GUID ili Int

poruka: 7
|
čitano: 2.777
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
GUID ili Int

Što koristite i zašto?

Ja ovih dana ramišljam što koristiti dalje u izgradnji baze. Postoji nekoliko prednosti GUID-a nad uobičajenim inkrementom, ali i obrnuto.

Zanima me koristi li tko GUID kao PK.

Avatar odgovara mojim reakcijama dok čitam ovaj forum...
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2009 1:09 (naxeem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GUID ili Int

Ja gotovo nikad. Posto vecinom radim web aplikacije i id saljem preko URLa, onda bi to postalo, pa hmmm, preruzno ako nista drugo. Takodzer, jos nisam imao potrebu za time. Koja je uopce teorija glede toga, zasto je jedno "bolje" od drugog?

Jedino gdje sam koristio GUID kao PK, to je sa db4o bazom, objektnom bazom koja radi tako da serijalizira objekte u fajl.

"A developer is a machine that converts coffee into code" | http://twitter.com/hhrvoje
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
GUID ili Int

Ovo mi je dalo ideju za raspravu jer me neke stvari "muče" ovih dana...

Avatar odgovara mojim reakcijama dok čitam ovaj forum...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: GUID ili Int
hudo kaže...

Ja gotovo nikad. Posto vecinom radim web aplikacije i id saljem preko URLa, onda bi to postalo, pa hmmm, preruzno ako nista drugo. Takodzer, jos nisam imao potrebu za time. Koja je uopce teorija glede toga, zasto je jedno "bolje" od drugog?

Jedino gdje sam koristio GUID kao PK, to je sa db4o bazom, objektnom bazom koja radi tako da serijalizira objekte u fajl.

 offtopic: a UrlRewrite ??
15 godina
neaktivan
offline
RE: GUID ili Int

Teoretiziram, niti ja nisam probao, ali da se uključim.

Jedna od zamisli je da GUID gledam kao 128 bit adresu (prije IP nego memorijsku)

tako da možeš stvarati dinamički tablice, a prepoznati podatak iz određene sekvence GUIDa.

Ukratko, standardizirani GUID može znati šta je gdje makar se to zvalo Table1, Column1  itd...

16 godina
offline
RE: GUID ili Int
braindozer kaže...
 offtopic: a UrlRewrite ??
 
za to imam "slug" polje u bazi koje je indexirano, pa url izgleda domena.com/slug_stranice.aspx
"A developer is a machine that converts coffee into code" | http://twitter.com/hhrvoje
15 godina
neaktivan
offline
RE: GUID ili Int

Koristo sam uvijek GUID. Imam neke tablice gdje imam recimo parametrizirane vrijednosti pa mi je omogućio da imam identične vrijednosti primarnih ključeva u svojoj development bazi kao i u onoj živoj, nasuprot nekom autoincrement rješenju.
Osim toga primarno sam radio na MSSQL serveru pa mi je to bilo praktično.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice