje para. ili obaviti sve kako treba ili nikako. uzmeš kineza za 300kn, pa kad rikne kupiš novog. ljudi će ti čak pričati da im je kinez trajao i po godinu dvije...

 

 

 

 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
13 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
XXX-Man kaže...

aftermarket xenon kitovi su svi kineske proizvodnje...nedajte da vas zavaraju razni Bosch i slični natpisi...

 

samo OEM postoji njemački...

Ne nužno ali istina je da 90% onog što vidiš na netu je kineske proizvodnje.... zato izbjegavati njuškala, ebay, alibabu i ostale... odeš kod svog ovlaštenog dilera, platiš par somića i miran si, znaš da imaš original...

 

naravno, to je za one koji sve žele imati po PS-u

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
14 godina
moderator
online
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

Bosch i Philips ne proizvode aftermarket xenon kitove, to ti mogu garantirati, provjerena informacija kod uvoznika...

 

jedino oem koji se može nabaviti u ovlaštenim servisima za određene aute

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
offline
Xenon, sta treba, sta ne??

Dobro, imate li kakvih iskustva sa ksenonima a da su ok?

 

Meni su ili trajali ili po godinu dana ili sam imao problema sa paljenjem i slicno.

Rvat katolik!
14 godina
moderator
online
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

ja ih imam već skoro 3 godine na autu (kineski naravno) i rade bez problema...

 

samo treba pazit da ih se pali nakon što se upali auto i da ih se ugasi prije gašenja auta...

 

naravno ovisi i kakav je set, tj. koji balasti

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
offline
Xenon, sta treba, sta ne??

Di si ih uzeo? Ima li kakve razlike u kineskim setovima od 300 kn ili onima od 600kn?

Rvat katolik!
14 godina
moderator
online
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
tnakir kaže...

Di si ih uzeo? Ima li kakve razlike u kineskim setovima od 300 kn ili onima od 600kn?

imam čovjeka koji ih nabavlja i vrlo je dobro upoznat s raznim vrstama jer ih najprije testira a onda prodaje...

 

ako kupiš one od 600kn onda si potrošio 300kn više, tu je jedina razlika...naravno ako su setovi jednaki po vrsti komponenata...

 

dakle bitna je vrsta žarulje i dal ti treba canbus ili ne...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
offline
Xenon, sta treba, sta ne??

Oviu jeftini kineski balasti rikavaju ko blesavi, ugl nije toliko problem u nekvalitetnim komponentama koliko u tome što u balast uđe voda jer su slabo izolirani, rješenje je da se ako je moguce otvori balast i dobro izlolira recimo silikonom ili nekim brtvilom

15 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
XXX-Man kaže...
tnakir kaže...

Di si ih uzeo? Ima li kakve razlike u kineskim setovima od 300 kn ili onima od 600kn?

imam čovjeka koji ih nabavlja i vrlo je dobro upoznat s raznim vrstama jer ih najprije testira a onda prodaje...

 

ako kupiš one od 600kn onda si potrošio 300kn više, tu je jedina razlika...naravno ako su setovi jednaki po vrsti komponenata...

 

dakle bitna je vrsta žarulje i dal ti treba canbus ili ne...

mozes preporucit covjeka ili balast?

Rvat katolik!
14 godina
moderator
online
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
tnakir kaže...

mozes preporucit covjeka ili balast?

na PP

ne želim reklamirat...

 

a balaste ćeš vidjet na slikama...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
offline
Xenon, sta treba, sta ne??

Pazite samo sada,od sedmog mjeseca je uveden novi zakon sto se tice ksenonki i nema prolaska na tehnickom sa divljim i kineskim ksenonima.
Ksenon svjetla trebaju imati homologaciju,automatsku nivelaciju svjetala ( podesavanja ) i pranja farova,a ti su ksenoni iznimno skupi.
Bolje ugraditi Osram Nightbreaker  + , ja si planiram na motoru staviti.

14 godina
moderator
online
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
doky01akablava kaže...

Ksenon svjetla trebaju imati homologaciju,automatsku nivelaciju svjetala ( podesavanja ) i pranja farova,a ti su ksenoni iznimno skupi.

bold - to nema 90% auta koji dolaze s tvorničkim xenonima {#}

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
offline
Xenon, sta treba, sta ne??

Ja sam u 10. mjesecu bio na tehnickom sa kineskim ksenonima i prosao sam bez greske. Nit imam autonivelaciju nit pranje stakala nit ista. Obican kineski xenon.

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
XXX-Man kaže...
doky01akablava kaže...

Ksenon svjetla trebaju imati homologaciju,automatsku nivelaciju svjetala ( podesavanja ) i pranja farova,a ti su ksenoni iznimno skupi.

bold - to nema 90% auta koji dolaze s tvorničkim xenonima {#}

Gle ne lupetam ja to,pitao sam to mnogo ozbiljnijem forumu i siguran sam da me ljudi ne bi upucivali i lagali.
Nije problem ni linkati,upravo zato sam komentirao jer su mi i oni rekli da je stupio novi pravilnik ( zakon ) na snagu i da nema prolaska sa svakakvim ksenonima,a to bi pravi ksenoni trebali imati.
Naravno,govorim o aftermarket ugradnji. 

14 godina
moderator
online
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

i ja krajem 9. :D

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
moderator
online
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
doky01akablava kaže...

Gle ne lupetam ja to,pitao sam to mnogo ozbiljnijem forumu i siguran sam da me ljudi ne bi upucivali i lagali.
Nije problem ni linkati,upravo zato sam komentirao jer su mi i oni rekli da je stupio novi pravilnik ( zakon ) na snagu i da nema prolaska sa svakakvim ksenonima,a to bi pravi ksenoni trebali imati.
Naravno,govorim o aftermarket ugradnji. 

pa ne kažem ja da ti krivo govoriš...nismo se razumjeli...

 

ja samo želim reći koliko im je to GLUPO jer auti ni tvornički ne dolaze s tim

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
offline
Xenon, sta treba, sta ne??

A ne znam sta onda da kazem,idem i ja na autu sa ksenonima ( dolaze za par dana ) u prvom mjesecu i proci cu,koliko cujem i citam,prave probleme ljudima na tehnickom pregledu,opet sve ovisi.

15 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
doky01akablava kaže...

A ne znam sta onda da kazem,idem i ja na autu sa ksenonima ( dolaze za par dana ) u prvom mjesecu i proci cu,koliko cujem i citam,prave probleme ljudima na tehnickom pregledu,opet sve ovisi.

Ja ih imam 3 godine i svaki put sam prosao tehnicki bez problema. Nemoj stavljat preplave (povise 6k kelvina nemoj ic - ja imam 5K i to je bijelo bijelo svijetlo) i to je to. Mene je jedan put vratilo radi LED pozicija koje su "bacale na plavo". A kad sam seronju pita kako od Keruma sin ima crvene pozicije, reka mi je da se ja ne prezivam Kerum :P

Rvat katolik!
13 godina
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

za poziciju promjenit je 10 minuta posla, pa nemoj da vas ruše zbog gluposti...ja imam plave pozicije pa ih mijenjam prije tehničkog....

kaj se tiče ksenona na tehničkom, ja prolazim jer sam dobar sa dečkima koji rade, a u najgorem slučaju, ako je baš problem, skinem xenon žarulje i stavim halogenke, također 10 minuta posla...

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xenon, sta treba, sta ne??
Dobar dan imam golfa 4 98 g sa normalnim farom pa me zanima dal se smi stavit xenon kit 5000k
14 godina
moderator
online
Re: Xenon, sta treba, sta ne??

Po zakonu ne.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
12 godina
offline
Xenon, sta treba, sta ne??

Iako naslov teme ne odgovara bas mome upitu,jbg. ta tema ima najvise znalaca.

 

Kupio sam Skodu fabiju sa xenon svjetlima.Posto sam se ja po prvi puta u zivotu susreo sa xenonima,buni me par stvari:

-Imam osjecaj da nista to bolje ne svijetli od obicnih svjetala,razlika je samo u tome sto se vidi jasna "odrezana" crta između svjetlosti i tame na asfaltu i u biti to je to!

-Duga svjetla uopce ne svjetle bolje od kratkih,samo promjene boju iz bjeloga u onako žučkasto(normalnu boju) i to je to,ne obasjavaju znakove u daljini i nema karakteristicne odrezane crte kao kod kratkih.

 

Auto je kupljen u auto kući polovan,oni su ga vozili na tehnicki,tako da ne znam jel "preko veze" prosao sa takvim svjetlima!

Jel moguce da ja imam te Kineske xnenonke i koji k...c je to sa dugim svjetlima?

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice