Excel - zaključavanja sadržaja?!

poruka: 10
|
čitano: 5.883
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Excel - zaključavanja sadržaja?!

Lijep pozdrav

 

Evo, opet mene! Dakle, neznam kako recimo zaključati nekoliko linija (rows) da se dogodi to da kada bi samo jedna (od odabranih) linija prešla u drugu stranicu, da zapravo prijeđu sve linije koju sam odabrao..!

 

Kužite?

 

Kad nadodam dovoljno artikala da mi se na razlomi ono gdje je ukupno/rabat/pdv/ukupno, nego da se taj dio automatski prebaci!

 

Hvala!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Excel - zaključavanja sadržaja?!
Ivan Blažević kaže...

Lijep pozdrav

 

Evo, opet mene! Dakle, neznam kako recimo zaključati nekoliko linija (rows) da se dogodi to da kada bi samo jedna (od odabranih) linija prešla u drugu stranicu, da zapravo prijeđu sve linije koju sam odabrao..!

 

Kužite?

 

Kad nadodam dovoljno artikala da mi se na razlomi ono gdje je ukupno/rabat/pdv/ukupno, nego da se taj dio automatski prebaci!

 

Hvala!!!

nemoj se ljutiti, ali tebi Excel nije uopće poznat i pričaš pomalo čudne stvari.

1. Excel NIJE Word i tu nema stranica!

- ti sam određuješ što je na jednoj stranici, a što na drugoj prilikom pripreme za ispis! excel je tu jako jako jako jako fleksibilan!

 

i meni i dlaje nije jasno što ti treba, iako sam u Excelu preko 10 godina i svašta sam u njemu radio i sebi i drugima

 

please, neki screenshot sa opisom što želiš.

HVALA!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Excel - zaključavanja sadržaja?!
sasa kaže...
Ivan Blažević kaže...

Lijep pozdrav

 

Evo, opet mene! Dakle, neznam kako recimo zaključati nekoliko linija (rows) da se dogodi to da kada bi samo jedna (od odabranih) linija prešla u drugu stranicu, da zapravo prijeđu sve linije koju sam odabrao..!

 

Kužite?

 

Kad nadodam dovoljno artikala da mi se na razlomi ono gdje je ukupno/rabat/pdv/ukupno, nego da se taj dio automatski prebaci!

 

Hvala!!!

nemoj se ljutiti, ali tebi Excel nije uopće poznat i pričaš pomalo čudne stvari.

1. Excel NIJE Word i tu nema stranica!

- ti sam određuješ što je na jednoj stranici, a što na drugoj prilikom pripreme za ispis! excel je tu jako jako jako jako fleksibilan!

 

i meni i dlaje nije jasno što ti treba, iako sam u Excelu preko 10 godina i svašta sam u njemu radio i sebi i drugima

 

please, neki screenshot sa opisom što želiš.

HVALA!

 

 

ne kontam ga ni ja, de objasni fino

16 godina
offline
Excel - zaključavanja sadržaja?!

Ok., imate pravo, bez primjera je teško skužiti..


primjer primjer
 

Dakle., kada budem dodavao redove (PLAVO) automatski će se sadržaj u crvenom premještati dolje onoliko koliko redova budem stavljao., logično!

Zeleno je zamišljena oznaka A4 stranice tj. "print area".

Stvar je u tome što ja ne bih volio da mi se sadržaj u "crvenom" raspadne ukoliko dodam par redova, dakle sadržaj u plavom.

Dakle po skici vidimo da ako dodam još 3 reda da će mi UKUPNO odletjeti na drugu stranicu.., a ja bih volio da se u tom trenu SVE u crvenom premjesti na drugu stranicu.. Ako je moguće!

Hvala!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Excel - zaključavanja sadržaja?!

Mije moguće dodavati beskonačno i očekivati da kod printanja ne pređe na drugu stranu.

 

Sve što možeš je u pretpregledu ispisa pomaknuti margine do kraja gore i dolje.

Raditi, raditi i samo raditi... ...dodatno osnažiti... ...vjetar u leđa... , 100 puta ponovljena laž postaje istina.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Excel - zaključavanja sadržaja?!
magicmist kaže...

Mije moguće dodavati beskonačno i očekivati da kod printanja ne pređe na drugu stranu.

 

Sve što možeš je u pretpregledu ispisa pomaknuti margine do kraja gore i dolje.

 

sve to znam i to stoji, margine nisu uopće važne, već mogućnost da se odabrani redovi (rows) ponašaju kao jedna cjelina koja se ne lomi pri prijelazu na drugu stranicu., tj. ako ode samo jedan red iz te cjeline u drugu stranicu da onda ode sve...

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2011 20:31 (Ivan Blažević).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Excel - zaključavanja sadržaja?!
Ivan Blažević kaže...
magicmist kaže...

Mije moguće dodavati beskonačno i očekivati da kod printanja ne pređe na drugu stranu.

 

Sve što možeš je u pretpregledu ispisa pomaknuti margine do kraja gore i dolje.

 

sve to znam i to stoji, margine nisu uopće važne, već mogućnost da se odabrani redovi (rows) ponašaju kao jedna cjelina koja se ne lomi pri prijelazu na drugu stranicu., tj. ako ode samo jedan red iz te cjeline u drugu stranicu da onda ode sve...

nekako automatski ne ide.... excel je tablični kalkulator i u njemu možeš slagati račune ovako kako si krenuo, ali nemaš načina da mu kažeš da ide automatski. tehnički, najbrže što možeš jest da mu na nekom mjestu kažeš (ručno) tu je page break. ali automatski ne.

mislim da ti je bolje istu stvar složiti u accessu pa tamo podesiti report po želji.

16 godina
offline
Excel - zaključavanja sadržaja?!

aha, znači to i ne ide... dobro, morao sam probati...

 

htio sam probati kako to funkcionira..

 

kad završim sve formule onda se bacam na access, da i tamo malčice nešto naučim :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Excel - zaključavanja sadržaja?!
Ivan Blažević kaže...

aha, znači to i ne ide... dobro, morao sam probati...

 

htio sam probati kako to funkcionira..

 

kad završim sve formule onda se bacam na access, da i tamo malčice nešto naučim :)

samo naprijed!

15 godina
offline
Re: Excel - zaključavanja sadržaja?!
Ivan Blažević kaže...

aha, znači to i ne ide... dobro, morao sam probati...

 

..

- ako te zanima zašto ne ide (kao u wordu -orphain controll), jer to nije odlomak, svaki novi red je jednak, podatak.

- ipak, može se dobiti sličan rezultat podešavanjem print area i rows/colums to repeat.. jer bez tog (nazovimo headera) račun nije pravi račun. usporedi opet s wordom (textom) pa vidiš razliku, tj u textu ne ponavljaš naslov itd., dok je račun bez naslova običan papir. Inače bi i u wordu bilo nemoguće prebaciti-grupirati, osim na 'veći papir'.

Dakle, ne grupiraš podatke, nego ponavljaš 'predložak' računa, dok se redovi ispisuju onoliko koliko ih stane na jedan A4 ..

Moguće je kreiranje reporta, ispis iz baze, koje ima i opciju grupiranja, vjerojatno bi se i to dalo iskemijati preko VBA ali pravilo KISS je primjenjivo uvjek..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice